Dünyadaki Cennetin Melekleri Eylül-Ekim-Kasim 2008

Başlatan bebişim, 29 Mart , 2008, 15:01:24

« önceki - sonraki »

mavili

araştırdım aynıymış ama saglık ocagına sordum benim kızım 17 sinde 2 ayını dolduruyor onlar bana 22 sinde gel aşıyı hergün açmıyoruz dedi diger aşıları da kayacak dogal olarak birde eşim ayın 23 ünde arkadaşının dügünü için mersine gidecek olurda ateşi olur ve ben bunalırım diye 17 sinde özelde yaptıracagım

handan

prenevar yada rotarix yaptırcakmısın cnm 2. ayında?

nihalim

arkadaslar ben prevenarı yaptırıyorum ama doktorum bana 6. aydan sonra yapmaya basladı sayısı dusuyormus mesela 2. ayda baslarsan 4 se 6.aydan sonra 3 doz yapılıyomus bende oyle yaptım sımdı 15. ayyda sonuncusunu yapcaz ve prevenar ates yapabılıyor sonuncusu bıraz ates yaptı kızımda... :opucuk: :opucuk: :opucuk:

handan

nihalim evet, 1 yaşından sonra yaptırırsan tek doza düşüyor hatta ben 2. ayında başladım 4 doz olacak.
selmacım, kafan rahat eder özelde yaptır zamanında madem. ama aklında olsun aşıları zamanından önce yaptıramıyorsun ama 1 haftaya kadar sonra yatırabiliyorsun diye biliyorum.

mavili

evet handancım önce olmuyor biliyorum rotarix ne aşısı prevenar da duymadım ben :dontknow:

handan

rotarix rota virüsü için aşı ağızdan ilk  6 ay için de 2 doz yapılıyor. dozu 124 ytl
prenevar pnömokok mikropları için aşı. ilk 6 ay içinde 3 doz 1 yaşından sonra 1 doz olmak üzere 4 doz yapılıyor .dozu 109 ytl.
forumda sayfaları var canım

önemli aşılar bence.ben yaptırdım öyküye,
özel aşı canım bunlar devlet yapmıyor.

Organik_Seker

Cnm 'cım evt bızım evede gelmıslerdı saglık ocagından asıları ıcın, bız s.ocagına yaptırmıyoruz.Ama s.ocagındakı asılar ozellerden deıl muadilleri

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

handan

ocak 2008 itibariyle aynı dilekcim  :opucuk:
erenden sonra yani...

mavili

rotarix ve prevenar yaptırmalıyım yani bu ay başlasam iyi olacak kızım şimdi 37 günlük oldu

mavili

dün gece hiç uyumadı  sürekli agladı durdu öyle de nazlı aglıyorduki ben de başladım aglamaya o agladı ben agladım bir ara birde temizlik yapmaya kalkıştım tek başıma tülleri yıka hallet çamaşırdı ev işi tozuydu zaten yarım yamalak yapabildim yarın biraz daha yaparım ne olacak böyle ya çok bunaldım artıkım

handan

daha lohusasın sen, büyük temizlik için biraz acele etmişsin sanırım.
ikinizde ağlamaya başladını demek, biraz önce de biz kızımla ağladık. 8 aylık oldu nerdeyse ve hala sadece süt içiyo yaaaa. yemedi, ne verdiysem yediremedim. sonunda da sinirden ve açlıktan ağlamaya başladı. dayanamadım bende başladım. dün de pişik olmuştu fena kıpkırmızıydı yıkatmıyordu altını ağlıyordu. o ağlayınca bende ağladım. yani anlayacağın gazı bitince de bitmicek ağlamaların malesef  :crybaby2:
rutin aşılara ek olarak;
prenevar 2. ay
rotarix 3. ay
prenevar 4. ay
rotarix 5. ay
prenevar 6. ay da yaptırdım ben
tabi bunun yerlerini dr un değiştirebilir ilk 6 ayda olmak koşulu ile.

mavili

aşı bilgilerin için çok teşekkür ederim handancım sagol canım ben sebamedin pişik kreminden çok memnunum Allahtan bir o derdimiz yok

dün gece rahat uyudu beni de şaşırttı bugün 38 günlük oldu kızım kız çocuklarının kırkını erken çıkarırlar dedi kayınvalidem bizde bugün kırkladık kırkından sonra uslanır derlermiş bakalım görcez

handancım canım ya öykünün yeme problemi beni de endişelendiriyor ya benim kızım da böyle yaparsa ben işe de başlayacagım ne yaparım ya inşallah öykümde alışır artık ek gıdaya sana da ne kadar zordur canım Allah yardımcın olsun canım

emosum

bende prenevarı bu ay yaptırcam
ama sanırsam tatil o gün 29nda belki bizim dr muz olmaz bakalım
konrolumuz 8 gelin demişti dr aama 29nda 2 aylık olcak deniz

emosum

bize 39. günde kırk cıkardık maviş  kırkınız hayırlı olsun canım
insallah düzelir  :amin: :amin:

handan

Alıntı yapılan: mavili - 23 Eylül , 2008, 14:40:22
aşı bilgilerin için çok teşekkür ederim handancım sagol canım ben sebamedin pişik kreminden çok memnunum Allahtan bir o derdimiz yok

dün gece rahat uyudu beni de şaşırttı bugün 38 günlük oldu kızım kız çocuklarının kırkını erken çıkarırlar dedi kayınvalidem bizde bugün kırkladık kırkından sonra uslanır derlermiş bakalım görcez

handancım canım ya öykünün yeme problemi beni de endişelendiriyor ya benim kızım da böyle yaparsa ben işe de başlayacagım ne yaparım ya inşallah öykümde alışır artık ek gıdaya sana da ne kadar zordur canım Allah yardımcın olsun canım

sebamed pişiği önlüyor ama olmuş pişiğe faydası yok   :y25:
hematen ve trsyd pomad kullandım 2 gündür. iyileşti şükür.
ek gıda tam bi kabus. bgün  4 çeşit kaşık maması, bi patates, bi fasulye yeömeği bi de yoğurt denedim.
sonuç ---hepsi çöpte.
asla yemiyo. sadece anne sütü.
öykü çok zayıf.7 kilo sadece. dişleri de çıkmadı.
ama tutunup yürüyo  :k06: ben anlamadım valla. maşallah kızıma. uyanınca bizi ayakta karşılıyo.
7 aydır o tepesindeki cibinnikteydi gözü. dün indirmiş çekip. çıkardım ben de bugün. oda büyüdüğ sanki :)