2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

evt gülom iznimiz uzun sadık henüz yıllık iznini kullanmadı kurban bayramında gideriz dio ama soğuk olursa die düşünüyorum ben kısmet bakalım

bence tuvalet eğitimi için çok erken gülom ben 2-2,5 yaş die biliyorum hem bi o eksik başında bırak dursun azcık bezli  :k06:

aynen ilknurum  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: ama gerçekten umrumda değil bu orda yaşadığı en basit şeydi yazııkkk insanlar kendi arasında  eğleniyor  :ehi: :ehi:

6. ayınız kutlu olsun mis bebişler  :opucuk: :opucuk: :love9: :love9:

valla gülom hilal hala karın üstü sürünüyor dizlerinin üzerinde duruyor sonra hopp yere yapışıp seri bi şekilde sürünüyor  :k06: :k06:

sanırım böylede devam edecek facede vidyosu baksana  :D

AککORTįє

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 13:39:44
Alıntı yapılan: iLkNu® - 23 Ağustos , 2010, 12:21:48
Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 08:44:53
Alıntı yapılan: iLkNu® - 22 Ağustos , 2010, 23:33:39
evt öyle anne babanın özelliklede annenin etkisi büyük fakat sorunun tamamı onlarda bitmiyor

biraz olsun çocuğada bağlı; her çocuk aynı zamanda yürümeyebilirr aynı zamanda diş çıkarmayabilir aynı zamanda vs.. vs..

%70 i anneye bağlı, kalanı çocuğa

bence

İstatistiki bir veri değilse, itirazım var.  :)

Çocuğa çok bağlı, yani zannetmiyorum kimse çocuğunun hareketlerini kısıtlayacak şeyler yapmıyordur.
Her yaptığını cesaretlendirmek ve ödüllendirmek lazım.
Misal, emekliyor mu yakalama oyunu oynansa onun  gibi yere diz kırıp emekleme yarışı yapılsa dehşet faydası oluyor ama bunu keyf alarak yapmak lazım.
Bence %50, 50  :)

Fiziksel gelişim desteklemeyle ilerletilebilir diğerlerine yapacak pek bir şey yok diş özellikle.

Tabii genetik yatkınlıkları göz ardı etmemek lazım.

tabiki istatiksel bi veri değil tamamen benim düşüncem  :)

söylediklerinin çoğuna katılıyorum ama

anne babanın rolünün bu konuda daha fazla olduğunu düşünüyorum.

evt çocuğada zaten bağlı zaten sahrayada söylemek istediğim buydu.

sadece anne babayla alakalı değil

çocuğu da o yönde motive etmek lazım tabi bunun yanı sıra

dediğin gibi işi eğlenceli hale getirerek çocuğun içindeki mahareti ortaya dökmesine yardımcı olmak lazım

tabii ki çocuğuda bağlı ben onu söylemiştim zaten benim örneğim anne babayla alakalı yani ilgi o çocuk için önemli gelişimi açısından
çocuk dönemiyor bile ama oturuyor oturtmaya alıştırmışlar sadece yani konuşmuyorlar bile biz çok konuşuyoruz oğlumda kendi kendine birşeyler söylüyor.. sizde öylesinizdir biz konuşmasak alışamazdı dimi eğitim şart :icon_thumright: :)

tabi diş çıkarmak yürümek emeklemek vs bunlarda genetik yapıda yer alıyor... 

:icon_thumright: :icon_thumright: :-*

AککORTįє

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 13:44:41
ferda maşallah kızına benim oğlumda öyle yapıyor yani gülferin dediği gibi uçak misali :D yakında emeklemeye başlar diye düşünüyorum bakalım ne zaman  :dontknow: :dontknow:

benim oğlumda uçak misali emekliyor göbeği üstünde yüzüstü ayaklarıyla ite ite gidiyoo çok tatlı oluyoooooooo  :love7: :love9: :nazar: :opucuk:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ((selma)) - 23 Ağustos , 2010, 13:56:53
ÇAĞLARIM ARTIK YATIK POZİSYONDA KENDI BAŞINA TEKRAR OTURABILIYOR

BEN OĞLUMUU ÇOKKK SEVIYORUMMMMMMMMMMMMM :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

maşalllah oğlumaaaaaaaaa teyzesi totosunu yesin  :hungry:  :nazar:

AککORTįє

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 14:08:23
Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 13:45:59
Biz kızımla hemen her gün yalnızız bahçeye iniyoruz müsaitse bir kaç kişi ile oturuyoruz o sebeple kendi ilgimi kıyaslayamıyorum kimseyle.

Şarkılar söylüyoruz, sohbet ediyoruz o bebek diye agucuk bugucuk değil normal konuşuyorum onunla, daha iyi öğreneceğini düşünüyorum böylelikle ama iç güdüsel yani dayanağım yok.

Bir süredir deniyordum tek elinden tutunca hemen oturmak istiyor ya da boş eliyle giysisine sıkı sıkı tutunup öyle adım atıyordu. Maşallah bıraktı onu, galiba güvenerek adım atmaya başladı tek elinden tutunca  koşar adım yürüyoruz. Bu mesela benim ilgimle gelişti, farkettim cesaretlendirdim ilerletti.

maşallah ecişeee..
canım bebeklerde agu bugu konuşmamak gerekiyormuş zaten öyle okudum bi doktor sitesinde ve tvde de duydum bende öyle yapıyorum ama eşim arada bebekçe konuşuyor kızıyorum bazen... normal konuşmak en iyisi büyüyünce konuşması düzgün ve tane tane olurmuş kakaya e dmek suya buv demek doğru değil yemeğede mama vs vs..

kesinlikleee  :icon_thumright: :icon_thumright: bu konuyla ilgili küçük bi anım var

ben 2 yıllık evliyken bi arkadaşıma gittim yeni doğum yapmıştı.
yanında da ablası vardı ve iki de çocuğu.

küçük olan 3 yaşındaydı ve çok düzgün konuşuyordu; hoşgeldiniz nasılsınız ablacım şok oldum resmen

dedim nasıl başardın bunu; dediki ben sürekli düzgün konuştum onunla biz nasıl konuşuyorsak onunlada öyle konuştum.

çocuk ben nasıl konuşuyorsam öyle konuşuyordu daha 3 yaşında

mesela '' bak annem ayaba '' ayaba değil araba

konuşmanın çok önemi var,

düzgün konuşmanın  :icon_thumright:

AککORTįє

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 14:14:35
Alıntı yapılan: ırmak184 - 23 Ağustos , 2010, 14:10:28
bugün 6 aylık oldukkkkk  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:   :D  :D  :D  :D tabi damadım fudayl' da hayırlı olsun ikimiz içinde sahracım  :opucuk:  :opucuk:
:occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:

:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
                                                                           6 AYA VEDAAAA   :wave: :wave:

:nazar: :nazar: :nazar:  7.AYIMIZA GİRMİŞ BULUNMAKTAYIZZ TEYZELERRRR   :director:   :nazar: :nazar: :nazar:
                                                            (DURU MELEK  :love9:& :love9: MEHMET FUDAYL)

:D :D :D       HAYDİNN HAYIRLISI   :love9: :love9: :love9:

TEŞEKKÜRLER CANIMCIM SİZİNDE 6.AYINIZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

:D hayırlı olsun dünürlerr  :flowers: :flowers:

) SaMiRa (

teşekkür ederiz teyzesiii :opucuk:

eee şimdi benim oğlumda emekliyo yani öylemi??

ırmakkkk duru neler yapıyor canım paylaşır mısın?? :-*

ırmak184

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 14:14:35
Alıntı yapılan: ırmak184 - 23 Ağustos , 2010, 14:10:28
bugün 6 aylık oldukkkkk  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:   :D  :D  :D  :D tabi damadım fudayl' da hayırlı olsun ikimiz içinde sahracım  :opucuk:  :opucuk:
:occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:

:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
                                                                           6 AYA VEDAAAA   :wave: :wave:

:nazar: :nazar: :nazar:  7.AYIMIZA GİRMİŞ BULUNMAKTAYIZZ TEYZELERRRR   :director:   :nazar: :nazar: :nazar:
                                                            (DURU MELEK  :love9:& :love9: MEHMET FUDAYL)

:D :D :D       HAYDİNN HAYIRLISI   :love9: :love9: :love9:

TEŞEKKÜRLER CANIMCIM SİZİNDE 6.AYINIZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

amınnnn canım saol dünürüm :opucuk:

ırmak184

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 19:02:03

tesekkür ederiz teyzeler  :opucuk:
duru şuanda emekleme asamasına gecmedi ama her an emekleyebilir,yerinde duramıyor  :D iki dişimiz cıkmıstı dört aylık olmadan öyle kaldı gerisi gelmedi  :D
...ek gıdaya gecen hafta basladım,kahvaltı vermeye baslamadım anne sütü veriyorum sabahları,öglen bisküvüli meyve püresi,ögleden sonra havuclu patatesli çorba veriyorum,aralarda anne sütü,akşamada bir gün meyveli muhallebi birgünde mama veriyorum,sonrasında anne sütü..şimdilik güzel yiyor yavrum ama corbayı pek istekli yemiyor yenilecek gibide degilki ne tadı var ne tuzu  ;D
siz basladınızmı ek gıdalara...

< ESLAL >

Alıntı yapılan: iLkNu® - 23 Ağustos , 2010, 17:36:57
Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 14:08:23
Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 13:45:59
Biz kızımla hemen her gün yalnızız bahçeye iniyoruz müsaitse bir kaç kişi ile oturuyoruz o sebeple kendi ilgimi kıyaslayamıyorum kimseyle.

Şarkılar söylüyoruz, sohbet ediyoruz o bebek diye agucuk bugucuk değil normal konuşuyorum onunla, daha iyi öğreneceğini düşünüyorum böylelikle ama iç güdüsel yani dayanağım yok.

Bir süredir deniyordum tek elinden tutunca hemen oturmak istiyor ya da boş eliyle giysisine sıkı sıkı tutunup öyle adım atıyordu. Maşallah bıraktı onu, galiba güvenerek adım atmaya başladı tek elinden tutunca  koşar adım yürüyoruz. Bu mesela benim ilgimle gelişti, farkettim cesaretlendirdim ilerletti.

maşallah ecişeee..
canım bebeklerde agu bugu konuşmamak gerekiyormuş zaten öyle okudum bi doktor sitesinde ve tvde de duydum bende öyle yapıyorum ama eşim arada bebekçe konuşuyor kızıyorum bazen... normal konuşmak en iyisi büyüyünce konuşması düzgün ve tane tane olurmuş kakaya e dmek suya buv demek doğru değil yemeğede mama vs vs..

kesinlikleee  :icon_thumright: :icon_thumright: bu konuyla ilgili küçük bi anım var

ben 2 yıllık evliyken bi arkadaşıma gittim yeni doğum yapmıştı.
yanında da ablası vardı ve iki de çocuğu.

küçük olan 3 yaşındaydı ve çok düzgün konuşuyordu; hoşgeldiniz nasılsınız ablacım şok oldum resmen

dedim nasıl başardın bunu; dediki ben sürekli düzgün konuştum onunla biz nasıl konuşuyorsak onunlada öyle konuştum.

çocuk ben nasıl konuşuyorsam öyle konuşuyordu daha 3 yaşında

mesela '' bak annem ayaba '' ayaba değil araba

konuşmanın çok önemi var,

düzgün konuşmanın  :icon_thumright:

aynen kızlar kesinlikle katılıyorum size ilknur benim yeğenimde hiç bebek gibi konuşmadı hatta R leri bastıra bastıra söylerdi ama biz hiç onunla agu bugu konuşmadık sevmedik dediğin gibi 3 yaşındaydı şımarmadığı sürece çok güzel konuşuyordu
ve maşallah nisa da ilk kelimelerini çok net söylüyor hatta artık küçük küçük cümleler kuruyor
anne memee,anne nennii,babaaa gelll gibi  :nazar: :nazar: oyy konuşurken çok tatlı oluyor hele gece uykulu sesiyle meme istemesi öldürüyor beni  :love9: :love9: :love9:

selmacım biyerlere tutunup kalkmasıda yakındır ozaman dikkat et canım biz beşiği indirdik yanlız bırakacaksam tutunabileceği ne varsa kamufule ediyorum hopp kalkıyor ayağa ama geri oturamıyor yorulunca basıyor çığlığı  :k06:

oyy büyüdü yavrucaklar hepsine binkere  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  MAŞALLAH

AککORTįє

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: ırmak184 - 23 Ağustos , 2010, 21:30:19
Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 23 Ağustos , 2010, 19:02:03

tesekkür ederiz teyzeler  :opucuk:
duru şuanda emekleme asamasına gecmedi ama her an emekleyebilir,yerinde duramıyor  :D iki dişimiz cıkmıstı dört aylık olmadan öyle kaldı gerisi gelmedi  :D
...ek gıdaya gecen hafta basladım,kahvaltı vermeye baslamadım anne sütü veriyorum sabahları,öglen bisküvüli meyve püresi,ögleden sonra havuclu patatesli çorba veriyorum,aralarda anne sütü,akşamada bir gün meyveli muhallebi birgünde mama veriyorum,sonrasında anne sütü..şimdilik güzel yiyor yavrum ama corbayı pek istekli yemiyor yenilecek gibide degilki ne tadı var ne tuzu  ;D
siz basladınızmı ek gıdalara...

canım biz ek gıdalar 4 aylık olduktan sonra başladık yoğurt vermiştim bugünde mayaladım yarın vericem oğluşuma...kahvaltıya daha başlamadık çorbayıda 4.5 aylıkken verdim 2 gün sonra bıraktım 1 hafta sonra kahvaltıyla beraber ona da başlıcam şimdilik mama meyve suyu/püresi,kaşık maması,biberon maması, meyveli yoğurt veriyorum bisküviyi sanıırm pek sevmiyor arada veriyorum haftada bi kaç kere, zaten çook yağlı sırf yağ sanki geçen verdim fudayl kustu benimde içim almıyor diye yıkattıramadım çarşafı öyle atım makineye bi çıkardım yapışmış kalmış üzerinde çıkamış sonra elimle yıkadım tekrar makineye attım :-\
bizim böyle işte.. ;)

sersonas

nesrin_beyza&berrin

sersonas

2 aydır göğüslerim çatladı emzirirken mahvoluyorum kızardı kenarları ice soyuldu yani halim berbat 6 ay 2 haftalık olduk ek gıdaya geçtik Allahtan yoksa ice mahvolurdum ..herşeyi denedim geçmiyor aklımdan kesmek geliyor kıyamıyorum emzirmekte istiyorum offf çok kötü durumdayım göğüslerimin bakılacak hali kalmadı şöle sölim kahverengi kısım tamamen derisi soyuldu ... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :honk: :honk: :honk: :honk: :honk: