11 Mayıs , 2024, 10:14:24

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 15 Ekim , 2010, 01:21:46
Kendini bilmezin biri hiç sıkma canını yiğenimi de üzme  :opucuk: :opucuk:  :love9:
Güya hamileymiş yani görmüş olayı ama yaşamamış yaşamayan bilmez.

Diğer yazan arkadaşlarım da genelde deneyimli olanlar ki gerçekten aslı yok bu yazdıklarının 10 yıl önce falan olmuş olsa belki de  :dontknow:
Özel hastanede doğum yapmazmış o niye acaba çok merak ettim. :)

Bu yiğenin var abla çok fena...Çok üzmeye başladı beni...Sabredemeyecek diye korkuyorum...Daha çok küçük...

Az kaldıkça zaten iyice geriliyorum...  :-ooo

Ben gerildikçede kasılmalarım artıyor...

Hayırlısıyla geçse son ayımızda.... :amin:

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

DER!N

Kurban olurum onu verene kuzum benim gerilme annesi mis kokunu içine çekeceğin günleri düşün hiç sinirlenme  :opucuk:
yerim ben onun minik totosunu kurban olduğum oyyy bebeğim  :nazar:

Rabbime emanetsin sen de o da.
Geçsin inş. hayırla sağlıkla ablacım demiştin diyeceksin doğumun şekli önemli değil yeterki sağlıklı bir doğum olsun Rabbim her şeyi kararlamış Rabbime dayan.

Hayırlı geceler size meleğimi sev annesi deki Gülfer teyzen sen doğunca mıncıklayacakmış koklayacakmış seni, ikimizi de çok seviyor de  :love9: :love9: :love9:

Mine'l Aşk

Sağol canım ablacım benim...  :opucuk: Tatlı dilli, narin yüreklim... :flowers:

Tekmeliyor şimdi...Mutlu oldu... :hieyt:

Bizde seni çok seviyoruz  :love7: Sende Eciş'i öp bizim için o tatlı yanaklarından... :-*

Hayırlı geceler... :wave:

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

serra_emine

Alıntı yapılan: fıstık - 15 Ekim , 2010, 01:25:10
hiiiiiiiiiiiççççççççççç sinirlenmeyin vede korkmayın kızlar
ben hem normal doğumu hemde sezeryanı biliyorum ikiside korkulacak bir durum değil
sadece normal doğumda önce acı çekiyosun sezeryanda sonra acı çekiyosun
ama dayanılamıcak bir acı değil yoksa hiçbir kadın doğurmazdı
ZATEN BEBEK KUCAĞINIZA GELİNCE HEPSİNİ UNUTUYORSUNUZ

:icon_thumright: :icon_thumright:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: serra_emine - 15 Ekim , 2010, 01:40:12
Alıntı yapılan: fıstık - 15 Ekim , 2010, 01:25:10
hiiiiiiiiiiiççççççççççç sinirlenmeyin vede korkmayın kızlar
ben hem normal doğumu hemde sezeryanı biliyorum ikiside korkulacak bir durum değil
sadece normal doğumda önce acı çekiyosun sezeryanda sonra acı çekiyosun
ama dayanılamıcak bir acı değil yoksa hiçbir kadın doğurmazdı
ZATEN BEBEK KUCAĞINIZA GELİNCE HEPSİNİ UNUTUYORSUNUZ

:icon_thumright: :icon_thumright:

Ya ben çok korkmuyorum aslında...Rabbime emanet...Sadece böyle dengesiz dengesiz konuşanlara sinirleniyorum...

--elif--

zaten korkulacak hiçç bişey yok gerçekten dengesizce yapılmış bir yorum emin olun ne dr.dur nede hamiledir bence
drsada hay ben senin gibi dra diyorum yanii....   :cussing:  :cussing:
normal doğum yapmış biri olarak söylüyorum
hamileyken doğum konusunda yaptığım onca strese şimdi gülüyorum  :D
RABBİM yardım ediyor ve ben özel hastanede yaptım çok rahattı ebeler ve drum çok güzel ilgilendiler sağolsunlar
ALLAH (c.c) iyilerle karşılaştırsın hepinizi  :amin: 

Balböceği

Eskiden doktormu varmis eskiler kendi basina dogum yaparlarmis

Biz en sansli kullariz simdi doktor var hastane var ozel bakim var nesinden korkacam mevlam ne yazdysa alnimiza

mecbur gelecek basimiza  :D

derbeder

Alıntı yapılan: ...BaLböceği✿ - 15 Ekim , 2010, 17:36:57

Biz en sansli kullariz simdi doktor var hastane var ozel bakim var nesinden korkacam mevlam ne yazdysa alnimiza

ama simdiki nesil olarak çürük bir nesiliz  :'(
dogru durust hareket yok, sagliksiz hormonlu yiyecekler vs...

eskiden kadinlar filan (halada var) tarlada filan calisirlarmis. oghh kendi urettiklerini yerlermis..simdi uretkenlik baska alanlara tasindi.

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

Alıntı yapılan: angel81 - 15 Ekim , 2010, 17:59:01
Alıntı yapılan: ...BaLböceği✿ - 15 Ekim , 2010, 17:36:57

ama simdiki nesil olarak çürük bir nesiliz  :'(
dogru durust hareket yok, sagliksiz hormonlu yiyecekler vs...

eskiden kadinlar filan (halada var) tarlada filan calisirlarmis. oghh kendi urettiklerini yerlermis..simdi uretkenlik baska alanlara tasindi.

Orasi oyle ama saglik konusu zaten 1.planda degisti degisen cok seyler var cok  ::)

н∂vv∂ ツ

beni doğum korkusu sardı
normal sezeryan ikisinden de korkmaya başladım
her an doğumu düşünüyorum diyebilirim   :honk:

Uploaded with ImageShack.us

fıstık

Alıntı yapılan: havuç - 15 Ekim , 2010, 20:19:12
beni doğum korkusu sardı
normal sezeryan ikisinden de korkmaya başladım
her an doğumu düşünüyorum diyebilirim   :honk:

canım korkman gayet normal
bizde zamanında korktuk ama inan bana korkulacak bişi yok
bebeğini kucağına alacağın anı düşün onun kokusunu içine çektiğini düşün bunlar seni rahatlatıcaktır

Balböceği

Günlük yaşamımızda belli bir olayı tarif etmek için kullandığımız kelimeler o olayı algılayış biçimimizi derinden etkiler. NLP (nöro-linguistik programlama) teknolojisinin başarısının en önemli dayanaklarından biri kelimelerin dikkatli kullanılmasıdır. NLP öğretisi bilinçdışımıza (bilinçaltımıza) hangi mesajların gönderileceğini bilinçli olarak seçmemizi sağlar: NLP'ye göre "biz kelimelerimizi bilinçli seçerek bilinçdışımızı olumlu yönlendirebiliriz".
Doğum eylemi sizce nasıl birşey?

"ağrılı"
"korkunç gözüküyor"
"düşünmek bile istemiyorum"
"ben iğneden bile korkan bir insanım, gerisini sen düşün artık"
"bilmiyorum, deneyip göreceğiz, ama ağrı duyulduğunda yapılacak çok şeyin olduğunu biliyorum ve bu beni rahatlatıyor"
"kişiye göre değişebileceği söyleniyor ve buna inanıyorum"
Yukarıdaki cevaplardan hangisi size yakın geliyorsa, sizin bilinçaltınıza doğum eyleminizin o şekilde geçmesi emrini peşinen verdiğinizi ve doğumunuzun muhtemelen o şekilde geçeceğini büyük bir doğrulukla tahmin edebiliriz.

Bizim dilimizde "doğum sancıları" veya "doğum ağrıları" olarak ifade edilen olayın ingilizcesi "labor" yani "iş", fransızcası ise "travaille" yani yine "iş", veya daha başka bir deyişle "eylem". Dikkat ettiyseniz bu kelimelerin içinde ağrıyı çağrıştıran birşey yok, doğum sonuca ulaştıracak bir eylem olarak tarif edilmiş. Bizim toplumuzda doğum eylemi "sancı" veya "ağrı" olarak ifade edildiği sürece anne adaylarının ağrı çekmemesi mümkün görünmüyor. NLP'nin kuramlarından biri de "dünya üzerinde herhangi bir şeyi bir kişi bile yapabilmişse, bunu herkes yapabilir!" şeklindedir. Dünya üzerinde birçok anne adayı az miktarda rahatsızlık duyarak bebeklerini dünyaya getirebilmektedir. Bunun anlamı, bunu sizin de yapabileceğinizdir. Elbette bunun için NLP öğrenmeniz uzun zaman alır, ancak olaya bakış açınızı olumsuzdan olumluya çevirerek bunu başarabilir duruma gelebilirsiniz.

Şu andan itibaren size doğum sancısı veya doğum ağrısı tanımlamalarını "çöpe atmanızı" ve yerine doğru olan "doğum eylemi" tanımlamasını kullanmanızı öneriyoruz.

Yukarıdaki cümlelere gülümseyerek bakıyorsanız, sizin zihninizdeki "doğum resmi" muhtemelen zaten olumludur.

Simdik bu yaziyi okurdum ben dusunmek bile istemiyorum  :-\
Bu arada caldim bu yaziyi  :ehi: :ehi:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ayyy edaa ömürsün kız..newyork yada nebiliyim londra fransa yada ingiltereden şikayet gelebilir altına çalıntı(alıntı) yaz bence..

okumuşdum bu yazıyı we bana en yakın bu gelmişti
"bilmiyorum, deneyip göreceğiz, ama ağrı duyulduğunda yapılacak çok şeyin olduğunu biliyorum ve bu beni rahatlatıyor"

**Gül**

Himmm Simdi sIklardan hangisini dusunsekki hangisi daha hos geliyor acaba kulaga  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
keske bu seceneklere harika bir duygu, muhtesemdi, tadi damagimda kaldi gibi sonuclarda ekleselerdi onlari dusunurduk bizde  :k06: :k06: :k06:

Burda okuyunca aklima geldi
Gecen gun esimle dolasirken bir binanin tabelasinda yazan yazi dikkatimi cekti. British Labour Party yaziyor. Ve ben anlamaya calisiyorum. Labour dogum sancisi diye biliyorum. Ama cevirince Britislerin dogum sancisi partisi oluyot  :icon_scratch: :icon_scratch: Anlamadim bisey. Esime sordum labour dogum sancisi degilmi diye Evet dedi. Ama ayni zamanda isci anlamina da geliyor dedi. orda yazanda Isci partisiymis. Bende dusunuyordum. Acaba sancisi baslayan hastaneden once partiyemi gidecek. Hani o kadar sanci cekmeden biraz eglenecekmi falan diye. Ne senaryolar kurmustum bende  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

biz kadınlar o kadar guclu varlıklarız ki rabbim kadını ve erkegı yaratırken en kutsal görevi neden bizlere bahşetmiş ? erkeklerin zayıf ve güçsüz olmasından..biz ki fedakar analar ve adayları allahın izniyle herşeyin üstünden geldiğimiz gibi dogumunda üstünden geliriz geldik geleceğiz rabbim dayanma kuvvetini veriyor çok şükür..
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

biraz ver gazı oldu ama dogru napalım  :D