2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

canom sabah kalktığında emzir yarım saat sonra ver ..

akşamda uyutmadan önce ver..

işte biberonda ılık suyunu ayarla ölçüsüne göre 100 ml tepeleme 1 tatlı kaşığı sende 50cc 'ye yarım tatlı kaşığı koy.

inan çok rahatlatıyor.eymende faydasını gördüm yani :)

:love9: :love7: :love9:

°o.O євяυ O.o°

hmm saol cnmm bnm :opucuk: inş bnde görrm faydasını :amin:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

ırmak184

Alıntı yapılan: ♥♥EfLiN'iN Annİşi NuRay♥♥ - 26 Ekim , 2010, 00:43:29
kızlar bebekleriniz çok kötü olmadıkça doktora götürmeyin
ben o hatayı çok yaptım ay hapşurdu doktora gidelim
yok ateşlendi gidelim mahvettim çocuğumu
doktorların hiçbişi umrunda degıl veriyolar antibiyotiği yolluyolar
yavrum antibiyotik içe içe bağışıklık sistemi çöktü artık hasta olmadan duramaz oldu
artık doğal şeyler vermeye özen gösterıyorum öyle çok kötü olmadıkça doktora götürmücem akıllınadım artık

canım haklısın bende antibiyotik kullanma taraftarı degilim ama biriki gün kullanmadım gecmedi bogazları,çünkü enfeksiyon kapmıştı ve daha beter oldu mecburen kullandım  :sad1:
canım 40 derece atesi varken nefes almakta bile güclük cekerken nasıl götürmeyelim doktora  ??? ufacık seylerde götürmüyorum tabikide.keske ilaç kullanmak zorunda kalmasak dogal seyler versek ama mecbur kalıyoruz  :sad1:

ırmak184

Alıntı yapılan: ♥cemrem♥  ヅ - 26 Ekim , 2010, 13:47:18
makarna günü --------------------------  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

allahtan kabotaj bayramına denk gelmemişiz...

evet ayşecim yıldönünümümüz.

canım evlilik yıldönümünüz kutlu olsun nice senelere  :opucuk:

ırmak184

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 26 Ekim , 2010, 11:59:12
öğlenden sonra hastaneye gitcez oğlumla ikimiz babamız işte ve otobüsle gidicez inş zor olmaz ilk defa uzak yere gidicezoğlumla
hava da bi açıyo bi kapıyo inş yağmur yağmaz :amin: biz gelince yağsın :amin:
gecmiş olsun dünürcüm ne yaptınız rahat gidip gelebildiniz mi?

gökse

DER!N

Hayırlı geceler hanımlar  :hello2: :hello2:

Bir kaç gün forumdan uzaklaşma kararı aldım  ::) bıktım sizden  :laughing7: :k06: Selma döndüğümde kilonu soracağım ona göre  :k06: :ehi:

Şakası bir yana laptopu kocişe verdim temizletecek bugün sabah gitti, akşam gelmedi sorunu çokmuş bir kaç güne dönerim sanırım.

Allaha emanet olun, kuzucuklarımı öptüm sizi de  :opucuk: :opucuk:

çağınım

selam canlarrr
nasılsınızz

hasta bebişlerimize çok ama çok geçmiş olsunn

gerçektende mecbur kalmadıkça doktora götürmeyin çok öenmli bişi olmadığı sürece gerçekten ilacı yazıp gönderiyolar onların umurlarında değil oğlum baya küçükken hasta olmuştu devlet hastanesine götürmüştük ilaç yazmışlardı içime sinmemişti vermiştim ama 2 gün sonra kendi doktoruna götürdüm oğlum o zmn 3 aylık tı verdikleri ilaçlar 9.ay üstüymüş düşünün artık hemen kes bunları dedi başka yazmıştı hiç dikkat etmedikleri oluyo ne yazıkki

zelis

Alıntı yapılan: ırmak184 - 25 Ekim , 2010, 21:48:26
selam hanımlar  :hello2:

nasılsınız....biz yine hastalandık.40 derece ates,burun tıkanıklıgı,bogazları enfeksiyon kapmış kuzumun.antibiyotik kullandık 1 hafta yarın kontrole gidecegiz inş. gecmiştir.
zelişcim gecmiş olsun burun tıkanıklıgı için serum fizyolojik kullandık ama pek faydası olmamıştı. doktorumuz bize nazal aspiratör önerdi.belki biliyorsundur ama yinede söyleyeyim.hortum seklinde bebegin burnuna takıyorsun sen kendi agzınla hortumun diger ucundan kendine cekerek burnunu temizliyorsun günde birkaç kere yaparsan burnu temizleniyor ve rahat nefes alabiliyor.2 cesiti var pompa seklinde olanı tavsiye etmedi doktorumuz.ben cok memnun kaldım tavsiye ederim.

ebrucum canı yanmışıtır ama üzülme olur böyle kazalar  :sad1: bende sab kullandım.akşam yatırmadan rezenede veriyordum rahat etmiştim.inşallah sende faydasını görürüsün.3 aya kadar böyle sonra geciyor gaz sancısı..
tsk ederim canim , sizede cok gecmis olsun ,
neyseki mervenin gribi o kadar agir degil , atesi falan yok cok sukur , sadece burnu akiyor ve burnu tikali oldugu icin nefes almakta zorlaniyor , bu gun daha iyi gibi , umarim hemen gecer butun bebislerin rahatsizliklari,,,
canim bu arada ben hollanda dayim , verdigin tavsiye icin tskler ama bu gun burun spreyi aldim hemen gordum faydasini , insallah gecede faydasi olur...

zelis

bende doktora hemen goturme diyenlerdenim , kendimde hemen goturmuyorum ,
cunku bizim burdaki doktorlar kolay kolay bi sey yapmazlar , verecegini biliyorum ,
atsi olmadigi muddetce sorun yok , atesi varsa fitil ver derler iki uc gun gecmezse sonra antibiyaotik falan ......zaten coocuklar cok hasta degilse bile doktorda hasta olurlar o kadar hasta insanin icinde......cok acil degilse ara hastaliklarinin kendisinin gecmesini bekleyelim derim , iste fitil verelim , burun spreyi ,  ates dusuruculer falan , baktik gecmiyor ondan sonra gidelim doktora....

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: ırmak184 - 26 Ekim , 2010, 20:44:34
Alıntı yapılan: ♥♥EfLiN'iN Annİşi NuRay♥♥ - 26 Ekim , 2010, 00:43:29
kızlar bebekleriniz çok kötü olmadıkça doktora götürmeyin
ben o hatayı çok yaptım ay hapşurdu doktora gidelim
yok ateşlendi gidelim mahvettim çocuğumu
doktorların hiçbişi umrunda degıl veriyolar antibiyotiği yolluyolar
yavrum antibiyotik içe içe bağışıklık sistemi çöktü artık hasta olmadan duramaz oldu
artık doğal şeyler vermeye özen gösterıyorum öyle çok kötü olmadıkça doktora götürmücem akıllınadım artık

canım haklısın bende antibiyotik kullanma taraftarı degilim ama biriki gün kullanmadım gecmedi bogazları,çünkü enfeksiyon kapmıştı ve daha beter oldu mecburen kullandım  :sad1:
canım 40 derece atesi varken nefes almakta bile güclük cekerken nasıl götürmeyelim doktora  ??? ufacık seylerde götürmüyorum tabikide.keske ilaç kullanmak zorunda kalmasak dogal seyler versek ama mecbur kalıyoruz  :sad1:
ırmakçım senin de dediğin gibi çok ağır olduğu zaman mutlaka götürcez
buna herkes dahil yani ama ben ufak tefek şeyler için çok gittim
evham yapıyodum sürekli doktordaydım kendim için diyorum ama böyle yapan biçok anne var bunu biliyorum
su an kızımı serbeset bıraktım ve inaninki doktor yüzü görmüyoruz :nazar: :nazar:
allahıma şükür masallah
geçenlerde yine ufak hapsurdu öksürdü kustu falan evde nane limon yaptım  ıhlamur yaptım 2-3güne geçti
ödoktora götürmmücem dedim ama rahat edemedim götürdüm yine antibiyotik verdi ama yapmaa dım öylece duruyor ıhlamurla bile gececek şeye antibiyotik verdi  ::) ::)

gökse

AYNEN KATILIYORUM SİZE KIZLAR BENDE ÇOK ACİL OLMADIKÇA DR. GÖTÜRMÜYORUM ÇOCUKLARIMI .ÇOKTA İLAÇ BAĞIMLISI OLSUN İSTEMİYORUM .DOĞAL YOLLARI SEÇİYORUM BENDE.

çağınım

kesinlikle zaten anribiyotikler zararlı bu bi gerçek bi yeri düzeltiyo bi yeri bozuyo vücutta çok ağır bişi olmadığı sürece allah korusun doktora gitmemek lazım

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

BEN BUNU GEÇ ANLADIM :BangHead:
GEÇ OLSUN AMA GÜÇ OLMASIN ;)

çağınım

nuraycım olsun canım ilk bebeklerimiz çoğumuzun tecrübesiziz zamanla tecrübe kazandıkça anlıyoruz işte  :icon_thumright: