2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

Demet_dk

BENDE HAMURİŞİ VERİYORUM SAKINCASI OLACAĞINIDA DÜŞÜNMÜYORUM

DORUK SABAHLARI POĞAÇA YİYO HEMDE SEVEREK VERMESEM AÇ KALACAK
DÜN MESELA KEMİK SUYUNA ÇORBA YAPTIM SEBZELİ AMA O ÇORBADAN SIKILDIĞI İÇİN MANTIYI TERCİH ETTİ

CİGERİ HİÇ DENEMEDİM SEVMEDİĞİM İÇİN ALMIYORUM SANIRIM HAKSIZLIK DİYORUM

DER!N

Garnitürünü kendin hazırlıyorsan ver yesin bir şey olmaz minik patatesi ez parmak ucunla koy ağzına çiğneyerek yer zaten havucu bezelyeyi ver yesin bezelyenin kabuğunu çıkart ama, zaten hemen çıkıyor. Hepsini parmağının ucuyla azcık ez tam da haşat etme  :k06:

DER!N

Alıntı yapılan: Demet_dk - 02 Kasım , 2010, 15:49:12
BENDE HAMURİŞİ VERİYORUM SAKINCASI OLACAĞINIDA DÜŞÜNMÜYORUM

DORUK SABAHLARI POĞAÇA YİYO HEMDE SEVEREK VERMESEM AÇ KALACAK
DÜN MESELA KEMİK SUYUNA ÇORBA YAPTIM SEBZELİ AMA O ÇORBADAN SIKILDIĞI İÇİN MANTIYI TERCİH ETTİ

CİGERİ HİÇ DENEMEDİM SEVMEDİĞİM İÇİN ALMIYORUM SANIRIM HAKSIZLIK DİYORUM

Çok farkedilmiyor çorbanın içinde tadı kokusu falan ama ben tavuk ciğerinden söz ediyorum kuzu ciğeri için erken galiba henüz, 1 yaş falan diye okudum sanki yanlış anlaşılmasın.

gökse

bnim çocuklatımın ikisde hamur işini çok seviyo sabahları bende poğaça veriyorum genelde kendim yaparım hazır .pek nadir alırım .

DER!N

Demet ocağına düştüm Doruk pek bir şey yemediği için sen hemen her şeyi denemişsindir.
Klasik kahvaltıdan sıkıldı artık, tatlı yemediği için meyve olarak veremiyorum kahvaltısını yoğurdunu da sade yiyor ne yedireceğim ben bu kıza.
2 gündür kahvaltı öğününde çorba üzerine yumurta peynir yapıyorum.  ::)

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 02 Kasım , 2010, 15:15:22
çok saçma değil mi ya zzararlıysa zararlıdır değilse değil dir.

Bunun her yerde aynı olması gerekmiyormu ..

Neyse artık neye kime inanacağımzı şaşrdık :cildir:

Ben artık kendimce araştırıp vericem  ::) doktorumuzuda görelim tekrar sorim baakalım.

evet öyle ayse malesef...

ama iste icine siniyorsa bebeginde kötu bir reakson göstermiyorsa ver

hastaneden her ay burosurler geliyor yemek tarifleri var ordan bakarak yapiyorum simdiye kadar bisi olmadi

мiŁenα.

Hım benim aklıma yatanı vericem zaten tabi doktorumada danışcam..

kız hiç ezmiyorum o garnitürü benim yaptıgım zamanda oluyor hazır aldığımda oluyor ölece veriyorum kendi yiyor ..
:nazar:

ben oğluşumun eline bisküvi yada ekmekvs veriyorum yiyor kendi kendine..

zaten yarısından fazlası yerde oluyor :k06:

:love9: :love7: :love9:

SiRiNe

DER!N

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 02 Kasım , 2010, 15:59:06
Hım benim aklıma yatanı vericem zaten tabi doktorumada danışcam..

kız hiç ezmiyorum o garnitürü benim yaptıgım zamanda oluyor hazır aldığımda oluyor ölece veriyorum kendi yiyor ..
:nazar:

ben oğluşumun eline bisküvi yada ekmekvs veriyorum yiyor kendi kendine..

zaten yarısından fazlası yerde oluyor :k06:

Sen yine de ezsen daha iyi olur tümden yiyeceği günler de gelecek hayırlısıyla inş. zaman oluyor o minicik patates zorluyor bebişleri gerçi boğazına kaçanı kendileri çıkartıyorlar ama ne olur ne olmaz, Allah korusun saniyelik işler bunlar.

DER!N

Selen'in önüne tabak koymaya başladım hanımefendi tenezzül edip eline almıyor alsa da evirip çevirip bakıyor sokmuyor ağzına eşşek kız  ::)

мiŁenα.

eşşek :ehi: :ehi: :ehi:

eymenin önüne tabakta bisküvi koyuyorum.alıyor ağzına  götürüyo atıyo diğerini alıyo bir paket bisküvi yerlerdeee geziyor.

alışsın şimdiden sofra bezinin üstünde tertipli yemeye :k06:

allah korusund ediiğin gibi saniyelik işler .. :amin:

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

02 Kasım , 2010, 16:41:43 #4136 Son düzenlenme: 02 Kasım , 2010, 16:44:21 Demet_dk
Alıntı yapılan: GülfeR_ - 02 Kasım , 2010, 15:54:15
Demet ocağına düştüm Doruk pek bir şey yemediği için sen hemen her şeyi denemişsindir.
Klasik kahvaltıdan sıkıldı artık, tatlı yemediği için meyve olarak veremiyorum kahvaltısını yoğurdunu da sade yiyor ne yedireceğim ben bu kıza.
2 gündür kahvaltı öğününde çorba üzerine yumurta peynir yapıyorum.  ::)

GÜLFERCİM TAM ÜSTÜNE BASTIN CANIM HER YOLU HERŞEYİ DENEDİM
EN SONUNDA ŞUNU FARKETTİM DEĞİŞİK TADLARI SEVİYO
KAHVALTIDA KARIŞIM 12 AYINDA REDDETMEYE BAŞLADI
NE YAPTIMSA YEMEDİ
BENDE POĞAÇA ALIP VERMEYE BAŞLADIM SEVE SEVE YEDİ
SONRA POĞAÇAYA DOMATES PEYNİR ZEYTİN YUMURTA AZ AZ EKLEDİM YEDİRDİM
SONRA ONDANDA SIKILDI BAKTIM DOYMUYO
SÜTE BİSKÜVİ KAYISI CEVİZ MUZ VS KATIP TAKVİYE YAPMAYA BAŞLADIM
HAFİFTEN KARIŞIMA DÖNDÜK
ŞİMDİLERDE DİŞ SIKINTISI VAR YİNE SADE POĞAÇAYA DÖNDÜ TAKVİYE OLARAK
BENDE MEYVE PÜRESİ VERİYORUM HERO BABYNİN KAHVALTI SAATİ VAR ONDAN

ÇOBAYI SEVMİYO KAŞIK YEMEKLERİNİ SEVMİYO  
KÖFTE PATATES MAKARNA PİLAV SEVİYO
HATTA MANTI VE BROKOLİYİ SARIMSAKLI YOĞURT EŞLİĞİNDE YİYO
ÇOK ÇABUK SIKILIYOLAR DEVAMLI DEĞİŞİK ŞEYLER DENEMEK LAZIM

BİDE EN ÖNEMLİSİ İŞTAH TABİ

DER!N

Sağol canım  :opucuk:

Devam sütüne dediğin şeyleri katıp yedirmeyi denedim pek çok kez ama karışım yemiyor hanımefendi.
Değişik aklıma ne gelirse veriyorum benimki de değişik tadları seviyor sarmısak soğan acı ekşi  ::) ama ufak diye doyurucu şekilde vermeye korkuyorum.
Peynirden gına geldi kaşar peynir örgü peynir köy yapımı peynirler ama neticede peynir işte salam sucuk da veremiyoruz tehlikeli diye ,ne yerse ekmekle yiyor.

Akşam yemeklerimize eşlik ediyor keyifle ama kahvaltı işte  ::) bu sabah acuka yedi biraz sanki doğulu bu çocuk adana urfa  :k06:
Bakalım ne yapacağız kaşık mamalarının da sadece takıllılarını yiyor diğerleri tatlı geliyor Selene aldığım denediğim şeylerle bir çocuk büyür ortaya çıkardı şimdiye kadar bugün yemedi yarın yer belki diye açıp açıp deniyorum yok yok yok.

Tatlı sevmiyor yemiyor dediğimde herkes ahh ne güzel diyor ama öyle sıkıntılı ki her şey tatlı çünkü çok tatlı olmasa bile yemiyor işte  :cildir:

Demet_dk

KESİNLİKLE KATILIYORUM GÜLFER
YAPIP DÖKTÜĞÜM YEMEKLERLE
AÇIP ATTIĞIM MAMALARLA YOĞURTLARLA EN AZ 2 ÇOCUK BÜYÜRDÜ

TATLI YEMEMESİ KÖTÜ Bİ DURUM
MALESEF KAHVALTIDADA FAZLA SEÇENEK YOK

BEN BİLE SIKILIYORUM HERGÜN AYNI ŞEYLERİ YEMEKTEN
BAZEN  K FLEX YİYORUM DORUKTA İSTİYO  :k06:

AMA PEYNİR YİYOSA İYİ ZEYTİN FALAN YİYOMU
YADA YUMURTAYLA ARASI NASIL

DER!N

Yiyor canım, peynir ver 5 öğün yer  ::)
Yumurta sarısını 4-5 lokmada bitiriyor maşallah daha versem yer yani ama dokunabilir diye vermiyorum.
Her gün bir yumurta sarısı yiyor.
Zeytine de bayılıyor ama besleyici değilmiş 4 tane falan yediriyorum sadece çeşit olsun diye,
yazın daha çeşitli oluyordu salatalık domates roka maydonoz falan da veriyordum şimdi yetmiyor bunlar.

Kahvaltıya yarın brokoli püresi yapıp vereyim bari aklıma hiçbir şey gelmiyor.
Bu akşam kabak tatlısı hazırlığı yapacağım yemek şeklinde hiç vermedim onu deneyeyim bakalım.  ::)