27 Nisan , 2024, 21:54:15

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Johnsons Baby Ürünlerini Doktorum Tavsiye Etmiyor

Başlatan ❤ հმzεlἶო ❤, 23 Temmuz , 2010, 14:46:55

« önceki - sonraki »

ertl

betüs26

BENDE DALİN KULLNIYORUM AMA SANKİ KOKUSU KALICI DEĞİL GİBİ

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

ayyyyy daha dün  setini aldımmm

✿sweet_sweet✿

bu konuyu yeni farkettim.. ben onca sene amerikada yasiyorum, oglumada bu urunu kullaniyorum, hatta okudugumda ilk isim elimdeki johnsons baby urunlerinin icerigine bakmak oldu...

sizlere soyle bir aciklama yapabilirim.. elimdeki butun urunlerin on yuzunde aynen su yaziyor "1 choice of hospitals" yani turkcesi hastanelerde tercih edilen 1.siradaki urun.. :icon_thumright: doktorlar ve hastaneler ilk once bu urunu onerirler burada.. kaldiki saglikla ilgili birde egerki yeterince zararli olundugu dusunulseydi kesinlikle boyle bir etiket basilmazdi uzerlerine :icon_thumright: aninda piyasadan toplatilirdi...  :icon_thumright:

tabiki cigdemcim tesekkurler yinede paylasimin icin, dikkate alip ayrintili arastiracagim :opucuk:

tercih sizlerin arkadaslar ancak bebek yaglarinin cogunda cesitli alkoller bulunur.. elinizdeki farkli markalara bakin kesinlikle iceriginde rastlarsinizz.. optum herkesi :flowers:

derbeder

Alıntı yapılan: ❤ հმzεlἶო ❤ - 23 Temmuz , 2010, 19:40:50
kizlar bu tur buyuk sirketlerin herhangi bir hatasi gorulse bile kolay kolay medyaya yansimaz.
daha neler oluyor ama halka yansiyamiyor.
bunlar karmasik seyler. ortpas edilen o kadar sey varken neden buna inanmayalim ki.
insallah birileri ilgilenirde bu tur birsey ortaya cikar ama hangi bir urunu hangi ulkeden kaldirilacak ki?
kimse ugrasmiyor bile.
bu markayi almayi dusunuyordum ama artik bile bile alamam  :-\
kesinlikle katiliyorum. piyasada olan ya da kalan urun illaki hijkyenik ya da sagliga zararsiz demek degildir. mesela mc donalds bir ara hastalikli et satmis. yani satilan hamburgerler vs vs..bir cok kisinin hasta oldugunu hatirliyorum hatta uyarilar dahi yapilmisti su su tarihler arasinda mc'de yemek yiyenler doktora gitsinler diye.
bu durumda bu sirket insanlarin sagliklariyla oynadi -ki hala hijyenik olduguna asla inanmiyorum bu tarz fast food yerlerinin, dimdik ayakta bu sirket. belki tazminatini odemistir, ama dev sirket oldugu icin yikilmaz. ve hala bir cok giden var.

ayrica sadece etiketine bakilarak birseylere tam inanmamiz gerekseydi, yillardir coca colanin icerigini herifler yazardi.

simdi bu kolonya meselesine gelirsek...arastirmakta yarar var -ki doktorun boyle birsey dediyse bence vardir bir bildigi. isteyen kullanir isteyen kullanmaz tabiiki ama insanin icinde suphe varken kullanmak ne kadar icine siner bilemiyorum.

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Aytii

dogru olabilir. her kötü ürün yasaklansaydi :)

Coca Colada zararli ama yasaklaniyormu? yada redbull? kaç kisi kalp krizi geçirdi bu içecek yüzünden ama ben hala heryerde görebiliyorum  ;)

Lă_Tăhzen!

duygu arkadasımız içerigini okudum temiz  diyor coca colanın içeriginde de ne oldugu yazıyor insanlar yine tercih ediyor içmeyi tıpkı sigara ve alkol gibi onlarda zararlı ama ısrarla zevk için içenler var  bu şampuan olayı farklı yaa illaki butun şampuanlarda kimyasallar var  kullanan kullanır kullanmayan baska marka alır ama ben johns babyden vazgecmem bubshende kullandım belki ondan daha pahalı ama johns baby tutmuyor

❤ հმzεlἶო ❤

johnsons cok buyuk bir marka ve israil markasi bildigim kadari ile
etikete inanmamakta fayda var
dogum hastanesine sordum hic bir dr onermedi
gp me sordum oda ayni seyleri soyledi
fiyati cok ucuz burda
benim aldigim dogal urunun 2 paket fiyatina koca bir johnsons set alinabiliyor ???
bircok anne olan arkadasim var hicbiri kohnsons kullanmiyor
iceriginde yazmayan kanserojen maddeler oldugunu heryerden duydum okudum
ve bu bir gunde zararini gorebileceginiz bir zarar degil
surekli kullanimda yillar sonra kimbilir ne sorunlar cikartiyor  :sad1:
tabiki herkesin secimine kalmis kullanmak yada kullanmamak
ben sadece paylasmak istedim boylesine onemli bir konuyu
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

derbeder

Alıntı yapılan: ❤ հმzεlἶო ❤ - 06 Mart , 2011, 11:03:06
johnsons cok buyuk bir marka ve israil markasi bildigim kadari ile
etikete inanmamakta fayda var
dogum hastanesine sordum hic bir dr onermedi
gp me sordum oda ayni seyleri soyledi
fiyati cok ucuz burda
benim aldigim dogal urunun 2 paket fiyatina koca bir johnsons set alinabiliyor ???
bircok anne olan arkadasim var hicbiri kohnsons kullanmiyor
iceriginde yazmayan kanserojen maddeler oldugunu heryerden duydum okudum
ve bu bir gunde zararini gorebileceginiz bir zarar degil
surekli kullanimda yillar sonra kimbilir ne sorunlar cikartiyor  :sad1:
tabiki herkesin secimine kalmis kullanmak yada kullanmamak
ben sadece paylasmak istedim boylesine onemli bir konuyu
evet tatlim buna inaniyorum ben ve etikette yazan hersey kesinlikle dogru degil  :icon_thumright: birseyleri ya eksik ya fazla yazdiklari kanisindayim. israil markasi oldugunuda ayriyetten biliyorum bende.

buarada türkiye'ye ithal edilen danone marka bebek urunleride saglikli degilmis, soylemeden edemiycem.

AlıntıDanone markasını Türkiye'de bilmeyen yok. Sabancı holding ortaklığı ile
sağladığı güven ıle danone Türkiye'ye gırmıs oldu. Bugün sabancı işin iç yüzünü anlayıp
ortaklıklarının bitirmiş olmalarına rağmen çoğu insan sabancı holding ile ortak
olduğunu zannederek bu ürünleri almakta. Peki fransızlara ait olan danone
Türkiye'de neden bu kadar çok çocuklar üzerine ürün çıkartmakta ve ucuza
satmakta... hiç düşündünüz mü?
Danonenin Türkiye için üretilen ürünlerinin içerisine çocukların zihinsel ve
bedensel gelişimini etkileyecek madde katılıyor ve şu an daninolar sadece 2
ve 12 yaş arası çocuklara yedirilmekte. Yani tam gelişim zamanında.
Gelecek nesillerimizin zeki olmasını engellemek için şimdiden yoğun
çaba içerisinde oldukları anlasılmata ve tüm pazarlama şirketleri şu an
danone ile anlaşmalı kapı kapı dolaşıp piyasa fiyatının altında urunlerını
satmaktadırlar. Ayrıca şirketlere ve dağıtım elemanlarına çok iyi ücret
ödenerek daha fazla surum yapılmakta, daha fazla insana ulaşmaktadır. lütfen
danone urunlerinı kullanmayalım ve çevremizde çocuklarına danino yedirenleri
de uyaralım.dıger taraftan, coca cola'nın gelirlerinin yarısının israil
ordusuna gideceği geçen sene CNN Türk'te coca cola Türkiye genel müdürü
tarafından canlı yayında açıklanmıstı.bu arada israil ordusuna gelirlerinin
yarısını yollayan diğer markalarda katıldı;nestle, tımberland, nescafe gibi
büyük markalar.carrefour ve tansaş da (fransız şirketi olarak) Gelirlerini
bu zulum ordusuna bağışlamaktalar. Bu konuda bizler duyarlı olabiliriz ama
bu yetmiyor. Marka düşkünü bir gençlik olduğu sürece bu firmaların
Türkiye'de ekmeklerine yağ sürülecektir.lütfen uyanalım ve uyaralım.

Prof.Dr.Turan KARADENİZ
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Ordu Ziraat Fakültesi
Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı
Ordu

kimisi bunada soylenti, karalama kampanyasi diyor...kime inanilacak bilemiyorum.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Demet_dk

YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZ KULLANDIĞIMZ HİÇBİR ÜRÜNÜ GÜVENEMİYORUZ

AMA HEPSİNİDE KULLANIYORUZ

YEDİĞİMİZ HERŞEY KANSOREJEN ONA BAKARSANIZ
BİZİ UYARANLAR KEŞKE DAHA ÇOK İMKAN SUNSALAR BİZLERE

KEŞKE HERŞEY PARA İÇİN DEİLDE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN OLSA  :sad1:

< ESLAL >

06 Mart , 2011, 11:48:23 #25 Son düzenlenme: 06 Mart , 2011, 11:55:39 < ESLAL >
oldukça hassas bir konu bu sağlam kanıtlar gerek bir kaç doktorun demesiyle inanılcak şey değilki ben doktorlara ilaç konusunda bile güvenmem  :icon_scratch:
bir dönem eczanede çalıştım o ortamı oldukça iyi biliyorum doktorlar bazı ilaç firmalarıyla anlaşma yaparlar (tatil,araba vs.)karşılığı ayda yada yılda ne kadar çok o firmanın ilaçlarını reçeteye yazarsa bu hediyelerden birini alırlar  :caca:
hastaneye gttiğinizde mutlaka görürsünüz ellerinde çanta doktor kapısında bekleyen röprezantları  :icon_scratch:
bu marka hakkında bunları söyleyen doktor hangi testlerdenden yada kaynaklardan bilgilenip bunu söyledi bunu sorardım bana böyle birşey dese doktorumuz

danone hakkındada bir çok söylenti var çocuklarda ilerleyen dönemlere varan zeka geriliği vs. gibi
yakın bir arkadaşım süt ve ürünleri bölümünü bitirdi ve şuanda süt birliğinde kalite kontrol bölümünde çalışan ona sordm bu konuyu söylenenlerden sonra danone sütüne test yaptığını ve tüm söylentilerin yalan olduğunu söyledi ;)
bende bu gibi söylentilerin karalama adına yapıldığını düşünenlerdenim  :icon_thumright:

hmm birde çevremde bazı insanlar Türk malı olmasına özen gösteriyorum derler sıkça ben yabancı ürünlerin türk mallarından daha özenli olduğuna inananlardanım şöyleki bir kaç gün önce ana haberde izlediğim bir haberde türkiyede yetişen portakallar yurt dışına gönderilmiş yüksek oranda hormon vs. rastlanınca hepsi geri gönderilmiş ve bu gönderilen portakallar şimdi bizim pazar ve manav tezgahlarımızda satılmakta  :icon_scratch:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

BENDE TÜRK MALI OLANLARI ALMAYA ÇALIŞIYORUM AMA KALİTEDE HEP EKSİK KALIYOR
NİYE MALZEMEDEN ÇALIYORSUNUZ KARDEŞİM
SİZDE  4 4LÜK YAPIN NE OLUR SANKİ

fıstık

VALLA KUSURA BAKMAYINDA SİZ TÜKETİCİ OLARAK HAKEDİYORSUNUZ

BİR GIDACI OLARAK BUNU SÖYLÜYORUM ÇÜNKİ ÜRETİCİ TÜKETİCİ İSTEKLERİNE GÖRE ÇALIŞIR

ÇALIŞTIĞIM DÖNEMDE 13 TON YOĞURDUMUN SU SALIYOR 10 GÜN İÇİNDE EKŞİYİP BOZULUYOR DİYE

GERİ GÖNDERİLDİĞİNİ VE O 13 TON YOĞURDU SÜZME YOĞURT VE AYRAN YAPIP SATMAYA ÇALIŞTIĞIM

GÜNLERİ UNUTMADIM

EVET SU SALIYORDU ÇÜNKİ SU TUTUCU KATKI MADDESİ KULLANMIYORDUM

EVET ÇABUK BOZULUYORDU ÇÜNKİ KORUYUCU MADDE KULLANMIYORDUM

AMA TÜKETİCİ BUNDAN RAHATSIZDI

YOK KÖPÜRMÜYOR YOK KOKUSU KALICI OLMUYOR YOK YETERİNCE YUMUŞAK YAPMIYOR

O ZAMAN BAZI ŞEYLERE KATLANICAKSINIZ KARDEŞİM

< ESLAL >

buna katılmıyorum arkadaşım bilinçli bir insan yoğurdun neden çabuk ekşidiğini gayet iyi bilir ben hazır alıyorsam çiftlik yoğurdu olmasına dikkat ediyorum  ;) katkı maddesi en az olduğu için çabuk ekşidiği için suyundaki mineralleri bildiğim için  :icon_thumright:

hakediyorsunuz kardeşim diye genellemek hoş değil  ;)

kocaman bir gerçek varki ortada Türk malları maalesef çok kaliteli olmuyor  :icon_thumright:

fıstık

VALLA ORGANİK DİYE DAHA BİKAÇ SENEDİR TUTUŞUYOSUNUZ

BUNDAN 5 SENE ÖNCE GAYETTE DEDİĞİM GİBİYDİNİZ