Eşiniz Yemeğinizi Beğenmezse ?

Başlatan nesrin_beyza&berrin, 30 Ağustos , 2010, 19:24:38

« önceki - sonraki »

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

aşkım benim yaa bilsemki o yemegi begenmedi yinede ses etmez yer kalkar :love9: :love9: :love9:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

eşim tam bi gurmedır yemek konusunda  degısık bır damak tadı vardır gerçekten o yemek yereken ınsan hayran olur..yemegın neyın lezzetlı oldugunu ve nasıl yenmesı gerektıgını çok ıyı bılır..boyle olmasına ragmen şu ana kadar begenmemezlık yapmadı ama eksık olan bısey oldumu eleştırme yapmıştır onuda damak tadının çok gelışmış olmasına baglıyorum  :k06: :k06: :k06:

SiRiNe

ESIMIN SIMDIYE KADAR BEGENMEDIGI BIR SEY OLMADI AMA

BENDE INSANIM ACELECE YAPTIGIM YEMEK OLURSA BEGENMEYE BILIR

BEGENMEDIYSE PEKI DERIM YEMEGIMI BITIRIRIM

GELECEK SEFERE DUZGUN OLUR INSAALLAH DERIM :D

βαlκιz

hmm eğer güzel olmadıysa
ya bunun tuzumu az yada aşkım ben bunu yemiycem damak zevkime uymadı der  :k06:
bende hay senin damak zevkine derim :toothy10: :toothy10: :toothy10:
zaten eşim görüntü olarak hoş güzel olmayan bişeyi yemezz  :caca: :caca: :caca: :caca:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 31 Ağustos , 2010, 05:18:51
hmm eğer güzel olmadıysa
ya bunun tuzumu az yada aşkım ben bunu yemiycem damak zevkime uymadı der  :k06:
bende hay senin damak zevkine derim :toothy10: :toothy10: :toothy10:
zaten eşim görüntü olarak hoş güzel olmayan bişeyi yemezz  :caca: :caca: :caca: :caca:

vaaayy nezakete bak yaa
valla benim eşim bıraz düşünmeden davranıyo bu konuda malesef :-\
çünkı kolaykolay beyenmez yemek
halbukı guzeldır herkes yer ama işte
bıraz mızmız dır yaaa yemek konusunda amaannn hiçde çekılmıyo o hallerı valla :-\
çok yemek seçıyor o yuzden sanırıım
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

DİLVİN

KÖTÜ YAPTIĞIMDA DEMEYI BIRAKIN YEMES
BIDE ÜSTÜNE KIZAR
HATTA ANNESİNIN YAPMADIĞI Bİ YEMEĞİ BEN YAPSAM BU NE DER
YINE YEMEZ
İLLA ANNESININ YEMEKLERINDEN YAPMALIYIM   :-\ :-\
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

Alıntı yapılan: ((selma)) - 31 Ağustos , 2010, 09:37:30
KÖTÜ YAPTIĞIMDA DEMEYI BIRAKIN YEMES
BIDE ÜSTÜNE KIZAR
HATTA ANNESİNIN YAPMADIĞI Bİ YEMEĞİ BEN YAPSAM BU NE DER
YINE YEMEZ
İLLA ANNESININ YEMEKLERINDEN YAPMALIYIM   :-\ :-\

BENİM KAYINVALİDEMİN YEMEKLERİ ÇOK MEŞHURDUR ACAYİP GÜZEL YAPAR..

ama eşim hiç kıyaslama yapmadı bir yiyoduk içiyoduk hep ben yaıyordum ne kayınpederım ne gelen biri ne kayınvalidem begenmmemzlik etmedi..

kaynım çok huysuzdur beğenmez yemek seçer kayınavldemin yemeğini yemez benim yemeğimi yedi ği zamanı bilirim.

heee eşim kıyaslama yapsaydı inan çok bozulurdum.ve değil yemek yapmak daha mutfaga gırmem..

insin anasının evinde yesin derdim.

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

2 YILLIK EVLİYIZ KAYINVALDEMIN EVINDE 1 KEZ YEMEK YAPTIM
ONADA 40 TANE BAHANE BULDULAR
YEMEZLER BILIYORUM
EŞİMDE HEP KIYASLAMA YAPAR
KAYINVALDEM DERKİ BIZIMKILER YEMES
YİYEN ADAMI HUYLANDIR YEDIRMEZ

MESELA PİRİNÇ PİLANI ZEYTİNYAĞI İLE YAPIM TEREYAĞ KOYMUM
KAYNANAM LAF EDER BİZİMKİLER ÖLE YEMES TERAYAĞLI YER DER
SANKI NORMAL YAĞ İLE YAPILANI YERSELER BİŞİ OLUR
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

