28 Mart , 2024, 12:53:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

CİCİBEBE ZARARLI MI???

Başlatan tubali, 28 Ağustos , 2010, 13:54:42

« önceki - sonraki »

βαlκιz

yok ya kilo yaptına inanmıyorum ben
bizimkiler kadar çok yiyen yoktur ama hani kilo fosta olsa kilo yok  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
geçen yine aldırdım eşime

ugur beni mutfaga götürdü kutuyu gösterdi bitane verdim eline
sonra mutfak dolabında biberonların oldugu yeri işaret etti  mama yapcakmışım  :toothy10: :toothy10:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

DİLVİN

AMANNN HERŞEYDE ZARARLI
SÜT ZARARLI MAMA ZARARLI EMZIK ZARARLI BIBERON ZARARLI
BUGÜN ÖĞRENDIM PUDRADA ZARARLIYMIŞŞŞ  :icon_scratch:

PEKI NE FAYDALIIIII

TAMAM ANNE SUTU FAYDALI
YA SUTU OLMAYANLAR SUTUNU ÇOCUĞUNA GUN İÇERINDE VEREMEYENLER ONLAR NE VERCEK ÇOCUĞUNA
ÇOK SAÇMA SAPAN ŞEYLER BUNLAR
BEN KAFAMA YATANI VERIRIM YATMAYANIDA VERMEM  :icon_thumright:
HANI Bİ DELI KUYUYA TAŞ ATAR KIRK AKILLIDA ONU ÇIKARMAYA ÇALIŞIR BU ONA BENZIYOR AYNI
TABI BEN HEKIM DEĞİLİM SADECE FIKRIMI SÖYLÜYORUM  :icon_thumright:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

SiRiNe

cicibebe nasil bir urun gulsah canim?
burda yok bilmiyorum o yuzden
tahilli kasik mamasimi öyle bisimi?
muhallebi turu seylerin  kilo yaptigini biliyorum ama...
yaa damatlarimin kilolari iyiiii neleri varmisss

βαlκιz

cici bebe bisküvi canım
çocukların kilossu alaha şükür iyi
arkadasımın bebegi bizden 1 ay küçük çocuk kucamıza alıp sevemiyorum hoplatamıyoruz şişman
ama benimkileri herkez seviyo hoplatıyo ne güzel  :ehi: :ehi: :ehi:

selma evet katılıyorum biz ne yicez herşey zararlı aamaaan boşver  :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 22 Eylül , 2010, 23:38:31
cici bebe bisküvi canım
arkadasımın bebegi bizden 1 ay küçük çocuk kucamıza alıp sevemiyorum hoplatamıyoruz şişman

aman canim kilolu bebek iyi degilll  :nazar: pasalara
buyuk konusmak istemem ama bana itici geliyor asiri kilolu bebekler yeni dogmus dahi olsa
saglikli olsunlarda en önemlisi o  :amin:

Balböceği

Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 23 Eylül , 2010, 00:02:21
cici bebe bisküvi canım

buyuk konusmak istemem ama bana itici geliyor asiri kilolu bebekler yeni dogmus dahi olsa
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Eltimin bir kizi var 5 yasinda goren 10 yasinda saniyor
turkiyede olsa ilk okula alirlar yani Esim birgun anaokulundan almaya gitmis diyormuski aklindan
onca insanin arasindan nasil taniyacam diyormus bana diyorki bi cikti diyor mallarin icine sigiri katarsinya diyor ayni oyle diyor ya kizi bi gorsen sus kopegi gibi yani fizik olarak saclar kivircik bi tuaf bisey  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

SiRiNe

Alıntı yapılan: BaLböceği - 23 Eylül , 2010, 00:05:48
cici bebe bisküvi canım

turkiyede olsa ilk okula alirlar yani Esim birgun anaokulundan almaya gitmis diyormuski aklindan
onca insanin arasindan nasil taniyacam diyormus bana diyorki bi cikti diyor mallarin icine sigiri katarsinya diyor ayni oyle diyor ya kizi bi gorsen sus kopegi gibi yani fizik olarak saclar kivircik bi tuaf bisey  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:k06: ayy yazik fistiga ya aslinda ya asiri kilo varsa bebeklerde onada care var doktorlar onun icinde bebegi kontrole aliyorlar
burda ben bu konuyu konustumda doktorla dedim ailemin bana yaptigi hatayi yapmak istemiyorum kizlarimi sagikli beslenmeye aistirmak istiyorum dedim, sen merak etme
rutin kontrollerimizde cok aldiklarini fark edersek yardimci oluruz demisti...
ben söyle orta kiloda kel bebekleri  begeniyorum sarisin yada kumral olcak :k06: yada hafif esmer herhalde kizlarimi tarif ettim yine :k06:
ya iste o kuzenin cocugunada annesine guzel geliyor kirpiye yavrusu guzel gelirmis ya :k06:
ama önlemini alsinlar canim kiza yazik olur ilerde....

Balböceği

Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 23 Eylül , 2010, 00:10:22
Alıntı yapılan: BaLböceği - 23 Eylül , 2010, 00:05:48
cici bebe bisküvi canım

:k06: ayy yazik fistiga ya aslinda ya asiri kilo varsa bebeklerde onada care var doktorlar onun icinde bebegi kontrole aliyorlar
burda ben bu konuyu konustumda doktorla dedim ailemin bana yaptigi hatayi yapmak istemiyorum kizlarimi sagikli beslenmeye aistirmak istiyorum dedim, sen merak etme
rutin kontrollerimizde cok aldiklarini fark edersek yardimci oluruz demisti...
ben söyle orta kiloda kel bebekleri  begeniyorum sarisin yada kumral olcak :k06: yada hafif esmer herhalde kizlarimi tarif ettim yine :k06:
ya iste o kuzenin cocugunada annesine guzel geliyor kirpiye yavrusu guzel gelirmis ya :k06:
ama önlemini alsinlar canim kiza yazik olur ilerde....

Haklisin sagliksiz kiloyu napacan fazla kilo iyi degil iste

kiz 5 yasinda bana ne diyor biliyormusun yenge sen nasil zayifladin diyor ben zayiflarmiyim diyor

diyomki az yiyecen diyorum oda nerde abur cubur yagli seyler varsa yiyor ya annesi etti ona biraz
kucuk kizi su anda 1 bucuk yasinda var 2 yasina geldi diyorki bana ben diyor bunun yasinda giydigini ben nisaya aylikken giydiriyordum diyor  :-ooo :-ooo elimle yaptim ona diyor bu kizida gayet iyi boyu kilosu ama otekinin hali yaman

Mine'l Aşk

Bir kaç gün önce 8 aylık bebeği olan bir akradaşımla görüştük...O da aynı şeyden bahsetti...Tabi bir anne adayı olarak benim de dikkatimi çekti...Bebeğine daha önce hiç duymadığım ve görmediğim bir bisküvi ile mama yaptı...Tamamen organik bir bebek bisküvisiymiş...Eve gelince netten araştırdım daha bir çok organik bebek besinide var bu markanın...Benim aklıma yattı...İnşAllah bebeğimin ihtiyaçlarını burdan karşılamayı düşünüyorum...

"Aman nasılsa her şeyde GDO var ne yapalım" diyemiyorum...Evet artık yediğimiz hatta giydiğimiz her şeyden olumsuz olarak etkileniyoruz...Ama elimden geldiği kadar bunu önlemeye aza indirmeye çalışıyorum...Sanırım böylede olması gerek...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

SiRiNe

biliyormusun edacim kizin bunu sormasina cok duygulandim gözlerimmm dolduuuu yemin ederim
bende ufakken böyleydim :y25:
ya ne olursun bilinclendir annesini bisiler yapsin yazik edecek o kiza birde kizzz coguguuu lutfen annesiyle konus
doktora felan gitsin
olmazsa buraya getir bilgilensin biraz
ayyy :y25: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: kuzummmm yavrum benim demekki herkez kilosuyla ilgileniyoki onun simdiden etkilemisss
dayanamiyorum aglicam :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
yavrummm insaallahhh kilolu olmazsin buyudugunde prensesss rabbim korusun seniii inss normal kiloda olursun buyudugunde :icon_pale:
hayatim boyunca kiloyla ugrastim ugrasiyorumda asiri olmasda var
ben kabullendim mutluyumda
kizlarimin yemeklerin beslenmelerine cooooooooooooooooooooooooooooooooooook dikkat edecegim
agac yasken egilirrrrrrrrrrrr

βαlκιz

yegenim 6 yasında 30 kilo  :honk: :honk:
boyuda var 1 . sınıfa başladı ama daha büyük duruyo
diyetisyene gidiyolar
kilolu olduklarında seviniyoruz ama iyi degil 

fıstık

kızlar sonuçta herşey annede bitiyor anne ne yaparsa ne yerse çocukta onu yicek sonuçta anne mantı hamurişi yerken çocuğun sebze yemesi

beklenemez çünki çocuk anneyi taklit eder sadece çocuk değil annede çocuğuyla beraber sağlıklı beslenmek zorunda :icon_thumright:

SiRiNe

ailenimn yemek duzeni özellikle annenin cok önemliiii
bu yuzden cok dikkat ediyorummm simdiden hem yaptigim yemeklerde hemde abur cubur almamaya eve, esim kizlar dogmadan önce sigarayi bile birakti bu evde icilmeyecek dedim !

annemin yaptigi hayati kizlarima yapmayacagim simdiden saglikli beslenmeleri icin temel attim
hazir peyve purelerini bile seker olmadigi halde sekerli  geldi ise agzima degisdtiriyorum alismasinlar sekere bu kadar
gulsah canimm ya cokmus kuzeninin kilosu insaallahh verir kuzucugummm :amin:

βαlκιz

ben çok hamur işi yapıyorum yiyolar herşey yiyolar ama allaşa şükür kilolu degiller okadar
ilerde de kilolu olmazlar umarım :sad1:

SiRiNe

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 23 Eylül , 2010, 03:38:59
ben çok hamur işi yapıyorum yiyolar herşey yiyolar ama allaşa şükür kilolu degiller okadar
ilerde de kilolu olmazlar umarım :sad1:
olmazlar canim
suda varki genetik faktörlerde var isin icinde
bizim ailede tum kadinlar kilolu
bazilari her seyi yer almaz
bazilarida kalorili seylerden cok az yese alir
sekere dikkat et sadece
ben beyaz ekmek konusunda dusunuyorum su an , burda isvec halki genellikle kepek ekmegi yiyor ben kepek yiyorum esim beyaz
cocuklara ne verecegim diye dusunuyorum ilk baslarda beyaz kepek karisimi
sonralari normal kepek veririm herhalde
bizim ailede var ya irsi ondan korkuyorum
sen baksana masaallah yiyorsun klilo almiyorsun ogluslarinda sana cekmislerrr kilolu olmazlar anneleri ins