2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

birşeye canı sıkılmıştır ebru  :k06: üzme gelinimiiii  :caca: :k06:

selmaa bencede zor olan bitmiş akşamları ufak ufak yerleşirsin 

DİLVİN

SAĞOLUN KIZLARR

YALNIZZ OLMAKKKK ÇOKK KÖTÜ

5.KATA DÜN 100 KERE İNİP ÇIKMIŞIMDIR

2 TANE ADAM TUTTUK AMA ONLAR SADECE BUYUK EŞYALARI TAŞIDILAR

ONLARIN TAŞIMASINADA KIYAMADIM ÇOK YORULDULAR  :sad1:

EVET YERLEŞMESİ KALDI AMA TEK ZOR OLCAK BU AKŞAM BURDAN Bİ ARKADAŞI ÇAĞIRDIM

EŞİYLE KONUYCAK İNŞ. GELİR YARDIMA
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

kayınvaliden yada kayınpederin yardım etmediler mi..tamam kayınvaliden çağları tutsa kayınpederde ufak tefek yardım etmesi lazım..

Olsun bitanem şimdi rahatlicaksın ne 5 kat çıkcaksın nede evin işleriyle uğraşcaksın..

tertemiz kaymak gibi ev istediğinde oldu :muzz: :muzz: :muzz:

hem ne güzel kilo vermişsindir :toothy10:

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

sağol ayşecım   :opucuk:

kaynanam çocuğa baktı

kayınbabamda adamların başında durdu

bıde yerleşseydımmmm

1 ay temızlık yapmam artık  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

nesrin_beyza&berrin

selmacım Allah kolaylık versin. Tez zamanda yerleşirsin inş. Ben çok taşındım yurt dışındayken. Zorluğunu bilirim. 3 .5 yıldır trdeyim  bu ikinci evim. 3 yıldır aynı evimdeyim. Bu eve taşınırken çalışıyordum. Pazar günü taşınmıştık. Yardım eden iki kişi olmuştu. Geceye kadar yerleşmiştim. Hiç duramam sabahlara kadar yerleşmeyle uğraşırım.

Selmacım bak bu sayede zayıflarsın. Ben yemeyide çocuğa yedirmeyide unuturum. o yüzden ikimizde zayıflardık. :k06:

DİLVİN

sağol nesrinciğim
ama kayınvaldem karşı sitede
oraya gittim yemek yemeğe  :suclu: :suclu: :suclu:
gecede orda kaldık 
çok yorulduğum için yarıda bıraktım akşam işlerı
bıde tadılatcı gelecek diyede bıraktım aslında 2 iş çıkmasın diye  :)

°o.O євяυ O.o°

ay bişe demiorum zaten ilknur da çok beter tabi sen buldun kaymak gbi oğlanı uslu uslu  :-\

selmacım sen betüle bak ben yerleştirirm valla :k06: betüle bakmak daa zor bütün gün onnla uğraşıorm

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

DİLVİN

tamam olur ebrucum  :ehi: :ehi:

zaten iş yapmak bana göre değil  :-\

hanı derler ya totosu ağır

offf evde öleyım işteee

çokk beceriksizzz vede mıy mıyyyy ımm  :BangHead: :BangHead:

Allahtan kociş almış yoksa evde kalırmışım bu durumumla  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ilkcemre

kızlar duydunuz mu doğum kontrol hapı pıhtılaşma yapıyomuş varisli bacaklarda tehlikeliymiş ve şişmesine neden oluyomuş... sabah seda sayanda gördüm bi kadın anlatıyodu bazı insanlar için tehlikeliymiş. kullanan varsa araştırsın...

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

) SaMiRa (

selma gözün aydın hadi taşınmışsın
yavaş yavaş toparlanrsın acelen ne işte zaten çalışıyon
bende biraz senin gibiyimm :ehi:  :-\

bende reklamlarda gördüm gül bi kızda hastanelik olmuş acaba hangi haptan birsürü var

мiŁenα.

seda sayanımı izliyorsun kız :ehi:

evet ya ben zaten karşıydım hormonlarla oynuyor tamamen  :nono:

VE KIZLAR BUNA DİKKAT..!

AĞRI KESİCİ ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ LURUPLAR ÇOK ZARARLIYMIŞŞ..

ÇOK YAN ETKİSİ VARMIŞŞ..

Yeni Zelanda'da yapılan bir araştırma, parasetamol içeren ağrı kesicilerin bebeklik döneminde alınmasının ileriki yaşlarda alerjenlere duyarlılık göstermesi ihtimalini 3 kat, astım riskini de 2 kat artırdığını ortaya koydu.

İtalyan La Repubblica gazetesinde çıkan habere göre, Wellington'daki Otago Üniversitesinden bir grup bilimadamı, 1500 çocuk üzerinde yaptığı araştırmada, ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan bu ilaçların henüz birkaç aylık bebeklere verilmesinin, ilerleyen yaşlarda alerji ve astım riskini arttırdığını gözlemledi.

Kullanımı çok yaygın olan 120 kadar ilacın bu maddeyi içerdiğine dikkati çeken araştırma ekibinin başındaki Julian Crane, henüz 15 ayını doldurmamış bebeklere parasetamol içeren bu ilaçlardan verilmesinin, bu kişilerin ilerleyen yaşlarda alerjenlere duyarlılık göstermesi ihtimalini 3 kat, astım riskini de 2 kat artırdığını söyledi.

Bunun nedeninin henüz bilinmediğini ve bu konuda başka araştırmalar da yapılması gerektiğini belirten Crane, ancak asıl sorunun, grip ve öksürük tedavisinde kullanılan birçok ilacın parasetamol içermesi ve bunların, küçük bebeklere çok rahatça verilebilmesi olduğunu vurguladı.

Bu, parasetamol içeren ilaçların erken yaşlarda kullanılmasından kaynaklanan riskleri ortaya koyan ilk araştırma değil. 2008'de yapılan diğer bir araştırma da bu maddeyi içeren ilaçların kullanılmasının astım, alerji ve daha az bir oranda da olsa egzama riskini artırdığını göstermişti.

:love9: :love7: :love9:

) SaMiRa (

ATEŞİ OLAN BEBEKLERE ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ İLAÇ VERMEMEK GEREKİYORMUŞ KIZLAR BİLİYOR MUYDUNUZ

DİLVİN

sağoll sahracımmmm  :opucuk:

yalnız değilmişimmmmmm toto ağırlığında  :ehi: :ehi: :ehi:

) SaMiRa (