Doğumdan sonra eski hayatınızı özlüyormusunuz?

Başlatan fıstık, 09 Haziran , 2010, 01:48:56

« önceki - sonraki »

fıstık

ne ışıl uyurken evi süpürebiliyorum çünki uyanıyo nede uyanıkken çünki süpürgeden korkuyo :sad1:

yemek yaparken ağlıyo sürekli onunla ilgilenmemi istiyor eline tabak çanak bile versem oyalanmıyor

gazete okutmuyor çünki en büyük zevki gazeteleri parçalamak

duş aldırmıyo banyonun kapısında ağlıyo

evet evladım benim en büyük servetim onsuz bir hayat düşünemiyorum

ama ne yalan söyliyeyim bazen kendime vakit ayıramamayı çoooooooooookkkkk özlüyorum

şuan 1 yaşında elbette büyüyecek bende kendime zaman ayıracağım

çünki ben bir bireyim onun annesiyim ona yemek yedirmek giydirmek onunla oyun oynamak ilgilenmek değil sadece görevim

kendimi onun için yetiştirmeliyim zamana ayak uydurmalıyım ki ona yeni şeyler öğretebileyim

gülay t.

Katılıyorum Nagehancım böyle düşünmen çok normal. Galiba bizi bu hale getiren bebeklerimizin biraz fazla ilgi bekleyen yapıda olması. Yardımcı olacak kimse de olmayınca insan haliyle özlüyor bol bol dinlendiği ve rahat hareket ettiği günleri.

Ben de hep sorguluyorum kendimi bu konuda. Benim annem olsa hiç sorun yapmaz kendine vakit ayıramamayı  ben neden böyle düşünüyorum yoksa hakkıyla annelik yapamıyor muyum, bencil miyim diye düşünmeden edemiyorum. Annelik kavramı bizde çok farklı yerleşmiş her şeye yetişen süper bir insan ve hiç şikayet etmeyen , yorulmayan. Böyle bir anne olmaktı hedefim ne yalan söyleyeyim. Ama olmuyormş. En azından yorulmayan kısmını gerçekleştirmeyi beceremedim :k06:

Selcancım büyümesini bekleme canım namaz için çünkü böyle düşünürsen o vakit hiç gelmeyecektir emin ol. İşten sonra zordur eminim namz kılmak ama en azından yatsı ve sabah namazını kılmaya çalış, iş ortamın nasıl bilmiyorum izin verirlerse diğer vakitleri de orada kılarsın inş.

Demet_dk

BENDE ÖZLEMİYORUM DESEM YALAN OLUR
BAZI ŞEYLERİ ÖZLÜYORUM AMA HİÇ BİRİ OĞLUMLA GEÇİRDİĞİM 1 DAKİKAYLA BİLE KIYASLANAMAZ

DORUK DOĞDUĞUNDAN BERİ ZOR Bİ ÇOCUKTU BÜYÜDÜKÇE DÜZELİR DİYE BEKLEDİK HEP AMA
HER AY FARKLI Bİ SORUNLA BAŞLADIK
UYKUSUZLUK GAZ MIZ MIZLIK YEMEK YEME SORUNU BİÇOĞUNU YAŞADIK
HALİYLE BUNLAR BENİ ÇOK YORDU YALNIZ DEĞİLDİM
BAŞTA EŞİM OLMAK ÜZERE ANNEM BABAMDA BANA HEP DESTEK OLDULAR AMA BAZEN ONLAR BİLE BENİ BUNALTTILAR   

CANIMIN SIKILMASINI, DELİKSİZ UYUMAYI, GEÇ SAATLERE KADAR GEZMEYİ MAĞAZA MAĞAZA DOLAŞMAYI
RAKI-BALIK YAPMAYI, SOĞUK BİR BİRA İÇMEYİ DE ÇOK ÖZLEDİM AMA ONUN VARLIĞI 1 GÜLÜCÜĞÜ HEPSİNİ UNUTTURUYOR

fıstık

Çocuğunu istemiyo ne kötü anne diye düşünmeyin lütfen kızımı tabiki hiçbişeye değişmem o benim hayatım

Ama istiyorumki bebeğim beni yemek yediren temizlik yapan oyun oynayan bakımsız biri olarak bilmesin çünki ben ona örnek olucam

Sanırım süper anne olmaya çalışmak yoruyor ışıl büyüdükçe sanırım herşey kolaylaşacak beraber oturup kitapta okuyacağız

kuaföre gidip analı kızlı süsleneceğizde :k06:

Beraber dünyayıda tartışacağız allahım sağlıkla sıhhatle göstersin o günleri :amin:

Lă_Tăhzen!

sabahları geç saatlere kadar uyumayı özledim tam uykumu alarak uyanmayı  sabahları hep aynı şeylerle  karsılasıyoruz esimin kucagında cocouk hadi uyan cocouk emecek aglıyor emzirmek istemiyorum çok uykum var  oyalan diyorum eşim diyor sen nebiçim annesin  :dontknow: öfklenerek kalkıyorum emziriyorum tabi o bunun ihtiyacı  sonra vicdan azabı cekyorum bazen uykulu halimle esime bugunde sen emzirsene dıyomuşum akıl bastan ıyıce gıdıyorr  :k06:  :k06:  ama iyi var benım kucuk melegımm  :opucuk:

zelis

ben simdilik sadece golumun okulundaki anneler icin oaln kahve saatlerini ozledim ,  :laughing7: sabah cocouklari okula biraktikmi oglen 12 ye kadar kahve cay icer oturur etkinlik yaparadik , hatta el sileri yapardik ... simdi kizimi hazirlayip gitmeye useniyorum ,
arada bi kizimida goturuyorum ama eskisi gibi olmuyor....

ama kizimla vakit gecirmek kadinlarla vakit gecirmekten daha iyi geliyor bana .... Iyi ki dogurmusum kuzularimi ...

✿sweet_sweet✿

11 Haziran , 2010, 02:03:50 #21 Son düzenlenme: 11 Haziran , 2010, 02:07:53 ★ღ♥ღкυяαвιуєм★ღ♥ღ
ben evlenmeden onceki hayatimi ozluyorumm :ehi: :ehi: bide zayifm halimi ozledimm kotlarimi giymeyii vss herseyii turkiyedeki kuaforumu bile ozledimm..

bebegim yokken esimle yapardik tum planlari, simdi ucumuze gore yapioruzzz,, beni baglayan tek seyy oglumm..

herkes bakici tut dio ama oglumu kendim buyutmek istiyorumm asla baskasina birakamam

benim evim 8 odali o yuzden oglum uyurken bitirmem temizligi mumkun degill.. zaten bebek dogdu dogali gordugum tek oda onun odasi ve mutfakk diger yerleri kapadim esim film izlemek icin giriyo okadarr dunyam sastii ne zormus annelik yinede sukur diyeyim.. :sad1: :sad1: :sad1:

pamuk&şekerim

ben en çok şöle derin bi uykuyu özledim hamile kalmadan önce sabah geç kalkardm işim yoksa şimdi nerdeee ama şuda içimi rahatlatıyo iyiki bolbol uyudum şimdi kuzum için uykum feda olsun hiç önemlideğil.birde içime sine sine alışveriş yapamıyorum hep şöle bi bakıyorum sonra alırım diye erteliyorum çünkü kızım ağlıcak diye panik oluyorm.daha kuaföre gidemedm  röflemin zamanı geldi napim bende kızımla giderim.kuaförlede konuştum bebekle nasıl yaparız dedim sen onuda getirebilirsin arada mola veririz  emzirirsin deyince bende götürmeye karar verdim..
birde kendimle çok ilgilenirdm saç bakımı cilt bakımımım düzenli yapardm şimdi tırnaklarımı zor kesiyorum :ehi: :ehi:annem yanımda kalırken diyoduki bebeğine güzel bakıyosun kendinede bak eskisi gibi tabi o da şaşırdı bu halime neyse zamanla oturacak herşey yerine tabi yanımda biricik kızımızla... :love7:
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

Lă_Tăhzen!

her annenin dogumdan sonraki özledigi tek sey deliksiz bir uykudur herhalde  :sleepy1: diger turlu bana gore bebişle hayat herseyden daha guzel

paçi&uşak=bebek

hemen hemen hepimizin derdi aynı ibadet temizlik yemek uyku alışveriş                                                                 uyku konusunda kendimi bunca yıl uyudumda noldu diye avutuyorum                                                                   temizlik konusunda Allah tan oğlum süpürge sesini seviyo tam 1 günümü alsada (eskiden 1 saat süren işim) yapıyorum  yemek konusunda eşim saolsun hiç dert etmiyo menemen ve muhlamayı çok sever sık sık yapıyorum ;D                      ibadet konusunda en azından vakit namazlarımı kılabiliyorum önceden daha fazlasını yapardım artık yapamıyorum          en zor olan benim için anında dışrı çıkıp eksik olan bişeyi alamamak önceden sık sık mağazaları gezerdim şimdi o sorunum yok çünki şişkoyum ve eski halime gelene kadar kendime bişi almıcam azimliyim :muzz: bide kocacımla dışarı çıkıp zamana hiç aldırmadan vakit geçirmeyi özledim ama olsun bütün bu zorluklara değecek ballarımız var  :binkybaby:

Balböceği

Eskiden oldugu gibi yine evim piril piril

yemeklerim zamaninda hazir  :occasion5:

oglum gunduzleri ve aksamlari durmadigi halde  :k06:

onun icin oglumun uyudugu zamanlarda islerimi hallediyorum

sabah 6, 7 gibi emzirmeye kalkiyorum panjurlari aciyorum evimi havalandiriyorum

evimi topluyorum wc yikiyorum yemegimi yapiyorum utu falan vs, cahvemi alip tv ye bakiyorum

esim 11 de ise gidiyor oglusumda kalkiyor evimi supuruyorum tozlari aliyorum ohhhh isler bitiyor..

butun gunumu oglusum caldigindan hayatimi boyle duzene soktum yoksa bir yandan oglan agliyor

bir yandan isler insani delirtiyor  :cildir:

fıstık

YÜRÜMEYE BAŞLAYIP ORTALIĞI  DAĞITINCA BAKALIM YİNE EVİN PIRIL PIRIL OLACAK MI :k06:

IŞILA AKŞAM BALIK YAPTIM OTURDU MUTFAKTA YEDİ SONRA ALDI TABAĞI ELİNE CAİLLUO YU SEYREDERKEN YİCEM DEDİ

İÇERİ GİTTİ BENDE SALATA YAPIYORDUM YAKLAŞIK 1-2 DAKİKA SONRA İÇERİ GİTTİM

BİRDE NE GÖREYİM TABAKTA KALAN BALIKLARI KANEPEYE PİNÇİK PİNÇİK YAPIP DÖŞEMİŞ :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

KANEPELERİMDE ÖRTÜ SERİLİ ALLAHTAN HEMEN MAKİNAYA ATTIM AMA YEMİN EDERİM SAKİNLEŞMEM 1-2 SAATİ BULDU

Balböceği

Tabi O ZAMAN cok farkli olacak artik napalim onada alisacaz  :k06:

Aytii

Angel

Alıntı yapılan: fıstık - 16 Şubat , 2011, 00:28:32
YÜRÜMEYE BAŞLAYIP ORTALIĞI  DAĞITINCA BAKALIM YİNE EVİN PIRIL PIRIL OLACAK MI :k06:

IŞILA AKŞAM BALIK YAPTIM OTURDU MUTFAKTA YEDİ SONRA ALDI TABAĞI ELİNE CAİLLUO YU SEYREDERKEN YİCEM DEDİ

İÇERİ GİTTİ BENDE SALATA YAPIYORDUM YAKLAŞIK 1-2 DAKİKA SONRA İÇERİ GİTTİM

BİRDE NE GÖREYİM TABAKTA KALAN BALIKLARI KANEPEYE PİNÇİK PİNÇİK YAPIP DÖŞEMİŞ :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

KANEPELERİMDE ÖRTÜ SERİLİ ALLAHTAN HEMEN MAKİNAYA ATTIM AMA YEMİN EDERİM SAKİNLEŞMEM 1-2 SAATİ BULDU

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: