28 Mart , 2024, 23:14:28

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Boş Mama Kavanozları Nasıl Değerlendirilir?

Başlatan AککORTįє, 27 Ağustos , 2010, 23:35:20

« önceki - sonraki »

AککORTįє

27 Ağustos , 2010, 23:35:20 Son düzenlenme: 30 Ağustos , 2010, 09:49:58 g10ca
büyük bir hızla artıyorlar bende atmıyorum belki bi işe yarar diye

bişey olacak bunlardan ama ben hala çıkaramadım  ;D

fikir istiyorum sizden kızlar , bu kavanozlardan ne yapabilirm ::)

@ssemra@

Baharatlık olarak kullanabilirsin, incik boncuk işleriyle uğraşıyorsan bunun içinde işine yarar. Bende ilk zamanlar biriktiriyordum sonra çok oldu başa çıkamadım akrabalara falan dağıttım :)

polaire

Ben kışlık domates yapmak için kullanıcam. Kapağı yeni olmadığı için bozulabilir diye düşündüm iki tane yaptım bekliyorum eğer bozulmazsa kızımın yemeklerinde her seferinde taze domates kullanmış olurum. Eğer bozulmazsa haber veririm sizde yaparsınız.

@ssemra@

Buarada ben bi de evde yaptığım mamaları falan koyuyorum misafirliğe giderken, mama yoğurt, meyve suyu vs..

Balböceği

Siz mama kabi biriktirin bende yogurt kabi 1 kiloluk yogurt kabi biriktiriyorum
dediginiz gibi millere veriyorum gecen esime lazim oldu kucuk aletlerini koydu  :k06: :k06:

@ssemra@

Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 28 Ağustos , 2010, 00:05:36
dediginiz gibi millere veriyorum gecen esime lazim oldu kucuk aletlerini koydu  :k06: :k06:

iyiymiş de ne yoğurt kabı ne alaka yaw :k06: :k06:

Balböceği

Alıntı yapılan: @ssemra@ - 28 Ağustos , 2010, 00:07:31
Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 28 Ağustos , 2010, 00:05:36

iyiymiş de ne yoğurt kabı ne alaka yaw :k06: :k06:
Gazinin yogurt kaplari oluyorya bazen yogurt yapiyordim isime lazim olunca
un koyuyorum kucukya yer kaplamiyor  :toothy10: :toothy10:

@ssemra@

buarada ben aptamilin devamsütü kaplarınıda atmıyorum, onların büyük boyunu kullanıyoruz, bitince içini yıkayıp, bulgur, pirinç, mercimek vs. koyuyorum.

Balböceği

Alıntı yapılan: @ssemra@ - 28 Ağustos , 2010, 00:14:18
buarada ben aptamilin devamsütü kaplarınıda atmıyorum, onların büyük boyunu kullanıyoruz, bitince içini yıkayıp, bulgur, pirinç, mercimek vs. koyuyorum.
iyi yapiyorsun bende alirsam atmam cok guzel duruyorlar  :D

Mine'l Aşk

Mesela reçel kavonozu yapabilirsin...Önce kavanozu üstündeki etiketlerden arındır sonra hoş mutfağına uygun kumaşlardan yuvarlak parçalar kes ağzını bu parçalarla kapat sonra kapağınıda kapat çok güzel süslü reçel kavonozları oluyor..

Hepsi aynı boyda olan bir kaç tanesi ile de bakliyat kavanozu yapabilirsin..Aklıma gelen bunlar bende henüz yok bu kavonozlardan  :)

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

βαlκιz

oyyy 100 lerce vardı taşınırken attık
önceden biyere giderken içine muhallebi yapıp koyuyordum yogurt çorba falan yanımda taşıyordum
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

AککORTįє

sağolun kızlar teşekkür ederim hepinize  :-*

bi yere giderken yoğurt muhallebi vs.. iyi fikir baharatlık reçellik çok var hep attım

2 çeşit baharatlık var

çoğu şeyi atıyorum kalabalık olsun istemiyorum

ben çerçeve yapmayı düşünüyordum ama bakalım  ::)

ponçik

28 Ağustos , 2010, 11:07:23 #12 Son düzenlenme: 28 Ağustos , 2010, 12:19:52 g10ca
kavanozlardan mı çerçeve yapacaksın   ::)

hmmm sanırım böyle birşey düşündün  ;)

мiŁenα.

gonca iyi fikir verdin.. :icon_thumright:

byıldım ben kesin böle yaparım cam 2 dene var bende atmamıştım böle yapabilirim ;)

:love9: :love7: :love9:

Lă_Tăhzen!

ne guzel şişeymiş bunlar hangı bemek mamasının şişeleri bizim burda yokta bunlardan  :suclu: