2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

ben kimyonlu rezene çayı kullanıyorum iyi geliyor hemde uyutuyor güzel :laughing7:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

ben gaz sorunu bittikten sonra hiç kullanmadım

ıhlamur yapıyorum arada mamasına falan katıyorum

мiŁenα.

ben haftada 2 kez ıhlamur 5 günde rezene veriyorum sabah akşam.

bizim fissür azınca tuvalet problemimiz oluyor rezene iyi geliyor ::)

:love9: :love7: :love9:

ırmak184

ben cok huysuz oldugu zaman rezene veriyorum.rahat uyuyor ozaman  :-[

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: ırmak184 - 25 Ekim , 2010, 21:48:26
selam hanımlar  :hello2:

nasılsınız....biz yine hastalandık.40 derece ates,burun tıkanıklıgı,bogazları enfeksiyon kapmış kuzumun.antibiyotik kullandık 1 hafta yarın kontrole gidecegiz inş. gecmiştir.
zelişcim gecmiş olsun burun tıkanıklıgı için serum fizyolojik kullandık ama pek faydası olmamıştı. doktorumuz bize nazal aspiratör önerdi.belki biliyorsundur ama yinede söyleyeyim.hortum seklinde bebegin burnuna takıyorsun sen kendi agzınla hortumun diger ucundan kendine cekerek burnunu temizliyorsun günde birkaç kere yaparsan burnu temizleniyor ve rahat nefes alabiliyor.2 cesiti var pompa seklinde olanı tavsiye etmedi doktorumuz.ben cok memnun kaldım tavsiye ederim.

ebrucum canı yanmışıtır ama üzülme olur böyle kazalar  :sad1: bende sab kullandım.akşam yatırmadan rezenede veriyordum rahat etmiştim.inşallah sende faydasını görürüsün.3 aya kadar böyle sonra geciyor gaz sancısı..

canım geçmiş olsun kızıma inşallh iyileşir hemencikk :amin: :amin: :amin:
hoşgeldin bu arada :flowers:
fudayl da iyileşemiyor bi türlü ama rabbim beterinden korusun canım buna şükür yinede
biz deniz suyu kullanıyoruz burun  için

) SaMiRa (

zelişcim merveye geçmiş olsun
bizde ailecek hastayızz nedense...

ebrucum korkma ama ana yüreği işte bende öyleyim, canı da acımıştır yavrum benim yaa geçmiş olsun
ben kullanmadım arada rezene veriyordum canım

gül dün fudayl da kustu ama fazlasını çıkardı çok geldi cemreye öyle olmuştur dediğin gibi

ırmakçım hadi gözün aydın yakında tutunup kalkacak :k06:

gökse

iyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız . :wave: en kıymetlim nasılsın canım birkaçdefa özelden konuştuk bidaha konuşamadık tanışmadık bile . ben muazzez  kızlar .yeni sayılırım aslında  :flowers:

) SaMiRa (

hoşgeldin canım :flowers: ben nezleyim bu ara iyi olmaya çalışıyorum hamdolsun
sen nasılsınn..benim adım sahra :)

DER!N

Hayırlı geceler kızlar bebişler  :opucuk:  :hello2:

Rabbim hastalarımıza acil şifalar versin.  :amin:

Hoş geldin Irmak  :opucuk: :-*

< ESLAL >

iyigeceler herkeslere  :hello: :hello:

Hasta bebişlere Rabbim şifalar versin  :amin: :amin: :amin:

nesrin_beyza&berrin

merhabalar
Bizde tam iyileşmeden tekrar hasta olduk. ANtibiotik vermemekte direniyorum. Burdaki doktorları bir türlü beğenemiyorum.  :BangHead: Güven vermiyorlar.

nesrin_beyza&berrin

Bu arada kızım dahada geliştirdi yürümesini. bir kaç güne kadar iyice yürüyecek inş. Yürüdükçe güven geliyor yavruma.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

kızlar bebekleriniz çok kötü olmadıkça doktora götürmeyin
ben o hatayı çok yaptım ay hapşurdu doktora gidelim
yok ateşlendi gidelim mahvettim çocuğumu
doktorların hiçbişi umrunda degıl veriyolar antibiyotiği yolluyolar
yavrum antibiyotik içe içe bağışıklık sistemi çöktü artık hasta olmadan duramaz oldu
artık doğal şeyler vermeye özen gösterıyorum öyle çok kötü olmadıkça doktora götürmücem akıllınadım artık

nesrin_beyza&berrin

Nuraycım çok haklısın. Daha çok Sağlık ocağı drları antibiotik veriyorlar. Ezberlerinde birkaç ilaç var hemen yazıyorlar. Ne ateş soruyorlar. Ne göğüs dinliyorlar. Geçenlerde büyük kızım öksürüyordu. Babasına sağlık ocağına götürmesini söyledim. Sadece boğazına bakarak ant. yazmış. Bende vermedim tabi ki. Kızım 4 yaşına kadar yurt dışındaydım. Ben istediğim halde vermezlerdi asslaa ateş olmadan. O yüzden orayı arıyorum çok arıyorum bu konuda.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

malesef türkiye böyle insan sağlığına hiç önem verilmiyor
sağlık ocağı doktorları öyle evet canım
benim kızımı mahveden doktorlar ve ben oldum :crybaby2: :crybaby2:
artık öyle kolay kolay götürmem doktora
bi ara yavrum mahvoldu hastalıktan gözünü açamıyordu resmen ne zaman bıraktım doktora gitmeyi düzeldi allahıma şükür
çok arastırdım bu konuda antibiyotikler bağırsaktaki yararlı bakterileri de öldürüyormuş
ve bu bakterilerin bağışıklık sistemi acısından çok önemi varmıs
ve ayrıca da bi sürü yan etkisi var ve malesef biz bunu çok tükettik
aklım başıma geldi ama her zaman doğal yöntemler kullancam artık
ıhlamur,bal,meyveler en iyi ilaç bunlar yan etkisiz :icon_thumright: