2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

02 Kasım , 2010, 10:49:35 #4095 Son düzenlenme: 02 Kasım , 2010, 10:54:39 iLkNu®
günaydın kızlarr  :hello:

bende ezgiyi soracaktım demek sebep buymuş  :-\ inş düzelir  :amin:

sizede çok geçmiş olsun selmacım

birşey sorucam kızlar; biz bie haftaya yakındır kahvaltıyı karışım olarak yapmıyoruz.

yumurtayı tek yemediği için peyve püresiyle karışım yapıyorum sadece onu

diğerlerini tek tek veriyorum reçel peynir pekmez vs..

ama şu var ki; ben karışım yaparken 2 yemek kaşığı koyuyordumpekmezi mesela

ama bu şekilde tek tek olunca doğal olarak  o kadar tiyemiyor ne peyniri nede pekmezi az az çay kaşığıyla veriyorum sonra sıkılıyo

peyniri tek fazla yiyemiyor  

:icon_scratch: ne yapsam acaba karışım olarak mı versem tekrar

bi kaç gündür yemelerimiz böle

) SaMiRa (

günaydın hanımlarr
zelişcim geçmiş olsun canım inş düzelir bebişin
selmacım sizde geçmiş olsun canım allah şifa versin bizede tabi bizde aynıyız buna şükür
arkadaşım var oğlu 3 yaşında hergün sabah iişe giderken kaynanasına bırakıyor çocuğu ve 1 saatlik mesafe 2 araba değiştiriyor akşamda gidip alıyor çok zor ya

ayşe gözün aydınn canım

SiRiNe

ilknurcum gunaydin canim

benimde pek tecrubem yok :dontknow:  ama burda 8 aydan sonra tum  yemekleri tek olarak veriyorlar

mesela menude tavuk pirinc sebze varsa  ayri ayri verin diyorlar
ama senin durumda  :icon_scratch:

eger o sekilde begenmiyorsa mesdela 2 besini karistir digerlerini tek dene

mesela yumurta pekmez peyniri tek  ver veya tam tersi

zamanla alisacaktir insaaAllah

) SaMiRa (

bizde 1 kere yaptık tek tek yeme işini bi daha yapmadım aslında 8.ayda tek tek yemesi gerekiyormuş
ama evet çabuk sıkılıyorlar bide uzun sürüyor doyana kadar ara öğüne sıra gelliyo yani izde böyle
doyduğuna emin değilsen karışıma devam et canım bence

SiRiNe

evet zamanla alisiyorlarmis bizimde 2 haftamiz kaldi sonra bende denemeye baslayacagim insaaAllah

zeliscim cok gecmis olsun

Demet_dk

Alıntı yapılan: iLkNu® - 02 Kasım , 2010, 10:49:35

birşey sorucam kızlar; biz bie haftaya yakındır kahvaltıyı karışım olarak yapmıyoruz.

ama bu şekilde tek tek olunca doğal olarak  o kadar tiyemiyor ne peyniri nede pekmezi az az çay kaşığıyla veriyorum sonra sıkılıyo

GÜNAYDIN ARKADASLAR

İLKNURCUM ÖNCELİKLE MAŞALLAH POYRAZA  :nazar:

SEN KAHVALTISINI TEK TEK VERMEYE DEVAM ET
DOYMADIĞINI DÜŞÜNÜRSEN KALANLARI KARIŞIM OLARAK TAKVİYE YAP
BENDE ÖYLE YAPIYORUM ÖNCE TEK TEK YİYO AZ YEMİŞSE KARIŞIM VERİYORUM
KARIŞIMDA DEDİĞİN GİBİ 1 YUMURTA BİTİREBİLİYO
AMA TEK TEK OLUNCA BİTMİYO

мiŁenα.

ben hep tek tek verdim hiç karışım yapmadım. :icon_scratch:

6 aydan beri böle ::)

bence birşekilde tek tek yemeye alıştır.kısa zamanda alışır inşallah :amin:

sağoll sahracım :opucuk:

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

AHH YAVRUM O BİZDENDE KÖTÜYMÜŞ SAHRACIM

KAYNANASI GELIP ORDA BAKSIN YAAA  :sad1:

ÇOK SAĞOL İLKNURCUM SAHRACIM  :opucuk:

BENDE EVDE OLDĞUMDA TEK TEK VERIYORUM

KARIŞTIRINCA MİĞDESI BULANIYOR
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

AککORTįє

sağolun arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için.

yumurtayı tek verdim mesela ilk gün yemedi ertesi gün meyve püresiyle karıştırdım çok güzel yedi yumurtayı öyle veriyorum artık yani 1 haftadır

sanırım yine en mantıklısı karışıma devam etmek değil de (çünkü ilerde daha da zorlanır tek tek yemek için diyorlar )

demetin dediği gibi  kalanları yada az gelenleri karışım yapıp vermek öyle yapayım bende

yiyebildiiği kadar yesin gerisini takviye yaparız  ::)

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

ayşem gozun aydınnnnnnnnnnnnn  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: sonunda normale donduk dımı ama yaa ohhh yanııı  :hello2: :hello2:
ılknurum yaaa sen cook ıyı bır annesın ogluşunun nasıl yıyecegını senden daha ıyı kımse bılemez tatlım ama tecrubelı arkadaslarında dedıgı gb tek tek alıştırmak lazım bırak doymasın acıksın acıkınca yıyecek seve seve  :k06: :k06:

мiŁenα.

''gödee'' :ehi: 4 ayda bir oluyorum anacım psikolojimi bodu bu olay :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

elif cemre

arkadaslar benim bebisim yok ama bu hafta sonu görümcemin kizi bizde kaldi.cok istahsiz ve secici bir cocuk.ilk gün yemesi icin pesinde gezindim,ikinci gün cok yogundum arada sordum ama yemek istemedi.annesi almaya geldi biraz parka götürdük oradaki ördeklere ekmek atarken"yenge ben aciktim bunlari ben yiyebilirmiyim " diye sordu.bu bizim icin mucize gibi yani okadar istahsizki demekki acikinca kendi istegiyle kuru ekmegi bile yiyebiliyor. ;)
Ey affetmeyi seven RABBIM;sil gözyaslarimi...SEN teselli et beni,serinlik sun su bagrima.Vardir bundada bir hayir,hayirli kederlerimi SEN sevdir bana.SEN yolum ol...SEN sonum ol...

< ESLAL >

selam kızlar  :hello: :hello: :hello:

gülom geldim burdayım evet cadaloz kızın yine yine yineeee uyumuyor delirmek,çıldırmak üzereyim ne yapıcamı şaşırdım artık sabah 5 te kalkıyor tüm gün uyumamak için herşeyi yapıyor sinirlerim çok yıprandı uykusuzluktan ve yorgunluktan sürekli şekerim çıkıyor  :'(
gündüz uyumasada gece uyurdu Hilal hanım şimdi geceleride 1000 kere kalkıyor gözleri kızarık değil mor artık  :BangHead:
bir yerimi ağrıyor acaba diyoruz ama keyfi gayet yerinde çen çen konuşuyor koca gün
bu sabah 6 da kalktı gezdirdim yıkadım uyuttum veee 4. dakikada uyandı  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
Allahtan bu hafta balıkesire gidicez yoksa dayanacak gücüm kalmadı  :crybaby2: :crybaby2:

DER!N

Alıntı yapılan: iLkNu® - 02 Kasım , 2010, 10:49:35

Verdiklerinin ölçüsünü belirleyip  tek tek yedirdikten sonra kalanları karışım yaparak verebilirsin.

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 02 Kasım , 2010, 12:31:34
selam kızlar  :hello: :hello: :hello:

gülom geldim burdayım evet cadaloz kızın yine yine yineeee uyumuyor delirmek,çıldırmak üzereyim ne yapıcamı şaşırdım artık sabah 5 te kalkıyor tüm gün uyumamak için herşeyi yapıyor sinirlerim çok yıprandı uykusuzluktan ve yorgunluktan sürekli şekerim çıkıyor  :'(
gündüz uyumasada gece uyurdu Hilal hanım şimdi geceleride 1000 kere kalkıyor gözleri kızarık değil mor artık  :BangHead:
bir yerimi ağrıyor acaba diyoruz ama keyfi gayet yerinde çen çen konuşuyor koca gün
bu sabah 6 da kalktı gezdirdim yıkadım uyuttum veee 4. dakikada uyandı  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
Allahtan bu hafta balıkesire gidicez yoksa dayanacak gücüm kalmadı  :crybaby2: :crybaby2:

Uyku uykuyu getiriyor biraz bari uyusa az da olsa düzene girer, inş. bu kez Balıkesire gittiğinizde düzen kurup gelirsin tatlım.
Ne diyeyim ne yapalım aklıma bir şey gelmiyor atarax mı ne bir şey varmış söylemişlerdi de ben kullanmadım doktoruna danış önerirse kullan istersen.
Uykusunu almadığında huysuz oluyorlar Allah yardımcın olsun.
Bir yeri ağrımıyor demekki keyfi yerinde anlamadım gitti.

Selen uykusu olduğunda yastığını bulup getiriyor koyuyor kafasını  :nazar: inş. Nisa da düzelir  :amin: uykulu olunca çok düşüyorlar bir de Allah korusun. küt küt  ::)