29 Mart , 2024, 01:11:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yatmadan önce içilen suyun sırrı

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 28 Ağustos , 2010, 05:35:04

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Yatmadan önce içilen suyun sırrı
23 Aralık 2009 Çarşamba 18:41
Su içmenin vücut için ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Su, doğru zamanlarda içildiğinde, faydaları da en üst seviyeye çıkıyor.

Su içmek için doğru zamanı seçmek, suyun insan vücudundaki etkinliğini en üst seviyeye çıkaracaktır.

Uyanır uyanmaz 2 bardak su:
İç organları harekete geçirir.

Her yemekten 30 dakika önce 1 bardak su: Yiyecekleri hazmetmeye yardım eder.

Banyodan önce 1 bardak su:
Tansiyonun düşmesine yardım eder.

Uykudan önce 1 bardak su: Kalp krizini ve felci önler.

SUYUN VÜCUTTAKİ HAYATİ GÖREVLERİ

1. Beynimizin % 75'i sudur.
2. Vücut ısısını düzenler.
3. Hücrelere gıda ve oksijen taşır.
4. Solunum için oksijeni nemlendirir.
5. Yediklerimizi enerjiye çevirir.
6. Kanımızın % 83'üdür.
7. Atıkları (oksitleri) yok eder.
8. Hayati organlarımızı korur ve rahatlatır.
9. Kemiklerin % 22'sidir.
10. Gıdaları absorbe etmesinde vücuda yardım eder.
11. Adalelerin % 75'idir.
12. Eklem yerlerini rahatlatır / yastık vazifesi görür.

βαlκιz

:-ooo
çok iyi yaa sağol sibel paylaştın için  :opucuk:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

bebişim616161

su içenn de iltihap olmaz dediler camıs gibi hergün içiyoruum bi yararı yokk

bebişim616161

SABIRTAŞI

YAA BEN SUYU HİÇ İÇEMİYORUM BİLİYORUM FAYDASINIDA AMA TİKSİNİYORUM...ANCAK TATLI BİRŞEY YERSEM BİRAZ İÇİYORUM...İNANIN SU İÇEBİLMEK İÇİN SÜREKLİ ÇİKOLATA YİYORUM......ALLAHTAN KİLO ALMIYORUM DOKTORADA GİTTİM HİÇ FAYDASI YOK İLAÇLARIN YİNE TİKSİNİYORUM YİNE......

**Gül**

Bu bilgilere sevindim.  :muzz: :muzz:
Sabah kalkar kalkmaz ilk isim su icmek olur. Kahvaltiya kadar en az 3 bardak. yemeklerde oncesinde ve hemen sonrasinda yaklasik 5 bardak (yoksa doymam  :k06: ) yatmadan once dislerimi fircalariktan sonra hemen su. eger salonda uyuya kalirsam esim yataga gecmem icin kaldirdiginda suyumu hazir eder. oda alisti artik  :aferin: :aferin: :aferin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: **Gül** - 12 Eylül , 2010, 00:21:36
Bu bilgilere sevindim.  :muzz: :muzz:
Sabah kalkar kalkmaz ilk isim su icmek olur. Kahvaltiya kadar en az 3 bardak. yemeklerde oncesinde ve hemen sonrasinda yaklasik 5 bardak (yoksa doymam  :k06: ) yatmadan once dislerimi fircalariktan sonra hemen su. eger salonda uyuya kalirsam esim yataga gecmem icin kaldirdiginda suyumu hazir eder. oda alisti artik  :aferin: :aferin: :aferin:
bende aynen böyleyim ama bu aralar hasretim suyu
hiçbişey yiyemediğim için suda içemiyorum,içince direk lavobadayım
herkese tavsiyem hala içebiliyoken benim yerime de doya doya su için

Balböceği

Ben yatmadan once su icerim , sabah uyandigimdada hemen icerim suyu yapamiyorum zorla iciyorum diye bisey de yok susuz asla yapamiyorum 7 8 senedir herseyim suyla bu bilgiler cok iyi oldu ama eline saglik cnm  :flowers:

Aytii

akşam su içmenin bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum teşekkürler  :icon_thumright:

derbeder

uyanir uyanmaz su icmenin tam tersi zararli oldugunu duymustum. durmus olan metabolizmayi birden zorladigi icin. kalktiktan sonra biraz bekleyip icmek gerekirmis. ya da gece kalkip su da icilmemeli diye biliorum. bana boylesi mantikli geldi.

ama diger soylenilenlere katiliyorum.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

HASRET!M S@N@

ben yatmadan öncede uyanıncad bzen gece kalkıncada su içerim mutlaka suyu cok severim

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

hamılelıkten dolayı doya doya içemedım suyu içince mıdem bazen kaldırmıyor  :igrenc:çok ozledım kana kana buz gıbı su iöçmeyı

almila__

bende içemiyordum bulantılardan dolayı ama çok şükür şimdik bol bol içiyorum :amin: :amin: