2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: KUZEY - 20 Temmuz , 2010, 16:09:51
Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 20 Temmuz , 2010, 15:12:26
Allah ım yarabbim çıldırıcam ya uykusu var gözünü ovuşturuyor ağlıyor sallıyorum yine ağlıyor.

artık gece yatana kadar her uyku saati geldiğinde böyle yapıyor ya.

bacağıma koyuyorum kasıyor kendini ağlıyor

gözü kapanıyor uykudan hala ağlıyor

:cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
aynen :caca:

ayneeeennnn ilknurrr serpilll :cildir:

DER!N

İnşaAllah eski düzenlerine dönerler  :amin:
diyorlarki 6.aya kadar uslu olanlar sonrasında coşabiliyormuş  ::)
Ezomla ben 6-7 aydır o halde olduğumuz için sanırım, artık alıştık.
Allah c.c. yardımcımız olsun.

KUZEY

canım bir şekilde büyüyüp gidiyorlar ben de Kuzeyi denedim park yatağa yatırdım 2 dk. dayanamadım mosmor kesildi yawrum ağlaya ağlaya fıtık olucak napiim en fazla 2 yaşına kadar sallıcaz artık :dontknow:

DER!N

Tabii tatlım, herkes illa de bunu denesin yapsın diyemem.
Ki zaten yaparken kontrollü olmak lazım, malum kızıma bir dönem yanlış teşhis bile olsa üfürümü var dediler.
Ağlarken morarıyor mu diye sorduğu için her doktor, özellikle dikkat ediyorum.
Yüzü bile kızarmıyor benimkinin ki sadece edepsizlik.
Üç beş gün ben de dayanıyorum da 7,5 ay oldu.
Artık yıprandım eşim de öyle huzurumuz falan kalmamıştı yani umarım işe yarar bakalım.
Bir kaç gündür yemesi de arttı, uyuyor diye mi yoksa şurup mu etki etti bilmiyorum.

Park yatakta hiç oturmuyordu koyar koymaz hemen kalkıp dolaşmaya başlıyordu, bir kaç gündür oturuyor oyun oynuyor kendi kendine büyüyor mu ne  :k06:

Yalnız ben bu kıza hala oyuncak veremedim playscool'a baktım bir tane ışıklı yumuşak yatak arkadaşı diye bir şey var sarılınca hafif ışık yanıyor ve ninni söylüyormuş uzaylıya benziyor  :k06: sizler hangi markayı güvenerek veriyorsunuz oyuncaksız olmaz ama çok korkuyorum.

мiŁenα.

Merhaba kızlar :hello:

Siz saçı sakalı birbirine karışan insan görmemişsiniz :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Dün akşam eşimin iş arkadaşına oturmaya gittik . Sonradan bir arkadaşı daha geldi eşi hemşireymiş aile hekiminin yanında...

Tabi konuşurken laf lafı açtı.Bir kaç bir şey sordum. Oda ben sormadan anlatmaya  başldı zaten..

6aya gelmeden 5.ayda ek gıdaya başla dedi..sonradan bazı bebekelr ek gıdayı kabul etmiyor dedi..

İlk meyve sularıyla başla ..6.ayda çorba ver dedi...

Çorbayada ilk havuç ve pataesle başıyorsun dedi..sonraki gün bir sebze daha ilave et dedi.

Un kullanma irmik kulllan yağıda pişirip değil çiğ atcakmışım...

Hepsini bir anda vermeki alerjisi olup olmadıgını anlarsın dedi.

Ev sahibi ilk kızını 3 yaşında ek gıdaya başlatmışş  :ehi: :ehi: :ehi: 3 yaşına kadar sadece mama vermişş muhallebii..

Ve çocuk ek gıdaya başladığında yemek ıstememiş :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

saat  24:00 eve geldik ve eymen daha yeni uyumuştu abla vardı orda o eymeni bırakmadı oyunlar kahkahalar uyumadı :k06:

bugüm kayınvalidemler gidiyormuş trabzona. ::)

bizde eymenle şuan pc ye bakıyo  bşr yandan oynuyoz :k06: :k06:

:love9: :love7: :love9:

мiŁenα.

inş düzelir gülfercim :amin:

playscool iyii marka..eltimin kızzınında vardı uyku arkadaşı ama ipi vardı totişininde çekince müzik çalıyordu :k06:

DER!N

İnş.canım.  :amin:

3 Yaşına kadar başka bir şey vermemiş mi?  :caca:
Neden ki acaba?
Biz de kendimizi harap ediyoruz aman yemiyor aman şöyle böyle vay be vicdana bak  ::) :nono:

мiŁenα.

Ne vicdanı kız bilmiyoruş ki öle dedi bilmiyordum dedi hemşirenin yüzünün ifadesini görmen lazımdı :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

bende hafif bir tebessüm  :k06: :k06: :k06: :k06:

Bendededimki asıl önceden ek gıdaya bebekken başlarlarmış sen niye geç verdin dedim bilmiyordum dedi..

kızı 15 yaşında şuan :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Hemşire anlattı hastaneye birgün bir kadın gelmiş 3 yaşındaymışş tosun tosbalak birşey kaın hastanenin bir köşesinde emziriyormuşş ..sormuş kadına hala emziriyormusun diye kadında demişki buna senin kayınvaliden yanındamı?? :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: meğer kaynanası emzir diye baskı yapıyormuş :caca: :k06:

DER!N

Nasıl bilemezki inanası gelmiyor insanın, dağ başında tek başına yaşamıyorsa etrafında illaki bebek bakımı konusunda ihtisas! sahibi birileri vardır.
3 yaşında başlanacağı kanaatine nereden ulaşmış çok merak ettim?
Birden bire bilmiş olamaz sanırım.

Yazık çocuğa  ::)

Kadın kaç yaşında?
Ayyh bana ne oluyorsa fazla merak ettim.

мiŁenα.

şuan 34 yaşında ama ozman 18 yaşındaymış evlendim hemen hamile kaldım dedi..işte 18-19 civarı :ehi: :ehi: :ehi:

İnce ayrıntılı sormadım ben diğer hanıma ek gıdayla ilgili soru sorarken anlattı..

Bilmiyordum dedi. :dontknow:Aslında önceden anne sütü verirler ekbirşeyler kesin verirlermiş cidden enteresan :dontknow:

ben 1 ay sonra başlıcam 5 ay olsun 8) meyve suları sonraki ayda çorbayla :occasion5: :occasion5: :occasion5:

DİLVİN

günaydın kızlarrrrrrrr

gününüz aydın bebeklerınız akıllı olsun inş.
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

DER!N

Durun ballandıralım  :k06:

Yavrukuşlarımız akıllı, uslu, dinli imanlı vatana millete hayırlı evlat olsun.
İnsan gibi insan olsun yalansız dolansız kendine hayrı olsun.  :amin: :amin: :amin:

Günaydın Selmacım  :opucuk:

DİLVİN

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 21 Temmuz , 2010, 10:22:16

İnsan gibi insan olsun yalansız dolansız kendine hayrı olsun.  :amin: :amin: :amin:

amınnn canımmmmmm :amin: :amin: :amin:

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

< ESLAL >

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 21 Temmuz , 2010, 10:22:16

AMİNNNN AMİNNNNN GÜLOM AĞZINA SAĞLIK

UYKUSUZ BİR GÜN VE GECENİN ARDINDAN BU DUA İLAÇ GİBİ GELDİ ALLAH RAZI OLSUN  :amin: :amin:

Alıntı yapılan: ((selma)) - 21 Temmuz , 2010, 10:15:25
günaydın kızlarrrrrrrr

gününüz aydın bebeklerınız akıllı olsun inş.

AMİNN SELMACIM  :amin: :amin:

SİZLEREDE GÜNAYDIN  :wave: :wave:

[/b]