2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

oyy masallah 3 aylik belki doktor tahminen der kiza benziyor diye eksin sor olur mu merak ediyorum vallah.... :k06:

ecrinde uyuyor teyzesiii banyo yaptirdik  dayisiyla berabaer mayisti  :nazar:

sizin ecrin ne yapiyor nasil istahi acildi mi fistigimin  :icon_scratch:

< ESLAL >

Günaydın  :love9: :love9:

bugün pazar havada güzel herkes gezmelere gidecek  :D biz kızışımla evdeyiz babişimiz çalışıyor  :-\

sabah Nisa kanepeden düştü inip çıktığı yetmiyormuş gibi artislik yapim derken uçtu hanfendi  :'(

ve memeyi bıraktırdım Hilale dün ve akşam vermedim hiç dün sayıkladı ama bugün hiç meme demedi direk ayağıma yattı uyudu sanırım başardık  :basardim: boynumda sorun var ödem oluşuyor feci ağrı yapıyor sırtıma ve öğsümede yansıyor ağrısı ilaç kullanmadım Nisa emyor diye merhemle filan geçer dedim ama son 3 gündür dayanılacak gibi değil ilaç alıyorum o sebepten bıraktırdım hem büyüdü artık şır şır süt olsa zaten bıraktırmazdım işte eyle

Güle güle kullansın kaymak kızım koltusunu  :opucuk:

tabi ya Gülom gerçekten insanın evi gibi yok yılda 1 kez Blk ye gidiyoruz 3-5 gün sonra başlıyorum evim diye sayıklamaya eşim diyor hem sevmiyorsun evi hemde aklından çıkmıyor kel olsun kör olsun evim olsun diyorum  :k06: :k06:

ilkcemre

ezgi telefondan girdim ben şuan . ,sayfayı kaydırırken senin iletini moderatöre rapor et dedim yanlışlıkla.iptal etmeye çalıştım bişiler oldu ama anlamadım.kasıtlı bişi yapmadım kusura bakma.sorun olursa bana yönlendir olur mu...

< ESLAL >

zelis

SELAM kizlar...

ay kac gundur giremiyordum ...... Merve cok hastaydi  :-\ minik kizim suzuldu.....
karin giribi olmus, atsi 39 dan asagi ya dusmedi , iki defa gece doktora gittik ama hic bi sey yapmadilar...ilac bile vermediler..
3 gunu asarsa atesi ondan sonra mudahele ediyorlarmis....
dedikeri gibi bu gun 4. gun ve atesi dustu....Cok sukur....

AککORTįє

kızlar oğlumun ateşi var sabahtan beri öd dişleri geliyor

37 37/5 38.1 oldu en son az önce yine ölçtüm 37.8 olmuş yükselirse yine duş yaptırıcam

ve sirkeli su 38/5 dan yukarı çıkarsa doğru doktora

calpol versemmi diyorum yoksa vermesemmi kararsız kaldım

yavrum mızır mızır hiç keyfi yok  :y25:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

İlknurum çok geçmişler olsun tatlım ..
Ahh ah bu dişler yok mu ya vücut sadece nezleye direnç gösteremezmiş diş çıkarma olayında..
Doktorum Calpol artık fayda etmez Pedifen ver demişti çok şükür onun sayesinde düşürdük ateşini..
İstersen sen de bir dene hayatım  :icon_thumright: Bir de artık yıkamak yasakmış eklem yerlerine su kompresi dedi dr amcamız  :icon_thumright:

AککORTįє

sağol gözdecim bi çay kaşığı vereyim rahatlar belki. üstüne incecik bişey giydirdim dolanıyor öle mızırdanarak

ay bırak yaa yeni yeni şeyler çıkarıyolar hepsi farklı bişey söylüyor. benim eşimin kuzeni oğlunu hast. ye götürmüş ateşten diş yine tabi suyun içine sokmuşlar çocuğu. kız tabi hemen demiş napıyosunuz falan böyle yapılmazsa havale geçirecek demiş. yıllardır bu uygulanıyor şimdi ne oldu modası mı geçti.çocuk ateşlenirse ya sirkeli suyla kompres yapılır eklem yerlerine yada ılık suyla yatırmadan ve başına su dökmeden yıkanır.dahada fazlalaşırsa zaten doktora götürülür.valla en iyisi kendi aklına ve mantığına uygun neyse onu yapmak.ilk defa ateşlendi kuzum. ve ne yapmam gerektiğini bildiğim için sorun yok ama işte korkuyorsun çıkacak diye Rabbim esirgesinde çıkmasın inş

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Valla kendimden biliyorum her hafta suya sokarlardı  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
Annemin tek sorduğu şey de 2*2 kaç eder olurdu nebiliyim sen söyle derdim hep  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
Üzülme sakın canım benim böyle böyle büyüyecekler bende 2 hafta önce ilk defa ateşi çıktığında doktora götürdüğümde gözlerim doldu resmen  :y25: Ama ana yüreği işte onların vücutları 40-41 bile kaldıracak durumda biz olsak kaldıramayız  :amin: Allah muhafaza çıkmaz herhalde daha fazla ateşi maximum 38 olmuştu Rüzgarında..İlacı da biraz fazla ver istersen çay kaşığı değil de tatlı kaşığı mesela artık senin tosuncuk abiii oldu annesii  :nazar:

< ESLAL >

çok geçmiş olsun zeliha inş. çıkmaz prensesin ateşi  :amin: Rabbim korusun kuzularımızı  :amin:

sizede çokk geçmiş olsun İlknur bence ver calpol rahatlatır yavrumu ağrısıda vardır muhtamalen  :( 1 çay kaşığı etkili olmayabilir ama büyüdüler artık calpol hafif bir şurup zaten 1 ölçek ver bence bizde DOLVEN şuruba geçtik 1 yaşından sonra ateşi olmasada çok huysuzlandığında şurup veriyorum ben dişlerimizin hepsi birden çıkıyor  :sad1: 

AککORTįє

zelihacım  geçmiş olsun

sağol ezgcim sizede geçmiş olsun

yarım saat önce ölçtüm 38.2 çıktı uyuyor şimdi kalksın şurup vericem tekrar ölçücem inş çıkmaz böylke gitsin gelsinde çıkmasın ya  :crybaby2:

bizim babamızda çalışıyor ama kaynım evde acil bişey olsa allah korusun kapıda araba var götürür hemen

kaşı da yine pazar günü patlamıştı ve yine babamız çalışıyordu kaynım götürmiüştü

sağında solunda arabası olmayanlar ne yapıyor acaba ya çok şükür

Rabbim kimseyi darda koymasın

< ESLAL >

sağol canım ateşli durumlarda uyurken çıkar ateşi kontrol etmeye devam et dahada yükselirse uyanmasını beklemeden uyandır bencede hemen ver şurup hatta fitil ben ateşi çıktığı gibi veriyorum çokkk korkuyorum ateşten Rabbim korusun hepsini  :amin:  :amin:
yada şimdi şurup ver gecede çıkarsa fitil verirsin çünkü gece daha çok çıkıyor  :( inş. düşer hemen çıkmaz birdahada
çokk şükür dişten ateş yaşamadık ama başka sebeplerden çok ateşlendiği olmuştu Nisanında zor bir durum benim yüreğim hop hop ediyor onun ateşi çıkınca  :y25:

AککORTįє

sağol ezgi fitili tamamen unutmuşum

sürekli uyumak istiyor az önce ölçtüm 37.9 çıktı

kucağımdan indiği an ağlıyor yarım saat sonra tekrar ölçeyim

sonra sirkeli sumu yapsam duşa mı soksam

onu ilk defa böyle görüyorum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

AککORTįє

of evde fitil kalmamış ezgi söylesene adı neydi eşime aldırayım

gece falan çıkarsa Allah korusun

< ESLAL >

canı acıyordur kıyamam  :y25: :y25:

fitil ver hemen rahatlasın yavrum calpol çok iyi gelmeyebilir 0-6 ay arası çünkü o önce sirkeli suyla sil düşmezse duş aldır üşüyordur zaten şimdi Nisa yı en son ateşliyken yıkadığımda ağlamaktan daha çok ateşi çıkmıştı  :sad1:

biz paranox fitil kullanıyoruz çok iyi geliyor