2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DİLVİN

slm kızlar çokkk geçmiş olsun ezocum
ınş. atlatır yawrucak :amin: :amin:
bizde bugün aşıya gittik
yıne 3 tane yaptılar bide ağzına damla damlattılar
kılosu 9 boyuda 69 cm çıktı
ama ben evde ölçtüğümde 72 cm felan çıkıyordu :dontknow: :dontknow:
ateşi felan çıkmadı şuan mışıl mışıl uyuyor aşkım
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

< ESLAL >

sağolasın selmacımm  :opucuk:

sizede geçmiş olsun tatlım iş. sorunsuz geçer bu gece  :amin: :amin:

) SaMiRa (

ezgicim selmacım geçmiş olsun canlarım..hilalin öksürüğüğ inş.geçerde havaya gerek kalmaz :amin:  selmacım çağlar huzursuz olmaz inşallah rahatça atlatırsınız bu geceyi :amin:

bebişlerinize maşallahhh :nazar: :nazar:

DİLVİN

tşk ederım ezocum sahracım  :opucuk:
4 saat oldu ateşi felan çıkmadı
ınş.daha çıkmaz :amin: :amin: :amin:
kızlar bıde 1 yaşına kadar artık aşı yok dedı hemşire
sadece 2 ayda bı kontrolde getirin boyunu kılosunu ölçeçez dedı
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Hayırlı olsun aşınız.  :opucuk:

6.ay aşısından sonra en yakın aşı 12.ayda sonra 13.ayda var.

Bu rutin kontrol olayı zaten bir tuhaf, aşısı olsun olmasın her ay götürüyorum ben.
Özele götürüyorum.
Sıkıntınız ne diyor var mı şikayetiniz yok diyorum niye geldiniz  :tongue3:
bu soru sorulunca epey küfr ediyorum  ::) içimden  :k06:

Sizler aylık mı götürüyorsunuz?

) SaMiRa (

bende aylık götürüyorum canım ama 2ay olacak gitmedik ayın 7sinde gidicez rota aşımız var doktorumuz o zaman çağırdı
hee ille bi sorunmu olması lazım allah allah

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 22 Temmuz , 2010, 22:49:18
Hayırlı olsun aşınız.  :opucuk:

Bu rutin kontrol olayı zaten bir tuhaf, aşısı olsun olmasın her ay götürüyorum ben.

Özele götürüyorum.
Sıkıntınız ne diyor var mı şikayetiniz yok diyorum niye geldiniz  :tongue3:
bu soru sorulunca epey küfr ediyorum  ::) içimden  :k06:

Gülfercim bende bu konuda şikayetçiyim. birinci kızımı yurt dışında büyüttüm. Orda kesin aylık kontrolleri olurdu. Belli aralıklarda ortoped görürdü göz doktoru görürdü nörolog görürdü. Tek bu konuda orayı arıyorum. Ateş olmadığı zaman asla antibiotik vermezlerdi. Burda çerez gibi gidiyor:(
Ha bu arada doğan hastanesini aradım ama pahalı geldi bana ssklı 50 liraymış. Bende Miktat beye götürdüm hoş oda diğerlerinden pahalıymış. 35 lira. Çok şükür iyileşmiş iyice. Ama kilo alamamış. 7.5 kilo.  71 cm. azimle uğraşıyorum kilo aldırmaya:)

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 22 Temmuz , 2010, 18:53:18
bizde şimdi doktordan geldik öksürüğümüz geçmemişti bi türlü  :'( mevsim alerjisi dedi doktor göğsü ve sırtı temiz bu yıl bu çevrede buna çok rastlıyoruz dedi kirli hava tabii en büyük etken  :'(
bi ilaç verdi ona başladık 15 gün devam edicez geçmezse havaya başlıycaz inş. geçer bu ilaçla inş.  :amin: :amin:
Canım geçmiş olsun. Benim kızımda uzun süre öksürdü. Sonra memlekete gittiğimizde bronşite dönüştü. antibiotik iğne ve ventolin havası verildi. Ateşi çok yükseldi. Aman dikkat et kuzucuğuma geçsin öksürüğü.

boyu 71,5 cm kilosu 8,250gr  :nazar: :nazar:

öksürüğümüz dışında herşey yolunda çokk şükür  :amin: :amin:

nesrin_beyza&berrin

cevap yazdım ama çıkmamış. Ezgicim geçmiş olsun. Benim kızımında çok uzun sürmüştü. Sonra bronşit oldu.  :'(Antibiotik iğne ve ventolin hava kullandık. öyle geçti. Aman dikkat et tatlı bebişime. En kısa zamanda öksürüğü kaybolur. :amin:

< ESLAL >

çok sağol canım sizede çok geçmiş olsun Rabbim korusun yavrularımızı  :amin: :amin:  :amin:

evt tatlım ya bizimde yaklaşık 3 haftadır sürüyor öksürük şurubu kullanmamıza rağmen geçmedi  :sad1: bugün doktorumuz çok güzel muayne etti uzun uzun dinledi sırtını ve göğsünü boğazlarna bakarken ağladı hilal bakmayı sürdürdü daha çok ağlasın die sonra yeniden dinledi çokkk şükür temizmiş içerden gelen bi öksürük değil  :amin: :amin:

verdiği ilaç işe yarıyor sanırım ilk günden etkisini gösterdi bile  :amin:

