2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 18 Ekim , 2010, 19:17:32
Normalde değişmeli ama Poyraz doğru düzgün biberonluk bir şey yapmadı  :k06: ona tölerans var.

Teşekkür ederim canımcım pür-i pak olsum ışıldıyorum aydınlıktan  :opucuk:

:k06: :k06:  :laughing7:

sen niye pür i pak oldun aydınlıktan

hilal sultanım

mrhb ezgi ben yine reflü konusunda rhatsız edicem seni.  gaviscon infant aldık kullanışını ezcacı farklı yazmış içindeki reçete farklı yazıyor. sen nasıl hangi dozda kullandın?

) SaMiRa (

alah razı olsun okuyandanda okumayandan da sağolun kızlarr
gülfercim duada ediyorum canım..genelde sıçrıyor neden acaba yaaa sanki üzerine su dökmüşşün gibi ???

DER!N

Amin ecmain hayatım.

Nazar  olmuş olabilir, yanında ani bir hareket yapmış olabilirsiniz belki ani bir ses ne bileyim düşecek zannedip tutmaya çalışmak vs. irkilmiştir bir süre devam edebilir bu.

Bezine zaten itina gösteriyorsundur destursuz atmıyor ve mutfak çöpüyle falan karıştırmıyorsundur bunu ele. :)

Beni Ayşem aydınlattığı için pür-i pak oldum. Bak şimdi de sen ışıldadın  :k06:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

sahracim bende okudum rabbim kabul etsin insallah.. :amin:

ilknurcum evet 2 ayda bir degisiyoruz bizde ama sen sadece su verdigini söyledin biberonla bisey olmaz allahin izniyle ben simdi mama su cay verdigim icin mecbur...

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 18 Ekim , 2010, 21:30:09
Amin ecmain hayatım.

Nazar  olmuş olabilir, yanında ani bir hareket yapmış olabilirsiniz belki ani bir ses ne bileyim düşecek zannedip tutmaya çalışmak vs. irkilmiştir bir süre devam edebilir bu.

Bezine zaten itina gösteriyorsundur destursuz atmıyor ve mutfak çöpüyle falan karıştırmıyorsundur bunu ele. :)

Beni Ayşem aydınlattığı için pür-i pak oldum. Bak şimdi de sen ışıldadın  :k06:

şimdi düşündümde sanırım eskisi gibi dikkat etmiyorum bez atma olayına yaaa
mutfak çöpüyle kesinliklede bez için çöp kovamız ayrı zaten ama destur çekmiyorum bi süredir yaa unutuyorum ??? :-\

ya canım bezi hergün toplayıp atıyor musunuz dışarı çöpe?
belki duymuşsundur incir ağacından geceleri korkarm ben sen biliyormusun böyle bişy yaa 

DER!N

Her gün değil şahsen ama apartman görevlisine bırakmıyorum bu işi.
Eşim 2-3 günde bir kendisi atıyor. Çöp konteynırında da karışmıyor bizimkiler ama çöp kamyonunda tabii karışıyor destursuz atmıyoruz eşim zaten unutmaz yine de hatırlatıyorum.
Sen de dikkat et yine. ;)

İncir ağacını bilmiyorum hayatım sadece akşam ezanından sonra dışarı herhangi bir  şey atılmayacağını biliyorum nedenini bilmiyorum büyükler öyle tembihlemiş öyle gidiyor.  ::)

AککORTįє

bende destursuz atmıyorum asla bu konuda fazla evhamlıyım  :icon_pale: çöpü de ayrı

zaten ilk burda duymuştum o zamandan beri besmeleyle atıyorum

eşime atıyorsa da ki oda unutmacağını bildiğim halde hatırlatıyorum  :laughing7:

мiŁenα.

biz sabah atarız çöpü ::) bende çok korkarım yaşadığım için inanırımda korkarım  :icon_pale:

Allah korusun. :amin:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

:amin:

Peki kızlar soğan kabuğu yakılmaz, yumurta kabuğu kırılıp iyice ezilmeden atılmaz derdi annem nedenini bilmiyorum siz biliyor musunuz? Yeri gelmişken sormuş olayım.

AککORTįє

bende de şu var bu tür şeylerde doğru da olsa yalan da olsa söylenince uyguluyorum

tırstığım için  :laughing7:

mesela gülfer; dediklerini hiç duymadım ama emin ol şimdiden sonra ne soban kabuğunu yakıcam nede yumurta kabuğunu iyice kırrmadan atıcam

DER!N

::)

Araştırmadan ibini dibini öğrenmeden yazmam bir daha o zaman.  :laughing7:
Benim de aklımda yer ediyor bu tür şeyler hurafe deyip geçemiyorum kimi zaman, uyguluyorum ama nedenini bilerek öğretsek fena olmaz.

AککORTįє

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

HIC BILMIYORDUM BEZI ATARKEN DESTUR DENMESI GEREKTIGINI SAGOLUN KIZLAR BENDE BISEY ÖGRENDIM SAYENIZDEE

DER!N