2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DER!N

Bir hafta gecikmeli de olsa rutin kontrolümüzü yaptırdık bugün,
sağığımız iyi maşallah!
200gramcık almış normal dedi yeni doktoru dişleri yüzeye çok yakın ardı ardına çıkaracak temkinli tedbirli olun ateş olabilir dedi.
3cm daha uzamış 80cm olduk.  :nazar:
doğru düzgün bir doktor buldum sonunda Doğan hastanesine götürüyorum bugünden itibaren İsmet hanım yaşlı epeyce ama sevdik.  :)
Kilosu normal ama yemiyorsa iştah açıcı bir şey yazayım dedi Zinco şurup verdi hergün bir çay kaşığı tok karnına veeceğiz 3 hafta kadar.
Umarım işe yarar.
Belki de yaradı kızım şeftali yedi hem de şapırtılar eşliğinde. Rabbim bozmasın  :amin:
Ortopedik ayakkabı giydirin yürüyecek yakında dedi bileklerini muntazam saran yazlık bir şey olsunmuş.
Ve üfürümümüz falan da yok çok şükür.
Kanı düşük olunca üfürüm duyulabilir dedi doktor eko sonuçlarımızı muayenesinden sonra gösterdim kadını test ettim aklımca.  :k06:

DİLVİN

MAŞALLAAHH GÜLFERCIMMM :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
YAKINDA BENIM BOYUMA ULAŞIR  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
BİR SORUNUN  OLMAMASINADA ÇOKK SEVINDIM  :nazar: :nazar: :nazar:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Bilmiyorum tatlım ya çok hızlı uzuyor maşallahı varda,
hem böyle hızlı uzuyor hem de eski doktorunun demesine göre 1,67 falan olacakmış boyu.  :tongue3: anlamadım yani.
Duracak herhal hep böyle olursa yandık.
Ben standart üstüyüm benim aile tarafımda herkes uzun boylu, eşiminkiler standart bu kız bizim tarafa çekti herhal.
Senin boyun kaç?

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

DER!N

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 19 Temmuz , 2010, 11:02:45
Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 18 Temmuz , 2010, 23:58:06
Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 18 Temmuz , 2010, 16:44:51
gülferr ecrin ne zamandan beri kalkmaya çalışıyor ve nasıl kalkmaya çalışıyordu bi anlatsan söylesen bana hem nasıl zaptediyordun?ne zaman oturtmaya başladın?

Ecrin, söylediklerine göre doğduğu zaman yani hemşireler bir odaya koyuyorlarya orada başlamış kendini kaldırmaya :)

2 aylık falandı önlük takıyordum önlüğünden tutup bedenini yukarı çekiyordu.
3,5-4 aylıkken desteksiz oturdu aynı dönemde emekleme çabaları başladı.
Yine aynı dönem arabasında ayakta dururken buldum elleriyle sımsıkı tutunmuş öylece bakıyordu.
Kısa bir süre sonra emniyet kemeri de kâr etmemeye başladı.
Zaptedebilmiş değilim yani.  ::)
Emekliyor diye sevindim çok kısa sürdü tutunup kalkıyor korkmuyor bırakıyor kendini ya da tam destek alamayacağı şeyleri tutup yürümeye çalışıyor.
Park yatakta yatıyor Ecrin, sıralamadan önce ona bırakıyordum uyuyordu şimdi mümkün değil dört dönüyor kenarında.

maşallah ecrin e gülfer :nazar: :nazar: biz o kadar değiliz de hiç durmuyor nerdeysse uçacak gibi  :-\

Sağol canım.  :opucuk:
Aman diyeyim yalnız bırakmayın öyle uçuş pozisyonundayken çakıldı Ecrin tepe üstü, emeklediğini bilmiyorduk ya da o gün öğrenmiş arkamı dönmemle küüüt diye bir ses  :y25: alnının kenarı 1 hafta mor durdu. İlk düşüştü çok korkmuştum şimdi alıştım gerçi  :k06:
Uçuştan sonra gövde yerde gitmeye başlayacak ondan sonra daha da durmak yok zaten.  ::)

DER!N

Alıntı yapılan: ♥♥ SiVaSLim♥♥ - 19 Temmuz , 2010, 15:23:09
MASALLAH ECRİNE  :nazar: :opucuk:

Sağol canım  :opucuk:
Alıntı yapılan: ((selma)) - 19 Temmuz , 2010, 15:19:57
1,65 DI EN SON

:k06: :k06: :k06:

KISALMADIYSAM

:) belli bir yaştan sonra kısalacağız  ::) bir de kilo alınca tabii ikisi de olmadığına göre aynısındır  ;)  :opucuk:

мiŁenα.

maşallah ecişe maşallah herşeyden önce boyuna ..kız türkiye standartlarında buna uzun koca nasıl bulcaz :k06: :k06: :k06: :k06: :k06:

şimdiden 80cm ise büyüyüp koca kız olunca upuzun olur.. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

:love9: :love7: :love9:

мiŁenα.

eymencik biberonu tutuyor :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

tabi uzun süreli değil ;D

eşşek alınca biberonu ağlıyor :occasion14: :occasion14:

ısırıp kemiriyor :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 19 Temmuz , 2010, 15:08:51
Bir hafta gecikmeli de olsa rutin kontrolümüzü yaptırdık bugün,
sağığımız iyi maşallah!
200gramcık almış normal dedi yeni doktoru dişleri yüzeye çok yakın ardı ardına çıkaracak temkinli tedbirli olun ateş olabilir dedi.
3cm daha uzamış 80cm olduk.  :nazar:
doğru düzgün bir doktor buldum sonunda Doğan hastanesine götürüyorum bugünden itibaren İsmet hanım yaşlı epeyce ama sevdik.  :)
Kilosu normal ama yemiyorsa iştah açıcı bir şey yazayım dedi Zinco şurup verdi hergün bir çay kaşığı tok karnına veeceğiz 3 hafta kadar.
Umarım işe yarar.
Belki de yaradı kızım şeftali yedi hem de şapırtılar eşliğinde. Rabbim bozmasın  :amin:
Ortopedik ayakkabı giydirin yürüyecek yakında dedi bileklerini muntazam saran yazlık bir şey olsunmuş.
Ve üfürümümüz falan da yok çok şükür.
Kanı düşük olunca üfürüm duyulabilir dedi doktor eko sonuçlarımızı muayenesinden sonra gösterdim kadını test ettim aklımca.  :k06:

maşallah benim pamuk kızıma  :nazar: :nazar:

herşeyin yolunda olmasına çok sevindim canım  :opucuk:

ilkcemre

gülfer geçen dr a gittim. zinco damlayı cemreyede verdi. ama gaz problemi için dedi. ek gıdaya geçince bağırsaklarında falan sorun olur kullan geçer dedi. daha ek gıdaya geçmedik dolayısıyla kullanmadım daha. sana ne için verdi iştah açması için mi....çarşamba dr a gidicez. aşı var bide.
dr a sorayım tekrar....

ilkcemre

bizimde kan değerlerimiz az biraz.... 11 18 arası olması gerekiyomuş. 11.8 çıktı. damlayı arttırdık biraz...
bi ay sonra tekrar kontrol edilecek...

nesrin_beyza&berrin

selam arkadaşlar.
biz tatilden döndük. Tatilimiz çook kötü geçti Kızım hastalandı.Ateşi 40 dereceye kadar yükseldi. Deli olacaktım. Doktor bronşit dedi. Diş sıkıntısıda vardı. Antibiotik iğne verdi. 3 günde ateşi düştü. Hala kendine gelmiş değil.
   Gülfercim ecişe maşallah. Doğanda muayene ücreti ne kadar? Randevulumu çalışıyorlar. Doktorun adı soyadı? Bi de ben gideyim.
.

DİLVİN

nesrin_beyza&berrin