Hamileler ve Emziren Anneler Oruç Tutabilir mi?

Başlatan AککORTįє, 20 Temmuz , 2010, 19:52:38

« önceki - sonraki »

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: vadi= muge & melis - 11 Ağustos , 2010, 10:20:04
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 11 Ağustos , 2010, 01:04:46
Muge senin kizin erken dogmustu degilmi?
anne sutu cok önemli su an onun icin

ewet canım ve ınan emzik bıle almıyor agzına bıberon da almıyor emmezse deli gibi agllıyor şu an 3 aylık bakalım ayşe akşama ne yazacak

Müge 3 gun arayla dogum yapmışızzz demekki rüzgar da 3 gun snr 3 aylık oluyor ve memesiz asla uyumuyor..mamada veriyorum ama meme olmadan asla modunda  :k06:

Uploaded with ImageShack.us

) SaMiRa (

bende tutmuyorum ama tutmak istiyorum..genelde gece emiyor oğlum gündüz pek emmiyor nadiren zaten sütüm az gün içinde yediğim içtiğim şeylerden oluyor oruç tutarsam olanda gider diye düşünüyorum ama yine de bilmiyorum benim gibi olan varmı aranızda yani genelde gece emziren

DİLVİN

canım bende gece emziriyorum
zaten çalıştığım için gün içerisinde veremıyorum
ben Allah ızın verirse tutacağım  :amin: :amin:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

vadi= muge & melis

Alıntı yapılan: elif35 - 10 Ağustos , 2010, 20:03:14
arkadaşlar yaz ayında oruç tutyorsunuz bilmem farkındamısınız 15 saat bıyunca birşey yiyip içmemek o bebeğe ne kadar zararlı haberiniz yok sanırım yazın vücut su kaybedecek suyunuz azalırsa napıcaksınız ben zaten bugün yarın doğum yapıcağım için lohusa oılucam istesemde zaten tutamam  7-8 aylık bile olsam tutmazdım şahsen dinimiz illa tutulacak diye birşeyd emiyor zaten hamilelere ve emzikli annelere şart koşmuyor ilerde ödemek koşuluyla tabiki de ben nasip olursa kışın bebek 6 aylık olduktan sonra ek gıdalara başladığımde ödüycem Rabbim nasip ederse hamileyken tutmamanızın sebebi keyfi değil yani bunu untmayın içinizde bir can taşıyorsunuz o Rabbimizin emaneti oruç gibi bir ibadeti yerine getirirken aç kalacağını sanmıyorum demek bence doğru değil bu bünyeden bünyeye değişebilir birisi tutar hiç bişey olmaz diğeri tutar bebek de sorun çıkabilir bence bu riski almak doğru değil derim ben ama herkesin kendi şahsi fikridir bu da benim fikrim
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

ponçik

Alıntı yapılan: vadi= muge & melis - 11 Ağustos , 2010, 12:07:12
arkadaşlar yaz ayında oruç tutyorsunuz bilmem farkındamısınız 15 saat bıyunca birşey yiyip içmemek o bebeğe ne kadar zararlı haberiniz yok sanırım yazın vücut su kaybedecek suyunuz azalırsa napıcaksınız ben zaten bugün yarın doğum yapıcağım için lohusa oılucam istesemde zaten tutamam  7-8 aylık bile olsam tutmazdım şahsen dinimiz illa tutulacak diye birşeyd emiyor zaten hamilelere ve emzikli annelere şart koşmuyor ilerde ödemek koşuluyla tabiki de ben nasip olursa kışın bebek 6 aylık olduktan sonra ek gıdalara başladığımde ödüycem Rabbim nasip ederse hamileyken tutmamanızın sebebi keyfi değil yani bunu untmayın içinizde bir can taşıyorsunuz o Rabbimizin emaneti oruç gibi bir ibadeti yerine getirirken aç kalacağını sanmıyorum demek bence doğru değil bu bünyeden bünyeye değişebilir birisi tutar hiç bişey olmaz diğeri tutar bebek de sorun çıkabilir bence bu riski almak doğru değil derim ben ama herkesin kendi şahsi fikridir bu da benim fikrim

ben de katılıyorum bu yoruma  :icon_thumright: , dogumumdan 5 gün sonra Ramazan ayı baslamıstı , Lohusayken de tutmadım , insallah borclarımı ödeyecegim Allah nasip ederse   :amin:

