Eşiniz Yemeğinizi Beğenmezse ?

Başlatan nesrin_beyza&berrin, 30 Ağustos , 2010, 19:24:38

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ...BaLböceği✿ - 04 Eylül , 2010, 14:54:06
Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 04 Eylül , 2010, 14:38:44
bende çocuklar dogdugundan beri yemek yapıyorum
önceden hep makarna çorba  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: kızartma
şimdi çocuk var mecbur yemek yapıcam
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: Kiz biliyonya esime yemek gonderiyorum 2 gundur ne gonderecegimi solememistim
herifin onune kuru fasulye pilav gelmis ordaki calisanin karisi gondermis diyorki sen gonderdin diye yedim ama diyor pilavin senin olmadigini anladim diyor dedimki yemeklerimi begeniyon o zaman didim evt dedi normalde hic demezki eline saglik diye bende derimki insan bi eline saglik der derim afiyet olsun der  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: benım eşimde baskasının yemegını yemez   :k06:

esma...

anasının yemeklerını unuttu artık zehır versen yerım der

fıstık

Eşim yemekleri güzel yaptığımı söyler hatta geçenlerde aynı annem gibi yapıyosun falan dedi :k06:

Ama şu huyu vardır kahvaltı bile hazırlasam eline sağlık der ayyyy ne yaptımki alt tarafı kahvaltı derim olsun olsun hazırlaman yeter der :nazar:

Bu konuda çok şanslıyım allah bin kere razı olsun kocişimden :love3:

ırmak_begüm

benim kocacımda beğeniyor...(yemek güzel olmadıysa söle diyorum kaşlarımı çatarak o da artık güzel olmuş diyor :ehi: :ehi: :ehi:)

SABIRTAŞI

KOCAM YEMEKLERİMİ GENELDE BEĞENİR HATTA BAŞKASININKİNİ PEK YİYEMEZ BENİMKİNDEN HARİÇ...AMA EĞERKİ BEĞENMEZ İSE TEPESİNDEN AŞAĞIYA DÖKERİM O YEMEĞİ BAK O ZAMAN NASIL BEĞENİR... :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:

aşkitoom

canlarım yoğurt çorbasının tarifini söylüyorum.5 yemek kaşığı süzme yoğurt,kase yoğurtla yapacaksan biraz daha artır.sonra yarım su bardağı pirinç,tuz,nane,1 yumurta,1 yemek kaşığı un.cnm ilk başta süzme yoğurdu tencereye koy ve iyice çırp,hiç topak kalmasın.sonra yumurtayı tümden kır sarısını falan ayırma.yine karıştır sonra pirinci koy ve çırp.sonra ununu koy ve göz kararı suyu koy ve tüpe koy.ve sürekli karıştır,hiç boşlama sakın kesilir o zaman.kaynayınca bırak pirinçleri pişene kadar pişsin ama arada bir pirince bak piştimi die,çabuk pişebiliyor.piştikten sonra tuzunu at,nanesini dök ve ocaktan al.sonra servis edeceğinde kıvamı koyu gibi olursa az bir su dök,fazla değil ama tadı kalmaz.serviste çorbayı ısıttıktan sonra tereyağı kızdır çok az salça koy ve o yağ sosunu çorba kasesindeki çorbanın üzerine gezdir.afiyet olsun...nasıl canınız çekti mi,valla benim canım çekti.tarifi yazarken yemiş kadar oldu ama  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

βαlκιz

ben yogurt çorbasına hiç ölçek kullanmam
prinç avuçlar atarım yogurt bi kova yogurt koyarım nerdeyse  :toothy10: :toothy10:
ama hep güzel olur  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 11 Ekim , 2010, 01:40:17
ben yogurt çorbasına hiç ölçek kullanmam
prinç avuçlar atarım yogurt bi kova yogurt koyarım nerdeyse  :toothy10: :toothy10:
ama hep güzel olur  :k06:
:ehi: :ehi:
bende yemeklerımde olçu kullanmam çok guzel yapıyorum yemeklerı herkes çok begenıyor

darsı pastaların basına  :amin: :amin:

✿sweet_sweet✿

essegin gozunu yesin o zaman..  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: begenmezse begenmesin napayim onun yasinimi tutucam oturuptaa :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

muhribe

eşim Allah razı olsun önüne ne koysam bu ne demez. kuru soğan ekmekle bile doyurur karnını. ikimiz de çalışıyoruz ve çoğunlukla akşam ne bulursak onu yiyoruz. mesela dün geç saatte eve döndük, ancak bir menemen yapabildim. kıyamam ne güzel düşünmüşsün, uzun zamandır yememiştim dedi, afiyetle yedi.  :love9:

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 01 Temmuz , 2011, 11:49:22
eşim Allah razı olsun önüne ne koysam bu ne demez. kuru soğan ekmekle bile doyurur karnını. ikimiz de çalışıyoruz ve çoğunlukla akşam ne bulursak onu yiyoruz. mesela dün geç saatte eve döndük, ancak bir menemen yapabildim. kıyamam ne güzel düşünmüşsün, uzun zamandır yememiştim dedi, afiyetle yedi.  :love9:

aynen bizde öyle :)

suzannn

BEĞENİR HERZAMAN AMA BEĞENMEZSE KALKAR KENDİ HAZIRLAR YAPACAK BİŞEY YOK

derbeder

Alıntı yapılan: er♥su ヅ - 01 Temmuz , 2011, 11:53:03
yanehhh  :k06:

bu halimle ona yemek yapiyorsam mecbur yiyecek, yemesinde goriimmm onuuu  :suclu:

esim sebze pek sevmez, bende tam tersi sebzeye bayilirim. dun patlicanli pogacayi pasa pasa yedi. hatta sonradanda tadini cok begendigini ve sebzelere karsi onyargili oldugunu itiraf etti  :ehi:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

suzannn

Alıntı yapılan: derbeder - 01 Temmuz , 2011, 12:02:46
Alıntı yapılan: er♥su ヅ - 01 Temmuz , 2011, 11:53:03
yanehhh  :k06:

bu halimle ona yemek yapiyorsam mecbur yiyecek, yemesinde goriimmm onuuu  :suclu:

esim sebze pek sevmez, bende tam tersi sebzeye bayilirim. dun patlicanli pogacayi pasa pasa yedi. hatta sonradanda tadini cok begendigini ve sebzelere karsi onyargili oldugunu itiraf etti  :ehi:
BENİM EŞİMDE YEMEK ÇOK ŞECER BEN YAPINCA YİYOR ANNESİNDE O YEMEK VARSA YEMİYOR BAŞKA BİŞEY İSTİYOR ANNESİDE YAPIYOR ANNESİNE NAZI GEÇİYOR SEBZEYİ HİÇ SEVMİYOR ETÇİL KENDİSİ :ehi:

muhribe

benim eşim de yıllarca ağzına kabak koymamış. ben evlendiğimiz kış bi kabak yemeği yaptım. "suç kabakta değil annemdeymiş" dedi  :k06: