Aranızda evlat edineniniz var mı? Veya edinecek olan?

Başlatan bebişim616161, 07 Eylül , 2010, 14:03:21

« önceki - sonraki »

ESİNCİK

biz evlenmeden önce eşimle anlaşmıştık, 1 tane doğurucam 1 tane evlat dinicez diye şimdi caydı biraz ama ikna çabalarım sürüyor. :icon_thumright:

bebişim616161

Alıntı yapılan: ESİNCİK - 17 Ekim , 2010, 16:49:39
biz evlenmeden önce eşimle anlaşmıştık, 1 tane doğurucam 1 tane evlat dinicez diye şimdi caydı biraz ama ikna çabalarım sürüyor. :icon_thumright:
:laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:
dewa<m et kız ikna etmeye

ESİNCİK

biz korkuyoruz. atrım yapmayız ama çocuklar bunu nasıl nasıl algılar, psikolojik problemleriyle nasıl başederiz :dontknow:

SiRiNe

evltlik edinmek isterdim ama dinimce bizim soy ismimizi alamayacagindan evladim degilde hayir icin evlatlik larak almak isterdim cok buyuk sevapppppp

heleki öksuz yetim

insaallah nasib olurrrrr  :amin:

hasrett

BEN 24 YASINDAYIM KORUYUCU AİLE OLARAK BİR KIZ COCUGU ALDIM COK GÜZEL BİR DUYGU O COCUGUN GÖZÜNDEKİ SEVİNCİ TARİF EDEMEM EŞİMLE BENDE COK SEVİYORUZ 7 YILLIK EVLİ OLMAMIZA RAGMEN COCUGUMUZ OLMAI BİZDE COCUK SEVGİSİNİ ONULA  GİDERDİK ODA AİLE SICAKLIGINI BİZİMLE TATDI SUAN BİZE DÜŞKÜNLÜGÜ TARİF EDİLMEZ ASIRI DÜŞKÜN HERKESE TAVSİYE EDERİM BİR COCUK KAZANDIRALIM YARINLARIMIZA İNŞ AİLESİ ALMAZDA BENDE KALIRRR TEK İSTEĞİMİZ BU AYRILIRSAK ZOR OLACAK HEMDE COK ZORRRRRRRRRRRRRR :crybaby2:

Ayşegül_

Alıntı yapılan: hasretimsana - 25 Eylül , 2010, 12:52:54
CANIM DİNEN EVLATLIK ALIP BÜYÜTTÜĞÜN COCUGUN SOYİSMİNİ DEĞİŞTİRMİCEKMİŞİN ODA BİLİCEKMİŞ GERCEK ANNE BABASI OLMADIGINI İLERDE KARISIKLIK OLMASIN DİYE BİR YERDE KADIN TEL ACMISTI MUSTAFA KARATAS HOCAYA BEN KOCAMLA SEVEREK EVLENDİM İKİDE COCUGUM VAR ONDAN SONRADAN ÖĞRENDİKKİ EVLATLIK ALINMIS DEDİ ARASTIRINCA BENİM DAYIM OLDUGU ORTAYA CIKTI DEDİ NAPMAM GEREK HOCALAR NİKAH DÜŞMÜYOR BOSANMAN LAZIM DİYE SORMUSTU KOCAMIDA COK SEVİYORUM DEDİ KADIN ONDA ACIKLADI HOCA BÖLE KARIIKLIKLAR OLMAMASI İÇİN O COCUGUN SOYİSMİ AYNI KALMALI AİLE NÜFUSUNA ALMAMALI DEDİ PAYLASMAK İSTEDİM EGER OLURDA KARAR VERİRSEM COCUGUM OLMAZSA ÖLE YAPCAM
böle saçmalık mı olur canım onun annesi nerdeymiş kızı evlenirken anlamadım.

AککORTįє

Alıntı yapılan: hasrett - 01 Kasım , 2010, 00:50:00
BEN 24 YASINDAYIM KORUYUCU AİLE OLARAK BİR KIZ COCUGU ALDIM COK GÜZEL BİR DUYGU O COCUGUN GÖZÜNDEKİ SEVİNCİ TARİF EDEMEM EŞİMLE BENDE COK SEVİYORUZ 7 YILLIK EVLİ OLMAMIZA RAGMEN COCUGUMUZ OLMAI BİZDE COCUK SEVGİSİNİ ONULA  GİDERDİK ODA AİLE SICAKLIGINI BİZİMLE TATDI SUAN BİZE DÜŞKÜNLÜGÜ TARİF EDİLMEZ ASIRI DÜŞKÜN HERKESE TAVSİYE EDERİM BİR COCUK KAZANDIRALIM YARINLARIMIZA İNŞ AİLESİ ALMAZDA BENDE KALIRRR TEK İSTEĞİMİZ BU AYRILIRSAK ZOR OLACAK HEMDE COK ZORRRRRRRRRRRRRR :crybaby2:

ne güzel çok sevindim adınıza.. bende çok isterim

ama sanırım bu durumlarda en çok merak ettiğim şey yazının sonu?

ya ailesi çıkarsa bir gün hem çocuğa hem sana eşine korkunç zor olur

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Allah her zaman sizin gibi insanların yüzünü güldürür canım benim her zaman yanınızda olur..
Allah razı olsun ne kadar büyük sevaba girmişsiniz  :amin: :amin: :amin:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: aysun25 - 01 Ekim , 2010, 09:50:58
burda bir aile var..kadıncagız ev hanımı bey ise öğretmen .kendilerinin 2 çocukları var..3 tanede evlatlıkları..yıllardır evlatlık alıyorlar büyütüyorlar çocuklar lise çağına geldiği zaman yatılı liseye veriyorlar...çocuklar evlatlık olduklarını biliyorlar..Bu ailenin çocuklarıda  küçük biri ortaokula gidiyor bir tanesi liseye..evlatlıklarla hiç kavga etmiyorlar onları kıskanmıyorlar.evlatlıklarının bir tanesi özürlü bir kız çocugu..evlatlık aileyi öyle benimsemişki evin beyine deli oluyor babacım babacım diye..evde aile albümüne bakıyorlar evlatlık kız evin hanımına soruyor anne ben burda nerdeyim ben yokum..çocuklar öyle anlar geliyorki o evde evlatlık olduklarını unutuyorlar...şimdi bir tane erkek bebek aldılar 11 aylık ..o çocuk annesini biliyor geceleri hiç yatmıyor anne anne diye..annesini istiyor.o aile sabahlara kadar o çocugu uyutmaya çalışıyor.evin beyi sabaha kadar uyumuyor paşam paşam diye..sabah adamcagız okula uykusuz uykusuz ders anlatmaya gidiyor..(bebegi evlatlık almalarının sebebi babası kalp krizi geçiriyor ve vefat ediyor.annesininde akli dengesi bozuluyor .annesi ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde yatıyor.bakacak kimseleri yok..çünkü o bebegin anneside yetiştirme yurtlarında büyümüş bir kız çocugu)

insan böle olayları öğrenince acaip gaza geliyor.maşallah yaaa.memlekette olandan olmayana geçseydi bazı şeyler bi bu kadar daha güselleşirdi insanlık.maşallah yaaa :alkış:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

bebişim616161

KIZLAR DÜN EŞİMLE BU KONUY KONUSTUM EWLATLIK KONUSUNU BİR DAHA EWLENİŞRİM AMA KESİNLİKLE EWLATLIK EDİNMEM DEDİ BENM OLUOR SENN OLMUYOR DEDİ :sad1:
NEKADAr  GERÇEKÇİ NEKADAR SAKA ANLAMADIM AMA ÇOOK ÜZÜLDÜM

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

hadi canımmmm  cidden öylemi dedi....neyse boşwer dert etme...
agzıma bi laf geldi ama söyleyipte seni kışkırtmıyım...

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: ((¯`»ஐмуяσѕє&Iஐ«´¯)) - 02 Mayıs , 2011, 21:47:31
KIZLAR DÜN EŞİMLE BU KONUY KONUSTUM EWLATLIK KONUSUNU BİR DAHA EWLENİŞRİM AMA KESİNLİKLE EWLATLIK EDİNMEM DEDİ BENM OLUOR SENN OLMUYOR DEDİ :sad1:
:sad1: :sad1:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

ayysnn

Alıntı yapılan: ((¯`»ஐмуяσѕє&Iஐ«´¯)) - 02 Mayıs , 2011, 21:47:31
çok ağır konuşmuş ya :cussing:

Nezo

muhribe

kendinin olduğunu nerden biliyor ki? sebepsiz infertilite denen bir şey var. bazı insanlar tamamen sağlıklı olsa da çocukları olmuyor. Allah bununla imtihan etmesin ama eşin çok iddialı konuşmuş bence