AککORTįє

:alkış:  :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

elif35

:basardim: :basardim: :basardim: :basardim: :basardim:       yorumuma iyi düşüncelerle destek olduğunuz için teşekkür ederim  :wave:

sevilay

7 aylık hamileyim tutup tutmama konusunda kararsızdım yazılanları okuyunca anladım ki bebeğimi aç bırakıp ona zarar vermek daha kötü :((

Demet_dk

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 11 Ağustos , 2010, 12:25:30

:alkış:  :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

bi alkışta benden  :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

bebeğin sağlığı verdiğiniz süt oruçtan daha önemli bence
bi canlıyı beslemek paha biçilmez bişey

SiRiNe

Bence bu konuda dogru veya yanlis
hakli veya haksiz
iyi veya kötu diye bir sey yok dye dusunuyorum
muhakkak her kadin her gebe kendisi arar verir
sorun olmazsa tutan tutabiliyorsa tutar tutanin Allah kabul etsin
tutamayanada dinim zorluk vermemis borcunu rabbimize tekrar öder bu kadar kolay.
sonucta herkezin kendi secimi.

Lă_Tăhzen!

bende bastan hep tuttucam dıyodum ama bugun anladımkı tutmamam daha hayırlı cok sukur dınımız kolaylıgı saglıyor yavrumuzu emzırmek bıze verılen emanete en ıyı sekılde sahıp cıkmak bızım gorevımız yavrum bugun cok huzursuzdu sutumde cok sukur bır azalma olmadı fakat kalıtesızdı bellı cunku gun boyu hıcbısey yemıyor ıcmıyorsun bugun tuttum kendımede zarar verdım aclık susuzuluk hıssetmedım ama acayıp halsızdım devamlıda emzırınde sabah erkenden ayakta falan olunca RUH GIBIYDIM  cok ıstıyodum bu ayın manevı atmosferınden yararlanmak ama yavrumu emzırmekde ona bakaılmekde bır ıbadet İNSALLAH ÖMRUM YETERSE TELAFI EDECEGIZ YAVRUM BUYUNCE RABBIM SAGLIK VERSIN YETERKI TUTULUR HEPSİ

miray

Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 11 Ağustos , 2010, 22:00:52
hakli veya haksiz
tutamayanada dinim zorluk vermemis borcunu rabbimize tekrar öder bu kadar kolay.

benden de sana  :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:
katılıyorum duygucum  :k06:

SiRiNe

:ehi: sari papatya canim bebisin nasil nasil gidiyorr?
miden cok bulaniyorduu duzeldimii?

nisan rüzgar

Alıntı yapılan: gozde0034 - 11 Ağustos , 2010, 10:36:02
Alıntı yapılan: vadi= muge & melis - 11 Ağustos , 2010, 10:20:04
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 11 Ağustos , 2010, 01:04:46
Muge senin kizin erken dogmustu degilmi?
anne sutu cok önemli su an onun icin

ewet canım ve ınan emzik bıle almıyor agzına bıberon da almıyor emmezse deli gibi agllıyor şu an 3 aylık bakalım ayşe akşama ne yazacak

Müge 3 gun arayla dogum yapmışızzz demekki rüzgar da 3 gun snr 3 aylık oluyor ve memesiz asla uyumuyor..mamada veriyorum ama meme olmadan asla modunda  :k06:

Uploaded with ImageShack.us
canım oğlunun adı rüzgar demek....allah bagışlasın ....oğlum olursa en çok koymak istedigim isimdr...allahın izin verir inş bnmde koymama :amin:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: ♫♥♪SarıPapatyam♫♥♪ - 11 Ağustos , 2010, 22:43:22
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 11 Ağustos , 2010, 22:00:52
hakli veya haksiz

benden de sana  :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:
katılıyorum duygucum  :k06:
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: