2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: ırmak184 - 10 Ağustos , 2010, 23:48:41
ilknurcum öksürügü gectimi oglusunun benimki cok fena öksürüyor yarın sabah doktora götürücem  :sad1: bakalım diştenmi yoksa üsüttümü melegim  ::)

canım benimki öyle kötü öksürmüyor çok şükür günde 2 yada 3 kere ki doktora götürdüğümde burun akıntısı olduğunu a söyledim

netice  olarak bu öksürüğü diş yapıyormuş.

doktorum bana demişti ki gün içinde öksürüğü 5 i geçerse getir yoksa sorun yok  :icon_thumright:

sizede çok geçmiş olsun ; ama hava değişimindendir diye düşünüyorum yada dişten  :icon_scratch:

AککORTįє

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 11 Ağustos , 2010, 11:31:07
serpilcim gözün aydın canım çok sevindim

ırmakk; ben hatırlayamadım izin aldığınızı  :icon_scratch: :)

kızlar bizde öksürüyoruz sabahtan beri 4-5 kere öksürdü oğlum hemen şurup verdim doktora söylüyorum ciğerleri temiz bişey yok diyor ama dolu öksürüyor muayenede denk gelmiyor öksürüğü inşallah bişi olmaz  :amin: :amin:....sizin bebeişlerinizde hemencik düzelir inşş... :amin: :amin:
ya fudayl saçımı başımı yüzümü gözümü yoluyor sizdede varmı bu durum neden böyle yapıyor oğlumm :'(

vayyyyyyyyyy  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: kaynanaya bak sennnnnnnnn

canım öksürüğü az gibi görünüyo diş yapabiliyor sen yinede nolur nolmaz götür doktora

ırmak184

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 11 Ağustos , 2010, 11:31:07
serpilcim gözün aydın canım çok sevindim

ırmakk; ben hatırlayamadım izin aldığınızı  :icon_scratch: :)

kızlar bizde öksürüyoruz sabahtan beri 4-5 kere öksürdü oğlum hemen şurup verdim doktora söylüyorum ciğerleri temiz bişey yok diyor ama dolu öksürüyor muayenede denk gelmiyor öksürüğü inşallah bişi olmaz  :amin: :amin:....sizin bebeişlerinizde hemencik düzelir inşş... :amin: :amin:
ya fudayl saçımı başımı yüzümü gözümü yoluyor sizdede varmı bu durum neden böyle yapıyor oğlumm :'(
almamışmıyız izin ayyy kusura bakma dünürüm bir yanlış anlasılma oldu bir daha izin almadan gitmeyiz  :suclu:  :suclu:
bizimkide aynı nasıl cekiştiriyor saclarımı zor kurtaırıyorum öyle kuvvetlilerki,hoslarına gidiyor  :laughing7:

ırmak184

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 12 Ağustos , 2010, 00:14:07
Alıntı yapılan: ırmak184 - 10 Ağustos , 2010, 23:48:41
ilknurcum öksürügü gectimi oglusunun benimki cok fena öksürüyor yarın sabah doktora götürücem  :sad1: bakalım diştenmi yoksa üsüttümü melegim  ::)

canım benimki öyle kötü öksürmüyor çok şükür günde 2 yada 3 kere ki doktora götürdüğümde burun akıntısı olduğunu a söyledim

netice  olarak bu öksürüğü diş yapıyormuş.

doktorum bana demişti ki gün içinde öksürüğü 5 i geçerse getir yoksa sorun yok  :icon_thumright:

sizede çok geçmiş olsun ; ama hava değişimindendir diye düşünüyorum yada dişten  :icon_scratch:

canım bugün öksürügü azaldı ama yinede götürdüm doktora,bogazlarında bişey yok dedi,atesi,balgamı olmadıgı için öksürügü sorun olmaz dedi,ama atesi cıkarsa getirirsin dedi,öksürük surubu verdi bir iki kere ver evdede bulunsun dedi,neyse verdim sükür gecti gibi..

) SaMiRa (

kızlar günaydınn
oğlumun akşam 6 dan beri ateşi var en fazla 38.2 oldu calpol veriyorum gece hiç uyuyamadık dün bayağı öksürdü belki on kere gece yrısı duşa soktum oğlumu biraz hafifledi ama 37.5dan aşağı inmiyor ateş  :crybaby2: :crybaby2: çok korktum ağladım gece inşallah hemen geçer yaa biraz iyi gibi şimdi uyuyor :sleepy1:

DİLVİN

GÜNAYDIN SAHRACIMM

ÇOKK GEÇMİŞ OLSUN CANIM  :amin: :amin:

DİŞTE ATEŞ YAPIYOR BELKI ONDAN ÇIKMIŞTIR
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

) SaMiRa (

sağol canım ama diş yok daha dedi doktorumuz.boğazında birşey olabilir çünkü orası daha sıcak ve kafası vücudunda pek ateş yok gibi heryeri yanmıyor yani bacakları soğuk parmak uçları ateş böyle mi oluyor ki ateş  ??? ???  doktora ulaşamıyorum deli olcam şimdi :caca: :caca:

ilkcemre

geçen cemre de de olmuştu. ara ara oluyo. küçük enfeksiyonlar kapıyolardır. calpol falan verince düşüyo bizimki.
bide kaç dereceden sonra tehlikeli oluyo. benim bildiğim 38 den sonra ateşli denirmiş. geçen internette okumuştum. bazı yerlerde 37.2 falan yazıyo. normali kaç bunun.
cemrenin vücut sıcaklığı normal zamanlarda 35.5 ile 36.4 arasında değişiyo.

nesrin_beyza&berrin

günaydın arkadaşlar. ateş ölçüldüğü yere göre değişiyor. koltuk altı ateşi 37.5 tan sonra başlıyor. canım ateş düşmezse dra götür. enfeksiyon kapmış olabilir. benimki geçenlerde öyleydi 40 kadar çıkmıştı ateş. :crybaby2: geçmiş olsun

) SaMiRa (

sağol canım hiç böyle olmamıştı öksürüğüde var az önce uykusunda 3 kere az az öksürdü  :sad1: doktorla konuştum takip et öğlenden sonra getir dedi baksın bakalım inşalah çok öenmli bişi değildir :amin: :amin:

ya gıda zehirlenmesi olabilirmi acaba kızlar dün kavanoz maması verdim biraz meyve püresinden ama çantamda duruyordu 1 haftadır açılmamış tabi sıcakta bozulmuş olabilirmi açtığımda topak topaktı biraz karıştrdım verdim.. :-\ :-\

DER!N

Allah c.c. muhafaza gıda zehirlenmesi değildir canım ya kusuyor mu ki ya da ishal mi böyle kötü kokulu falan?

Diştendir inşaAllah, geçmiş olsun.  :amin:

KUZEY

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 12 Ağustos , 2010, 09:07:09
kızlar günaydınn
oğlumun akşam 6 dan beri ateşi var en fazla 38.2 oldu calpol veriyorum gece hiç uyuyamadık dün bayağı öksürdü belki on kere gece yrısı duşa soktum oğlumu biraz hafifledi ama 37.5dan aşağı inmiyor ateş  :crybaby2: :crybaby2: çok korktum ağladım gece inşallah hemen geçer yaa biraz iyi gibi şimdi uyuyor :sleepy1:
canım geçmiş olsun kıyamam kuzuma hemen iyileşir inşallah  :binkybaby: :binkybaby:

tweety0555

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 12 Ağustos , 2010, 09:20:02
sağol canım ama diş yok daha dedi doktorumuz.boğazında birşey olabilir çünkü orası daha sıcak ve kafası vücudunda pek ateş yok gibi heryeri yanmıyor yani bacakları soğuk parmak uçları ateş böyle mi oluyor ki ateş  ??? ???  doktora ulaşamıyorum deli olcam şimdi :caca: :caca:
canım endıselenme ates te vucut yanar ama el ve ayaklar buz gıbı olur cunkı vucut ısıyı dengelemeye calıstıgı ıcın...ama ılk yapacagınız sey ılık soguk degıl banyo ve kurulamayacaksınız su tanecıklerı uzerınde kalacak tıtreyebılır endıselenmeyın...sonrada yattıgı yerde bır legene su koy pamukla bıleklerıne dırseklerıne kasıklarına su kompresı yap...allahın ıznı ıle gecer..bır de calpol ve dolvenı donusumlu ver gecmıyorsa dr a gıt...
ama panık olmayın ...

tweety0555

dun arkadas cagırdı zamnı gecıremıyorum gelde cabuk gecer zamndıye neyse yemeklerı hazırladık ama bır ara tansıyonum dustu resmen su dıye  meledım :ehi: :ehi: :ehi:ama hıc acıkmadım...ama ogleden sonra full klıma karsısında yattıkk...
bugunde sabah hemen yemeklerı yaptım camasırlarımı astım anneme gıdecegım ondada klıma var bugunde orda yatar yuvarlanırım...aclık degıl ama susuzluk cok yoruyor benı...sutumu farketmedım acıkcası...

nesrin_beyza&berrin

aynen dünde ben susuzluktan konuşacak halim yoktu. yattım durdum. dün sütüm iyiydi :nazar:i şu sıcaklar gitse daha iyi olacak inş. benim kızımında burnu akıyor yalnızca. öksürük felan yok. burun akıntısına ne yapıyorsunuz?