2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DER!N

Ve aleykum selam canım  :opucuk:

Teşekkür ederim kutlamalar için  :k06:

nesrin_beyza&berrin

Ohhhhhhh işim bitti. :hieyt: :muzz: :occasion5:

Sahracım ablası okula gidene kadar o ilgileniyor sonrada beraber yapıyoruz. :k06: Onu uyutup tekrar devam ediyorum. 130 m2 ev. saat 10 da başladım yeni bitti. :sad1:

Gülfercim hayırlı olsun yeni ayınız, eviniz. Taşınan çok var mı? Aylık ne kadar ödüyorsunuz?

DER!N

Bir kahve iç, benden  :k06:

Bizim gibi eşyalarını bırakan 7-8 aile var, biri de alt komşum ctesi günü karşılaştık tanıştım.
Hayırlı olur inş. sağolasın.

1.100 ödüyoruz canım, aylık ev ödememizi sordun sanırım.

nesrin_beyza&berrin

Evet canım aylık ödemenizi sordum. Bizde Sporctye giremedik benim gözüm ordaydı. Eşim bankadan kredi çekemedi. Son olarak Kayabaşı Toki konutlarına girdik benim gönlüm olmayaraktan. Ödemeler hemen başlıyor. 2 yıl sonra taşınıyorsun. 1.650 lira aylık ödeme. Ucu ucuna yetireceğiz. Rabbim kolaylık versin ödemede.

DER!N

:amin: canım, bir yerden bir şekilde başlamak lazım benim de gönlüm yoktu ama bitince içime sindi küçük ama çok kullanışlı.

Aylık ödemeniz yüksekmiş ev kirasıyla birlikte çok zor oluyor Allah kolaylık versin.
Biz 2008 Eylülde girmiştik 2009 Aralıkta teslim olacaktı olmadı ödemeler bizim de hemen başlamıştı. Anahtarı aldık biz ama ortadaki residans inşaası devam ediyor, her ay teslim edeceklerini söylüyorlar bakalım nasib ne zaman tam yerleşim olacak.
Ödemeler ne zaman bitecek sizin?

nesrin_beyza&berrin

DER!N

Bizim eve girdikten sonra 5 yıl kalıyordu, 1,5 yıl gecikti işte 3,5 yıl kaldı.

nesrin_beyza&berrin

Siz azaltmışsınız. Ne güzel. Normalde bizden önce başvuranlar taşınana kadar ödeme yok. bizim şansımızdan ödemeler hemen başlıyor. Birde çok ucuz değil. Normal bir daire alsan daha ucuzada bulabilirsin. 178 bin toplamda. Birde memur maaşına göre artış olacak. birde buranın 2 yıllık kirası neredeyse 200 e yaklaşacak. sizinki toplamda ne kadar?

DER!N

Şartlar bayağı ağırmış canım ya biz Tokiyi hiç araştırmadık ama üzerine başka tapu olunca olmuyor falan demişti kayınpederim.
Biz topraktan girdik 95metrekare, 95bin lira. Metrekareye göre fiyat değişiyordu, 2+1 bizimki, 1+1, 3+1ler de vardı ama biz peşinatımızı 3+1'e yettirememiştik.

nesrin_beyza&berrin

Evet olmuyor. 3 sene istanbulda yaşama zorunluluğu var. Bizde yeni 3 yılı doldurduk. Memlekette küçük bir evimiz var. Onu satlığa çıkardık satılırsa rahat ödenir inş. Kayaşehirde Başakşehirden büyük bir yerleşim yeri olacakmış. Nisanda önceden girenler taşınmaya başlayacaklar. Bizde peşinatı fazla ödeseydik aylık ödeme azalacaktı.

zelis

selam hanimlar ,...

Evlerinizde gule gule , huzurla oturmayi nasip etsin Rabbim...
olmayanlarada nasip etsin hayirlisiylan....

Turkiyede evler oldukca ucuz buraa bakinca , burda yeni sifir evler 250 bin eurodan basliyor  :cildir: cok pahali
en azlik aylik taksik ise 1000 euro civarinda .....

eski evler ise 1960 yada 70 yapimi f :cildir:lan 150 bin den baslar....

artik bizde ilerde cocuklar az buyusun ikimizde calisip tr den bi ev bakmayi dusunuyorz....
insallah olur ....

) SaMiRa (

aleykümselam zeliş
hoşgeldin :opucuk:

uff bayağı pahalıymış :-ooosizin orası yaa ama evler nasıl o da var değerse nrmal sayılır heralde...

bizim burda 62 liraya vardı sıfır daire 100 metrekareydi tbi giriş katı..

nesrin bende accuk yaptım temizlik ilham aldım senden :k06: ne yaptığını arada yazda gene ilhamlanırım belki faydalı oluyosun valla bana :k06: ;)
senin ev okada batıyormu yaaa 5 saat koltuk halı malı da mı siliyon napıyon ??
bu arada canımcım eviniz hayırlı olsun allah oturmayı nasip etsin :amin:

nesrin_beyza&berrin

Teşekkür ederim canımcım. Ben hep anlatırım sana. Sen ilham alıyorsan.

Ya benim evim batıyor. Hele mutfak her yemek yendiğinde batıyor. İki çocuk olunca haliyle daha çok batıyor. Hele Berrini bir görseniz. Arkasından toplamasan alır başını gider. :k06: Halı koltuk da silmiyorum. Pzt. genel temizlik yapıyorum koltukların arkalarını falan çekiyorum. Halıları toplayıp.

hoşgeldin zelişçim. :love9: Sizin orası pahalıymış yaaaa. Sizde burdan alın o zaman.

zelis

evet canim pahali . ama normal , hollanda sonucta toplam kac paralik topraklari varki adamlarin , toplami anca konya kadar..
bi ucunden diger ucu en fazla 3 saat surer:)

esime kalsa turkiyeden ev almaya gerek yok , senede bi kere yada 2 seneye bi izine gidecez onun icin ev mi alinir diyor
simdilik izine gittigimizde annem;erde ve kayinvalidemlerde ( daha cok benim annemlerde ) kaliyoruz ...
toplam izin gunumuz de 4 hafta , bi yandan adam da hakli ,
ama ben yinede 4 hafta da olsa kendi duzenim olsun istiyorum ...bazen kaldigim yerlerde gelen misafirler falan
haz etmedigim insalar oluyor o zaman ariyorum evimi .... yada istedigin zaman yat -kalk..iste oyle
bakalim hayirlisi olsun hakkimizda...

SiRiNe

iyi geceler hanimlar

selamun aleykum

nasilsiniz bebekler nasillar