Johnsons Baby Ürünlerini Doktorum Tavsiye Etmiyor

Başlatan ❤ հმzεlἶო ❤, 23 Temmuz , 2010, 14:46:55

« önceki - sonraki »

Demet_dk

YANİ YEDİK YEMEYEDE DEVAM EDİYORUZ
O YÜZDEN ÜRETİMDE TAM GAZ DEVAM EDİYO

ORGANİK DİYE SATILANLARDA PARA TUZAĞI HEMDE NERDEN BİLİCEZ ORGANİK OLDUĞUNU
SÜT YOK Kİ ALIP YOĞURT YAPALIM
OLSA BİLE BULUNDUĞUMUZ YERİN LARTLARINDA HAYVAN YETİŞMEZ Kİ ONUN SÜTÜNDEN NE OLACAK

derbeder

en guzeli ev yapimi yogurt. olanaklar varsa gidip ciftlikten sut almak, sutle kendi yogurdunu yapmak. ama bu seferde o inege kim bilir ne gibi maddeler veriyorlar? sadece cayir cimenlemi besleniyor? sadece cayir cimenle otla cople besleniyorlarsa bile, kim bilir o cayiri cimene ne gibi bir gubre kullanildi? vs vs...diye bir soru isareti geliyor akillara. bu bir kisir dongu ve kacisi yok. ozellikle cok buyuk sehirlerde yasayanlari sanssiz buluyorum bu konuda. ama zaten konu yogurt degildi saptirdik konuyu bi guzel :D
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Demet_dk

KÜÇÜK ŞEHİRLERDE KOLAY SÜTÜ PEYNİRİ ELDE ETMEK

AMA MESELA KENDİ YAŞADIĞIM YERDEN ÖRNEK VEREYİM
ÇİFTLİĞİ KENARA BIRAK
ÇOCUĞUMU GÖTÜRECEĞİM PARK YOK YA
ÇİMENLİK VS YOK

SÜT SATAN Bİ KİŞİ VAR PAZARA GETİRİYO AMA O SÜT HANGİ ŞARTLARDA GELİYO BİLEMİYORUM Kİ
BELKİDEN YARIDAN FAZLASI SU

BURDA İNSANLARDAHA GADDAR PARA İÇİN HERŞEYİ YAPIYOLAR NE YAZIKKİ

VE BİZDE HAZIR GIDALARI ÜRÜNLERİ  TÜKETMEYE MAHKUMUZ  :dontknow:

fıstık

KONUYU SAPTIRMADIM ARKADAŞLAR ÖRNEK VERDİM

ÜRETİCİ TÜKETİCİ İSTEĞİNE GÖRE ÇALIŞIR

YANİ BAZI ŞEYLERİ BU NOKTAYA GETİREN KENDİMİZ OLUYORUZ

İYİSİ KALİTELİSİ VE UCUZU OLSUN DERKEN DURUM BÖYLE OLUYOR MAALESEF :icon_thumright:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: F/ST/K - 06 Mart , 2011, 15:00:53
VALLA ORGANİK DİYE DAHA BİKAÇ SENEDİR TUTUŞUYOSUNUZ

BUNDAN 5 SENE ÖNCE GAYETTE DEDİĞİM GİBİYDİNİZ

bunları bana itafenmi söylüyorsun bilmiyorum  :dontknow:

tavrın hoş değil seni tanımam 5 yıl önce senden ürün alıp şikayet edenlerden değilim  :icon_thumright:

neyin ne olduğunu bilen şu sağlıksız ortamda en azından kızımı sağlıklı besleme çabasında olan bir anneyim sadece  :icon_thumright:

organik gıda olayına en baştan beri güven duymayanlardanım şöyleki evimin bahçesine sebze meyve ekiyoruz güya katkısız olsun diye ama Türkiyenin en büyük sanayi bölgesi olan trakyada yaşıyorum gökten üstümüze toksit,atık yağıyor bunu görerek ben sebze yetiştiriyorum sağlıklı,organik diyemem gözümün önündekine diyemiyorken dışarıdakine asla demem  :icon_thumright:

fıstık

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 06 Mart , 2011, 15:38:01
Alıntı yapılan: F/ST/K - 06 Mart , 2011, 15:00:53
VALLA ORGANİK DİYE DAHA BİKAÇ SENEDİR TUTUŞUYOSUNUZ

BUNDAN 5 SENE ÖNCE GAYETTE DEDİĞİM GİBİYDİNİZ

bunları bana itafenmi söylüyorsun bilmiyorum  :dontknow:

tavrın hoş değil seni tanımam 5 yıl önce senden ürün alıp şikayet edenlerden değilim  :icon_thumright:

neyin ne olduğunu bilen şu sağlıksız ortamda en azından kızımı sağlıklı besleme çabasında olan bir anneyim sadece  :icon_thumright:

organik gıda olayına en baştan beri güven duymayanlardanım şöyleki evimin bahçesine sebze meyve ekiyoruz güya katkısız olsun diye ama Türkiyenin en büyük sanayi bölgesi olan trakyada yaşıyorum gökten üstümüze toksit,atık yağıyor bunu görerek ben sebze yetiştiriyorum sağlıklı,organik diyemem gözümün önündekine diyemiyorken dışarıdakine asla demem  :icon_thumright:

SENİ TANIMIYORUM DOLAYISIYLADA SANA HİTABEN YAZMADIM :icon_thumright:

5 YIL DİYE ORGANİK ÜRÜN OLAYINDAN BAHSETTİM KENDİ SEKTÖRÜMDEN DEĞİL :k06:

TAVRIMA GELİNCE HAKARET VARİ BİŞİ GÖRMÜYORUM ;)

ÜSTÜNE ALINMANADA ŞAŞIRDIM DOĞRUSU :k06:

HER FİKİR KENDİ SAHİBİNE AİTTİR İSTEYEN İSTEDİĞİNİ SÖYLEMEKTE SERBESTTİR :wave:

< ESLAL >

aynen öyle isteyen istediğini düşünmekte ve yapmakta özgür  :icon_thumright:

benim yorumumun üzerine hiddetle yazdın yada öyle denk geldi  :dontknow:

belliki sektörde yaşadığın olaylar canını fazlaca yakmış ama yinede bu kadar genel konuşmak doğru değil bence  ;)

fıstık

ÇÜNKİ İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZLAR :icon_thumright:

nesrin_beyza&berrin

Arkadaşlar Sadece johnsons babyde değil çoğu ürünlerde petrol atıkları var. Bu sebeple bebeğime ıslak mendil kullanmıyorum pamuk kullanıyorum. Altı piştiğinde halis zeytinyağı kullanıyorum. hemencecik geçiyor. Şampuan kullanmıyorum köyden getirttiğim %100 doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Diğer ürünlerin hiçbir eksikliğini hssetmiyorum.

**yeliz**

Alıntı yapılan: ❤ հმzεlἶო ❤ - 23 Temmuz , 2010, 14:46:55
Hamisler bugun dr umla lafi gecti hangi marka bebek urunu kullanacagima dair.
Jonhsons baby alacagimi soyledigimde kesinlikle kullanmamami soyledi
Bu markanin urunleri petrol icerikli urunler icinde toksinler dolu dedi
bebisimize bu urunleri surerek kana karismasini sagliyoruz ve ilerde uzun donemde cok buyuk sorunlara yol acabilir.
Ben bu bilgiyi paylasmayi istedim yine son karar sizindir.
dr un onerisi dogal icerikli yaglar ve sampuanlar kullan oldu...
tavsiye için tşk  aklımda bulunduracağım çünkü etrafımda kulann arakadaşlarım var

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Ben kendi bebekliğimde de johnsons baby kullanmışım hatta kolonyasını kafama dikmişim  :ehi: Herhalde birşey olsaydı bu zamana kadar bende olurdu  :k06:
Bunlar resmen karalama kampanyaları inanmıyorum bende  :icon_thumright:

Kendi bebeklik doktorum danoneyi kullanmamda bir sakınca olmadığını söylemişti buna dayanarak yediriyorum yiyorum  :icon_thumright: Hem zaten başka bir alternatif yok ki..Tamam bizde yaptığımız kadar yapıyoruz evde yoğurdu ama her zaman bir olmuyor..

Onda bu var şunda şu var demeye kalırsak böyle afallamış durumda bakar dururuz ne yiyebiliriz ne de içebilir.O yüzden katkı maddesi oranı en düşük gıdalarla yaşayıp gideceğiz.Köyde yaşamadığımız için doğallıkla iç içe olamıyoruz maalesef...

Mesela Dalin bize alerji yaptı kırmızı oluyor onunla yıkanınca o yüzden bebe şampuanı olarak komiliyi kullanıyorum sabun ve bebe yağı johnsons baby ben bile kullanıyorum yıllar yılı..

Sıkıntı yok o yüzden  :k06:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

ben hala almadım bebek bakım ürünlerini
hergün bişey duyuyorum kafam karışıyo

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: ^^^^ayşegültanesi^^^^ - 07 Mart , 2011, 08:35:35
ben hala almadım bebek bakım ürünlerini
hergün bişey duyuyorum kafam karışıyo
Canım bebe şampuanı olarak Komiliyi özellikle tavsiye edebilirim zeytinyağı özlü çünkü ben çok memnunum  :icon_thumright: Ayrıca Nivea ve johnsons baby ürünlerini de alabilirsin setleri var  :icon_thumright: Aklın karışmasın gönlünden geçeni yap  :icon_thumright:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

johnsons almayı düşünürken  nivea setine karar verdim
sonrada doğal ürünler olsun diye sebamed e
karar veremedim bide chicco var
neyse en sonunda almadan doğuma gitcem
eşimde ne denk gelirse onu alacak :ehi:

❤ հმzεlἶო ❤

Alıntı yapılan: nesrin_beyza&berrin - 06 Mart , 2011, 17:00:27
Arkadaşlar Sadece johnsons babyde değil çoğu ürünlerde petrol atıkları var. Bu sebeple bebeğime ıslak mendil kullanmıyorum pamuk kullanıyorum. Altı piştiğinde halis zeytinyağı kullanıyorum. hemencecik geçiyor. Şampuan kullanmıyorum köyden getirttiğim %100 doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Diğer ürünlerin hiçbir eksikliğini hssetmiyorum.

cok dogru soylemissin  :icon_thumright:
bende islak mendili bile kullanmiyorum
keske dogal sabun olayi burdada olsa kullanirdim

cogu urunde kanserojen madde var evet ve kullaniyoruz malesef
ama bebekleri daha cok etkileyecegi icin onlarin kucuk bunyelerine olabildigince dikkat etmemiz gerek
bagisikliklari zaten kuvvetlendigi zaman kolay kolay etkilenmezler umarim

:nazar: :nazar: :love9: :love9: