2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

DER!N

Alıntı yapılan: La√iNYaM - 04 Şubat , 2011, 12:53:16
Eşimden kaynaklanmıyordu ama  ailevi bir durumdu...

İkizimizdede heyecan çaylaklık ve aile baskısı (kaynanamın cadalozluğu)

oldu bitti gitti.. :k06:

gülferrr :caca: ne o selam yok sabah yok..

mesaj çektim cvp yok :caca:

Tatlımcım, sen bunu yazmadan evvel özel mesaj yazdım sana mesajına dönememe sebebimi yazdım.  Sopayı indir ya da kendine vur :)  :laughing7:

Selam sabaha gelince, yeri gelmişken yazayım pek çok gelişimde selamun aleykum ve ya genel üsluba yakın esselam yazıyorum özellikle de takip ediyorum Allahın selamını lutfedip alan yok. Şahsına değil genel söylüyorum bunu. Sadece üzülüyorum ekstra bir sitem yok yanlış anlaşılmasın.

Bu sabah da geriden okumaya başladım ilk mesajımı yazdıktan sonra farkettim konuya löp diye düşmüşüm o ara Selen uyandı kalktım kasti bir durum değil.

Bir de bazen sıkılıyorum forumdan abartılı buluyorum çoğu kez, bir konuya saplanıp kalınıyor bu da beni sıkıyor. Yazmak istediğim şeyleri yazmaya çekiniyorum hal öyle olunca çünkü çok alakasız olmuş oluyor.

DER!N

Alıntı yapılan: ((selma)) - 04 Şubat , 2011, 12:48:32
GÜLFERCIMM BALIMMMMMMMM

DAHA YAPMADIMM TESTİ

ÇÜNKÜ ALMAYI UNUTTUM  :k06:

P.TESİ YAPCAM :opucuk:

Gün boyu kulaklarını çınlattım durdum iyi de söyledim kötü de hakkını helal et.
Forumdan hemen çıktım bu mesajını görmedim.  :'(
Yarın alamaz mısın testi yarın ctesi alırsın yap artık ya  :director:

gülay t.

Selam Gülfercim nasılsın görüşmeyeli.? Herşey yolundadır inşallah.

Ya birşeyi merak ediyorum hem hamile olup hem bir başka çocuğu olmak hem ev işleri hem de bir eş... bazen gözümde büyüyor zor bir durum mu? Hamileyken insan genelde dinlenmek , uyumak ister ya şimdi  hamile kalsak hiçbirimiz ilk hamilelik gibi yaşayamayacağız malum. Ama içinde biri olarak sen söyle canım zorlandığın oluyor mu?

DER!N

Alıntı yapılan: gülay t. - 04 Şubat , 2011, 20:09:03
Selam Gülfercim nasılsın görüşmeyeli.? Herşey yolundadır inşallah.

Ya birşeyi merak ediyorum hem hamile olup hem bir başka çocuğu olmak hem ev işleri hem de bir eş... bazen gözümde büyüyor zor bir durum mu? Hamileyken insan genelde dinlenmek , uyumak ister ya şimdi  hamile kalsak hiçbirimiz ilk hamilelik gibi yaşayamayacağız malum. Ama içinde biri olarak sen söyle canım zorlandığın oluyor mu?

İyiyim elhamdülillah, sağol canım sen nasılsın?

Rabbim kolaylığını veriyor ilk hamileliğimdeki şeyleri yaşamıyorum uyku yapmadı, öyle Selendeki gibi sabahtan akşama kadar yatasım yok.  :nazar:
Şu sıra annemdeyim ve bir süre daha kalacağım burada taşınmaya başladık benim halim malum olduğu için eşim akşamdan akşama özel eşyalarımızı topluyor. Son zamanlarda çok kilo verdiğimi düşünüp Selenle beni anneme bıraktı çünkü yemek yemiyordum.
Yarın alacak pazartesi bırakacak yeni eve gidip eşyaların yerleşimi için plan yapmamız için görmem gerektiğini söyledi.
Kardeşim ve annemle Selen çok mutlu bu dönemde evde olsam muhtemelen zorlanırdım.

gülay t.

Çok sağol canım ben de iyim şükürler olsun.
Senin adına sevindim, böyle durumlarda insanın ailesinin yakın olması çok büyük bir nimet.
Taşınmanız da  tam zamanına denk gelmiş. :) Eşine maşallah  bayağı destek oluyor anladığım kadarıyla.

Bulantılar başladı değil mi, insan başka evde biraz daha iştahlı olabiliyor. İnşallah orada güzelce beslenirsin. :amin:

DER!N

Daim olsun Gülaycım  :amin:
Pek yakın değil ailelerimiz biz avrupa yakasındayız iki aile de anadolu yakasında ama İstanbul işte, buna şükür.
Taşınma olayı artık hem maddi hem manevi ertelenemeyecek duruma geldi daha çok maddi aslında hem ev kirası hem o evin taksiti ağır geldi. Birde hamileliğimin ileriki diğer evreleri nasıl geçecek bilmiyoruz bir an önce yerleşelim diye düşündük. Daha peyzaj bitmedi evi yerleştirip annemde kalacağız bir süre, hem annemlere iyi olacak hem bize, annemler de yalnız çünkü.
Bulantılarım bitti çok şükür galiba açlıktanmış  :laughing7:
Selende 4 ay sürmüştü bunda hamile olduğumu öğrendim bir hafta sonra bitti. Sekizbuçuk hafta sürdü geri gelmez inş.  :)

Sağ olsun fedakar bir eşim var yaklaşık 2 aydır çok yoğun çalışıyor geç geldiği halde bir koli bir koli derken sandığıma kadar gelmiş   :)
Eli bu tür işlere yatkın, hamile olmasam da birlikte yapardık sanırım. Lojistikçi benim eşim, sevkıyatta da tecrübeli ne nereye uygundur bilir.  :nazar:

< ESLAL >

iyi akşamlar  :love9: :love9:

herbirinizin davetiyeleri çok hoş güzel anılar bunlar bende benim davetiyem yok gerçi olsada koymazdım iğrenç çünki  :igrenc:

kayınvaldemler seçip bastırmışlar biz Tekirdağdayken ve onlarda güzel olsun diye değil ucuz olsun diye bakmışlar işte eyle yani hatıra olsun diye bile almak istemedim .....................................................

Gülommm hoşgeldin seni özlüyorum çok  :-[

miniğimin seni üzmemesine sevindim akıllı bıdığım benim  :love7:

oyy kızışımda çok mutlu demek yerim onun totosunu ben kaymağım benim  :opucuk: :opucuk:

veeee yazdıklarına gelince evet bende sana katılıyorum form son zamanlarda benide sıkıyor girsemde okuyup çıkıyorum yazmak gelmiyor içimden Hilalle ilgili birşey paylaşmak istiyorum yada öğrendiğim yeni bir bilgi vs... ama farklı genel konular konuşuluyor oluyor o sıra sonrada unutuyorum, son zamanlarda sayfamızda bebişlerden çok daha genel konular dönüyor  ;)

benide yanlış anlamayın kızlar bunlar sadece benim düşüncem,niye böyle demiyorum asla beni sarmıyor uzak duryorum sorun kalmıyor  :laughing7:

lakin hepinizi seviyorum amma bebişlerinizi daha çokkkkkk  :love9:

Selma hakket yaa yap artık şu testi hafta sonu nöbetçi eczane yokmu sizin orda  ???

ırmak184

davetiyeleriniz cok güzel kızlar....
bizde 7.7.2007 de evlendik davetiyemi eklerim..bende 2009da üye olmuşum kürtaj olduktan birkaç gün sonra arastırma yapıyordum.kürtajdan nekadar sonra hamile kalınır diye...4 ay sonrada hamile kaldım cok sükür..yeri gelmişken belirtmek istiyorum..evlemeden önce eşimle kızımız olursa adını ırmak koyalım diye hayal ederdik..siteye üye olurken ırmak diye kayıt oldum ve herkes beni ırmak olarak tanıdı.. degiştirmedimde öyle kaldı..pek msne giremesemde msnde görüştügüm arkadaslarım adımın mine oldugunu bilir..yani gercek adım mine..coook şükür kızım oldu ve adını ırmak koyduk..birara ırmak koymaktan vazgecmiştik cok isim arastırdık duru melek koyacaktık..sonra herseyde bir hayır vardır dedik ve vazgectik adını ırmak koyduk..göbek adımız melek..kayınpederim kulagına ezan okurken zehrayıda ekledi..biz ırmak diyoruz teyzelerim melegim diye seviyor..işte böyle..acıklama yapmakta gec kaldım kusura bakmayın  :wave:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Günaydın

Hayırlısı olsun Selmacım, belki de çıkmamıştır. Hayırlı zamanda gelsin 2.bebişin inş.  :amin: :amin:

Seni seviyorum Ezom  :opucuk: :love9:
10.yılımızı nasib olur da kutlarsak yani görürsek içimde kalanları yapmayı istiyorum, sen de davetiye bastır.  :k06:

Selen hanım gece boyu ağladı, gözleri kapalı horul horul uyuyor bir yandan da ağlıyor çok fonksiyonel bir kızım var.  :laughing7:

DİLVİN

hıı bu arada ezomm ve gülfercımm

kendı adıma cevap vermek istiyorum size

bızım sayfada tabi ki öncelikli çocuklarımız ama sürekli aynı şeylerı konuşmakta çok sıkıcı olmazmı
oğlum uyandı oğlum çişş yaptı oğlum güldü vs vs.....
ki kalkıdı önemli bişey olduğunda hepimiz burda isteğimiz soruyu yazıp istediğimiz cevapı çokta güzel alıyoruz
ama şunuda belirtmek istiyorum ki eğer çalışmayıp evde olsaydım belkıde foruma gırmek sıkıcı olabilirdi
ben her halükarda bilgisayar başındayım o yüzden bana foruma gırmek sıkıcı gelmıyor  :-\
herkesın kendi düşüncesi tabi bişey diyemeyızzz :opucuk:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DİLVİN

sağoll gülfercım
hayırlısı olsun
Rabbım önce olmayanlara sonrada bana nasip etsin diyorum  :amin:

DER!N

:dontknow:

Çocuklardan zaten gün boyu foruma bakamıyoruz bazen gün aşırı bazen her gün bakabiliyorum ben. Bir dönem hatırlıyorum 2-3 günde bir girebiliyordum ve hala aynı konu konuşuluyordu. Tercih meselesi tabii ki, çiş yaptı uyudu vbden ziyade bu dönem temel bilgileri edinme dönemleri kim nasıl davranıyor davranışına bebeğinin tepkisi nasıl oluyor şahsen bilmek istiyorum.