2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

ilkcemre

tabi palaşırım ne demek.... kahvaltıya başlama dedi kahvaltı yok henüz... çorbalar ve meyveler var...

ilk başlangıç patates ve havuç sebzemiz...
soyup gü<elce yıkayıp haşladığımız patatesler ve havuçları süzgeçten geçir, karıştır. bu karışama haşlama suyunu ilave et. içine 1 çorba kaşığı irmik ve zeytinyağı kat. bi taşım kaynat. misler gibi oluyo.  et suyu ve tavuk suyu , etler daha sonraki ayda eklenecek ... şimdilik böleee

buna alışınca sebzeleri artır. mevsim sebzesi. yapılış aynı. fasulye kabak brokoli vs.... afiyet olsun topiş topiş olsun  :hungry: :hungry: :love7: :love7:

meyveleri verirkende yoğurtla karıştır dedi. zaten cemre tek yoğurt yemiyodu. ii oldu öyle demesi. 

zelis

selam kizlar ...

bizimde ilk ek gidamiz pirinc unuydu , sebzemiz ise patates ve havuc puresi ....

simdi ise yesil fasulye ekledik birde , havuc ,patates , yesil fasulye .....

sonraki hafta ise icine domates , kabak gibi degisik sebzeler katacagim insallah......

Bebebk kahvaltisi icin onerileriniz varmi ???

ben sabah kalkar kalmaz gune mamayla basliyoruz , sonra birinc unu (formul mamayla ) u adet cici bebe karisimi yiyorduk , bu gun birde cok az muz ekledik.....

daha sonraki donemlerde yumurta ve peynir karistirmayi dusunuyorumm....

KUZEY

canım domates 1 yaşına kadar tawsiye edilmiyor ama :icon_scratch:

DİLVİN

selam kızlarr

ezom ne kaplosuysa söle ben burdan gönderim canım  :laughing7: :laughing7:

gülcümm hayırlı olsun ek gıdalara başlamıssınız

dr un ismi ne hangi hastanede

zelişcimm bizde sabahları yumurta ve peynır verıyoruz

başka ne verilebilirki  :dontknow:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

canım dr un ne önerdi bilmiyorum ama bizimki 7. ayda başla dedi kahvaltıya. anne sütü alıyorsa şuan için emzir kahvaltıya geçme dedi. beslenme tablomuz:
sabahları anne sütü 12 ye kadar ne kadar emerse...
12 de yoğurtlu meyve karışımı.
arada emme...
3te çorba, o bahsettiğimden.
arada emme.
6da eğer isterse meyveli yoğurt.
zaten sonrada emziriyorum gece falan.

düzenli olduğu zamn daha iştahlı yer dedi bi de  :hungry:

ilkcemre

Alıntı yapılan: ((selma)) - 03 Ağustos , 2010, 16:20:45
selam kızlarr

ezom ne kaplosuysa söle ben burdan gönderim canım  :laughing7: :laughing7:

gülcümm hayırlı olsun ek gıdalara başlamıssınız

dr un ismi ne hangi hastanede

zelişcimm bizde sabahları yumurta ve peynır verıyoruz

başka ne verilebilirki  :dontknow:

tatlım yüzüncü yıla gidiyoruz yeni başladık. şimdilik mehmet öztürk. uzman dr muş kendileri. çok sevimli cemre de sevdi...

nesrin_beyza&berrin

zelişcim senin bebişinde atopik dermatit vardı değil mi yanlış hatırlamıyorsam. şimdi nasıl?

ilkcemre

Alıntı yapılan: beyzaberrin - 03 Ağustos , 2010, 16:24:51
zelişcim senin bebişinde atopik dermatit vardı değil mi yanlış hatırlamıyorsam. şimdi nasıl?
canım o nasıl bi hastalık.

) SaMiRa (

hoşbulduk kızlarrr
gülcüm ek gıdalarınız hayırlı olsun :)
kızlar fudayl kabız oldu yavrum keçi poku gibi yapıyor fitil vrdim bugün anında çıkardı nevar ne yok maşallah rahatladı yavrum çok kötü ıkınıyordu :sad1:
bide ne kucak ne oturmak ne yatmak hiç durmuyor uyumuyor bi sorunda yok gibi neden böle anlamadımm :dontknow:

) SaMiRa (

ya ondan bizdede var ama seberoid(böyleydi galiba)dermatid dedi doktor bu farklı sanırım :dontknow:

nesrin_beyza&berrin

alerjik egzema oluyor atopik dermatit. Benim kızımda var malesef :sad1:

nesrin_beyza&berrin

Bugün itibariyle kızım tam olarak emeklemeye başladı. 1 aydan beri şınav çekip duruyordu  :D sonunda kendini aştı... ;)

zelis

Alıntı yapılan: beyzaberrin - 03 Ağustos , 2010, 16:24:51

canim bizimki gecti cok sukur...

cok sicak oldugu zaman kizariklar oluyor ama daha sonra geciyor...

birde Turkiyede kiz kardesimin ellerindede benim kizin yuzundekine benzer kizarikliklar ve kabarikliklar olusmus canim , doktor krem vermis ve gecmis , ayni kremi bende kizimin yuzune surdum ve kiziminkide gecti , kremin ismini yazayim sende doktoruna bir sor istersen canim....
CUTIVATE merhem.%0.005 Flutikazon Propiyonat, 30 gram. (GlaxoSmithKline.)

burda(Hollanda) kac defa goturdum , her biri baska krem yada vazelin verdi ama hic bir faydasini gormemistim, bu dedigim krem kullandigim ilk gun faydasini gosterdi....

zelis

Alıntı yapılan: KUZEY - 03 Ağustos , 2010, 16:20:23
canım domates 1 yaşına kadar tawsiye edilmiyor ama :icon_scratch:

Bilmiyorum canim , ama hazir aldigimiz kavanoz mamalarinin icinde domates de vardi , ( karisik sebzeli olanda HeroBaby de)

zelis

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 03 Ağustos , 2010, 16:40:37
hoşbulduk kızlarrr
gülcüm ek gıdalarınız hayırlı olsun :)
kızlar fudayl kabız oldu yavrum keçi poku gibi yapıyor fitil vrdim bugün anında çıkardı nevar ne yok maşallah rahatladı yavrum çok kötü ıkınıyordu :sad1:
bide ne kucak ne oturmak ne yatmak hiç durmuyor uyumuyor bi sorunda yok gibi neden böle anlamadımm :dontknow:

ay ne zordur kaka yapamamak canim benim ya , bizim kiz da bazen zorlaniyor suratindaki o ifade cok komik oluyor ama , yuzumuze baka baka kakasini yapiyor.. :honk:

Mervede ayni hep ilgi . hep oyun istiyor , yatmak , yalniz kalma istemiyor , Allahtan abisi oynuyor simdi bende buralarda surtuyorum :toothy10: :toothy10: