2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

Oh maşallar ablalarımıza abilerimize :nazar:

Ay eymende yemeğe düşküm olcak birşey ler yedirceğim günü iple çekiyorum.. :occasion14:

Buarda gülom gözüm enfeksiyon kapmışş krem kullanıyorum geçmese göz doktoruna gidecem :D

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Geçer inşaAllah Ayşecim,  :amin:

Günler de öyle çabuk geçiyorki Rabbim hayırlı güzel günler göstersin  :amin:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: DER!N - 05 Temmuz , 2010, 18:35:32
bilmiyorum ki ezom çorba tarifleri bildiğimiz tarifler denemişsin yememiş balık çorbası falan da var ama ben denemedim henüz  ::) tadı bence hoş olmayacak ve eminim ecişim çok sevecek  :k06:

tatlı kabakla yapılan bebek yemekleri var ezom ebru şallının tarifleri bir bak bakalım

tarhana denemedim ben de nereden bulabilirim ev yapımı tarhana? organik satılan reyonlardakiler olur mu acaba?

domates çorbasını da vermeye korkuyorum domates kapalı yarayı bile açar der annem, ecişin totosu kızarıyor sıklıkla domates verirsem azar diye vermiyorum

kendi kendine yemeye alıştırma dönemi ne zaman eline bir şeyler vermeye ne zaman başlayacağım taze soğan veriyorum şu sıra damaklarına iyi geliyor

hıhıı bakyım bi tatlım
valla domatesten bende korkuyorum ama bana fenalık geldi sebze çorbsından o hala yiyor  :-\ farklı olsun die ve sevecekmi die yaptım ama heeççç hoşlanmadı  :honk:
yaa bizim alt dişler çok büyüdü artık üstlerde çok kaşınıyor eline bişey veremiyorum büyük ısırıyor sonra boğazına kaçırıyor öksürürkende kusuyor  :cildir:
10 gün öncesi ekmek vs. çok güzel kemiriyordu  :'(

gülom ev yapımı tarhana almadım hiç dışarıdan annem sağ olsun hilal için ayrı yapmış kadın sütlü ama yemiyor  :cildir:
canım yenisi yapılsın ben göndereyim kızıma perihan ananiş pamuk kızımada yapsın bu yıl  ;)
ve eminim eciş tarhanayıda sevecek  :D

DER!N

Çok sağol ezom Perihan teyze de sağ olsun  :opucuk:

Bence de sevecektir ben hiç sevmem çünkü  :k06: acısı çok olursa şapırdatarak içer bu kız karadenizli değilde antepli sanki  :k06:

Ezom diş gelirken damakları çok sıcak oluyor mu Nisa'nın ? ecişin ağzı alev alev yanıyor ne yapsam bilmiyorum.

çağınım

tavuk suyuna çorba yapabilirsiniz hafif oluyo bi zararı olmaz ama kemik için erken gerçektende bide kemiği ayına göre alıcaksınız 8.ayda başlaması en uygunu 12 aydan küçükse kuzu kemiği 8.aydan itibaren dana kemiği vermemek gerekiyomuş kasap uyarmıştı beni 12 aydan sonra dana kemiği alınabilirmiş

az domatesle tel şehriye ve arpa şehriye çorbası yapabilirsiniz içine havuç rendeleyip patates çok lezzetli oluyo tarhana çorbasına 6.ayan büyük bebeklere kıyma yada tavuk eti katabilirsiniz

sütlü kabak çorbası yapabilirsiniz ama az süt 1 kaşık kadar geri kalan su içine pirinç kıyma yada az bişi et suyu koyabilirsiniz 

gülay t.

(( canım bizimde dişlerimiz geçen hafta çıktı 2 tane birden..
birdenbire çıktı ateş olmadı öncesinde huzursuzluk falan da yoktu. allaha şükür 36.5 i geçmiyo ateşimiz ama acayip ishal oldu cemre. çok üzülüyorum ya zaten el kadar iyice gidecek o zorla aldığı kilocukları. sürekli su içiriyorum sıvı kaybı olmasın die. normalden fazla emziriyorum.bakalım inşallah fazla hırpalamaz bu dişler bizi.  :icon_pale: ))

Teşekkür ederim canım cevabın için, hayırlı olsun dişleriniz. İnşallah en kısa sürede normale döner iştahı. Ben de en çok diş dönemi zayıflamasından korkuyorum O yüzden şimdiden ha bire yediriyorum ki  o dönemde kilo kaybetse de çok zayıflamasın. Emiyorsa emzir bol bol  sütten alır inşallah gerekli enerjiyi bu dönem.

gülay t.

Yeşimcim çorba tarifleri için teşekkürler, insan ihtiyaç duyuyor gerçekten de yeni tariflere.

) SaMiRa (

kızlar benim oğlum 4.5 aylık çorba yapsam versem olurmu sizce erken mi ? sebze çorbası verebilir miyim?

ilkcemre

Alıntı yapılan: DER!N - 06 Temmuz , 2010, 10:06:21

Bence de sevecektir ben hiç sevmem çünkü  :k06: acısı çok olursa şapırdatarak içer bu kız karadenizli değilde antepli sanki  :k06:

Ezom diş gelirken damakları çok sıcak oluyor mu Nisa'nın ? ecişin ağzı alev alev yanıyor ne yapsam bilmiyorum.

[/quot

cemrede öyle bahsettiğin gibi b sıcaklık yok gülfercim. baktımözellikle senin yazını okuyunca. ama kaşıntı hat safhada... yavrum benim çok zor galiba.
bizimde tarhana çorbamızı anneannemiz yapıo. ayaş usulü  :k06: ecişin yiyeceği çorbadan nolcak bende göndereyim istersen :D

< ESLAL >

Alıntı yapılan: DER!N - 06 Temmuz , 2010, 10:06:21

evt canım oldukça sıcak üst damaklar şuan ve çok kabardı şiş şiş  :y25: artık eli ayağı,oyuncaklar kesmiyor dolaplara yanaşıyor ağzını açıp kuzum vee benide berbat ısırıyor az önce öyle bi ısırdı ki kanadı koluma vuruyor resmen acısı  :crybaby2: uff çıksalar artıkta oda bende rahatlasak :amin:
gülom ben soğuk kaşıyıcı veriyordum çokta rahatlatıyordu ama görümcem biyerde okumuş damaklar diş çıkarken çok sıcak olduğudan soğukla temas edince çatlayabiliyormuş diş sağlığı açısından doğru değilmiş şimdi vermiyorum tırtıklı var onu veriyorum  :icon_thumright:

AککORTįє

kızlarr dün ilk ek gıdamızı aldık  :muzz: :muzz: :muzz:

1 çay kaşığı karpuz suyuu  :D

tabi fotoğraflada belgeledik  :icon_thumright:

nesrin_beyza&berrin

AککORTįє

°o.O євяυ O.o°

ayy bnm balım yarasın koca adma olsun da kızımı alsın :D :k06:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9: