2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

sersonas

:hello: slm kızlar ben şerife buranın eski  üyesiyedim ama uzunca bi süre girmedim 3 gün sonra 5  aylık bi oğlum var adı BURAK YAĞIZ öğretmenim ,29 yaşındayım 3 yıllık  evliyim kayseriliyim düzcede yaşıyorum ...  :wave:

ilkcemre

Alıntı yapılan: sersonas - 07 Temmuz , 2010, 13:28:24
:hello: slm kızlar ben şerife buranın eski  üyesiyedim ama uzunca bi süre girmedim 3 gün sonra 5  aylık bi oğlum var adı BURAK YAĞIZ öğretmenim ,29 yaşındayım 3 yıllık  evliyim kayseriliyim düzcede yaşıyorum ...  :wave:
[/quote

hoşgeldin o zaman şerife. bende öğretmenim. ne öğretmenisin sen... teknoloji ve tasarım öğretmenliği yapıyorum ben... 5buçuk aylık cemrem var   :binkybaby: :love9:

sersonas

hoşbulduk canım sosyalbilgiler öğretmeniyim ama evdeyim ..foto koydum ama çıkmıyor nasıl yapmam lazım bilemedimm

ilkcemre

fotograf pikseli çok büyük demekki. o yüzden çıkmamıştır. başka koy... :-*

bende evdeyim şuan cemreme bakıyorum... ardından ikinci ve üçüncüyüde hemen düşünüyorum rabbim izin verirse. o yüzden baya bi süre çalışmıcam. şimdi hazır evdeyken açıktan çocuk gelişimi ile ilgili bi bölüm okuyim diyorum. sonrada kreş açarım. bebelerimden ayrılmamış olurum diye düşünüyorum. seneye gircem sınavlara  :laughing7:

< ESLAL >

merhaba şerife hoşgeldin aramıza  :flowers:

Allah bağışlasın yavrunu  :amin: :amin:

benimde 6 ay 9 günlük nisa hilal isminde cadı bir kızım var  :D balıkesirliyim tekirdağda yaşıyorum  :flowers:

< ESLAL >

GÜLOMMM YETİŞ BUGÜN NİSAYA KENDİMİZ İÇİN YAPTIĞIM MERCİMEK ÇORBASINDAN VERDİM TEPKİSİ NE OLACAK DİE VE YEDİ AMA TUZLU YAĞLI OLDUĞU İÇİN 4-5 KAŞIK VERDİM VERSEM DAHA YİYECEKTİ  :nazar: VE GAZ VS.DE OLMADI SADECE HEMEN ARDINDAN BİBERONLA COK COKK SU İÇTİ  :nazar: :D NASIL YAPIYORSUN SEN ECİŞE MERCİMEK ÇORBASINI BANA TARİF YAZ HELE  :flowers:

AککORTįє

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 07 Temmuz , 2010, 11:59:01
Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 06 Temmuz , 2010, 21:45:40
kızlarr dün ilk ek gıdamızı aldık  :muzz: :muzz: :muzz:

1 çay kaşığı karpuz suyuu  :D

tabi fotoğraflada belgeledik  :icon_thumright:

oyyy maşallah paşama  yarasın lop lop et olsun  :D :nazar: :nazar: inş. böyle iştahla devam eder  :amin: :amin:

:D inş ezom iinşş sağolasın

hoşgeldin şerifee  :flowers:

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 07 Temmuz , 2010, 19:32:33
GÜLOMMM YETİŞ BUGÜN NİSAYA KENDİMİZ İÇİN YAPTIĞIM MERCİMEK ÇORBASINDAN VERDİM TEPKİSİ NE OLACAK DİE VE YEDİ AMA TUZLU YAĞLI OLDUĞU İÇİN 4-5 KAŞIK VERDİM VERSEM DAHA YİYECEKTİ  :nazar: VE GAZ VS.DE OLMADI SADECE HEMEN ARDINDAN BİBERONLA COK COKK SU İÇTİ  :nazar: :D NASIL YAPIYORSUN SEN ECİŞE MERCİMEK ÇORBASINI BANA TARİF YAZ HELE  :flowers:

Afiyet bal şeker olsun kızıma :nazar: salça yerine domates, tuz yerine et suyu diğer kısımlar aynı yalnız kırmızı değil sarı mercimek kullanıyorum daha besleyiciymiş.

DER!N

08 Temmuz , 2010, 08:04:11 #158 Son düzenlenme: 08 Temmuz , 2010, 08:27:06 DER!N
Uyduruk bir çorba tarifi (annem yaptı yedi eciş  :nazar: )

Yarım fincan pirinç,
Yarım domates rendesi,
Bir tavuk ciğeri,
Bir küçük patates rendesi,
Bir tutam kadar bulgur,
Su
Bir tutam kimyon.

Hepsi birlikte kısık ateşte pişiriliyor (tavuk ciğeri epey ufaltılarak atılacak, hepsi biraz yumuşayınca çatalla ezilecekler devam pişmeye).
Pişerkenki görüntüsü kötü :) tadı güzel oldu demekki eciş hepsini yedi  :nazar: ekmekte ufaladık içine  ;)

ilkcemre

:toothy10: :toothy10: kim uydurdu çorbayı

içinde her şey var yawww

DER!N

< ESLAL >

Alıntı yapılan: DER!N - 08 Temmuz , 2010, 07:52:26
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 07 Temmuz , 2010, 19:32:33

Afiyet bal şeker olsun kızıma :nazar: salça yerine domates, tuz yerine et suyu diğer kısımlar aynı yalnız kırmızı değil sarı mercimek kullanıyorum daha besleyiciymiş.

sağol canım beni mutlu eden tarafı çorbayı içmesinden çok ardından BİBERON alması oldu  :D :nazar: et suyu derken bulyonmu kendinmi kaynatıyorsun ?
hmm evde kırmızı var sarısından alayım hemen sağol canım  :opucuk:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: DER!N - 08 Temmuz , 2010, 08:04:11

Yarım fincan pirinç,
Yarım domates rendesi,
Bir tavuk ciğeri,
Bir tutam kadar bulgur,
Su
Bir tutam kimyon.

Hepsi birlikte kısık ateşte pişiriliyor (tavuk ciğeri epey ufaltılarak atılacak, hepsi biraz yumuşayınca çatalla ezilecekler devam pişmeye).
Pişerkenki görüntüsü kötü :) tadı güzel oldu demekki eciş hepsini yedi  :nazar: ekmekte ufaladık içine  ;)

hmm değişikmiş bunuda deniycem yemiycek ama umut işte  :D
sağol canımm  :flowers:

DER!N

Yok kendim kaynatıyorum daha doğrusu ben haşlanan et kokusuna dayanamıyorum midem bulanıyor annem kaynatıp suyunu dolabın buzlukları varya onlara koyuyor (ev yapımı bulyon)  :k06: ondan alıyoruz :))

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 08 Temmuz , 2010, 08:42:19
Alıntı yapılan: DER!N - 08 Temmuz , 2010, 08:04:11

Yarım fincan pirinç,
Yarım domates rendesi,
Bir tavuk ciğeri,
Bir tutam kadar bulgur,
Su
Bir tutam kimyon.

hmm değişikmiş bunuda deniycem yemiycek ama umut işte  :D
sağol canımm  :flowers:

Ben de yemez dedim ama şapırdattı Ezgicim, mercimeği sevdiyse bunu da sevecek Hilal'im  ;) inş.