2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

hehe caım benimki doğumdan sonra değil işte  :ehi: ben kendimi bildim bileli var evdeki devasa albümleri görsen  :ehi: :ehi: :ehi:

iyi canım bakalım kırmızılıklar yavaş yavaş  gidiyor. bütün yaz bişey olmadı 5 günde pırtladı isilikler

oğluma birşey alerji yaptı    :icon_scratch:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 14 Ağustos , 2010, 18:08:07
hehe caım benimki doğumdan sonra değil işte  :ehi: ben kendimi bildim bileli var evdeki devasa albümleri görsen  :ehi: :ehi: :ehi:

iyi canım bakalım kırmızılıklar yavaş yavaş  gidiyor. bütün yaz bişey olmadı 5 günde pırtladı isilikler

oğluma birşey alerji yaptı    :icon_scratch:

ınsallah hemencık ıyılesır yazık cok kötü gözüküyordu yavrum benım kıyamam ....cnm ya acaba yürütece cıplak koyuyorsun ya o kumasa karsı alerjısı olabılır mı ???

мiŁenα.

aynen eymenin ikinci albümü :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

yakında fotoğraf galerisi açıcam :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

) SaMiRa (

fudayl da kızardı hafif kabarık alnında belirdi bu sabah kulak arkası ensesi yani komple kafası benek benek irili ufaklı nedir bilmiyorum poposunda kollarında falan var ama komple vücudunu sarmamış ilknur nedir bu çocuklarda çıkan  :dontknow: :dontknow:

biz resim çıkardığımızda eşimin arkadaşı oğluma 'fuday daha 6 aylık olmadın 1000 tane resmin var oğlum ' dedi :ehi: :ehi: hakkat ne çok çıkarmışız albümler almıyo yeni almamız lazım çoğu zarfında duruyor... 

AککORTįє

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 15 Ağustos , 2010, 17:13:47
fudayl da kızardı hafif kabarık alnında belirdi bu sabah kulak arkası ensesi yani komple kafası benek benek irili ufaklı nedir bilmiyorum poposunda kollarında falan var ama komple vücudunu sarmamış ilknur nedir bu çocuklarda çıkan  :dontknow: :dontknow:

biz resim çıkardığımızda eşimin arkadaşı oğluma 'fuday daha 6 aylık olmadın 1000 tane resmin var oğlum ' dedi :ehi: :ehi: hakkat ne çok çıkarmışız albümler almıyo yeni almamız lazım çoğu zarfında duruyor... 

canım isiliktir omuzlarında kolarında kafasının bazı bölgelernde sadece çıktı bizde de. bacaklarında popo da bi tane bile yok. ama geçiyor bizimki  :amin:

ılık suyla duş aldırıyorum 2 yada 3 kere.. alerji de olmuş olabilir diye meyve ve yumurta da vermiyorum

bizimkibaşta isilikti ve tahmin ediyorum sonra yediği birşey de dokundu..  sende gün içinde verdiklerinin bazılarını kes bakalım faydası olacak mı

) SaMiRa (

bizim bacakve popodada var canım ama yoğun değil az yüzünde ve kafasında daha çok kollarında da var...
bizim 3 günde ateş oldu acaba 6.hastalıkmı diyorum :icon_scratch:

ezooo :director:
hilal galiba 6.hastalık geçirmişti bahseder misin nasıl olmuştu ?

< ESLAL >

evt canım hilal 6. hastalık geçirdi malesef 3 gün yüksek ateş şurup,fitille 37,5 a iniyordu etkisi geçince yeniden yükseliyordu bi kaç kez kustu 3. gün bitiminde ateş birden düştü ve önce alnında sonra kafası ve tüm vücudunda kırmızı noktalar belirdi ben kızamık olduğunu düşündüm çokkk korktum hemen doktora götürdüm ve 6. hastalık olduğunu söyledi ilaç kullanamıyoruz henüz çok küçük 5 gün sonra kaybolmaya başlar bu noktalar dedi öylede oldu  :icon_thumright:

) SaMiRa (

aynen bizimde öyle ezom yaa sabah alnında vardı daha sonra yüzünde belirdi sanırım yavaş yavaş yayılıyorr :y25:
tedavisi de yok galiba canım :dontknow:  bizde kustuk beraberinde hatta bugün bile kustuk ateşimiz çok yükselmedi n fazla 38.7 oldu fitille geçiriyorduk şurup fayda etmedi..
yapmam gereken birşey varmı ezo bu durumda

DİLVİN

GÜNAYDIN KIZLARRR
AYNEN  İLKNURCUM RESIM HOBİSİ BENDEDE VAR
BENIM KENDIME AİT YÜZLERCE RESIM VAR  :ehi: :ehi:
ÇAĞLARINDA O KADAR VAR
ABLAM DİYOKI
KIZ SEN MANYAKMISIN
YATIP KALKIP OĞLANIN RESMINI ÇEKİYORSUN
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10
BENDE EVETT DEDİMMMM  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10
:

FUDALY ÇOKKK GEÇMİŞ OLSUN SAHRACIMMM  :amin: :amin:

VE BU ARADAAAAAAAAAAAAAÇAĞLAR ARTIK EMEKLİYORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

geçmiş olsun sahracım. :opucuk:

gözünüz aydın selmacım... :occasion14: :occasion14: :occasion14:

maşallah sübhanallah çağlara :nazar:

darısı başımıza :amin: ;D

DİLVİN

sağoll ayşecım 2 aya kadar ınş. çağanda emekler
çok şirin oluyorlar amaaaa
:k06: :k06: :k06: :k06: :k06:

3-4 adım emekliyor daha
sonra küt yereee seriliyor
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

ferda2

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 15 Ağustos , 2010, 19:55:46
bizim bacakve popodada var canım ama yoğun değil az yüzünde ve kafasında daha çok kollarında da var...
bizim 3 günde ateş oldu acaba 6.hastalıkmı diyorum :icon_scratch:

ezooo :director:
hilal galiba 6.hastalık geçirmişti bahseder misin nasıl olmuştu ?
benim kızımda oldu altıncı hastalık anlattığına göre aynısı oldu bizdede ateşi sebepsiz yükseliyor aniden sonra iniyor sonra tekrar çıkıyor bize ateşi olduğunda fitil vermişti 5 gün sonrada kırmızı lekeler çıktı ve ateşi yükselmedi döküntü şeklinde oluyor kafasında kollarda karnında çıkmıştı size çok geçmiş olsun

DER!N

Merhaba hanımlar biz de geldik ve güzel haberlerle inşaALLAH!

Ana-kız muayene olduk.

Kızım faranjitini atlatmış hamd olsun.
Çinko testi, kan sayımı, enfeksiyon testi, allerji testlerini yaptırdım.
Hamd olsun hepsi normal antibyotik gerektiren bir durumumuz yok.
Kanı da normal seviyeye ulaşmış 6.ayda düşük çıkmıştı.
Kilomuz düşük 7.800gram. 2.dişimizi de çıkarttık buna rağmen normal düzeyde kilo almış.
Ve tabii boy yine coşmuş gidiyor 83cm olmuşuz.  :nazar:
Eşim de ben de normal kilodan az olduğumuz için genetik yatkınlıkmış kızım da çiroz olacakmış, uğraşma dedi doktor. :)

Ve ben, 40 günde 4.kez adet olmuştum.
Bende yumurtalık tembelliği var bu bazen geç adet olmaya neden olurmuş ki hep öyle olurdu.
Bazen de böyle sık adet olmasına sebep olurmuş, hormonalmiş yani.
Düzenleyici verdi 6 ay kullanılacak.

Mutluyuz, huzurluyuz elhamdülillah.

Selmacım hayırlı olsun, babanneye kolay gelsin artık  :k06:

6.hastalık ne demek, geçmiş olsun kızlar.

< ESLAL >

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 15 Ağustos , 2010, 23:31:01
aynen bizimde öyle ezom yaa sabah alnında vardı daha sonra yüzünde belirdi sanırım yavaş yavaş yayılıyorr :y25:
tedavisi de yok galiba canım :dontknow:  bizde kustuk beraberinde hatta bugün bile kustuk ateşimiz çok yükselmedi n fazla 38.7 oldu fitille geçiriyorduk şurup fayda etmedi..
yapmam gereken birşey varmı ezo bu durumda

gelmiş geçmiş olsun canım yapılacak birşey yok malesef önemli olan ateşi kontrol altında tutmak bu hastalıkta ilaç vermediğin takdirde 40 lara kadar çıkıyormuş Allah korusun
ve tek belirtiside yüksek ateş bizim doktorumuzda ateşin dişlerden olduğunu düşünmüştü döküntüleri görünce teşhis koydu bulaşıcı bi hastalık öncesi ve sonrası olarak kuluçka süresi 15 gün ve tükürük ile bulaşıyor ona dikkat et sadece  ;)

maşallah benim pamuk kızıma basketçi olacak bu gidişle  :k06:
herşeyin yolunda olmasına sevindim 2 niz içinde gülom  :opucuk: :opucuk:

çağlar ğaşamada maşallah  :nazar: :nazar: hepsi birden costu yavruların bizde emekliyoruz ama normal bebekler gibi değil fok balığı gibiyiz ama çok seri denişik kızım benim  :k06: