24 Nisan , 2024, 19:35:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ilişki ve emzirmek

Başlatan *deniz"Güven"im*, 07 Ağustos , 2010, 17:54:28

« önceki - sonraki »

Aytii

Alıntı yapılan: *deniz"Güven"im* - 07 Ağustos , 2010, 18:33:55
banada mantıksız geliyo ama yine de her zaman banyo yapıpta emzirdim bizimki cok fena cok az uyuyo uyandgı gibide emcek illaki kıyameti koparıyo

neden mantıksız geliyorki  :icon_scratch: sen gusül abdesti almadan sokağa çıkıyomusun? sokağı geçtim evde dolaşabiliyomusun ? bu herşey için geçerli  ;) eskiler bebeklerini her emzirmeden önce namaz abdesti alırlarda öyle emzirirlerdi verdikleri süt tamamen helal süt olması için ve ben bunu heryerde duymuşumdur abdestsiz kesinlikle süt vermek iyi değildir heleki gusül abdestin yoksa  :-\

Demet_dk

ANNE SÜTÜNÜN HELALDİR
HARAM SÖZ KONUSU OLAMAZ BENCE

BEN ABDEST SİZ EMZİRDİM O ZAMAN ÇOCUĞUM HARAM SÜT MÜ EMDİ YANİ ÇOK SAÇMA

Aytii

Alıntı yapılan: Demet_dk - 12 Ocak , 2011, 16:43:56
ANNE SÜTÜNÜN HELALDİR
HARAM SÖZ KONUSU OLAMAZ BENCE

BEN ABDEST SİZ EMZİRDİM O ZAMAN ÇOCUĞUM HARAM SÜT MÜ EMDİ YANİ ÇOK SAÇMA

sana göre saçma gelebilir bana göre değil :) inanç meselesi  :dontknow:

Demet_dk

YA İNANÇLA NE ALAKASI VAR ŞİMDİ SENİN BU SÖYLEDİĞİNİN

BEN İNANÇLI Bİ İNSANIM VE ANNEYİM BİLMEM FARKINDAMISIN

O HALDEYKEN BEBEĞE SEN DUR BEN ABDEST ALAYIM DİYEMEZSİN ZAMANIN VARSA TABİKİ ALIRSIN

BU KONU DAHA ÖNCE KONUŞULDU GÖĞÜS UCU YIKANIP EMZİRİLEBİLİR DENDİ

İNANÇ OLAYINI KARIŞTIRMA HEMEN

Aytii

neden agresifleşiyorsun arkadaşım sakin ol ;)

benim inancım bu demek istedim ben oda senin inancın herkesin mantığı farklıdır manasında  :icon_thumright:

anne olabilirsin ona laf etmedim ben ok? zamanın varsa ve almıyorsan tabiki günah bile bile abdest almamak ama konu bu değil ben alınması gerekildiğini biliyorum sadece ama çocuk çok ağlıyorsa ozaman normal namaz abdesti alabilirsin diye biliyorum. nokta.

Demet_dk

AGRESİFLEŞMİYORUM GAYET SAKİNİM

YAZDIĞIN CÜMLENİN FARKINDAMISIN
ABDESTSİZ EMZİRİLEN SÜTÜN HELAL OLMADIĞINI SÖYLÜYOSUN

HEPİMİZ GÜNAHI SEVABI BİLİYORUZ
HARAMI HELALİDE BİLİYORUZ ÇOK ŞÜKÜR

AMA ANNE SÜTÜNÜN HARAMI OLMAZ SENDE BUNU BİL

Aytii

ozaman birdaha araştır derim :) 

Demet_dk

SEN HAMİLESİN DİMİ

İNŞALLAH ÇOCUĞUN SABIRLI VE SAKİN OLUR
O ŞEKİLDE EMZİRMEK ZORUNDA KALMAZSIN

Aytii

bak canım yanlış mı anlıyosun bilmiyorum ama bu arada evet hamileyim ;) çocuk sakinse ve çok avazla bağırmıyorsa benim bildiğim abdest alınır öyle emzirilir az öncede belirttiğim gibi çocuk çok bağırıyorsa ozaman normal abdest alıp emzirebilirsin bu benim bildiğim ve bana göre bana gayet mantıklı geliyor sen sadece göğsünü yıkar emzirirsin o senin bileceğin iş ben seni yargılıyamam kimimki?? herkesin düşüncesi bilgisi farklıdır bunu anlatmaya çalışıyorum  :dontknow:

derbeder

daha oncede cok konusuldu bu konu...gusulsuzde emzirebilirsin bebegini, demetin dedigine katiliyorum ayrica (anne sutu helaldir ve sakincasi yoktur bu sekilde vermenin) islam'a gore cinsellik diye bir kitab var bende. ondada bu konu isleniyor. kisisel olarak belki uygun gormeyebilirsin, ama sonucta birsey ya vardir ya yoktur. gerisi kisilerin dusuncesidir. ayrica eger bir kaynaginiz varsa onu yazin bizde arastiralim kaynaga gore. ben bu konuda kaynak verebilirim isterseniz  ;)
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Demet_dk