DİLVİN

günaydın kızlar

ben daha hiç özele götürmedım ınş. ta götürmem

6 aydır sadece sağlık ocağına aşıya götürüyorum orda bide muayene ettiriyorum

şükür bir problemımızde olmadı  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

bugüne kadarda sadece 1 kere ateş düşürücü verdım  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Rabbım kımseyı hastanelere düşürmesınnn :amin: :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar:

gülfercım bu arada bişi sorcam
eciş galıba 80 cm dı
bu kadar uzun olmaması gerek normal şartlarda 1 yaşındakılerın boyu o kadar
aslında boy bırazda genetık
eşinin ve senın boyun kaç

sakın yanlış anlama canım bu arada zaten resımlerdede boyu maşallah uzun duruyor

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

DER!N

Alıntı yapılan: beyzaberrin - 22 Temmuz , 2010, 23:13:18
Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 22 Temmuz , 2010, 22:49:18
Hayırlı olsun aşınız.  :opucuk:

Özele götürüyorum.
Sıkıntınız ne diyor var mı şikayetiniz yok diyorum niye geldiniz  :tongue3:
bu soru sorulunca epey küfr ediyorum  ::) içimden  :k06:

Gülfercim bende bu konuda şikayetçiyim. birinci kızımı yurt dışında büyüttüm. Orda kesin aylık kontrolleri olurdu. Belli aralıklarda ortoped görürdü göz doktoru görürdü nörolog görürdü. Tek bu konuda orayı arıyorum. Ateş olmadığı zaman asla antibiotik vermezlerdi. Burda çerez gibi gidiyor:(
Ha bu arada doğan hastanesini aradım ama pahalı geldi bana ssklı 50 liraymış. Bende Miktat beye götürdüm hoş oda diğerlerinden pahalıymış. 35 lira. Çok şükür iyileşmiş iyice. Ama kilo alamamış. 7.5 kilo.  71 cm. azimle uğraşıyorum kilo aldırmaya:)

Çok şükür maşallah kızıma, kilo biz de almadık 200gram almış. Miktat Beyi ben de düşündüm de orada bir Ayhan Bey mi ne açık kumral bir doktor var ona götürmeyi planlıyorum bir ara.
Kilo aldırayım derken kabız ettim çocuğu.  ::)

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 23 Temmuz , 2010, 00:30:08
çok sağol canım sizede çok geçmiş olsun Rabbim korusun yavrularımızı  :amin: :amin:  :amin:

evt tatlım ya bizimde yaklaşık 3 haftadır sürüyor öksürük şurubu kullanmamıza rağmen geçmedi  :sad1: bugün doktorumuz çok güzel muayne etti uzun uzun dinledi sırtını ve göğsünü boğazlarna bakarken ağladı hilal bakmayı sürdürdü daha çok ağlasın die sonra yeniden dinledi çokkk şükür temizmiş içerden gelen bi öksürük değil  :amin: :amin:

verdiği ilaç işe yarıyor sanırım ilk günden etkisini gösterdi bile  :amin:

Maşallah şifa olsun kızıma
Nisamız böyle ufak tefek hastalanıp bünyesini kuvvetlendiriyor annesi  :)
Elhamdlillah kuru öksürükmüş, boğazı kuru kalırsa tahriş edebilir haricinde geçmiş zaten.

DER!N

Alıntı yapılan: ((selma)) - 23 Temmuz , 2010, 08:04:29
günaydın kızlar

gülfercım bu arada bişi sorcam
eciş galıba 80 cm dı
bu kadar uzun olmaması gerek normal şartlarda 1 yaşındakılerın boyu o kadar
aslında boy bırazda genetık
eşinin ve senın boyun kaç

sakın yanlış anlama canım bu arada zaten resımlerdede boyu maşallah uzun duruyor

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Günaydın canım.  :opucuk:
:amin: :amin: :amin:

Evet canım 80cm olmuş, inek sütünü kesmem lazımmış  :tongue3: sanki veriyorum da  :k06:
olmaması lazım kısmına yorumsuzum olmuş çünkü kilonun fazlalığına hepimiz alışığız da boya pek değiliz.

Tamamen genetik yatkınlık, ikimizde orta boyluyuz ben 1.69, eşim 1.80.
Benim de eşimin de ailesinde 2metre boylarında bireyler var.
Umarım kızım 1,75le sınırlı kalır. Doktor orta boylu olacak dedi ama bakalım yavaşlayacakmış uzaması.

DER!N

Ben de aylık götürüyorum,
biraz da güvensizlikten özelden sonra aynı gün sağlık ocağına da götürüyorum.  ::)
Bu ay sağlık ocağına gitmedik.
Sadece ölçümlerde fark çıkıyor, sağlık ocağı daha fazla ölçüp biçiyor.

Kızlar işitme testi göz kontrolü falan ne zaman yaptıracağız?
İşitme testini yaptırmıştım tekrarlamak gerekiyor mu bunları?
Selenin sol gözünde sanki şehlalık var gözleri iri diye mi bana öyle geliyor yoksa var mı emin değilim,
ne yapsam?