2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

:ehi: :ehi:

espri iyiydiii  :laughing7:

iyi geceler canım Allah a emanet  :wave:  :opucuk:

AککORTįє

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

< ESLAL >

19 Ekim , 2010, 08:15:41 #3558 Son düzenlenme: 19 Ekim , 2010, 08:57:44 < ESLAL >
Alıntı yapılan: hilal sultanım - 18 Ekim , 2010, 20:09:40
mrhb ezgi ben yine reflü konusunda rhatsız edicem seni.  gaviscon infant aldık kullanışını ezcacı farklı yazmış içindeki reçete farklı yazıyor. sen nasıl hangi dozda kullandın?

merhaba tatlım ben günde 2 kez mamasına karıştırarak vermiştim kaşık maması yiyordu kızım o dönemde sadece  tabakta az bişey kalınca ilacı ilave edip öyle veriyordum  :icon_thumright:

< ESLAL >

ohh muhabbet almış başını yürümüş sefalar olsun  :occasion14: :occasion14: :occasion14:

günaydınlar herkeslere  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

bende bezimizi besmelesiz atmam ve bez kutumuz ayrı  ;)

gülomm evet emin olmadan deme öyle şeyler bende bilmesemde duyduğumu yapıyorum soğan kabuğu yakmam niye yakayım zatende ama bana yumurta kabuğu kırdırma hergün yaw  :caca:  :k06: :k06:

< ESLAL >

birde ben kızışımı abdessiz emzirmedim hiç sütün haram olur sakın dediler gusül abdesti !! Allah korusun ona çok dikkat ediyorum bir arkadaşıma sormuştum gece uyandığında napıyorsun diye ben emziriyorum dedi  :-ooo :-ooo haram olurmuş emzirme dedim napim ağlasınmı çocuk dedi  :-\ ben ağlasada emzirmiyorum 10 dk ağlamakla bişey olmaz buna çokk dikkat ederim  ::)

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 19 Ekim , 2010, 08:23:33
birde ben kızışımı abdessiz emzirmedim hiç sütün haram olur sakın dediler gusül abdesti !! Allah korusun ona çok dikkat ediyorum bir arkadaşıma sormuştum gece uyandığında napıyorsun diye ben emziriyorum dedi  :-ooo :-ooo haram olurmuş emzirme dedim napim ağlasınmı çocuk dedi  :-\ ben ağlasada emzirmiyorum 10 dk ağlamakla bişey olmaz buna çokk dikkat ederim  ::)

aynenn ezgıcımm bende abdessiz asla emzırmedım emzırmemde  ;D ;D
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

bende çok dikkat ederim bu konuya... önemli gerçekten...  :icon_thumright:

İSO PAŞA YENİ AYIN KUTLU OLSUN SAĞLICAKLA HEP İNŞALLAH  :nazar: :nazar: :nazar:

:icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower:

мiŁenα.

yayınlanan bir fetva yani dinen sakıncası yok ama içiniz rahat etmiyorsa sadece göğüs ucu yıkanıp yada sadece namaz abdesti alıp emzirilebilirmiş

Bir annenin bebeğini emzireceği zaman abdestli olması şart değildir. Her durumda bebek emzirilebilir: Abdestli, abdestsiz, cünüp veya adetli bir durumdayken emzirmenin bebeğin maneviyatına olumsuz etkisi olmaz. Bu konuyla ilgili olarak anlatılan şeylerin herhangi bir delili yoktur. O yüzden içiniz rahat olsun. Çocuğun maneviyatına etki edecek olan, sizin davranışlarınız ve ona öğreteceğiniz şeylerdir

< ESLAL >

bencede çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu  :icon_thumright:

PAŞALARIN PAŞASI 9. AYIN KUTLU OLSUN HEPBİRLİKTE NİCE GÜZEL GÜNLERİNİZİ GÖRMEK NASİP ETSİN RABBİM  :amin:

:wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:

:wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 19 Ekim , 2010, 09:03:36
yayınlanan bir fetva yani dinen sakıncası yok ama içiniz rahat etmiyorsa sadece göğüs ucu yıkanıp yada sadece namaz abdesti alıp emzirilebilirmiş

Bir annenin bebeğini emzireceği zaman abdestli olması şart değildir. Her durumda bebek emzirilebilir: Abdestli, abdestsiz, cünüp veya adetli bir durumdayken emzirmenin bebeğin maneviyatına olumsuz etkisi olmaz. Bu konuyla ilgili olarak anlatılan şeylerin herhangi bir delili yoktur. O yüzden içiniz rahat olsun. Çocuğun maneviyatına etki edecek olan, sizin davranışlarınız ve ona öğreteceğiniz şeylerdir

BEN DETAYLI ARAŞTIRMADIM AYŞECİM AMA BENİM İÇİME SİNMİYOR BİR KİTAPTA OKUDUĞUM BİR YAZI DAHA DOĞRUSU BİR HİKAYE VARDI ORDA KADIN ÖLÜRKEN ÇOCUĞUNA GÖZÜM ARKADA DEĞİL YAVRUM BEN SENİ HİÇ ABDESSİZ EMZİRMEDİM DİYORDU ONDAN ÇOK ETKİLENDİM BİRDE ANNEMLER SAKINDİYE UYARI YAPINCA ÇOK DİKKAT ETTİM  ;)

DİLVİN

ismail poyrazımmm

canım benımmm  yeni ayın kutlu olsun  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

:wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

Bende çok dikkatliyim bu hususta :icon_thumright:

Benide teyzemler falan iyice tembihlediler bu konuda...Ama forumdada konuşmuştuk bu konuyu..

ordan biliyorum.Günahı yok insanın insifiyatine kalmış manevi huzuruna kalmış.

Ben kucağıma bile almam :icon_pale:

DER!N

Günaydın hanımlar  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Kuzusumun 9.ayı kutlu olsun  :love9: :love9: Rabbim sağlıkla sıhhatle askerliğini evliliğini mezuniyetlerini de göstersin.  :amin: :amin: :amin:

Ayşenin aktardığı doğrudur bu konu konuşuldu hem, anne her koşulda bebeğini emzirebilir dinen hiç bir yükümlülüğü ya da bebeğin maneviyatına etki edecek hiç bir dayanağı yoktur.

Ben o halleri ertelemem Selenden önce de bu böyleydi en kısa sürede alırım abdestimi yavrumu hiç öyle emzirmedim.