Dünyadaki Cennetin Melekleri Eylül-Ekim-Kasim 2008

Başlatan bebişim, 29 Mart , 2008, 15:01:24

« önceki - sonraki »

duru boncuk

evet canım ya bizde çıktık güya ama soğuktu baya kat kat giydirdim kızımı ayakkabısını aldık hemen geri döndük evee ;)

handan

19 Eylül , 2008, 11:19:34 #271 Son düzenlenme: 19 Eylül , 2008, 11:30:36 handan
Alıntı yapılan: mavili - 18 Eylül , 2008, 16:03:49
ösgecim bugün biraz iyi ateş dürüşürücü veriyorum vermesem çok aglıyor

avatar resmini degiştiremedim daha sonra bakıcam şuan zamanım kısıtlı eloş huzursuz

tubişim sagol canım bakalım senin oglan nasıl olacak meraklanmaya başladım artık sen daha ögrenmedinmi cinsiyetini

handancım haklısın geçecek ve unutulacak ama çektiklerimiz kar kalacak galiba dün gece ateşten ve gazdan uyumadı hiç hoş gündüzde çok huzurlu degilya

demek öyküm konuşuyor maşallah ne tatlı oluyorlar ya yarım yarım konuşmaya başlayınca hem erken başlamış öykü ne güzel ben nezaman o gün leri görecegim ya

bak sen hala uyuyamıyormuşsun bende 3 -4 aylık olsun uyurum diye hayal ediyordum :honk:

öykü hala sadece anne sütü aldığı için ben geceleri uyuyamıyorum. mama muhallebi vb. istemiyor.bi de sağmak vakit alıyor, ondan uyuyamıyorum. muhallebi mama verirsen uyursun belki sen.

mavili

ben 4 aylık olunca başlayacagım yavaştan ek gıdaya alışsın diye handancım senin içinde zor valla sütü sagmak vermek
öykü emmiyordu degilmi sen hep sagarak verdin iyi yönüde var tabi ne kadar içtigini bilirsin bu arada ama vakit alıyordur bayagı o

Allah yardımcımız olsun ya ne zormuş çocuk büyütmek annelik bu olsa gerek

handan

sağma işi sadece vakit alıyor ewet onun dışında artı yönleri de çok.
4. ayda başlaman çok iyi olur. ben 6 ay sadece anne sütü dedim, sonra çocuğun damak tadı gelişti, biberona iyice alıştı. süt ve su harici hiç bişey istemiyor. inek gibi kullanıyor beni. yılmadan hergün uğraşıyporum ama 2 aya yaklaştı hala sonuç alamadım.  :y25:
ilaç falan verirken de zorlama sakın tepki gösteriyor sonra kaşığa. baktın içmiyor suyla karıştır uykusunda biberonuna koy içir.
ben yanlış yaptım. zorla içirdim antibiyotikleri, şimdi kaşık görünce ağzını direk kitliyor. :(

mavili

ben kaşıga sütümden koyup ilaç damlatıp veriyorum zorlanmadım henüz

handancım seni bulmuşken sorayım canım su varmeye ne zaman başlamam gerekiyor birde yastık kullanmaya hala başlamadım ne zaman başlayım

Allah yardımcın olsun canım ya senin işin çok sabır istiyor

rezene çayı ile damak tadı gelişirmi :toothy10:

biliyormusun şuan ayaklarımda sallıyorum uyumadı bir türlü aşı da yaptırdım ateş yaptı saglık ocagında yaptırmıştım yakın diye yerli aşılar ateş yapıyormuş ve saglık ocaklarında da yerli aşı kullanıyorlarmış hepatit aşısı ateş yapmaz pek ama benim kız 2 gecedir resmen hiç uyumadı

bvundan sonraki aşıları düşünemiyorum bu bile bukadar etkilediyse

karar verdim dogum yaptıgım hastaneyi aradım özel oldugu için aşı yapıp yapmadıklarını bilmiyordum yapıyorlarmış belli bir ücret karşılgı ve kullandıkları aşı ithal oldugu için ateş yapmıyormuş orada yaptıracagım artık

handan

canım su vermeye sadece anne sütü aldığı için 4 aylıkken günde bir çay kaşığı olarak başladım, öykü çok terleyen bi bebek olduğu için sürekli veriyorum su biberonunu eline istediği zaman istediği kadar içiyo artık.
sağlık ocakları artık ihtal aşı yapıyor diye biliyorum. ben sağlık ocağına yaptırıyorum özel aşılarla aynı. hiç bişekilde de ateş yapmadılar. mesela önceden 3 lü karma yapılıyormuş ocak 2008 itibariyle sağlık ocakları da 5li karma yapıyorlar. samsunda yerli aşı kullanmaları çok ilginç. sağlık bakanlığının uygulaması tüm türkiyeyi kapsar ama. özel aşı olarak sadece rota virüsü ve pnömokok yaptırıyorum. onud a eczaneden alıp sağlık ocağına yaptırdım.

eloşun ateşinin aşıdan olup olmadığına emin ol bence. yolda üşütüş falan olmasın. yada hastanede enfeksiyon falan kapmış olmasın yaa.  :honk:

mavili

bilmiyorum ki çok huzursuz uyumadı hiç ateşi oluyor ve gaz degil sancısı galiba içli içli aglıyor dudaklarını büzerek gaz sancısı olunca bacakları durmuyor hiç sanırım üşüttüm kızımı babası sagolsun ince giydir diye diye gece üstünü ben kapıyorum o açıyor hasta oldu tabi evet saglık ocagında da 5li karma dediler ama yerli oldugunu sanıyorum bilmiyorum valla bunaldıgımdan çare arıyorum her şeyden artık ateş olmadı demek öyküde ne güzel ya ben aşı günlerinden korkar oldum şimdi

ben şuan günde 1-2 çay kaşıgı su veriyorum ama zararı olurmu bilmiyorum

handan

eloşun kilosu iyi olduğu sürece bence sakınca yok canım. su verilmemesinin sebebi bebeğin karnını kalorisiz şeylerle doldurulmak istenmemesi.
5 li karmaysa yerli değildir. sağlık ocağına telefon et sor canım. ateş yapmaması lazım.  sen fitil at da rahatlasın eloş annesi 

tubis

aşınında demek ithali türkü var  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

hey yarabbim daha neler görcessss. sen o zaman özeldse yaptır canım, eloş yeterki huzursuz olmasın.
şimdi nasıl etşi varmı hala?

bende cinsiyetini öğrendim canım ama hala kesin değil. yani kesin olmamakla birlikte kız gibi dedi dr.  :k06: :k06: :k06:

2009 anneleri bölümüne ayrıntılı yazdım canım istersen okuyabilirsin  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ecrin merzam

merhaba kızlar bende bu gün sütümü sağıp verdim ama çok canım yandı 2 gün böyle deneyelim dedik mem uçlarım belki iyileşir diye inşallah alışmaz

çok zor bu şekilde allahım yardımcımız olsun artık sabrımda kalmadı dayanacak gücümde 10 gündür geçmezmi bu yaralar her gün dah açok artıyor

son çaremiz bu oldu arada mam veriyorum çünki doya doya ememiyor kızım gözlerimin içine bakıyor  :y25: :y25:

uyanmasın diye dua ediyor her vermede salya sümük bağıra bağıra ağlıyorum  :y25: :y25: :y25:

oda etkileniyo yavrum ama çok iğrenç bir acı bu mama verince bende su veriyorum umarım zararı olmaz  :amin:

handan

Alıntı yapılan: bluestar - 19 Eylül , 2008, 13:54:57
merhaba kızlar bende bu gün sütümü sağıp verdim ama çok canım yandı 2 gün böyle deneyelim dedik mem uçlarım belki iyileşir diye inşallah alışmaz

çok zor bu şekilde allahım yardımcımız olsun artık sabrımda kalmadı dayanacak gücümde 10 gündür geçmezmi bu yaralar her gün dah açok artıyor

son çaremiz bu oldu arada mam veriyorum çünki doya doya ememiyor kızım gözlerimin içine bakıyor  :y25: :y25:

uyanmasın diye dua ediyor her vermede salya sümük bağıra bağıra ağlıyorum  :y25: :y25: :y25:

oda etkileniyo yavrum ama çok iğrenç bir acı bu mama verince bende su veriyorum umarım zararı olmaz  :amin:

canım geçmiş olsun
silikon göğüs ucu kullanmayı denesen emzirirken. aventin small silikon göğüs ucunu al dene bakalım.
yaralarında inş. en kısa zamanda geçer krem kullanıyorsundur zaten. lansinoh iyi bi krem. dr a göster yine de başka bi krem verir belki antibiyotikli falan.
mama verince su vermen lazım zaten, sorun olmaz.

mavili

havvacım alışmaz hemen korkma bende çarşıya markete giderken sütümü sagıp bırakıyorum bazen tüm gün biberonla verdigim oluyor ama ben gelince bana saldırıyor resmen emmek için alışmadı çok şükür alışmasın aman

,çok üzülüyorum havvacım sana ya inşallah en kısa zamanda sıkıntın geçer ama süt sagma makinası daha çok acıtmıyormu beni çok acıtıyorda kızım emerken yanmıyor ama makina canıma okuyor bazen

havvacım havuç yagını denedinmi aktardan almıştım ben çiftlikte biryerden 4 ytl idi o fayda ediyor dene bir istersen canım

emosum

selmacım denizin dr u özel hastanede biz asıyıda orda yapmıştık demekki o yuzde ates olmadı
bakalım ikinci ay kontrolumuz 10 gün sonra nasıl olcak

ben denize hyiç su vermedim dr verme demişti

nihalim

merhaba arkadaslar mavılım canım saglık ocagındakı asıyla ozel hastanede yaptıracagın ası aynı canım busene yapılan bır anlasmayla artık devlet yerlı ası degıl ıthal ası kullanmaya basladı eskıden yerlı asılar ates yapıyordu sımdı saglık ocaklarıda ıthal ası kullandıkları ıcın bır problem olmuyor bende kızıma saglık ocagında yaptırıyorum bosuna ozel hastaneye para vermeyın aynı ası ıcın yanı...ben sadece devletın yapmadıgı pnomokok su cıcegı gıbı asıları ozel alıp yaptırıyorum...bence elosun atesı baska sebepten olmus olabılır benım kızımda hıc ates olmamıstı cunku ama bunyedende degısebılır...  :opucuk:

handan

ocak 2008 itibariyle yapılan aşıları araştır canım. eminim özelle aynı