2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 14 Ekim , 2010, 10:32:28
Günaydınlar  :opucuk:

Geçmiş olsun canım  :opucuk:

Fudayla da maşallah  :nazar: ( telafuzundan emin değilim ismin eki e mi a mı olacak kararsızlık yaşıyorum Fudayl e Fudayl a :) )

Zeliş brokoliyi dün uyduruk yaptım dene istersen güzel koktu. 2 öbek brokoli, 1 havuç, 1 patetes, 1 soğan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağ, 1/2 çay kaşığı tuz göz kararı su malzeme pişince 2 çorba kaşığı irmik. Bunu dene hayatım kıvamı da güzel tadı da kokusu da. ;)

bende yapcam ama brokoli yokk burda yeni yeni çıkıyo

canım FUDAYL A olacak teşekkürler  :)

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: nesrin_beyza&berrin - 13 Ekim , 2010, 21:18:45
Canım kilosu fazlaysa o sebeplede oturmayabilir. Etrafına yastıklar felan koy.

canım 8 aylık olacak 9.300 falan kilosu ama boyuda var ya göstermiyo
yastık koyuyorum bu sefer kaykılıyo..
oturuyor da çok az yanında bekliyorum düşüyor  ???

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 14 Ekim , 2010, 11:59:15
Alıntı yapılan: iLkNu® - 13 Ekim , 2010, 14:29:57
bu arada kızlar bana tarhana tarifi verirmisiniz

kayınvalidem tarhana getirmiş köyden oğluma yapayım  ::)

Toz tarhana yapıyorsam,
Bir tatlı kaşığı zeytinyağda 2 yemek kaşığı tarhanayı kavuruyorum biraz üzerine yavaş yavaş 2 su bardağı sıcak su döküyorum ve sürekli karıştırıyorum topak olmuyor ve çok uzun süre başında beklemiyorum iyi oluyor. Hazır çorba gibi yapıyorum ben ama içeriği değişik olabiliyormuş bana gelenlere yapılırken domates katılmış o yüzden ne salça ne de domates ekliyorum.
Bir de dikkat etmek lazım kimi tarhanalar acı oluyor. Pişince tad tatlım.

Sahracım Selen 3,5 aylık olduğundan beri ekmekle kahvaltı yapıyor. Çorbalarına da katıyorum bebek ekmekleri var vitaminli etimek gibi oluyor çorbada yumuşuyor.

bende veriyorum ekmek canım bebek ekmeğide aldım ama bizim yediğimizden yiyor onu pek sevmiyor
daha tok tutar ekmek hem dimi ? ama bi yese şöyleee iştahla ağzını aça aça allahım bu günleride göster :amin: :amin:
mama kaç öğün ne kadar veriyorsun canım?kaşık maması falan..

DER!N

Kaşık mamasını Selen'in o günkü yeme durumu belirliyor. Çünkü onu reddetmiyor çok şükür.  :nazar:

Günlük beni tatmin edecek kadar yemişse  :k06: yatarken kaşık maması yiyor üzerine devam sütü içerek uyuyor.  :nazar:

Tatlım üzülme sakın bebeklerin gelişimi farklılık gösteriyor bunu milyon kez duyduğuna eminim ama öyle  :laughing7:
Doktor muayenesinde bir sıkıntı çıkmıyorsa önünde sonunda yapacak yani. Tabii yorucudur hem hareketleri arttı hem kiloları büyüdüler yani  :nazar: kucak olayı aşıyor bizi  ::)

DER!N

Hee ekmek  ;D

Evet tok tutar fazla verilmesi taraftarı değilim benim cadı ekmeksiz kahvaltı etmiyor lokma lokma lokma lokma  :k06: ayyy teyzesi bir tatlı oluyorki çiğnerken  :nazar: dişinin üzerine getirip çiğnemeye çalışıyor annesi kurban olsun güzel suratını verene  :amin: kanım çekti durduk yere  :toothy10: çocuk uyuyor.

Çorbaları nasıl içiriyorsunuz hiç ekmek koymadan mı?
İlle de konulacak diye bir kaide yok tabii ki de ben genelde ekliyorum irmik koymamışsam daha doğrusu  ::)

AککORTįє

valla kızlar ben şu çorbası bu çorbası  yapmıyorum biliyormusunuz evde ne varsa onun çorbasını yapıyorum

mesela sebzenin biri bitiyor yerine başka birşey alıyorum onu koyuyorum değişik bir tat oluyor ama herkes yazmış tarif tarif bende yapim bari  ::)

mesela bugün ki çorbamız

patates -kabak -havuç -pırasa -ıspanak - pirinç -sarmısak - nane

sebze çorbasını bir yiyor ya inanamazsınız  :nazar: :nazar: :nazar: koca bir yemek tabağı, nasıl açıyor ağzını  :k06: :nazar:

yarın tarhana yapıcam bakalım sevecek mi, yoğurt çorbası varmış birde onu gördüm onu yapıcam

kaşık mamasını bir öğün veriyorum ben sebze çorbasından sonraki öğünde

AککORTįє

14 Ekim , 2010, 23:06:44 #3366 Son düzenlenme: 14 Ekim , 2010, 23:25:21 iLkNu®
bende ekmek daha vermedim kahvaltısına eklim bari oğluşum da yesin

irmik de vermedim hiç  :icon_scratch:

zelis

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 14 Ekim , 2010, 10:32:28
Günaydınlar  :opucuk:

Geçmiş olsun canım  :opucuk:

Fudayla da maşallah  :nazar: ( telafuzundan emin değilim ismin eki e mi a mı olacak kararsızlık yaşıyorum Fudayl e Fudayl a :) )

Zeliş brokoliyi dün uyduruk yaptım dene istersen güzel koktu. 2 öbek brokoli, 1 havuç, 1 patetes, 1 soğan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağ, 1/2 çay kaşığı tuz göz kararı su malzeme pişince 2 çorba kaşığı irmik. Bunu dene hayatım kıvamı da güzel tadı da kokusu da. ;)

Brokoli tarifini deneyecem canim,,,
Iklnurcugum bizde de oyle canim , evde hangi sebzeler varsa onlari kullaniyorum , her gun aynisi olmaz hemde degisik tadlara alismis olur kuzular...

bu gun devam mamasi ile tahilli kairsimdan yedirdim kahvaltida , (elmali) , sonra devam mamasi , sonra sebze karisimi . ve yogurt corbasi yapmistim aksam yemegine ondanda bi tabak verdim...gece de yine devam mamsi iciyor...

bizimde oyle cok iyi bi duzenmimiz yok ama elimden geldigince sebze , meyve , tahilli kahvaltilik vermeye calisiyorum , birde arada ekmek veriyorum cigneme refleksi gelissin diye...

DER!N

Bizim evde kırmızı mercimek çorbası hariç bir çorba pişmiyor benim midemde 5 yıldır mercimek çorbasından baygınlık geçirmek üzere  :k06: çocuğum bari yesin ben de sebepleniyorum.  :laughing7:

--elif--

escales1983

slm kızlar bende yeni katıldım benim ayın 18 ,nde 9 aylık olacak bir oğlum var adı ateş tamer kızlar benim bir sorunum var benim ufaklık anne sütünden başka bir şey istemiyor veriyorum ancak iki kaşık falan yiyor sonrada yüzünü gözünü ovuşturuyor istemiyor geçen gün birinin çocuğunu gördüm 8 aylık anneannesi börek yediriyordu küçük küçük bizimkisi ise illa anne sütü istiyor sizce bu normalmi yoksa benim bir doktora gitmemem gerek varmı?

DER!N

Hoş geldiniz aramıza Allah c.c. bağışlasın yavrunuzu.  :amin:

Ek gıdaya geçiş sürecinde sıkıntılar mı yaşadınız ki gecikti anlayamadım.
9 aylık olmuş maşallah tabii alıyorsa anne sütü alsın ama yeterli olmazki sadece anne sütü bence doktorunuz sizi yönlendirmeli şimdiye dek yapmalıydı bunu.

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

< ESLAL >

günaydın kızlar  :hello: :hello:

beslenme konusuna gelmişiz yine  :D gerçi hiç aşamadığımız ortak sorun  :-\ yemiyor,ne yapsam ,onu yedi,bunu yemedi  :cildir: :cildir:

bizde hala zorla yiyoruz mutlaka tabağın dibinde 3-5 kaşık bırkıyor ama umrumdada değil artık hiç üstüne düşmüyorum yerse yesin napim yaaa  :dontknow:

ama yemesede öğününlerini atlamıyorum ki o saatte mama yeneceğini bilsin  ::)

bende sebzeleri farklı yapmadım hiç evde ne varsa dönüşümlü olarak farklı tat versin diye yapıyorum içine ,bazen irmik,bazen bulgur koyuyorum bulgurlu daha çok seviyor pirinç koyarsam yemiyor çorba diyorum ama ben püre kıvamında yapıyorum daha doyurucu olsun diye
ekmek yiyor Hilal ama çorbanın içine doğrarsam değil yani ekmek ıslanınca yemiyor öğürüyor önce ekmek sonra çorba şeklinde verirsem yiyor ama ozmanda tercih hep ekmek oluyor  :icon_scratch:
tarhana çorbasını seviyor  :nazar:
meyveyi pek iştahlı yemiyor ve ben meyveleride azcık pişirerek püre haline getiriyorum içine cicibebe yada kaşık amamsı koyuyorum doyurucu olsun diye bunu çok seviyor tevsiye ederim sizlerede hazır kavanoz pürelerine çok benziyor meyveler pişince  :icon_thumright:
işte eyle yani bütün gün elimde kap kacak geziyorum birde iştahla yese can kurban inş. o günleride görürüz  :amin: :amin:
evde pek yemek pişiremesemde  :D pişirdiğim zaman azcık onlardan da veriyorum birde Hiloş dolmayı çok seviyor  ;D

DİLVİN

eee azının tadını biliyor yavrum  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

benımmm oğlumda bugünlerde iştahsızzz

kesınn bu sefer dişi çıkacakkk  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik