2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

--elif--

ewet ya bu kadar eziyeti başka biri verse bize boğarız heralde onu
RABBİM öyle bir sevgi,merhamet vermişki katlanıyoruz herşeylerine
her türlü sıkıntılarıyla seviyoruz  :love9:
maşallah fudayl e  :nazar:  peşinden koşmalar başladı sahracım kolay gelsin  ;D

) SaMiRa (

kolayca çıksın canım inşallah kızımın dişleri
bizde yine tıkk yok bekliyoruz halaaa annemde neden hala diş çıkarmadı diyor ve bazı kişilerde...
hayırlısıyla çıksında önemli değil biz beklerizz :)
allah kolaylık versin canımm sna :amin:kızımada huzur sağlık inş.

evet zaten sürünerek heryere gidiyordu ama emeklemeyi hızlandırınca daha da kurcalayıcı olacak
teşekkürler gülcüm,ebrrcım ve ırmakcımm :opucuk:
bizde yürüme heveslerindeyiz hatta oğlum bugün beşiğindeyken diğer tarafa geçti bi kaç adımla  :muzz: :muzz:
yakında sıralıcaz ayakta durunca çok heyecanlanıyorr :D annesi yesin ayaklarını onun oyy  :nazar: :nazar:
ve tutunarak kalkıyor
ama kızlar fudayl daha oturmuyorrrrrr tek başınaa  ???

nesrin_beyza&berrin

Canım kilosu fazlaysa o sebeplede oturmayabilir. Etrafına yastıklar felan koy.

zelis

masallah Fudayl pasama ,
Merve hala emeklemiyor ama ulasmak istedigi her yere yuvarlanarak ulasabiliyor  :k06: birde kendi basina oturabiliyor ama ben herseye ragmen arkasina yastik koyuyorum cunku sinirlendigi zaman bazen atabiliyor kendini  :binkybaby: :binkybaby:

benim kiz emeklemeden yuruyecek galiba :laughing7: cunku hic niyeti yok ,tembel kizim benim  :k06:

zelis

Gulfercigim brokoliyi bende haftada bir yada iki kez yapiyorum , biraz pis kokuyor ama hem lezzetli hemde cok saglikli , ben pure olarak veriyorum , patates , pirinc yada bulgur brokoli, domates hasliyorum , biraz zeytin yagi ve cok az tuz ekleyip blendir dan geciriyorum ( domateslerin cekirdeklerini cikariyorum) ...

birde benim kizim kabak, birinc, havuc , patates karisimindan olusan pureyi seviyor....

zelis

Gulfercigim Masallah Selenin kuvvetine canim  :nazar: :nazar: bu saglikli bir bebek oldugunu gosterir canim , kemikleri saglam demekki . zaten oyle olmasa 8 aylikken yurumezdi annesi ....

benim oglum bi yasini bi ay gecmisti yurudugunde  :laughing7: kizimda abisine cekerse ansa Mart ayinda falan yururuz :toothy10: :toothy10:

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DİLVİN

günaydınnn kızlarrrr

bütün bebişlere maşallahh  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

çağlar dün koltuktan tutunup ayağa kalkmıştı

sonra bi baktım koltuğun üzerine çıkmaya çalışıyor

bi ayağı yerde bi ayağını koltuğun üzerine atıyordu

şimdilik başaramadı ama  :laughing7: :laughing7:

çok komıktı  :toothy10: :toothy10:

bide hırs yapıyor çıkamayıncaaa  :k06: :k06: :k06:

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

Maşallah fudayl :nazar:

maşallah duru melek'e :nazar: :nazar:

Bizim üstler çok acayip kabardı daha gelen giden yok ama ;D

Alttan iki deneyle kaldık :k06:

Gece eymen düştü yataktan :'(  :y25: eşimin bir oğlum diye kalkışı vardı görmeniz lazımdı :honk:

eşşek yatarakta emmiyor kucaktada emmiyor üstüme çıkıp emiyor yuvarlandı düştü benimde bir an gözüm dalmıştı :sad1:

Bu sıralar çok yoruldum;halim kalmıyor daha :y25:

günaydın bu arada :k06:

maşallah çağlar'a  :nazar:

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

AYYY CANIMM BENIMMM YAAAA

GEÇMİŞ OLSUN AYŞECIMMMM  :(

мiŁenα.

gece gece elim ayağım titredi..

ya ağlamadı ama eşim öle bir kalktı bağırdı ki oğlum ne oldu diye ..

bende korktum çocukta panikkk kocam :k06:

:crybaby2:... bu arada eşim gitti bugün amasyay eger kal derseler pazar yada pazartesi döncek :crybaby2:

DİLVİN

bu gibi durumlarda ayşecım aklında olsun panik yapmayacaksın

mesela çağlar düşüyor bakınca yada yanına koşunca hemen çığlığı basıyor

ama bazen görmezden gelıyorum düştüğü gibi hemen kalkıyor ağlamadan

мiŁenα.

yatağım çok yüksek mesafede değil tamam acımıştır canı ama fazla ağlamadı ..

ağlama refleksi fazla yok eymenin :k06:

eşim öle fırladı ki yataktan oğlum neoldu sana oğlum diye. :ehi:

muhtemelen uyku sersemliğiyle :ehi:

DER!N

Günaydınlar  :opucuk:

Geçmiş olsun canım  :opucuk:

Fudayla da maşallah  :nazar: ( telafuzundan emin değilim ismin eki e mi a mı olacak kararsızlık yaşıyorum Fudayl e Fudayl a :) )

Zeliş brokoliyi dün uyduruk yaptım dene istersen güzel koktu. 2 öbek brokoli, 1 havuç, 1 patetes, 1 soğan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağ, 1/2 çay kaşığı tuz göz kararı su malzeme pişince 2 çorba kaşığı irmik. Bunu dene hayatım kıvamı da güzel tadı da kokusu da. ;)

DER!N

Alıntı yapılan: iLkNu® - 13 Ekim , 2010, 14:29:57
bu arada kızlar bana tarhana tarifi verirmisiniz

kayınvalidem tarhana getirmiş köyden oğluma yapayım  ::)

Toz tarhana yapıyorsam,
Bir tatlı kaşığı zeytinyağda 2 yemek kaşığı tarhanayı kavuruyorum biraz üzerine yavaş yavaş 2 su bardağı sıcak su döküyorum ve sürekli karıştırıyorum topak olmuyor ve çok uzun süre başında beklemiyorum iyi oluyor. Hazır çorba gibi yapıyorum ben ama içeriği değişik olabiliyormuş bana gelenlere yapılırken domates katılmış o yüzden ne salça ne de domates ekliyorum.
Bir de dikkat etmek lazım kimi tarhanalar acı oluyor. Pişince tad tatlım.

Sahracım Selen 3,5 aylık olduğundan beri ekmekle kahvaltı yapıyor. Çorbalarına da katıyorum bebek ekmekleri var vitaminli etimek gibi oluyor çorbada yumuşuyor.