29 Nisan , 2024, 15:39:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

1 haftada 3 bucuk kilo verdim.....Yontem LCHF diyeti..

Başlatan SiRiNe, 20 Ağustos , 2010, 13:37:11

« önceki - sonraki »

SiRiNe

Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 22:39:31
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 20 Ağustos , 2010, 22:37:39
Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 22:00:29
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 20 Ağustos , 2010, 21:54:24
Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 21:50:00
ah duygucum ben hamile kalmadan once nerdeydin
anladigim kadariyla yiyerekmi zayifladin  :k06:
:k06: :k06: :k06: edosumm evet oyle diyebiliriz yiyerek verdim ama abartmadan yani. ve 3 satte bir yiyorum
olsunnnnn dogumdan sonraaa baslarsinnn  :k06:

zaten ilk isim o olcakkk  :k06: :k06: :k06: :k06: ocakda dogurursam insallah temmuza kadar inmem lazim  :-ooo
seni seniiii turkiyeye izne gitcen dimiii :ehi:
biz gurbetciler izine gitmeden genellikle rejime baslarizzz :basardim:

ivetttt  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: Aklimin bir ucunda haa bir an once dogursamda rrejime baslasam diye  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: irezil olmayimm  :ehi:
ivettt ivetttt ivetttt
ne kadannn guzel dusunmussun
abiye kuzuya dondum :k06:
saka bir yana bu yiyecekler sut yapici seyler
sut yogurt yumurta peynir salata et urunleri
makarna ve patates pirincin azalmasi veya hic yenmemesi sutu azalttigini sanmiyorum
bu doktor hamilelerin bile boyle yiyebilecegini soyledi ama ben bunu oneremem cunki denemedimm
ama ben 30 haftamdayken tam 12 kg almistim doktor bana kesinlikle ekmegi kes demisti dinlememistim tabi tikiniyordum dei gibi cocuklar ikiz zayif dogarlar diye
keske dinlese iim doktoru ::) :-\

SiRiNe

nurcum sen bu diyeti uygula 2 haftada verirsin kesin
ama dogru yemek lazim yanlis uygulandiginda kilo alabilirsiniz

Balböceği

Alıntı yapılan: ASEL&NUR - 20 Ağustos , 2010, 22:42:29
bende 2 hafta sonra gıdıyorum turkiyeye beni ates aldi  :k06:  hemen spor yapmaya falan basladim   :k06:
:k06: :k06: :k06:

Lă_Tăhzen!

Balböceği

Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 20 Ağustos , 2010, 22:44:45
Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 22:39:31
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 20 Ağustos , 2010, 22:37:39
Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 22:00:29
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 20 Ağustos , 2010, 21:54:24
Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 21:50:00
ah duygucum ben hamile kalmadan once nerdeydin
anladigim kadariyla yiyerekmi zayifladin  :k06:
:k06: :k06: :k06: edosumm evet oyle diyebiliriz yiyerek verdim ama abartmadan yani. ve 3 satte bir yiyorum
olsunnnnn dogumdan sonraaa baslarsinnn  :k06:

zaten ilk isim o olcakkk  :k06: :k06: :k06: :k06: ocakda dogurursam insallah temmuza kadar inmem lazim  :-ooo
seni seniiii turkiyeye izne gitcen dimiii :ehi:
biz gurbetciler izine gitmeden genellikle rejime baslarizzz :basardim:

ivetttt  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: Aklimin bir ucunda haa bir an once dogursamda rrejime baslasam diye  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: irezil olmayimm  :ehi:
ivettt ivetttt ivetttt
makarna ve patates pirincin azalmasi veya hic yenmemesi sutu azalttigini sanmiyorum
bu doktor hamilelerin bile boyle yiyebilecegini soyledi ama ben bunu oneremem cunki denemedimm
ama ben 30 haftamdayken tam 12 kg almistim doktor bana kesinlikle ekmegi kes demisti dinlememistim tabi tikiniyordum dei gibi cocuklar ikiz zayif dogarlar diye
Kilo deme kizzz icim gdiiyorrr bu aralar kosustursamda iyi yiyorum mide
bulantilarim azaldiki  :-ooo :-ooo :-ooo benim sonum nolcak toktor hanim

SiRiNe

toktor hanim :ehi:
tokduran hanim  :tongue3:
verirsin ya takma ama sen yinede makarna turu seyleri azalt ben dinlemedim doktoru uctummm
subhanallah
bebegin rizikini karninda veren Allah ne yerseniz yiyin nnn bebek zayifff dogmuyorr
sadece erken dogarsa haftasina göre zayif dogar
sahabiler o kadar aclik cekmislerdi gunlerini hurma ve suyla sutle gecirmisler bebekleri saglikliydi
rejim yapmican amaaa simdi  :caca:

Balböceği

zayiflama kremi aldim ya tr den o duruyor son kullanma 5. 2011 kadar  :basardim:
insallah bana fayda eder biraz da egzersiz diye hey alalhim nerde o gunler  :ehi: :ehi:

Balböceği

Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 20 Ağustos , 2010, 22:53:42
toktor hanim :ehi:
tokduran hanim  :tongue3:
verirsin ya takma ama sen yinede makarna turu seyleri azalt ben dinlemedim doktoru uctummm
subhanallah
bebegin rizikini karninda veren Allah ne yerseniz yiyin nnn bebek zayifff dogmuyorr
sadece erken dogarsa haftasina göre zayif dogar
sahabiler o kadar aclik cekmislerdi gunlerini hurma ve suyla sutle gecirmisler bebekleri saglikliydi
rejim yapmican amaaa simdi  :caca:
anam benim o takintim yok kilosuyla insallah olmazda makarna ooo 20 gun once beliki yemisimdir
dedigin gibi mevlam isini biliyor  :amin:

vadi= muge & melis

ivettt ivetttt ivetttt
[/quote]
işte ben hamileyken boyle beslendım hatta kac kg aldınız bolumunde de yazıyordum 33 haftada 8.5 kg aldım tamam kabul ediyorum tam kılo alacagım aylarda dogurdum ama 7 haftada 10 kg alacak halım yok yaaaa  :dontknow: elbette makarna da pilav da yedım ama cok değil haftada 1 kere falan o da azıcık  :k06:

DİLVİN

Alıntı yapılan: ASEL&NUR - 20 Ağustos , 2010, 13:45:44
dogumdan sonra 76 kiloya indim suanda tartılarım 68 gosterıyor ama sankı hıcbır degısıklık yok vucudumda sıkılasması lazım nasıl becereceksem  :honk:

canım bende 76 kıloyodum ama 61,500 kadar ındırdım

bıraz daha sabret canımmm
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

SiRiNe

muge guzel beslenmissin
banada hamileyken  doktor azalt demisti karbonhidrat iceren besinleri
ama ben korktugum icin bebekler zayif veya erken dogar diye kesmemistim
ama ilerde ucuncuye hamileyken bende öyle beslenecegim insallah

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Lă_Tăhzen!

bende 2.de kilo almıcam insallah nasılsa vıtamınler kullanılıyor onlarla beslensin  :k06:

şimddiiii duygucummm gelelim fasulyenın faydalarına dun tum gece senın su dıyet listesını dusundum uyku gırmedı sahura da kalkamdım sonra  :k06:

ben cok et seven biri degilim oyuzden evıme et gırmez kokusu ozellikle benı bıtırır  cok nadırdır mısafır gelırse ancak oyle ama lahmacun döner iskender adana gıbı seylerde lop lop yerim  :hungry:  tavuk desen 2 haftada 1 kez balıkta bızım burda saglıklı balıklar olmuyor oyuzden tuketemıyorum senın anlaycagın cok etcıl bırı degılım tam bır ekmek hasatasıyım normal olmasada illakı kepeklıde olsa tuketırım  makarna esım cok sever 2 gune bır illakı yapılır soslarla bırlıkte  tabı bende eslık ederım esime pilav da cok nasır yaparim patates de kızartma olarak tuketılır  protein içerikli yiyeceklere gelınce sutu cok nadır ıcerım sevmem pek peynır yumurta ve yogurt cok yerımm simdi ben senın dıyete gore nasıl bır liste duzenlıyım kendıme
   :icon_scratch: :icon_scratch:

SiRiNe

canim bende vitamin haplari kullaniyorum midemde user vardi midemin bir kismi bu yuzden alindigi icin ömrum boyunca icmem lazim demir cesitli vitaminler folik asit bu iyi devam edersin 2 incide
diyete gelince bu saglik isi biliyorsun vucuttan vucuda degisiyor bana yarayabilir ama baskasina yaramaz belkide
bu diyeti öneren doktor bana ( eger saglik  sorunu yoksa bir sahisin ve kilo problemi yoksa karbonhidrat iceren besinleri patates pirinc makarna ekmek vs bunlari normal duzeyde azaltabilir et ve yesillik agirlikli beslenir seker ve cola kesinlikle yasak dedi
ama eger kilo sorunu veya saglik sorunu mide problemi olanlara tamamen keser dedi
ben yapi olarak etci bir insandim diyette öncede cok severim et sut peynir urunlerini
bir insan ne kadar cok diyet yapsada yapsin ne kadar ac kalirsada kalsin makarna ve ekmek cesidi seyler onun kilo vermesini engeller
vucutta insulin miktarini artirir buda seker yapar ve yag olarak kalir 
bak ette protein ve b12 vitamini var bunu vucudun uretemiyor bunu gunluk alman lazim neyse fazla uzattim yineee :k06:
:icon_scratch:
sevmiyorsan eti zor tabiki kendini zorlayamazsin
sende söyle basla ekmegi pirinci makarnayi ye ama azalt biraz salata ve yumurta peynir sut yogurt (yaglilarindan) bunlari cogalt
sekeri kes sekerli icecekleri kes colayi kes.
zamanla ete alisirsin belkide
kizininda alismasi iyi ete gelisimi icin
ama canim sende kilo yokkii gulum yaaa 68 iyi