17 Mayıs , 2024, 19:05:01

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

İLAÇLARINIZI NEREDE SAKLIYORSUNUZ?

Başlatan tweety0555, 26 Mayıs , 2010, 20:44:54

« önceki - sonraki »

tweety0555

ARKADAŞLAR OKADAR COK DAMLA VS VAR KI HANGISINI DOLAPTA SALAYACAGIM HANGISINI DISARDA SAKLICAM BILEMEDIM...BIDE DOLAPTAN CIKARINCA COK SOGUK OLUYOR ODA GAZ YAPAR DIYORUM ..SIZLER NE YAPIYORSUNUZ...BENIM ILACLAR ZINCO DAMLA,FERRUM,BABULINE,MULTITABS

fıstık

canım ilaçların üzerinde nasıl saklanması gerektiği herzaman yazar istersen okuyup ona göre sakla

bazı ilaçlar mesela serum suyla hazırlananlarbuzdolabında saklanıyor

ben damlaları koymuyorum oda sıcaklığı dediği için sen yinede prospektüsleri oku canım

βαlκιz

ben mutfakta saklıyordum
ama buzdolabında degil
birtek calpol buzdolabında duruyo vermeden yarım saat önce çıkarıyorum
bazen dolaba bile koymuyorum bişey olmadı olmazda sanırım  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

bizim devit3,ferro ve zinco dışarda şuruplarımız dolapta duruyor vermeden yarım saat önce filan çıkarıyorum gaz yapmasını geçtim üşütür midesini özlemcim buz gibi verilmez zaten  ::)

AککORTįє

hiçbirini buzdolabında saklamıyorum mutfakta duruyor.

ve buzdolabında da saklanmaması gerekiyor

devit 3 , calpol ve ferro nun  üzerinde 25 derecenin altında oda sıcaklığında koruyunuz yazıyor.

İlaçların çoğu normal oda ısısında muhafaza edilebiliyor.

Genellikle kuru bir yerde, doğrudan güneş ışığı ve ısı almayan yerlerde muhafaza edilmeli.

sedece sıvı ilaçlar  buzdolabında muhafaza edilebiliyor

göz damlaları, sıvı antibiyotikler ve ensülin gibi.

) SaMiRa (

bende dolaba koymuyorum oda da duruyor hiçbirşeyde olmadı ama yazın oda sıcaklığı yükselecek ne yaparız bilmem en derin yerlere koymak gerekecek heralde :dontknow:

AککORTįє

мiŁenα.

benim bir çekmece gözüm oğluşumun ilaç deposu gibi orda muhafaza ediyorum.

buzdolabına koymuyorum ,güneş ısısına ışığına maruz bırakmıyorum.

öle paşa paşa çekmecede duruyorlar :D :D

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

bende dolaba koymuyorum mutfakta duruyor evim zaten serin
ilaçlar güneşe maruz kalmıyor...

bu arada verilen suyun da güneşe maruz kalmaması gerekiyo aklıma gelmişken yazayım  ;D

tweety0555

cekmece ıyı fıkırmıs..sagolun arkadaslar...ama genede gunes alan bır mutfagım var ve bayaga bır sıcak oluyor korkuyorum bozarım bır zararı olur dıye....

мiŁenα.

canım benim küçük odamda çekmecemin birini ilaçlara ayırdım .nbütün hepsi orda hem daağınık durmuyor hem korunuyor :occasion5:

:love9: :love7: :love9:

✿sweet_sweet✿

arkadasimm valla mutfagin gunes aliyorsa evinin baska bir cekmecesinde muhafaza edersinn soyledigin ilaclarr oda isisinda olmasi lazimm dolabada koyarsan 1 saat onceden cikartirsin sonra veririsin bebegine midesini usutmezz.. bu kadar kolay cozumu varr anliyacaginn.. zaten ilac aciklamasindada kac derecede olacagi yaziyordurr okumadin sanirimm..

Balböceği

Sanki eczanelerde buzdolabinda duruyorrr bende koyuyorum dolaba  :-\

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: вαℓвσ¢єgιм - 28 Mayıs , 2010, 13:56:43
Sanki eczanelerde buzdolabinda duruyorrr bende koyuyorum dolaba  :-\
BENDE DOLABA KOYUYORUM  ;)

nagi

vallla bende hıç dolaba koymadım.mutfak dolaplarımdan bırının ıcınde gunes gormecek yerlerde tutuyorum.bısey olmadı bu zamana kadar.uzerlerındede oda sıcaklıgı yazıyor zaten..