11 Mayıs , 2024, 07:36:29

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Perine Bakımında Yapılması Gerekenler

Başlatan βαlκιz, 01 Eylül , 2010, 05:39:42

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Perine Bakımında Yapılması Gerekenler

Doğumdan sonra ağrı ve kanamayı azaltmak için perine bölgesine buz tatbiki veya oturma banyoları zaman zaman önerilmektedir Ağrı için doktorunuzun yazdığı ağrı kesici hapları kullanabilirsiniz Kabızlık veya hemoroid problemleriniz varsa zorlanmayı önlemek için gaita yumuşatıcı ilaçları kullanabilirsiniz

Bölgeyi temizlemek için sadece temiz su yeterli olmakla birlikte çoğu zaman antiseptik maddeler içeren solüsyonlar önerilir Ayrıca akıntı ve kanamalar için günlük ped kullanılması hijyen açısından önemlidir Doğum sonrası normalden fazla ve pıhtılı taze kanama olursa mutlaka doktorunuza haber verin

Ayrıca şu önlemleri alın:

Perine bölgenizi mümkün olduğunca kuru tutmaya özen gösteriniz Hijyenik pedlerinizi sık olarak değiştirin

Vajinal akıntı ile kanamanızın durumunu arada bir kontrol ediniz Bu bölgede aşırı ağrı veya gerginlik hissi durumunda mutlaka doktorunuza danışın

Tuvalet sonrası en az iki dakika temiz su veya tercihen antiseptikli solüsyon (savlon veya iyotlu solusyonlar gibi) ile temizlik yapınız Bu esnada temizliği arkadan öne doğru değil önden arkaya doğru yapmaya dikkat ediniz Tuvaletlerinizde bu bölgenin gaita ile bulaşmasını önleyiniz

Evinizde yeterli miktarda hijyenik ped, temizlik malzemesi ve ağrı kesiciler bulundurunuz
Bu bölgeye uygulanan "buz kalıpları" ödem veya küçük hematomlara bağlı ağrıları azaltabilir Buz kalıpları hazılamak için bir eldivenin içine su konulup buz dolabının buzluk kısmında dondurulur Daha sonra oluşan bu kalıplar yumuşak bir bezle sarılır ve perine bölgesine tatbik edilir Uygulama 48 saatte bir 20 dakika şeklinde önerilmektedir

Perine bölgesine ılık veya sıcak su oturma banyoları önerilmemektedir

Eğer kanamanızın miktarı fazlalaşıyorsa (örneğin 2 saatte 1 pedden fazla kirletiyorsanız), kanamanız kırmızı renk alıyorsa, kötü bir koku belirirse, ateşiniz yükselirse, karında ağrı ortaya çıkarsa hemen doktorunuzu arayın

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Simdi perine ney diyecem dogumdan sonra kanamayimi soyluyon kiz

:k06: :k06: :k06: :k06:

o zaman saol sekeyim eline saglik  :flowers:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: // BaLböceği // - 21 Eylül , 2010, 23:45:15

canim perinenin ne oldugunu bilmiyonmu  ::)
perine normal dogumda bebeginin basinin rahat cikmasi icin onden arkaya dogru kesilen yer  :'(

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Balböceği

Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 25 Eylül , 2010, 21:04:42

perine normal dogumda bebeginin basinin rahat cikmasi icin onden arkaya dogru kesilen yer  :'(
Ne biliyim onumu arastirdim kiz  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

»-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: // BaLböceği // - 26 Eylül , 2010, 23:24:37
Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 25 Eylül , 2010, 21:04:42

Ne biliyim onumu arastirdim kiz  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
BEN HAMISKEN HERSEYI ARASTIRMISTIM  :ehi:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

elif35

kesik olmadan bence imkansızdır yada istisnalar vardır benim 14 dikişim vardı içte ve dışta ama doktor bana hiçbişey yapma dedi 10 gün sonra kendiliğinden düşecek dedi ben hiç bir bakım yapmadım sadece tuvaletten sonra kuru tuttum 10 günde düştü bütün dikişlerim ne bir enfeksiyon kaptı ne de başka bişey oldu aayyyy çok zor günlerdi şükür ben atlattım darısı doğum yapacak olanların başına  :amin:

Balböceği

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Balböceği

SiRiNe

Gercektenmi bu omu demek hmm demek dikilen yer,... sezeryan oldugum icin bilmiyordum ama ögrendim :icon_thumright:

cok tskler dunurum bilgi icinnn

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: 『BaLböceği』 - 02 Ekim , 2010, 21:49:58
Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 02 Ekim , 2010, 21:45:07
Alıntı yapılan: 『BaLböceği』 - 28 Eylül , 2010, 19:31:10
Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 27 Eylül , 2010, 00:24:10
Alıntı yapılan: ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★ - 26 Eylül , 2010, 23:30:46
kesılmeden cıkmıyomu ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
MALESEF CANIM  :-\ ILK DOGUMDA COGU KADINDA YAPIYOLAR  :'(
Evt benim arkadasinkini keserken baska yerini kesmislerdi  :ehi: :ehi: :ehi:
:-ooo  :-ooo  :-ooo  :-ooo SAHIMI KIZ  :-ooo
HEEE dudisinden kesmisler  :ehi: :ehi:

AY YAZIK  :ehi: BENIM DIKISIME DOKTOR COK OZENMISTI  :k06: NERDEYSE BELLI OLMUYO BILE TEZ IYILESIYO ZATEN KORKULACAK BISEY YOK ZATEN DIKERKEN HISSETMIYOSUN ACIDAN UYUSMUS OLUYO  ::)

SiRiNe

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°