2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

evt gülcüm muz tek başına kabız yapıyor şeftalinden ziyade kayısı suyu yada kiviyle karıştırmak daha iyi aslında  ::)

benim kızım zaten muz yemiyordu birkaç gündür yemeye başladı  :occasion14: :occasion14:

ama tek muz yemiyor yine başka meyvelerle karıştırıyorum,cicibebe ve devam sütüyle karıştırıyorum vs.

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

valla ayşecim benim bildiğim şeftali kabız yapmaz bizim oralarda şeftali yetiştirilir ticareti yapılır yani tarlaya gittiğimizde annemler çok yemeyin ishal olursunuz derlerdi  :dontknow:  vee öylede olurdu  :igrenc:  :ehi: :ehi:

мiŁenα.

21 Temmuz , 2010, 19:10:12 #543 Son düzenlenme: 21 Temmuz , 2010, 19:12:01 Aყşҽ_
hım ozman ben yanlış biliyorum :-\

netten baktım kabız yapar diyor :dontknow:

< ESLAL >

ıı ııııı tecrübeyle sabittir ishal yapar  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

мiŁenα.

DİLVİN

Alıntı yapılan: Aყşҽ_ - 21 Temmuz , 2010, 18:57:26
muzda şeftalide kabız yapmazmı :icon_scratch:

muz kabız şeftali ishal yapar
ikisini bir anda verırsen heralde bişi olmaz  :)
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

) SaMiRa (

ya şimdi ben  ne çorbası yapim?
bide pazardan marketten aldığınız meyve-sebzeleri hemen mi veriyorsunuz durdukça bozulmuyor mu aldıktan kaç gün soraya kadar verebilirizki :icon_scratch:

DİLVİN

günaydın sahracımm

biz haftalık alıyoruz pazarımızı

bişey olmuyor
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

tımam tımam şeftali bozuyormuş insanı  :igrenc: :igrenc: :igrenc:

günaydın gününüz aydın olsun :hello:

kayınvalidmeler trabzona gittiler eşim ünyeye gittti çalışma amaçlı değil denize girmek için :ehi: :ehi:

mesaii saatleri içinde keyif yapıyorlar  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: şikayete dicem ::)

ilkcemre

şeftali suyu verdiğim gün normalden biraz sulu yaptı kakasını... ama her zaman sabahları yapardı o gün öğleye doğru yaptı. şimdi ishal mi olmuş oluyo kabız mı  :ehi: :ehi:

мiŁenα.

DER!N

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 22 Temmuz , 2010, 09:46:47
bide pazardan marketten aldığınız meyve-sebzeleri hemen mi veriyorsunuz durdukça bozulmuyor mu aldıktan kaç gün soraya kadar verebilirizki :icon_scratch:

meyve-sebzesine göre değişir bildiğimiz aynı usul yani

2-3 günde bir alıyorum aldığım markete hergün taze sebze ve meyve geliyor ama gidip alamıyorum.
Bozulma vs. de olmuyor zaten. Görüntüsünden yapısındaki değişiklikten anlarsın bildiğimiz olay yani.
Kabak yumuşayabilir, şeftali muz kararabilir, patatese bir şey olmuyor :)
Ne bileyim kendimize nasılsa bebeğe de aynı :)

İlk çorba genellikle sebze çorbası oluyor tatlım kolay gelsin  ;)  :opucuk:

мiŁenα.

İlk kez eymeni tek yıkadım  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

Oğlum zaten suyu seviyor ağlamıyor sadece suyla oynuyor...

Ama yinede gözüm yemiyordu bugün ilk kez tek yıkadım.. :muzz: :muzz: :muzz:

Bundan sonra hep ek yıkicm :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 22 Temmuz , 2010, 13:10:31
Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 22 Temmuz , 2010, 09:46:47

meyve-sebzesine göre değişir bildiğimiz aynı usul yani

2-3 günde bir alıyorum aldığım markete hergün taze sebze ve meyve geliyor ama gidip alamıyorum.
Bozulma vs. de olmuyor zaten. Görüntüsünden yapısındaki değişiklikten anlarsın bildiğimiz olay yani.
Kabak yumuşayabilir, şeftali muz kararabilir, patatese bir şey olmuyor :)
Ne bileyim kendimize nasılsa bebeğe de aynı :)

İlk çorba genellikle sebze çorbası oluyor tatlım kolay gelsin  ;)  :opucuk:
sağol canım çorbayı yaptım yedi oğlum 3-5 kaşık yeterli heralde bu da sonra istemedi arkasından beni emdi arkasından da mama verdim üstüste oldu sanırım ama biraz zaman var arasında siz çorba verdikten sonra birey veriyor musunuz