Gurbet Gelinleri Buraya..

Başlatan **Gül**, 17 Temmuz , 2010, 19:25:40

« önceki - sonraki »

derbeder

uzak olunsada, hayatta olduklarini bilmek bazen yetiyor. yeterki saglikli olsunlar bunu bilmek yeter
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

**Gül**

Candy sende hosgeldin aramiza. Kusurumuza bakma atlamisiz seni cagirmayi  :k06: Neyseki sen bulmussun iste ne guzel  :icon_thumright:

Nurcugum senin adina coooook sevindim. Bayramda ailenle olman cok guzel. Bende hep oyle olsun istemistim bu bayram ama olmadi iste. Sen Gule gule gidip gel insallah. Bizim yerimize de memleketimin guzel kokusundan cek icine bol bol.

Angel haklisin. Saglikli olduklarini bilmek bile buyuk birsey. Bende oyle diyorum ama Insanogluyuz iste Su ozlem duygusunun onune gecmek de cooooook zorrr  :sad1:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

esra18

bal böceği üzülme canım ya ınan nezaman gelın sıfatını tasımaya basladın zaten ozaman aılenden ayrılıosun bekarken kı gıbı olmuo bıdaha nekadar yakın olsanda.o yuzden uzme canını :(

❤ հმzεlἶო ❤

kizlar aklima takilan bisi..bende gurbetteyim ya dogumdan sonra esimden baska yanimda durcak bana bakcak kimse yok.vala zorlugu ne derecede olur bilmiyorum ama duyanlar baska biri olsa iyi olur diyorlar. bir bayan bilgili bir anne falan..
bu durumu sizler nasil hallettiniz. gercekten kafama takmam gereken bir durummu? esim beceremezmiki ???
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

Lă_Tăhzen!

canım  cokta kafaya takılacak bıseey degıl benım annem 1 ay yanımda kaldı saolsun esımde yardımlarını eksık etmedı mesela annem gıttıkten sonra beraber yıkıyoduk cocougu gecelerı yardımcı oluyodu v.s erkekten erkege degısıyor bence  annem gıttıkten sonra hıc zorlanmadım yani

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: **Gül** - 25 Ağustos , 2010, 17:26:22
Candy sende hosgeldin aramiza. Kusurumuza bakma atlamisiz seni cagirmayi  :k06: Neyseki sen bulmussun iste ne guzel  :icon_thumright:

Nurcugum senin adina coooook sevindim. Bayramda ailenle olman cok guzel. Bende hep oyle olsun istemistim bu bayram ama olmadi iste. Sen Gule gule gidip gel insallah. Bizim yerimize de memleketimin guzel kokusundan cek icine bol bol.

Angel haklisin. Saglikli olduklarini bilmek bile buyuk birsey. Bende oyle diyorum ama Insanogluyuz iste Su ozlem duygusunun onune gecmek de cooooook zorrr  :sad1:

tesekkur ederim canımm çekmezmıyım çekerim tabı nasıl olsa hava bedavaa  :k06:

❤ հმzεlἶო ❤

Aselcim vala gostercek annede yok ta
birtek hastanenin sagladigi 10 saatlik kurs var anne baba olmakla ilgili
ona guveniyorum biyerde bisileri ogrenmek acisindan
yoksa baskada oyle buyugumuz yok gelip yol gostercek :(

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: Cigdem (>.<) Irem - 27 Ağustos , 2010, 16:16:08
Aselcim vala gostercek annede yok ta
birtek hastanenin sagladigi 10 saatlik kurs var anne baba olmakla ilgili
ona guveniyorum biyerde bisileri ogrenmek acisindan
yoksa baskada oyle buyugumuz yok gelip yol gostercek :(

hmm anladım ama sıkma canını ögrenen annesının karnındamı ögrenıyor sankı kıtaplarmıs kurslarmıs hepsi bos bence okumadıgım kıtap kalmadı ama herseyı onunla ögrenıyosun aslında o sana ogretıyor  :aferin:

**Gül**

Kizlar merhaba.
Nurcugum yolculuk ne zaman ve ne kadar kalmayi dusunuyorsun. Gelince isterim ama havami  :k06:

Cigdem bende ayni seyleri dusunuyorum hergun. nasil olacak nasil yapacagiz diye  :sad1: Annemin gelme ihtimali var insallah olur. ama olurda sir sorun cikip gelemezse bende yanlizim. esim sagolsun yardimci olur ama onunda birsey bildigi yok. Kucuk bir bebebgi nasil tutacagini bile bilemez. Ben yigenlerimden az cok birseyler biliyorum ama ne kadar yeterki  :dontknow: hele en cok dusundugum sey banyo meselesi. Imkansiz gibi geliyor tek basima yaptirmam. Allah yardimcimiz olsun  :amin:  Anladigim kadariyla yakinin akraban yok yakininda . Evli arkadasin falan yokmu. iyi kotu fikir verir baslarda yardimci olur sana. hic olmadi burdan tecrubeli annelerden yardim aliriz oldugu kadar birbirimizle yeni ogrendiklerimizi paylasiriz. Allah yuzumuzu kara cikartmasin  :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

❤ հმzεlἶო ❤

amin gulcum..
isin garip yani evli arkadaslarimin hepsinin dogumuda ayni ayda :D
bir hafta erken gec hepimiz ayni doguruyoz
onlarin kimi kimsesi varda..
benim yok istee...  :y25:
insallah kazasiz belasiz zor zamanlari atlatiriz gerisi dogal olarak gelir sanirim
ilk dogdugunda cokk kirilgan oluyolar korkarimm

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: **Gül** - 27 Ağustos , 2010, 16:48:17
Kizlar merhaba.
Nurcugum yolculuk ne zaman ve ne kadar kalmayi dusunuyorsun. Gelince isterim ama havami  :k06:

Cigdem bende ayni seyleri dusunuyorum hergun. nasil olacak nasil yapacagiz diye  :sad1: Annemin gelme ihtimali var insallah olur. ama olurda sir sorun cikip gelemezse bende yanlizim. esim sagolsun yardimci olur ama onunda birsey bildigi yok. Kucuk bir bebebgi nasil tutacagini bile bilemez. Ben yigenlerimden az cok birseyler biliyorum ama ne kadar yeterki  :dontknow: hele en cok dusundugum sey banyo meselesi. Imkansiz gibi geliyor tek basima yaptirmam. Allah yardimcimiz olsun  :amin:  Anladigim kadariyla yakinin akraban yok yakininda . Evli arkadasin falan yokmu. iyi kotu fikir verir baslarda yardimci olur sana. hic olmadi burdan tecrubeli annelerden yardim aliriz oldugu kadar birbirimizle yeni ogrendiklerimizi paylasiriz. Allah yuzumuzu kara cikartmasin  :amin: :amin:

benid en cok korkutan banyo olayıydı  ama hic zorlanmadım cok sukur anneme  hep sen uzak dur ben kendım yapayım dıyodum 1 2 kez korkuyosun ama sonra alısıyosun canım şimdi okadar alıstıkkı 5 dakıkada hadı kızım yıkanalım dıyorum 5 dakıkada besiktas  :k06:

**Gül**

Olur insallah canim hepsi olur. Simdi endiseleniyoruz belki ama ben inaniyorum ki o gun gelince daha cesaretli oluruz. Nurunda dedigi gibi Herkes annesinin karninda ogrenmiyor ya. Bizde ogreniriz insallah. sen derslere basladinmi benim onumuzdeki aydan itibaren basliyor galiba. Sen yine onlari kacirma derim ordanda ogreniriz birseyler.
Ha birde burda dogumdan sonra eve geliyormus ebeler bebek bakimi emmesi yikanmasi khakkinda yardim veriyorlarmis. Bir arastir istersen belki orda da vardir. en azindan o dusunce de rahatlatir biraz.
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: ASEL&NUR - 27 Ağustos , 2010, 17:06:38
Alıntı yapılan: **Gül** - 27 Ağustos , 2010, 16:48:17
Kizlar merhaba.

benid en cok korkutan banyo olayıydı  ama hic zorlanmadım cok sukur anneme  hep sen uzak dur ben kendım yapayım dıyodum 1 2 kez korkuyosun ama sonra alısıyosun canım şimdi okadar alıstıkkı 5 dakıkada hadı kızım yıkanalım dıyorum 5 dakıkada besiktas  :k06:

maasallah Nurcugum cesaretine bayildim. Bizde oyle olurmuyuz acaba  ??? ??? ???
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Lă_Tăhzen!

olursunuz muhakkah ya gercekten annelık cok farklı bı durum yaa kadın oldgumuz için ruhumuz anaç benım annem derdı tuh sen sımdı cocouguda tutmasını becermezsin ben sana nasıl cocougu bırakıp gidiecem falan  :k06: annem oyle dedıkce bende korkardım tuh ben bakamıcam bı cocoukmu doguruyorum acaba  falan hamılelıgımın basından beri korkmusumdur ben bu cocouga bakmayı beceremıcem dıye  hastanede 3 gun kaldım adapte olamadım anneliğe eve bı geldık emzirmeyidi altını degistirmeydı uzerini degiştirmeydi falan hepsini becerdik sukur kendım kendıme sasrıdım annemde bana sasırdı annem gıderken gozum arkada kalmayacak masallah dıye dıye gıttı   :k06: şuanda 3 aylıgız hersey yolunda  :k06:

**Gül**

ohhh maasallah size. Gittiginde de annen gorsun bakalim nasil ogrenmis kizi  :aferin: :aferin: Sen anlat Nur boyle icim ferahliyor biraz  :occasion5: Cunku bir taraftan diyorum olur birsekilde ogrenirim diye. Diger yanimda ya beceremezsem diyor.
Amaaa annem gelirse eger ben tam tersini yapacagim. Ogrensem de yok ogrenemiyorum yapamiyorum diyecegim ki hemen gitmesin biraz daha kalsin diye  :k06: :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011