ARKADASIM BEN SENİ ANLIYORUM

BEN DAMARINA BASILDIĞINDA HIRÇINLAŞAN Bİ YAPIYA SAHİBİM
O YÜZDEN ANNE SÜTÜNÜN HARAMI OLMAZ BENİM FİKRİM BU KONUDA DA HASSASIM
SEN FARKLI FİKRE SAHİP OLABİLİRSİN SAYGI DUYARIM
NE ZORLUKLAR ÇEKTİĞİMİ ANLATSAM BELKİ O ZAMAN ANLARSIN
GECENİN Bİ YARISI ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA UYANAN Bİ ÇOCUĞUM VARDI
NASIL Bİ ANDA OLDUĞUM NE DURUMDA OLDUĞUM O AN HİÇ Bİ ÖNEM TAŞIMIYO İNAN

DEDİĞİM GİBİ İNŞALLAH ZORDA KALMAZSIN SAKİN SABIRLI Bİ ÇOCUĞUN OLUR

Demet_dk

Alıntı yapılan: {Asudem} - 12 Ocak , 2011, 17:11:54
daha oncede cok konusuldu bu konu...gusulsuzde emzirebilirsin bebegini, demetin dedigine katiliyorum ayrica (anne sutu helaldir ve sakincasi yoktur bu sekilde vermenin) islam'a gore cinsellik diye bir kitab var bende. ondada bu konu isleniyor. kisisel olarak belki uygun gormeyebilirsin, ama sonucta birsey ya vardir ya yoktur. gerisi kisilerin dusuncesidir. ayrica eger bir kaynaginiz varsa onu yazin bizde arastiralim kaynaga gore. ben bu konuda kaynak verebilirim isterseniz  ;)

:icon_thumright:

BENİM ELİMDE Bİ KAYNAK YOK ARAŞTIRIP BURAYADA KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAM

AMA SENİN GİBİ ELİNE Kİ KAYNAKLARA GÖRE KONUŞAN Bİ ÇOK ARKADAS VAR BURDA
GÖĞÜS TEMİZLENİP EMZİRİLİR DİYE YAZDILAR BURDA

gökse

KZILAR BENDE TV DEN İLAHİYATÇILARADAN BİRİNDEN DUYDUM
GÖĞÜS YIKANIP EMZİRİLEBİLİRMİŞ DİYE

BENDE ÇOK ZOR DURUMDA KALDIM MI ÖYLE YAPARIM.
SONRA YİNE BANYOMU YAPAR ABDESTİMİ ALIRIM

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♥..يėКėяΐм..♥ - 13 Ağustos , 2010, 21:47:03
Soru: Cünüpken bebek emzirilir mi? Gece yansı uyanıp bebek ağladığında gusül abdesti almak için bebek bekletilmeli mi? Halk arasında helal süt emmiş dedikleri durum bu mudur? (Elif Toprak)

Cevap: Cünüpken namaz kılınmaz ama yemek yenilebilir, çocuğa süt emzirilir. Cünüplük sütü kirletmez. O, bir dış temizliği gerektiren şeydir. Helal süt emmiş tabiri, inançlı, iyi huylu, haramı helali gözetleyen, haram yemeyen bir annenin sütüyle beslenmiş demektir. Annesinin sütü, helal lokmadan oluşmuş ise o çocuk helal süt emmiş olur.

Bu çocuk, iyi huylu, hak gözeten salih bir insan olur. Ama kadının sütü haram rızıklardan oluşmuşsa çocuğu haramla beslenmiş olur. Ancak bu, o kadının çocuğunun da mutlaka kötü huylu olması anlamına gelmez. Allah ölüden diri de çıkarabilir. Ana babası kötü huylu nice insan vardır ki güzel ahlaklıdır, çevresine yararlıdır. Bunun için Allah, insanı kendi eylemlerinden sorumlu tutar, ana babasının yaptıklarından sorumlu tutmaz.

süleyman ateş hoca böyle diyor kızlar hani kanal 7 de çıkan gözlüklü yaşlı hoca

alıntıçç

Demet_dk

Alıntı yapılan: AکORTį - 12 Ocak , 2011, 17:40:09
Alıntı yapılan: ♥..يėКėяΐм..♥ - 13 Ağustos , 2010, 21:47:03
Soru: Cünüpken bebek emzirilir mi? Gece yansı uyanıp bebek ağladığında gusül abdesti almak için bebek bekletilmeli mi? Halk arasında helal süt emmiş dedikleri durum bu mudur? (Elif Toprak)

Cevap: Cünüpken namaz kılınmaz ama yemek yenilebilir, çocuğa süt emzirilir. Cünüplük sütü kirletmez. O, bir dış temizliği gerektiren şeydir. Helal süt emmiş tabiri, inançlı, iyi huylu, haramı helali gözetleyen, haram yemeyen bir annenin sütüyle beslenmiş demektir. Annesinin sütü, helal lokmadan oluşmuş ise o çocuk helal süt emmiş olur.

Bu çocuk, iyi huylu, hak gözeten salih bir insan olur. Ama kadının sütü haram rızıklardan oluşmuşsa çocuğu haramla beslenmiş olur. Ancak bu, o kadının çocuğunun da mutlaka kötü huylu olması anlamına gelmez. Allah ölüden diri de çıkarabilir. Ana babası kötü huylu nice insan vardır ki güzel ahlaklıdır, çevresine yararlıdır. Bunun için Allah, insanı kendi eylemlerinden sorumlu tutar, ana babasının yaptıklarından sorumlu tutmaz.

süleyman ateş hoca böyle diyor kızlar hani kanal 7 de çıkan gözlüklü yaşlı hoca

alıntıçç

SÜPERSİN  :icon_thumright: