Uzun Ispanakli Pasta

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 04 Ağustos , 2010, 04:07:14

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

04 Ağustos , 2010, 04:07:14 Son düzenlenme: 04 Ağustos , 2010, 04:09:06 ❤PARİSS❤
Malzemeler:
1- 3 yumurta,
2- 1 su bardağı şeker,
3- Yarım su bardağı sıvı yağ,
4- 1 limon kabuğu rendesi,
5- Yarım su bardağı süt,
6- 1 paket kabartma tozu,
7- 1 paket vanilin,
8- Yarım su bardağı ıspanak püresi,
9- Aldığı kadar un (Boza kıvamında bir hamur olacak)

Kreması için:

1- 3 su bardağı süt,
2- 3 kaşık un,
3- 1 dolu kaşık nişasta,
4- 3-4 kaşık şeker,
5- 1 paket vanilin,
6- 1 kaşık margarin,
7- 1 paket krem şanti + 1 su bardağı süt

Üzeri için : Antep fıstığı tozu, renkli pasta süsleri,

Hazırlanışı:
Oda ısısındaki yumurtaları şekerle köpürene kadar çırpın. Diğer malzeleride katıp koyu tahin kıvamında bir kek hamuru oluşturun.

Ispanak püresini de kattıktan sonra yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine kek harcını yayın. 175 derecelik fırında pişirip ılımaya bırakın...

Kekin çok kızarmış kısımlarını keskin bir bıçakla kazıdıktan sonra uzunlamasına 3 eşit parçaya kesin..

Krema için süte unu, şekeri, nişastayı, katıp karıştıra karıştıra pişirin. En son margarin ve vanilyayı katıp 5-10 dakika kadar çırpın. Diğer taraftan sütle krem şantiyi çırpıp dolaba kaldırın. Ilıyan kremayı uzun kek parçalarının aralarına eşit bir şekilde sürün...

Krem şanti ile pastanın her tarafını güzelce sıvayın. Pastanın üzerini süslemek için yada yazı yazmak için krem şantiden 2 kaşık ayırıp kakao ekleyin...
En son üzerine yazımızı yazıp süsledikten sonra 1-2 saat dolaba dinlenmeye bırakın

hüzünden_gelme

offf harıka gorunuyor yaa ağzımın suyu aktı :k06:

esma...

bu sekılde denememıstın  bıde boyle deneyeyım.tesekkurler :love7:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: esma... - 30 Aralık , 2010, 13:49:35
bu sekılde denememıstın  bıde boyle deneyeyım.tesekkurler :love7:
:opucuk:

✿گสЯเ_ќĮż✿

ŞAHANE GÖRÜNÜYOR  :hungry: :hungry:
SAĞOL SİBELİM  :opucuk:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

βαlκιz

çok güzel görüküyor ya bi komşumuz yapıyo allahım harika
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ❤balkızzz❤ - 19 Ocak , 2011, 02:42:15
çok güzel görüküyor ya bi komşumuz yapıyo allahım harika
çok guzel oluyor balkız  :hungry:

Balböceği

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

HAYATIMDA ILK DEFA TATLI PASTA ÇIKOLATA SEVMIYORUM  :muzz: KEŞKE HEP BOYLE OLSA HAMILELIKTEN SONRADA  :hello2:

keyameya

vauvvv süper yaaa.ıspanaklı keki zaten yapıyodum ama böyle dikdörtgen tepside yapıp uzun bi pasta oluşturma fikri çok hoşuma gitti.yarın deniycem inş ;D tşkrler :flowers:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: keyameya - 02 Temmuz , 2011, 21:22:20
vauvvv süper yaaa.ıspanaklı keki zaten yapıyodum ama böyle dikdörtgen tepside yapıp uzun bi pasta oluşturma fikri çok hoşuma gitti.yarın deniycem inş ;D tşkrler :flowers:
RİCA EDERIM CANIM  :opucuk:

ponçik

emeğine sağlık canım

ben de hamileliğimin son ayına kadar tatlı yemedim desem yeridir, ama son ay , ah o son ay yokmu o son ay  :toothy10:  :toothy10:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: g10ca - 11 Ağustos , 2011, 15:32:15
emeğine sağlık canım

ben de hamileliğimin son ayına kadar tatlı yemedim desem yeridir, ama son ay , ah o son ay yokmu o son ay  :toothy10:  :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10: HERKES SON AYDAN KORK DIYOR DEMEK KI VAR BISEYLER GOZUM KORKTU VALLA  :-ooo :ehi:

asya81

süper görünüyor ben pasta olarak denememiştim.deniycem.genelde kekini yaparım herkes fıstıklı sanar :k06: çok lessetlide olur