1-12 AYLIK BEBEK BOY-KG GELİŞİM TABLOSU !

Başlatan тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят, 29 Ağustos , 2010, 01:29:47

« önceki - sonraki »

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

maşallah yağmuruma  :nazar: daim olsun iştahı  :amin:

zaten dördüncü aydan onra kilo alımı yavaşlıycak canım üzülme

duru kaşığı görünce al dudağını ağzına alıp kafasını sağa sola çeviriyor  :y25:

inşallah bizde alışırız  :amin:

ESİNCİK

kızlar bn farklı bir dertten muzdaripim, oğlum sürekli emmek istiyo. ilk ay 1300gram almıştı 7cm de uzamıştı. 50 günlükken bir daha baktık 20 gün içinde 1400gram daha almış, günde 70gram...çok dedi dr :'( günde 30muş normali :icon_scratch:nasıl azaltıcm emmesini dedm, sadece anne sütü alıosa yapack bişy yok dedi, yapısaldır dedi. obez olacak diye çok korkuorum. biraz azemziriym diorum içerleyip ağlıo :y25: :y25:napıcm delirmk üzereym :dontknow:alsa dert almasa dert

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Canım her bebek bir değildir ki .. Sakın emmeyi bıraktırma zaten azaltma da.. O kendini hale yola sokacaktır.. İlk 3 ay adaptasyon dönemi bebeğin.. Aman boşver kilo alması bence alamamasından çok daha iyidir.. Bu obez olacak anlamına gelmez ki .. Sütün yağlı demek ve yarıyor maşallah  :nazar: :nazar: :nazar: Hiç dert etme kendine.. Zamanında mı doğmuştu senin oğluş yoksa erken mi ?

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

Alıntı yapılan: ESİNCİK - 05 Ocak , 2011, 02:53:39
kızlar bn farklı bir dertten muzdaripim, oğlum sürekli emmek istiyo. ilk ay 1300gram almıştı 7cm de uzamıştı. 50 günlükken bir daha baktık 20 gün içinde 1400gram daha almış, günde 70gram...çok dedi dr :'( günde 30muş normali :icon_scratch:nasıl azaltıcm emmesini dedm, sadece anne sütü alıosa yapack bişy yok dedi, yapısaldır dedi. obez olacak diye çok korkuorum. biraz azemziriym diorum içerleyip ağlıo :y25: :y25:napıcm delirmk üzereym :dontknow:alsa dert almasa dert

canım üzülme zaten bunda üzülüncek bişide yok maşallah sütün de hem yağlı hemde yarıyor ne güzel  :nazar:  :nazar:   :nazar:  :nazar:  :nazar:
bizde öleydik ilk ay 1400 gr ikinci ay 1200 gr aldı bende çok korktum normal değil dedi doktor obez olacak diye korktum ama şimdi düzeldi
gözdeminde dediği gibi bebeğin adaptasyon dönemi ilk üç yada dört ay sonrasında düzelecek
ayrıca var sayalım hala hızlı kilo alıyor bunun için testler var ve önlem alınabiliyorki inşallah öle bişi yaşamıycaksınız üzülüpte bu seferde sütünden olursan allah korusun odahada kötü  :icon_thumright:

haydibebeğim

ay ne güzel herkes bebeğinin aşırı emmesinden şikayetçi benimkiyse bir gün emiyor ertesi günü emmeyi reddediyor,ama gene de 1 ay da 850 gr almış maşallah :nazar:
4,5 aylık:boyu66,5 cm  kilo:7000gr :nazar:

gülay t.

Alıntı yapılan: haydibebeğim - 05 Ocak , 2011, 16:03:21
ay ne güzel herkes bebeğinin aşırı emmesinden şikayetçi benimkiyse bir gün emiyor ertesi günü emmeyi reddediyor,ama gene de 1 ay da 850 gr almış maşallah :nazar:

Maşallah kızına bak gördün mü sıkıntı yaptığın kadar kötü değil durum. Banim kızım o kadarlıkken ayda 550-600 gram falan alıyordu ve boyu  da daha kısaydı senin kızından. Herşey yolunda demek ki bundan sonra daha rahat olursun inşallah.

gülay t.

Canım üzülmen için çok erken bence. Bir bebeğin obez olacağı ilk aylardan anlaşılmaz bana kalırsa. Çünkü en fazla kiloyu bebekler ilk 6 ay içinde alırlar. Sonrasında istesen de o kadar kilo alamayacak zaten. Hareketlendikçe kilo alımı azalacak. Ayda 1 buçuk 2 kilo alıp sonrasında obez olmayan pekçok bebek var tanıdığım.

Rahat ol ve emdiği kadar emzir. Ek gıdaya başladıktan sonra da doktorun kilolu bulursa o zaman yedirdiklerine dikkat edersin, şu an emdiği için yapacak pek birşey yok. Onu tam doyurmamak ağlamasından başka birşeye yaramaz çünkü. Ayda 1500 kilo almak çok değil ki hem, buradaki arkadaşların çoğunun bebeği eminim ilk aylarda 1- 1 buçuk kilo arası almıştır ve içlerinde bildiğim kadarıyla obez yok. Kendini üzmeni gerektirecek bir durum değil emin ol. Zamanla rayına girecek inşalah.

ESİNCİK

sağolun kızlar inşallah öyle olur.
Gözde rüzgar 38 haftalık sezeryanla doğdu cnm, erken sayılmaz yani..3100kg doğdu şimdi6kg yakın, daha 2 aylık bile değil :honk: :honk:

SiRiNe

Alıntı yapılan: ESİNCİK - 05 Ocak , 2011, 17:17:39
Gözde rüzgar 38 haftalık sezeryanla doğdu cnm, erken sayılmaz yani..3100kg doğdu şimdi6kg yakın, daha 2 aylık bile değil :honk: :honk:

ESINCIK OGLUN GUZEL BIR HAFTADA DOGMUS

BENIM KIZLARIMDA 38+ DA DOGDULAR HIC ERKEN DEGIL

ZATEN DOKTORLAR DIYORLAR , TAHMINI VERILEN DOGUM TARIHINDEN YA 2 HAFTA ERKEN YADA 2 HAFTA GEC DOGURABILIRSIN

KILOSUDA IYIYMIS DOGDUGUNDA, SIMDI AYINA GÖRE COK IYI KILOSU BENCE

:icon_thumright:

Balböceği

Alıntı yapılan: ESİNCİK - 05 Ocak , 2011, 17:17:39
Bende 38 haftada dogum yaptim Bu arada masallah ogluna sadece emzirdinmi

merak ettim  :dontknow:

Balböceği

°o.O євяυ O.o°

cnm bnm kızımda bu ay ii kilo almş
dr sordum böle giderse obez olur mu
dr da anne sütyle isterse 3 kg alsın bişe olmz
dedi emmeyi bıraknca foss diye söncek o dedi

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

ESİNCİK

evet kızlar sadece anne sütü aldı, su bile geçmedi boğazından ama neden böyle hızlı alıyor merak ediyorum. haftaya kontrolümüz var inşallah dr iyi der :-[ artık emzirmeden önce sütümün birazını sağıyorum. benim komşumun bebeği öyle obez, 6aylık oldu hala oturamıyor kendini taşıyamıyor zor nefes alıyor, inşallah öyle olmaz benim paşam. sağolun destekleriniz için.

SiRiNe

burdayimm edosumda cikiyorum az sonra

bir sey varsa özelime yaz  :opucuk: :opucuk:

esincik sutun yariyor demekki canim uzulme bence endiselenme

ek gidaya basladiklarinda zaten cok az kg aliyorlar ayda 500 gram felan

boylarida uzuyor zamanla

anne sutunden kilolu olmaz cocuk, ek gidaya basladiginda yanlis beslendiginde bebek kilolu olur

önemli olan ek gidaya basladiginizda duzgun yedirmen saglikli beslenmesi

doktoruna danis tabiki  :icon_thumright:

haydibebeğim

Alıntı yapılan: gülay t. - 05 Ocak , 2011, 17:02:14
Alıntı yapılan: haydibebeğim - 05 Ocak , 2011, 16:03:21

Maşallah kızına bak gördün mü sıkıntı yaptığın kadar kötü değil durum. Banim kızım o kadarlıkken ayda 550-600 gram falan alıyordu ve boyu  da daha kısaydı senin kızından. Herşey yolunda demek ki bundan sonra daha rahat olursun inşallah.

evet   cnm daha rahatım.bana emmiyormuş gibi geliyor ama iyi kilo alıyor maşallah,demek ki emiyor ihtiyacı kadar,ama fazlasını istemiyor demek ki,demek ki çok emse obez olacak,az emdiği halde ayda 850 gr almış,aman obez olmasını istemem zaten,hem obez çocuklar çok sevimli gelkmiyor bana.sağlıklı olması önemli olan,drumuz kilosu üst sınırda dedi,biraz daha çok kilo alsa demek ki obez olacak çocuğum.