2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

zelis

selam kizlar ..

Duru Melek ve Fudayl in 8. aylari kutlu olsun...Ebrar in da 10 ayi kutlu olsun...

Gul  canim sizinde yil donumuzun kutlu olsun , nice yillara saglik huzur ve mutlulukla insallah canim....

zelis

Benim prensesim de grip olmus  :honk: sabaha kadar uyumadi , kirk defa uyandi ,
su son gunlerde de istahi cok kapanmisti hastalanacakmis da ondanmis sanirim ......

bende merveye kati gidalar vermeye basladim yeni yeni ,.... dun yarim zeytin , biraz beyaz pernir, domates denemelerimiz oldu hafif hafif cigneyerek yedi kizi..
ha birde spagetti makarna yedi ama cok komik ti , eline aldi makarnayi tuttu bi ucundan yavas yavas yedi :k06:

kizlar siz kahvaltiyi nesil yedirilyorsunuz? blenderdanmi geciriyorsunuz normal mi veriyorsunuz...

ilkcemre

bende bu günlerde onu düşünüyorum zelişcim.

sanırım artık ezmeden yedirmenin vakti geldi...
rutin kontrole gidcem bi kaç gün içinde sorucam bakalım ne der. ben kahvaltısını ezip yediriyorum içine meyve pekmez ceviz peynir dönüşümlü yumurta. bazen vişne reçeli katıyorum vişnelerinden. bide cicibebenin ekmeğini katıyorum bi tane... karnı doyuyo tek tek yedirince sıkılıo... yemek istemiyo o zaman. ama katı şeyleride yemeye başladı bende vermiştim makarna yiyebildi. ben kahvaltı yaparken benden de otlanıyo biraz ama hemen sıkılıo yemek istemiyo o zamn.

ilkcemre

Alıntı yapılan: zelis - 25 Ekim , 2010, 12:38:56
selam kizlar ..

Duru Melek ve Fudayl in 8. aylari kutlu olsun...Ebrar in da 10 ayi kutlu olsun...

Gul  canim sizinde yil donumuzun kutlu olsun , nice yillara saglik huzur ve mutlulukla insallah canim....

teşekkür ederim amiin inşallah canımcım  :opucuk:

zelis

ben vermek istiyorum canim kati gidalari , mervede cok merakli ama korkuyorum bogazina durur diye ,
kucuk parca ekmek falan veriyorum agzina arada eline biskuvi falan derken yavas yavas cignemeyi ogrensin istiyorum ,,,,

мiŁenα.

ben daha eline cesaret edemiyorum birşey vermek meyve emziğinde veriyorum..

ama hiçbirşeyi blendrdn geçirmiyorum

kahvaltıda dahi çiğnemeyi öğrensin.

bisküvi eti burçak çok seviyor ondan veriyorum bir parça çiğneye çğneye yiyor.

emerek eritiyor onu. :k06:

merveye vver bence zelişcim çiğnesin blendrdan geçirme artık.

geçmiş olsun fıstıgımada.

evet gül bende domates çorbaıs vermem.onun tadını bir müddet bilmicek oğlum :-\

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Çiğnemeyi öğrenmeleri için biraz geç kalmadınız mı 8-9 aylık oldu bebişler. 4 Aylıkken başladı Selen çiğneyerek yemeğe. Biz mi erken başladık ki acaba?
Doktora sormuştum o vakit karışım yemiyor lokma lokma çiğnemek istiyor diye ki dişi bile yoktu daha ne istiyorsun dedi bana.  :k06:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 25 Ekim , 2010, 13:38:24
Çiğnemeyi öğrenmeleri için biraz geç kalmadınız mı 8-9 aylık oldu bebişler. 4 Aylıkken başladı Selen çiğneyerek yemeğe. Biz mi erken başladık ki acaba?
Doktora sormuştum o vakit karışım yemiyor lokma lokma çiğnemek istiyor diye ki dişi bile yoktu daha ne istiyorsun dedi bana.  :k06:

aynen...

bencede .

eline vermeye birşey cesaret edemedim.ama hiçbir yemeğini blendrdan geçirmedim çiğneye çiğneye ağzını şapurdata şapurdata yedi.

bisküvi elma veriyorurm eline ynındayken ama tedirgi,n oluyorum.boğazına kaçar diye :y25:

AککORTįє

25 Ekim , 2010, 13:49:16 #3833 Son düzenlenme: 25 Ekim , 2010, 14:11:53 iLkNu®
ben hala karışım veriyorum ıkına sıkıla yiyor ama bütün tabağı yediriyorum her seferinde çiğneyebileceği şeylşerde veriyorum ağzına kendi elimle

ama kahvaltıdan pek hoşlanmıyor o yüzden bi müddet daha böyle devam

yumurta tatlı kaşığıyla reçel, bebe biküvisi 5 tane,peynir, 2 yemek kaşığı pekmez ve meyve rendeliyorum püre halinde  

sebze çorbasını hergün bir yemek tabağı yiyo, zaten çorbasıda boza kıvamında mama gibi yiyiyor

mama sandalyesinde kesinlikle yediremiyorum başını eğiyo sağa sola bakayım derken her tarafına bulaşıyor vede yemiyor

alıyorum onu yere sallar pozusyona geçiyoruz,açıyorum bacaklarımı ortada kalıyor birazda kendime çekince kıpırdayamıyo  :k06:

eline birşey kesinlikle vermiyorum anca benim elinmde olacak oda emecek

geçen eşim dedi o duymuş 1.5 yaşında bi çocuğun boğazında birşey kalmış çocuk ölmüş

bizim orta parmağımızın yarısı kadar onlarınki

nolur nolmaz Allah korusun telafisi olmaz bunun

мiŁenα.

tedbirli olmak lazım fakat bir yandanda bence çiğneme olayı ilerlesin diye verilmeli birşeyler.

en azından yemek mesela sulu köfte yaptıgımda patatesi ezmiyorum küçük parçalar koparıyorum o çiğneyerek eziyor.

Rabbim korusun. :amin:

AککORTįє

evt bende veriyorum zaten

ama çook dikkat edilmeli havuç mesela salatalık vermiyorum ağzında yumuşayacak şeyler veriyorum

çok ta güzel çiğniyor

мiŁenα.

aynen  :icon_thumright:

salata birkez kahvaltıda verdim dişiyle hemen kopardı eşim hemen aldı ağzından :-ooo

AککORTįє

bende akşam yemeğinde vermiştim oyalansın bende yemeğimi yiyeyim diye soydum salatayı aldım amasandalyesiyle yanımıza masanın yanına

bak bide dişi olmadığı halde kopardı azcık  nasıl korktuk o son oldu daha da vermedim

мiŁenα.

ben daha vermem zaten rendeliyorum kaşıkla yiyor.aama daha öle kesinlikle vermem  :-ooo

) SaMiRa (

biz bugün kahvaltı yapmadık sabah 7 de kalktı fudayl devam sütü verdim sonra 9 da uyudu 12 falandı kalktık bende havuçlu şehriyeli köfteli çorba verdim yedirdim oynata oynata  hıı sarımsak vardı bide oğlumun ağzı kokuyoo :D
fudaylda zor yiyor yapmadığım şebeklil kalmıyorr gören deli der eşşek gülüyo ama ağzı kapalı..çorbayı bitirene kadar soğuyoo
mama sandalyesinde yediriyorum genelde yoksa dönüyor hemen..
oğlum kabız oldu çok fecii ıkınıyor ama keçi poku kadar yapıyor ne versem kar etmedi şurup verdim inş yapar yaa,sanırım bebe bisküvisi bizide kabız yapıyor ???

gülfercim nasıldı senin brokoli çorbası tarif edermisin?

gülcüm yıldönümünüz kutlu olsun eşinle çouğunla sağlıklı huzurlu bir ömür geçirmeniz dileğiylee