2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

dilengisk

06 Ocak , 2011, 23:17:11 #945 Son düzenlenme: 06 Ocak , 2011, 23:22:48 chilek
kızlar her doktorun herkesin baska yontemleri var bazı dr lar tetanozu garanti olsun diye yaptırıolar olaki hastane sartlarında hijyenle ilgili bi sorun varsa bebek etkilenmesin diye ama gunumuz kosullarında bu gerek olmayacak bi durum bazı anneler kendilerini iyi hissetmek icin yaptırıolar ben de yaptırdım ve gecen ay ayagıma kocamanından paslı bi civi battı:D iyiki yaptırmısım dedim asıyı

dilengisk

Alıntı yapılan: zubeyde22 - 02 Ocak , 2011, 13:31:56
=12pt]     
selam kızlar okuyorumda herkez bişeyler hazırlıyor ben daha  ne hazırlamam gerekor  bilmiyorum hastane ye çantasına ne koyulcak onuda bilmiyorum valla magazaları geziyorum geziyoorum bişey almak içiden gelmiyor bilmedgim için gereksiz bişey almak istemiyorum bileniz varmı çantada ne olması gerek        [/size]
Gönderen: ipek_lab
« : 01 Ocak , 2011, 16:47:54 » Alıntı Yap

canta ben daha 2gun once hazırladım cnm istersen icine koyduklarımı paylaşayım

kendim icin

2 adt gecelik,1 adt pijama
1 adt sabahlık
1 adt terlik
3 adt kilot atlet
2 adt emzirme sutyeni
3 cift corap
3 adt el yuz havlusu
tac toka tarak deodorant makyaj malz.parfum kolonya
yuz kremi
dis fırcası macun
kulak pamugu
gogus pedi ıslak mendil kitap fotograf makinesi kamera telefon sarj
sigorta ve doktor ziyaret dosyası

bebegime
cıkıs takımı
ic donu battaniye
ana kucagı
agız bezleri
patik eldiven
kundak sapka
bebek bezi yenidogan icin olanlardan
ıslak mendil ama uni baby ıslak pamukları var ondan aldım
emzik kirli çamaşır torbası

umarım faydası olur  :flowers: :flowers: :flowers:

dilengisk

06 Ocak , 2011, 23:32:00 #947 Son düzenlenme: 06 Ocak , 2011, 23:33:46 chilek
Alıntı yapılan: yes - 05 Ocak , 2011, 21:00:36
ARKADASLAR SELAM BEN ARANIZA YENI KATILDIM..BEN DE MARTTA DOGUM YAPICAM ALLAHIN IZNIYLE...DOGUM KURSU GIBI AKTIVITELERE KATILAN VAR MI?BU ARADA BEBKLERE NELER ALLDINIZ
?

hayırlı olsun hayırlısıyla kucagına al insallah bebişini mustelanın doguma hazırlık kursları var sitelerinde yayınlıolar haberin olsun baya faydalı bilgiler veriolar giden herkes cok memnundu  :icon_thumright: teli de var ordan daha detaylı bilgi verebilirler

Mustela
Tel: 0216 386 38 13

:love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

AyNi

kızlar, tek kullanımlık lohusa iç çamaşırları varmış, nerede bulabilirim, bir fikri olan varmı??

ygs

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 07 Ocak , 2011, 00:22:05
kızlar, tek kullanımlık lohusa iç çamaşırları varmış, nerede bulabilirim, bir fikri olan varmı??
ilk defa duydum canım valla nasıl yani kullanıp çöpemi atılıyo :dontknow: :dontknow: :dontknow:
sizi veren rabbime şükür ediyorum....yavrularım

AyNi

Alıntı yapılan: ygs - 07 Ocak , 2011, 07:19:20
ilk defa duydum canım valla nasıl yani kullanıp çöpemi atılıyo :dontknow: :dontknow: :dontknow:

evet internetten bulmuştum, 5 tanesi  3 TL yazıyor ama internetten sipariş vermek istemiyorum... en azından hemen doğumdan sonra hastanede kalırken çok pratik olur... kullanır atarsın... eczanelere bi sorayım bugün en iyisi...  :icon_scratch:

dilengisk

ben eminonunde havuzlu han diye bi yer var orda gormustum ama hic pratik gelmemişti bebek bezlerinin dısı gibi kagıtımsı biseyden yapılmıstı kanama falan olunca yetmez diye dusunup almamıstım

eczanelerde canbebe nin galiba hasta altı bezleri var giyilen yetişkin icin benim bi tanıdıgım kanamasının 3 gunu onu giymiş daha guzel bişey olamaz rahat rahat uyuyosun demişti ama ona da bakmadım nasıldır bilmem :dontknow: :dontknow:

AyNi

Alıntı yapılan: chilek - 07 Ocak , 2011, 10:22:18

ben eminonunde havuzlu han diye bi yer var orda gormustum ama hic pratik gelmemişti bebek bezlerinin dısı gibi kagıtımsı biseyden yapılmıstı kanama falan olunca yetmez diye dusunup almamıstım

eczanelerde canbebe nin galiba hasta altı bezleri var giyilen yetişkin icin benim bi tanıdıgım kanamasının 3 gunu onu giymiş daha guzel bişey olamaz rahat rahat uyuyosun demişti ama ona da bakmadım nasıldır bilmem :dontknow: :dontknow:

evet havuzlu han da vardır eminim, iki hafta önce oradaydık ama erkek satıcının biri bize yapıştı ve çıkana kadar bizi rahat bırakmadı  :violent1: bende doğrusu utandım ona sormaya  :honk: o canbebeyi bi sorayım o zaman... benim adetim bile çok fazla gelirdi, zor zaptederdim, lohusalığım da öyle olur diye düşünüyorum, o yüzden benim için böyle bişey iyi olur...

dilengisk

cnm ben aldım bugun o canbebe hasta altı bezlerinden baya bildigin klot gibi hoop giyiyosun valla baya rahat sızdırma falan da yapmıomus bence gayet kullanışıl;)

AyNi

merhaba teyzeleri, kızımla biz geldiik  :flowers: dün kontrolümüz vardı, çok şükür herşey yolundaymış... kızım 1.800 gr olmuş  :nazar: boyunu ölçemedi maalesef... ama yüzünü çok net gördüm bu sefer, hemde esnerken  :k06: fındık burunlu, kalın dudaklı, yuvarlak yüzlü bir meleğim olacak inşallah, bu demek oluyorki kızım daha çok babasına benzeyecek  :k06: :k06: kafamızda biraz büyükmüş, ama sorun değil, benim kızımda öyleydi dedi doktorumuz, beni rahatlattı yani... üç hafta sonra tekrar gitcez inşallah, ondan sonra her 10 günde bir geleceksin dedi doktorum... inşallah herzaman böyle güzel haberler alırız  :love7:

dilengisk

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 08 Ocak , 2011, 11:05:50
merhaba teyzeleri, kızımla biz geldiik  :flowers: dün kontrolümüz vardı, çok şükür herşey yolundaymış... kızım 1.800 gr olmuş  :nazar: boyunu ölçemedi maalesef... ama yüzünü çok net gördüm bu sefer, hemde esnerken  :k06: fındık burunlu, kalın dudaklı, yuvarlak yüzlü bir meleğim olacak inşallah, bu demek oluyorki kızım daha çok babasına benzeyecek  :k06: :k06: kafamızda biraz büyükmüş, ama sorun değil, benim kızımda öyleydi dedi doktorumuz, beni rahatlattı yani... üç hafta sonra tekrar gitcez inşallah, ondan sonra her 10 günde bir geleceksin dedi doktorum... inşallah herzaman böyle güzel haberler alırız  :love7:

oyy masallah fındıgına senin

bnm oglusun da kafa buyuk dr oplcuöm yaparken kafaya gore 38 haftalıksınız siz ama kalan yerler 35 diyo demişti:D de bizim babamız da koca kafalı ona cekecek :nazar: :nazar:

bende hafatay cumartesiden snra her hafta gidicem:D her dkka gorcem diye nasıl seviniorum

AyNi

Alıntı yapılan: chilek - 08 Ocak , 2011, 13:42:40
Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 08 Ocak , 2011, 11:05:50

oyy masallah fındıgına senin

bnm oglusun da kafa buyuk dr oplcuöm yaparken kafaya gore 38 haftalıksınız siz ama kalan yerler 35 diyo demişti:D de bizim babamız da koca kafalı ona cekecek :nazar: :nazar:

bende hafatay cumartesiden snra her hafta gidicem:D her dkka gorcem diye nasıl seviniorum

bizim de kafamız 34 hafta görünüyo geri kalan yeri 32 haftaya uygun  :k06: :k06: bakalım inşallah doğumla bizi zorlamazlar bu koca kafalı bebişler  :k06: :k06:

dilengisk

allahtan dogdukları zaman henuz kafaları kemikleşmemiş oluo ordan yırtarız belki de cidden beni de en cok dusunduren sey koca kafa nasıl cıkacak ?? :y25: :y25: :y25: hayır neyime guveniorum da normal dogm diye diretiorum onu da anlamıs degilim ben agda bile yaptıramam ki:D  epidural olcak gerci de  :k06: :k06: :k06:

kucuklukten beri annem sezeryanda gobek kalır diye beynime işlemiş bi de dansoz tanyeli var ya onun gobegi vardır hep o da sezeryan yuzunden kaldı demişti tabi ben 15 yasındayken falan izlemiştim bu haberi aklıma kazınmıs demekki cok korkuorum sezeryandan :honk: :honk: :honk: :honk:

AyNi

Alıntı yapılan: chilek - 08 Ocak , 2011, 14:04:05
allahtan dogdukları zaman henuz kafaları kemikleşmemiş oluo ordan yırtarız belki de cidden beni de en cok dusunduren sey koca kafa nasıl cıkacak ?? :y25: :y25: :y25: hayır neyime guveniorum da normal dogm diye diretiorum onu da anlamıs degilim ben agda bile yaptıramam ki:D  epidural olcak gerci de  :k06: :k06: :k06:

kucuklukten beri annem sezeryanda gobek kalır diye beynime işlemiş bi de dansoz tanyeli var ya onun gobegi vardır hep o da sezeryan yuzunden kaldı demişti tabi ben 15 yasındayken falan izlemiştim bu haberi aklıma kazınmıs demekki cok korkuorum sezeryandan :honk: :honk: :honk: :honk:

bende ağda yapamam, canım çok kıymetlidir  :k06: ama sezaryandan daha çok korkuyorum bende, inşallah herşey yolunda gider de yindede normal doğarlar  :amin: ben dün doktoruma epidurali sordm ama pek tavsiye etmedi.. normal doğumu iki kat süreyle uzatıyor, ıkınmayı zorlaştırıyor dedi... bide 4 cm açılmadan sonra yapılıyomuş, o zamana kadar sancıya dayandıktan sonra gerisinede dayanırsın dedi  :icon_scratch: eşimde pek istemiyo (aslında ona noluyosa  :ehi: :ehi:) o yüzden ben vazgeçtim epiduralden...

denizvemehtap

Arkadaşlar iyi geceler,ben 23 haftalık hamileyim,ilk oğlum sezeeryanla olduğu için  ikinci oğlumda öyle olacak,inşaallah hakkımızda hayırlısı olur.
Size bir konuda fikir danışmak istiyorum,benden kokulu bir akıntı geliyor bir haftadır.işlerim çok yoğun doktora gidemedim,acaba içinizde böyle bir sorun yaşayıp da doktora giden var mı?