**Gül**

Alıntı yapılan: ((selma)) - 31 Ağustos , 2010, 10:30:20
2 YILLIK EVLİYIZ KAYINVALDEMIN EVINDE 1 KEZ YEMEK YAPTIM
ONADA 40 TANE BAHANE BULDULAR
YEMEZLER BILIYORUM
EŞİMDE HEP KIYASLAMA YAPAR
KAYINVALDEM DERKİ BIZIMKILER YEMES
YİYEN ADAMI HUYLANDIR YEDIRMEZ

MESELA PİRİNÇ PİLANI ZEYTİNYAĞI İLE YAPIM TEREYAĞ KOYMUM
KAYNANAM LAF EDER BİZİMKİLER ÖLE YEMES TERAYAĞLI YER DER
SANKI NORMAL YAĞ İLE YAPILANI YERSELER BİŞİ OLUR

Offf Selma senin isin de zormus. Ama esine ve esinin ailesine de cok kizdim kusuruma bakmazsan  :caca: :caca: Tamam herkesin yemek anlayisi bir olmaz belki ama begenmemek yerine yol gostermeliler. Yani bak biz bunu boyle yapariz sende oyle dene deseler olmuyormu da yok begenmeme yememe. Ne kadar ayip. Hic dusunmezlermi karsidaki ne dusunur diye.  :violent1: :violent1: :violent1: Allaha buyuk konusmayayim ama esim neyse de ailesi yapsa bunu hayatta bir daha bana yemek yaptiramazlar.
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

vadi= muge & melis

begenmezse sesini cıkarmaz istiyorsa cıkarsın olay cıkar

DİLVİN

BENDE O YÜZDEN ORDA YEMEK YAPMIYORUM ZATEN

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

**Gül**

Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

derbeder

arkadaslar yemektir bu nereye cekersen oraya gider. gecen gun bir iftarda ben bunu demistim. yani ayni yemegi her insan farkli yapiyor. hatta ayni malzemelerle yapsa dahi tadinda degisiklik oluyor diye. yani bu da normal degil mi?
ben isime geldigi gibi yaparim yemekleri, evde ne varsa ona gore yaparim. kullandigim belli malzemeler illaki var selmanin dedigi gibi mesela pirinc pilavini tereyag ile yaparim, ama tereyag yoksada bir gun zeytin yagi ile yaparim ya da cicekyagi ile yada misir yagiyla. Ne fark eder :D

benim kayinpederim pek kimsenin yaptigi yemegi yiyemezmis. O da ayri bir huy iste. Gelin olarak evlerine geldigimde zaten hic birsey yapmadim dogru durust. Bi kac kez kahvalti icin menemen gibi birseyler hazirladim, ama pek yemedi. Yani ben bunu takinti yapmadim dogrusu. Adamin huyu bu 30 yillik karisi degistiremez onu ben mi degistirecem? Zaten o menemeni ne zorluklarla yaptim. Bi cay koydum anam agladi. Buna ragmen yemedi mesela. Insanin kendi mutfagi kendi esyalari gibi olmuyor. Ama dedigim gibi takmiyorum, sadece kendi ailemde gormedigim icin boyle seyler garibime gitti sadece.

Benim esim sagolsun yemek buldumu yer dayak buldumu kacar :D hihi her zaman ellerine saglik der. Genel olarak yemeklerimi begenir bildigim kadariyla. Yemeklerime sevgimi katiyorum daha ne olsun :D

Birsey yaptigimda derim bazen misafir filan geldiginde, eksik olan ne vardi diye..genelde benimde eksik buldugum konulara deginir. Ya da misafir agirlamak konusunda olsun danisirim her zaman. Cok super degilim belki, ama samimiyim ve yaptigim seyler lezzetli olur genel anlamda. Ha olaki kendi yaptigim birseyi begenmedim, misafirimin onunede koymam onu.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

serra_emine

yaa bişey dıyeyım mi
kısacası yemek seçen adam gerçekten zor
onlar yapar bunu genelde.
mısal abım aklıma geldı şimdi
hiç yemek seçmez ne buldu yer çok guzel olmuş der
nerdeee
benım eşim çoooookkk seçiyor o yuzden çok sorun oluyor bızde bu konu
annemlerle altlı ustlu oldugum içinde çogu zaman oluyor yukarda pşirmiş oluyorum.eşimede getırıyom mesela ben yapıyom yanı
ben onu yemıyom kı dıyor
zor yanı yemek seçen adama yemek yapmak  yada begendırmek :'(
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

derbeder

dogru diyorsun serra_emine. benim erkek kardesim oyledir. ot sevmez et sever. esimde kismen oyledir, mesela pirasa yemez vs. ama ben pirasa yaptiysam diyelim o da kahvaltilik yer yani doyurur karnini. ama genede o zaman ikinizinde yiyecegi seyleri yapmaya gayret gosteriyorsun o da dogru : )
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!