29 Nisan , 2024, 15:22:12

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

Balböceği

Aman bosverin benide sinirlendirdi ama

her doktor bir degil

βαlκιz

belkide doktor bile degildir
veteriner bile olmaz o  :ehi: :cildir: :cildir: :cildir:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

derbeder

yaw niye sinirlendinizki bide ben anlasam  :laughing7:
ben henuz dogurmamis biri olarak zaten korkuyordum halada korkuyorum yaneh. hatta youtube'da cok kolay bir dogum izledim, ama o kolay dogum bile beni korkuttu dusunun yaneh  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

Bu yazidan ben hic korkmadim basima ne gelecegi ne malum

daha iyi doktorlara gorunuyorum hepsi fistik gibiler seker seker hele bi adam var agzi var dili yok  :ehi: :ehi:

birgül87

KORKULACAK BİŞİ YOK BEYAA ANALARIMIZ GİBİN ÇATIR ÇATIR DOGURACEZ İŞTE :ehi: PEHHHHHHHHHHHHH KORKMAYINNNNNNNNNNNNNNNNN

Uploaded with ImageShack.us

Angel

Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 09 Ekim , 2010, 19:17:10
aslinda doktordur normal dogumdan korkmamasi lazim gibi bir durum yok tabiki oda kadin sonucta korkabilirde genellikle doktor olarak cok altarnatifler var normal dogumdada ve normal dogumun prosösunu biliyor ve insan vucudunun anatomisini bildigi icin böyle korkmasi ve bu forumdada dogum yapacak insanlari korkutmasi hos degil

epidural alabilirsin normal dogum aninda belden assagin uyusturuluyor, gaz maskesi kullanabilirsin... sana uyan bir pozisyonda dogurabilirsin illa bu yatarak olmasi gerekmez

oturarak sekilde diz ustu veya ayaktada dogurursun... hatta komsum ayakta dogurdu cok rahat oldu dedi...

ne bileyim esin veya annen yakinin masaj yapar sana sirtina elini tutar eger turkiyede bu mumkunse

dilersen suyun icinde dogursun

muzik dinle. kuran oku , veya hurma ye

demek istedigim dogum cok zordur eminimki ama yapilabilecek cok sey var bu kadarda korkutmayin insanlari.

duygucum cok guzel anlattin canim .ben Aleynada 15 saat sanci cektim ve hic oturmadim hep yuruyordum yanimda annem ve esim vardi :icon_thumright:

en buyuk desteklerimde onlardi Allah onlardan binlerce kez razi olsun  :amin:  son anlarimda bile ayakta dogurdum aleynayi okadar cok rahatttimki

ikinci dogumumda yine hep ayakta bu sefer 17 saat surmustu ama hic korkmamistim okadar cok sevincliydimki butun dr'lar ebeler ve esim

sok olmuslardi   :-ooo :-ooo   sen dogumun acisini biliyorsun  ve bukadar cok rahatsin diyorlardi bana   :k06:   mutluydum oan

dunyanin en mutlu annesiydim ve anne adayiydim cunku bir kac saat sonra oglum canim cigerim benim kollarimda olacakti    :muzz: :muzz:

neyse ben aslinda emreyi suda doguracaktim hep planim  suda dogumdu  taaki hastahaneye bir gittikki sular kesilmis   :-ooo   bende hep ayakta

vede hep dusun altinda kalarak 17 saatimi oylece gecirdim cok sukur. son anda dgoum pozisyonunda dizlerimin uzerinde daha rahattim ve surekli esim

belime masaj yaparken oglum  yavrum kollarimdaydi hatta esim kesmisti bebegimizin kordonunu  :love3:   

ayyy ucuncuyu dogurasim geldi bir annnn   :ehi: :ehi: :ehi:   okadar cok guzeldiki rabbim tum bebek isteyen  arkadaslarima bu muhtesem

duyguyu tattirsin insallah en yakin zamanda   :amin: :amin:

derbeder

bir soz var: insan yasadiklarindan cok, yasamadiklari icin korkarmis  ;D cok dogru birsey. yasamasakta belkide cok kolay olacak, kotusunu dusunup simdiden korkmak akil isi degil aslinda.

