2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

pırıl

canım bu detaylı ult.sonuçlarını gittiğim hastanediki doktora gösterdim orda muayne olmuştum,farklı bir ilde gittim ben detaylı ult.şimdide eşim kendi doktoruma göstermeye gitti :opucuk:

pisicik

bu detaylı ultrasonda kalple ilgili herşeyde ortaya konuyor değil mi? bizim bir arkadaşın şimdi 2,5 yaşında bir bebeği var.doğumdan 6 gün sonra kalp kapakçığı yetmezliği tanısı kondu,o kadar perişanlarki.sürekli dr koridorlarındalar.gebelikte teşhis edilseydi tedavisi daha mümkündü demişler.

AyNi

Alıntı yapılan: pırıl - 02 Kasım , 2010, 10:01:51
canım bu detaylı ult.sonuçlarını gittiğim hastanediki doktora gösterdim orda muayne olmuştum,farklı bir ilde gittim ben detaylı ult.şimdide eşim kendi doktoruma göstermeye gitti :opucuk:

anladım canım... günler geçmek bilmiyor yaa, şu 9 gün de geçseydi bende girseydim detaylı ultrasona  :sad1:

pırıl

pisicik canım merak etme,doktor orda sölüyo zaten raporda detaylı yazıyo.bana dedi işte bak kalbi dört odacığı var işte iki böbreği,idrar kesesi,dudakta yarık yok,başının çapı herşeyini inceliyorlar canım için rahat olsun. :love7:

pisicik

allahım hepimize sağlıklı haberlerini almak nasip etsin.düşünmeden edemiyor insan.benim bir de kol takıntım var hiç sormayın.bir tanıdığımın bebeğinde doğumda ortaya çıktı,her kontrolde kollarını soruyorum.artık dra fenalık geldi.. :laughing7: :laughing7:

eymen@ecrin

merhaba anneler bende tamamıyla hissetmeye başladım kızımı  :nazar: bayramdan sonra gidip şeker tahlilini yaptıracam ama renkli ultrasyon hakkında bişey söylemedi daha doktorumuz. yarın da aşımı yaptıracam kısmetse.bu arada adım özlem

pisicik

Alıntı yapılan: eymen@ecrin - 02 Kasım , 2010, 10:42:49
merhaba anneler bende tamamıyla hissetmeye başladım kızımı  :nazar: bayramdan sonra gidip şeker tahlilini yaptıracam ama renkli ultrasyon hakkında bişey söylemedi daha doktorumuz. yarın da aşımı yaptıracam kısmetse.bu arada adım özlem

ay maşaallah canım,hem kızına hem sana :nazar: :nazar:
ben geçen hafta aşımı oldum.bir ay sonra tekrarı varmış.
şeker tahlili için benim dr erkenci mi ne?? :icon_scratch: :icon_scratch:

ygs

kızlar bende bişey sorcam bende bugün ikili test içn dr gittim..12.haftamdayım sonuçları bir hafta sonra alcamda dr cinsiyetini sordum küçük dedi tahmindemi  yok dedim tahmin erkek dedi kızlar sizde yanılma payı ne kadardır...rabbim tabi önce sağlıklı olsun diyorum ama çokta merak ediyorum.bi kızım var 11 yaşında 8.aya kadar  belli olmamıştı cinsiyeti :love9: :'(
sizi veren rabbime şükür ediyorum....yavrularım

pisicik

Alıntı yapılan: ygs - 02 Kasım , 2010, 22:38:07
kızlar bende bişey sorcam bende bugün ikili test içn dr gittim..12.haftamdayım sonuçları bir hafta sonra alcamda dr cinsiyetini sordum küçük dedi tahmindemi  yok dedim tahmin erkek dedi kızlar sizde yanılma payı ne kadardır...rabbim tabi önce sağlıklı olsun diyorum ama çokta merak ediyorum.bi kızım var 11 yaşında 8.aya kadar  belli olmamıştı cinsiyeti :love9: :'(

hadi inşaallah sağlıklı sonuçlar alacaksın canım  :amin:
cinsiyet konusunda ben şanşlıydım sanırım,benim sıpam 12 haftada ayırdı bacakları gösterdi pipisini bize :k06: :k06: bebeğin o anki duruş pozisyonu çok etkili.bazen göstermiyorlar.senin bebişte benimki gibi edepsizse haftaya öğrenirsin inşaallah :nazar: :nazar:

AyNi

bence çok güvenme canım, bana 17. haftada kesin erkek demişti, biz erken diye daha önce sormadık bide... 19. haftada 90% kız dedi  :ehi:

sen kendinde gördükten sonra emin olabilirsin bence...

AyNi

kızlar benim dün akşam çok burnum kanadı  :sad1: arada azıcık kan geliyodu ama dün akşam çok kanadı yaaa  :y25:

internette hamilelikte normal yazıyor  :icon_scratch: sizde de oluyormu?

pisicik

Alıntı yapılan: AyNi - 03 Kasım , 2010, 12:02:30
kızlar benim dün akşam çok burnum kanadı  :sad1: arada azıcık kan geliyodu ama dün akşam çok kanadı yaaa  :y25:

geçmiş olsun canım,benimde hamileliğimin başında olmuştu.drum çok normal endişelenme demişti.östrojenin etkisiyle oluyormuş sanırım.kanadığında soğuk uygula yeterli.

pisicik

Alıntı yapılan: AyNi - 03 Kasım , 2010, 12:01:02

bence çok güvenme canım, bana 17. haftada kesin erkek demişti, biz erken diye daha önce sormadık bide... 19. haftada 90% kız dedi  :ehi:

sen kendinde gördükten sonra emin olabilirsin bence...

ben kendim gördüm oğlumun pipisini ama yinede ara ara hadi kızsa diyede aklımdan geçmiyor değil :laughing7: :laughing7:
ama rüyamdada erkek diye görmüştüm.rabbim sağlıklı sıhhatli evlatlar versin.hem kız versin hem erkek versin.ikisininde tadına varalım ama değil mii :amin: :amin:

ygs

Alıntı yapılan: AyNi - 03 Kasım , 2010, 12:02:30

canım ya geçmiş olsun bi bilgim yok kötü bişey oldunuda sanmam  ama sen mutlaka  dr sor  :icon_scratch:
sizi veren rabbime şükür ediyorum....yavrularım

ceylin eslem

evet hamilelikte burun kanamalarının oldugunu duymuştum gerçi bende olmadı ama.hamilelikte kalbimiz normalden daha fazla kan pompalıyor.buda demek oluyorki damarlarımızdaki kan akışı daha hızlı oldugundan ve kanamaya en müsait bölgede burundaki kılcal damarlar olduğundan kanamayla sonuçlanabiliyormuş.bu bilgileri netten araştırmıştım sizde araştırın isterseniz.korkulacak bir durum değil.
   cinsiyet meselesine gelelim valla sizi bilmem ama benimki 100 de 100 erkek.3 defadır bacaklarını açıyor ve her defasında gösteriyor ve tam bir pipi yaaa  :toothy10: gçrünce eşimle gülesimiz geliyor her defasında.