2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DER!N

Selen normal kahvaltıdan sıkıldı 2 gündür çorba içiriyorum(ekmekli) kahvaltıda, üzerine peynirini ve yumurtasını yediriyorum.
Neler var verilebilecek fikir verin bana  ::)
Krep seviyor dönüşümlü olarak krep de veriyorum ama tatlı yemediği için çok zengin olmuyor kahvaltımız.

Bir de pekmez yemiyordu diye çözüm buldum şu siyah üzümler vardır ya kokulu olur bilirsiniz Karadenizde çok yetişir,
babannesi köyde yapmış üzüm suyu 1 haftadır falan biberon biberon üzüm suyu içiyor çok sevdi mayhoş biraz çok tatlı değil.
Önlük taktırmıyordu bir önlük aldım kızıma deli gömleği gibi giydiriliyor elinde biberon önlük üstünde şarapçı oldu gezip duruyor.  :k06:
Edinebilecek varsa tavsiye ederim deneyin kan yapar.

мiŁenα.

gülom kara üzüm suyu eşimde yaptı attık buzluğa çıkarıp içiyoru canımız çekince..

eymen sevmedi pek mayhoş oluyor tadı..

eymen yumurta haşlama yiyor. :nazar: yağda seviyor omlet yapıyorum yiyor.

hanımlar köfte kaçıncı ayda verdiniz ?

hamur işleri ne zaman verdiniz?

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ⓖöⓩⓓⓔ ⓥⓔ ⓡüⓩⓖⓐⓡ - 02 Kasım , 2010, 11:53:28
ayşem gozun aydınnnnnnnnnnnnn  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: sonunda normale donduk dımı ama yaa ohhh yanııı  :hello2: :hello2:
ılknurum yaaa sen cook ıyı bır annesın ogluşunun nasıl yıyecegını senden daha ıyı kımse bılemez tatlım ama tecrubelı arkadaslarında dedıgı gb tek tek alıştırmak lazım bırak doymasın acıksın acıkınca yıyecek seve seve  :k06: :k06:

sağol canım teşekkür ederim  :opucuk: ama şuan onlar ne doyacağı ne acıkacağı zamanı bilmiyorlar

şöleki; acıktığı zaman büyük bir iştahla açıyor ağzını hoşuna gitmeyen birşey gelmişse aç da olsa yemiyor  :laughing7:

bakalım bi çaresini bulucaz..

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 02 Kasım , 2010, 13:45:57
Alıntı yapılan: iLkNu® - 02 Kasım , 2010, 10:49:35
günaydın kızlarr  :hello:

bende ezgiyi soracaktım demek sebep buymuş  :-\ inş düzelir  :amin:

sizede çok geçmiş olsun selmacım

birşey sorucam kızlar; biz bie haftaya yakındır kahvaltıyı karışım olarak yapmıyoruz.

yumurtayı tek yemediği için peyve püresiyle karışım yapıyorum sadece onu

diğerlerini tek tek veriyorum reçel peynir pekmez vs..

ama şu var ki; ben karışım yaparken 2 yemek kaşığı koyuyordumpekmezi mesela

ama bu şekilde tek tek olunca doğal olarak  o kadar tiyemiyor ne peyniri nede pekmezi az az çay kaşığıyla veriyorum sonra sıkılıyo

peyniri tek fazla yiyemiyor 

:icon_scratch: ne yapsam acaba karışım olarak mı versem tekrar

bi kaç gündür yemelerimiz böle

Verdiklerinin ölçüsünü belirleyip  tek tek yedirdikten sonra kalanları karışım yaparak verebilirsin.

:icon_thumright: :icon_thumright:

AککORTįє

02 Kasım , 2010, 14:41:43 #4113 Son düzenlenme: 02 Kasım , 2010, 14:50:43 iLkNu®
Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 02 Kasım , 2010, 14:31:55
gülom kara üzüm suyu eşimde yaptı attık buzluğa çıkarıp içiyoru canımız çekince..

eymen sevmedi pek mayhoş oluyor tadı..

eymen yumurta haşlama yiyor. :nazar: yağda seviyor omlet yapıyorum yiyor.

hanımlar köfte kaçıncı ayda verdiniz ?

hamur işleri ne zaman verdiniz?

bizim pekmezde köyden geldi oğlum severek yiyor

yumurtayı haşlanmış veriyorum hergün omlet olarak vermiyorum daha sakıncalı diye biliyorum

8. aydan sonra vermeye başladım köfte ufak ufak  
balık haftada 2, ciğer 10 günde 1

ama hamur işi vermiyor vermeyi de düşünmüyorum uzun süre  

мiŁenα.

hım omlet neden sakıncalı ki ; doktorum azyağda yapıp yedirebilirsin demişti.

balığı 6.aydan beri yiyor.

ciger hiç aklıma gelmedi  :igrenc: onu nasıl yapıp veriyorsun.

ekmek dışında birşey vermedim henüz ;

ekmekten de çok az zaten.

çorbasının içine yada kahvatlıda veriyorum.

AککORTįє

valla ayşecim doktorun dediyse doğrudur ozaman bi yerlerde duymuştum öyle aklımda kalmış vermedim bende hiç

ciğeri kızartıyorum bende hiç sevmem ama oğlum yiyecek

brokoliyi de hiç sevmem

eşime demiştim almış geçende işte oğluma karıştırdım sebzelerle haşladım öyle yedirdim sadece çorbası yapmadım

bizede akşam yemeğini yaptım. eşimde bende sevmeyiz aslında ilk defa yaptım

attım kafadan öff  :hungry: bir güzel olduu  :k06:

мiŁenα.

brokoli mi ::) ımmm ben bayılırım.ben haşlayıp yogurtluyordum biz severiz eşim fazla yemez.

oğlum henüz tanışamadı brokoliyle.. :k06: 2 gün önce ananasla tanıştı vallahi çok sevdi artık haftada bir aldırcam yesin.

Sebze olayına daha balıklama atlayamadık.ıspanak vs tanıştı geniş kapsamlı tanışamadı.

ciğer bende sevmem onu kayınvalidem gelince yapar öle yediririm ben yapamam.

Ben etle daha geçen sene tanıştım. :k06: ne dokunurdum ne yerdim.

hamileyken canım çekti öle başladm yemeye :k06:

dosunumdeğişik lezetleri seviyor :hungry: köfte yapim yedirim birgün bakalım yiyecekmi :icon_scratch:

--elif--

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 02 Kasım , 2010, 13:49:48
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 02 Kasım , 2010, 12:31:34
selam kızlar  :hello: :hello: :hello:

gülom geldim burdayım evet cadaloz kızın yine yine yineeee uyumuyor delirmek,çıldırmak üzereyim ne yapıcamı şaşırdım artık sabah 5 te kalkıyor tüm gün uyumamak için herşeyi yapıyor sinirlerim çok yıprandı uykusuzluktan ve yorgunluktan sürekli şekerim çıkıyor  :'(
gündüz uyumasada gece uyurdu Hilal hanım şimdi geceleride 1000 kere kalkıyor gözleri kızarık değil mor artık  :BangHead:
bir yerimi ağrıyor acaba diyoruz ama keyfi gayet yerinde çen çen konuşuyor koca gün
bu sabah 6 da kalktı gezdirdim yıkadım uyuttum veee 4. dakikada uyandı  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
Allahtan bu hafta balıkesire gidicez yoksa dayanacak gücüm kalmadı  :crybaby2: :crybaby2:

Uyku uykuyu getiriyor biraz bari uyusa az da olsa düzene girer, inş. bu kez Balıkesire gittiğinizde düzen kurup gelirsin tatlım.
Ne diyeyim ne yapalım aklıma bir şey gelmiyor atarax mı ne bir şey varmış söylemişlerdi de ben kullanmadım doktoruna danış önerirse kullan istersen.
Uykusunu almadığında huysuz oluyorlar Allah yardımcın olsun.
Bir yeri ağrımıyor demekki keyfi yerinde anlamadım gitti.

Selen uykusu olduğunda yastığını bulup getiriyor koyuyor kafasını  :nazar: inş. Nisa da düzelir  :amin: uykulu olunca çok düşüyorlar bir de Allah korusun. küt küt  ::)

atarax uyku için bizim dr umuz şiddetle tavsiye etmişti ama ben kullanmadım nedense aldım ama içirmedim ama işe yarıyormuş  ::)

DER!N

Altı üstü bir ciğer parçası sizi dövücem yedirsenize çocuklara ya  :caca:

Kaynamış suda 10dk. haşlayın alın sudan sebze çorbasına katın pişsin zaten hemen eziliyor yesinler  :cussing:

Yağda yumurta için erken ben bile vermiyorum mıhlama yaparken sadece veriyorum.

Daha ne diyecektim ya ::)

мiŁenα.

kızlar ben atarak sakıncalı diye duymuştum netten araştırın..

birde etkili bir uyku ilac değil  :-\

eltim kızına bebekken verdi doktoru;fazladan veriyordu uyusun diye  :honk:

ama hiç etki etmedi.

мiŁenα.

Bana doktorum ver dediydi zaten yumurtanın sarısı beyazı ayrı oluyor bende yumurtanın beyazını yemediğim için sarısıyla yapıyorum peynir koyup yağda pişiyor.

Şimdi aklım karıştı. :dontknow: doktorum ver dedi. :icon_scratch:

Ciger için erken onu önümüzdeki ay başlarım kaynanamda gelir .

o yapar :k06:

SiRiNe

Ben beyazsinida veriyorum sarisinida  omlette yapiyorum tarifler aldim hastaneden

patatesli omleti begeniyorlar  :aferin: :nazar:

iste farkli her yerde

мiŁenα.

çok saçma değil mi ya zzararlıysa zararlıdır değilse değil dir.

Bunun her yerde aynı olması gerekmiyormu ..

Neyse artık neye kime inanacağımzı şaşrdık :cildir:

Ben artık kendimce araştırıp vericem  ::) doktorumuzuda görelim tekrar sorim baakalım.

DER!N

hıı hamurişi ::)

Selen 5 aylık falandı komşu babannesine gitmiştik makarna salatası tattırdım aman allahım nasıl yedi  :k06:
sonra makarna serüvenimiz başladı araştırmadım bile  ::) o hani hiçbir şey yemediği dönemdi bu.
Çocuk makarnası pişirmeye başladım, şimdi zaten börek falan veriyorum kıymalı böreği güzel yiyor bir de bol dereotlu maydonozlu peynirli  ::)

Yanlışsa da söylemeyin  :laughing7:

мiŁenα.

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ben dün makarnalı rus salatası yaptım eymen küçük patateslerinden 3-4 tane

biz yerken çığlık atıyor.

Cingene vermesem evi başımıza yıkıyor :k06:

makarna ben yediriyorum ufak ufak parçalıyorum sevyor bazen sevmiyor.