Angel senin anlattiklarinda insanlari yureklendirir gercekten. harbiden ayakta sanki daha kolay olur gibi geliyor banada.
suda dogumda kolay oluyor diye biliyorum, ama bazi durumlarda ters teptiginide duymustum.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ayışığı

üniversitede okurken ebe,hemşire arkadaslarım vardı onlarda gırerdı doguma çıktıklarında tabi merakla sorarsın nasıldı dıye.herkesin vucudu bır degıl zaten baksanıza hamılellıgı öğrenişimiz vucudun bı bebegın olacak dıye verdıgı sınyallerden tutun gecırdıgınız hamılelık dönemi bıle bır degıl dogumda yasananlar ıllakı farklı olacak.sizde dıkkat ettınızmı bılmıyorum ama benım tanıdıgım hıc bır ebe hıc bır hemsıre ve hıc bı doktor normal dogumdan yana olmadı kendı dogumlarında.bı sebep mutlaka var.anlattıklarını yasamamıs olmasalar nıye normal olan bıseyden vazgecsınlerkı demı.

birgül87

benim tanıdıgım doktorlarda hem bebek hem anne açısından hep normal dogurdu ilk dogumuma gittiğim doktorum normal dogurdu sonra gittiğim de... sadece birtanesi sezeryan oda hastalarını hep sezeryana alıyordu zaten korkulacak bişey değil çokta zevkli diyebilirim ben yaşadım rabbim herkeze kolaylıklarla yaşatsın inşallah bu dogumumuda doktorum erkek ve  kolayca yaparım inşallah bunuda ve tüm anne adaylarınada dualarım tek düşüncem egitmek yavrularımı dogum sancısıda acısıda geçiyor sezeryan olsun normal olsun o evlatları yetiştirmek zor olanı allah yardım etsin hepimize  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Uploaded with ImageShack.us

Mine'l Aşk

Aferin sana  :aferin:

Arkadaşım madem doktorsun burdaki insanların psikolojisinden de biraz olsun anlaman gerek...Moral vereceğine iyice sinirlendiriyorsun...Gerçi devlet hastanelerindeki çoğu doktorlar insanlara böyle davranıyor...

Özel hastaneye gidiyorum doktorumda bayan mükemmel bir doktor...3 yıl önce ben yengemi doğumda kaybettim... Büyük bir tramvaydı benim için bunu atlatmamdaki en büyük yardımcım doktorum oldu...İyi ki senin gibi bir doktora denk gelmemişim... :amin:

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Balböceği

dr. ulku arkadasimiz acaba baska bi soz edecekmi merak ettim  :suclu:

DER!N

:)

Nasıl yazmış ve oynamış ya maşallah  :k06:
Daha önce okumuş muydum hatırlamıyorum ama çok yanlış bunlar.  :caca: :caca:
Her doğumda epizyotemi yapılmıyor yapılması sırası da doğuma başlamadan önce yırtılma olmasın diye yapıyorlar zaten ve hiiiiiiiiç duymuyorsun o kesiği.
Hatta dikmeden evvel iğne yapıyorlar o iğneyi bile duymuyorsun.

Afedersiniz arkadaşlar ama deli saçması bunlar ya hamile falan değil ya da sorunları var uydurmuş resmen gerizekalı diyesim var da şimdiye dek ağzıma almadığım bir kelime forum ahalisi şaşırmasın birden  :k06:

Mine'l Aşk

Gece gece sinirlerimi zıplattı yaa... :'(

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

DER!N

Kendini bilmezin biri hiç sıkma canını yiğenimi de üzme  :opucuk: :opucuk:  :love9:
Güya hamileymiş yani görmüş olayı ama yaşamamış yaşamayan bilmez.

Diğer yazan arkadaşlarım da genelde deneyimli olanlar ki gerçekten aslı yok bu yazdıklarının 10 yıl önce falan olmuş olsa belki de  :dontknow:
Özel hastanede doğum yapmazmış o niye acaba çok merak ettim. :)

fıstık

hiiiiiiiiiiiççççççççççç sinirlenmeyin vede korkmayın kızlar
ben hem normal doğumu hemde sezeryanı biliyorum ikiside korkulacak bir durum değil
sadece normal doğumda önce acı çekiyosun sezeryanda sonra acı çekiyosun
ama dayanılamıcak bir acı değil yoksa hiçbir kadın doğurmazdı
ZATEN BEBEK KUCAĞINIZA GELİNCE HEPSİNİ UNUTUYORSUNUZ