2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

) SaMiRa (

selamlar..
hoşgeldin gül ve sevil...
bizde iyiz çok şükür de ben grip oldum biraz fudayl da hapşırıyo ilaç verdim ona da geçmez inş :amin:
nesrincim çok geçmiş olsunn canım

ezom inş uyur pamuk kız :amin:
bizde akşam avmye gittik bu karda kışta..işimiz vardı ama
fudayl a çorba verdim orda bi güzel yedi çıkmadan da sulu kaşık maması yemişti ama açtı tabi
boğazına gelen minicik tavuk parçasını yutmadı eşşek kustu fışkırarak ve oğlum yine boğuldu nasıl çırpındı kuzum
bide arabada bağlı çıkaramadkta çocuğu allahtan iyi şükür
yenıma kıyafette almadım temizledik güzelce havlu koydum göğsüne,içinide katkat giydirmiştim ama üşümüş çocuk inş çok  hasta olmaz :amin:

nesrin_beyza&berrin

Teşekkürler arkadaşlar.
Sahracım Anatolium'a mı gittiniz. Oraya bir uğradım çok hoşuma gitti.

< ESLAL >

nesrin_beyza&berrin

Bugün önce evi süpürdüm sildim. Beyzanın hastalığından sonra arkadaşımın davetini iptal ettim ve bir sürüüü ütü yaptım. Oleyyyy bu haftanın ütüsünden de kurtldum. :muzz: :muzz: :occasion5: :occasion5:

Sen ne yaptın Ezgicim.

< ESLAL >

napayım canım benim cadımla uğraşıyorum azcık temizlik yaptım bende üstün körü,yemek yaptım

şimdide babişin uyanma saatini bekliyoruz  ;)

hadi gözün aydın kurtulmuşsun ütüden  :occasion14: :occasion14:

benim bu kızz çok fena ya geldi beni öptü ayhhh dedi zorla bir kahkaha attı doğru tv nin önüne karıştırmaya  :ehi: :ehi:

zelis

selam kizlar..
Nesrincigim  cok gecmi olsun canim , Insallah hemencecik iyilesir kizin....
o kusma olayinin temizligininin ne berbat bi sey oldugunu iyi bilririm .. :igrenc: benim olgnada cok kusardi ,
cok buyuk bademcikleri vardi , yutamiyordu hic bi seyi , sonra alindida kurtulduk....

kizim cok nadir kustu , oda genelde aglamaktan oldu , cadi olmasa sorun yok.....

Sahracigim sanada cok gecmis olsun canim , oluyor bazen boyle hazirliksiz yakalandigimiz anlar ....

Ay bu evin isi niye bitmez :cildir: her gun sil supur ertesi gun yine ayni , temizle , yemek yap  ,
mutfagi topla , coocuk yeniden dagitsin , sonra yine yemek , sonra yine mutfak , sonra camasir ... :cildir: :cildir: :cildir:
bunalima girecem yakinda  :cildir: :cildir:

zelis

Ezgicigim , su senin cadida bi an once uyumayi ogrenir insallah canim ,
ayni benim gorumcemin cocuklari da Hilos gibiydi , uyku bilmezlerdei , sabaha kadar kirk kere uyanirlardi ,
oglu 4 yasinda hala arada uyaniyormus , bide aglama hastaligi vardi cocuklarda , ay gicik oluyorum o huylarina  :cussing:
her seye agliyorlar , istedikleri olmadimi hemen basiyor cigligi , 4 yasinda artik hayir i bilmesi lazim ama hala bilmiyor cocuk....

tweety0555

merhaba arlkadaslar epeydır yazamamıstım...damdan duser gıbı yazacagım ama benım derdım mert bende ıken yanı carsamba persembe ve haftasonları okula gıtmedıgımde sureklı meme bugun mesela sadece rafadan yumurtayı ekemk ıcı ıle yedı kendımede yapmıstım onunda yarısını yedı onun harıcı ne bır corba ne meyve sureklı meme cok bunalıyorum gece muhallebı vs yesede kı bu sıralar onuda yemıyor gece en az altı kere kalkıyor dr memeden kes dedı ama vıcdan yapıyorum...uykusuzlukta yoruyor benı ...bıberonda almıyuor alsa gece uykusunda sut versem dıyorum oda olmuyor...

onun harıcı sızınkıler neler yapıyor...mert asırı hareketlı koltuk tepelerıonmde masa ustlerınde abısının sandalyesıne oradan masaya oradanda saatı alıyor koltullara tırmanıp ısık kapatıyor bu normalmı yoksa bu cocuk yaramzlıktanmı yapıuyor anlamadım sınır oldum dusunun kapı agzındakı supurgelıgı tutupo cıkardı raptıye ıle caktık onlarıda parmak takıp cıkardı sımdı bantladım nekadar dayanır bıulmıyorum...
asansorunm sesını duysa baba dıye kapıya gıdıyor...oyuncak vs tv hıc dıkkatını cekmıyor sureklı dolap ıclerıne tava tencerelere takık durumda...vallahı ıkıncı ama ılkınde ben hıc boyle seyler gormemıstım soklardayım....
ne cok yazdım demı...ha bu arada bızde memede ve yanına ben yatarsam uyuyoruz...

zelis

merhabalar canim ,,

sadece seninkinde degil degisik seylere lgi duymalar canim , benim kizda ayni ,
legen , tencere , camasir mandallari , ve nerde luzumsuz bi sey varsa merve orda bitiyor  :cildir:
oyuncak oynuyor ama cok az , sonra hemen ilgi baska yerlerde , simdi herseyi merak ediyorlar sanirim ....

tweety0555

zelış aslında haklısın yanlız bızımkının en buyuk meragı wc frcası ve klozet :igrenc:
neyse vallahı buyuduler en azından acıktıklarını ve susadıklareını anlatıyorlar en -azından bırde cıs ve gece uykusu cozuldummu ıs tamamdır :ehi: :ehi:

< ESLAL >

Zelihacım Hilalin uyku dışnda bir huysuzluğu yok çok şükür mızmız ağlayan bir çocuk değil istediği birşeyi yaptırmak için öper sarılır bana,babasına  :k06: istediği olana kadar döner başımızda buda hoş değil ama çok tatlı oluyor  :love7: :love9:

canıda serttir ufak,tefek düşmeyeiçarpmya filanda ağlamaz bebekken acıktığında bile ağlamazdı ağlasada acıktığını bilsem derdim  :laughing7:

inş. bu günlerde geçecek yaz gelse bi bahçede koşup oynasa yorulup uyur  :amin:

hoşgeldin Özlemcim  :-*

doktorun haklı canım memeyi kesmeden gece uykusuzluğundan ve iştahsızlığından kurtulamazsın bence vicdan yapma herşeyi yese uykusu düzenli olsada kessen memeyi üzül hadi ama şuan memeyi bırakması onun için daha iyi canım  ;)

tweety0555

aslında haklısın ama gende dusunuyorum ben okulda ıken annem de corba pılav vs yıyormus ama bende yemıyor.nasıl kescem bılmem...bakalım ..offf yaaaa..
mert nasıl memeye yapısık resmen gece agzından emzıgı cıkarıyor goz kapalı agız acık memeyı beklıyor vızıldayarak..oylece uyuyor..dogru durust doymadıgı ıcınde zırt pırt uyanıyor :-\

nesrin_beyza&berrin

Hoşgeldn Özlemcim.
Geçenlerde aklıma gelmiştin. özlem hiç girmiyor diye. Yaaa bu zamaniiiiiiii bebekleri çook hareketliler. Uyanıkken hep ne yapsam nereyi dağıtsam derdinde. O önde dağıtıyor ben arkada topluyorum. :k06: Bazen cinlerim tepeme çıkıyor ama ne yapalım. Bu da bir dönem. gelip geçecek.

Gülfer nerdesin???? Kaymak kızımız ne yapıyor?

tweety0555

sagol nesrın ne guzwel aklına gelmek sevınb dırdı...
vallahı mutfak cekmece ıkı gozuz sacma sapan seylerle dolu kasıkları bır yere doldurdum dıger yerler mert ın oyuncak alanı...neyse bundan sonra buradayım byeeee

zelis

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 10 Mart , 2011, 20:36:08
Zelihacım Hilalin uyku dışnda bir huysuzluğu yok çok şükür mızmız ağlayan bir çocuk değil istediği birşeyi yaptırmak için öper sarılır bana,babasına  :k06: istediği olana kadar döner başımızda buda hoş değil ama çok tatlı oluyor  :love7: :love9:

canıda serttir ufak,tefek düşmeyeiçarpmya filanda ağlamaz bebekken acıktığında bile ağlamazdı ağlasada acıktığını bilsem derdim  :laughing7:

inş. bu günlerde geçecek yaz gelse bi bahçede koşup oynasa yorulup uyur  :amin:

hoşgeldin Özlemcim  :-*

doktorun haklı canım memeyi kesmeden gece uykusuzluğundan ve iştahsızlığından kurtulamazsın bence vicdan yapma herşeyi yese uykusu düzenli olsada kessen memeyi üzül hadi ama şuan memeyi bırakması onun için daha iyi canım  ;)

iyi bari seker kizin aglamasi yokmus , ne guzel cilveylen yaptiriyor istedgini , insanin o zaman zoruna gitmez  :laughing7:

ay bide su benim buyuk oglanin istahsizligi , yemek secmesi bitiriyor beni   :cildir: 10 yasinda  28 kilo .
her yemegi yemiyor , pizza , papates kizarmasi , manti  sevdigi yemekler .....bu gun tavuk ve pilav yaptim , hala tabakta bekliyor yemegi  :cildir: