05 Mayıs , 2024, 05:37:51

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

birgül87

Alıntı yapılan: // BaLböceği // - 26 Eylül , 2010, 22:12:49
Alıntı yapılan: birgül87 - 26 Eylül , 2010, 22:06:26
sadece bacaklarımı etmiş ilginç dogum yapan kadının butun heryeri çatırdıyo valla  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10: oylemi bak bilmiyordum valla hazirlikliy olmaliyim ogune kadar zeyna olmam lazim kuvvet macunu yemem lazim  :ehi: :ehi: :ehi:

yerim benseni ya oyyyyyyy buradan pişmaniye yolluyayım birde bol bol hurma ye iyi geliyomuş

Uploaded with ImageShack.us

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

Alıntı yapılan: birgül87 - 26 Eylül , 2010, 23:30:24
sadece bacaklarımı etmiş ilginç dogum yapan kadının butun heryeri çatırdıyo valla  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10: oylemi bak bilmiyordum valla hazirlikliy olmaliyim ogune kadar zeyna olmam lazim kuvvet macunu yemem lazim  :ehi: :ehi: :ehi:

yerim benseni ya oyyyyyyy buradan pişmaniye yolluyayım birde bol bol hurma ye iyi geliyomuş
neye ıyı gelıyomus dogumamı  ??? ??? ??? dogum korkusunamı :k06: :k06: :k06:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

Balböceği

Alıntı yapılan: birgül87 - 26 Eylül , 2010, 23:30:24

Bende seni yerim  ;D gonder bol bol neye iyi geliyormuski hrumayi cocugun agzina veriliyor biliyorum  :k06:

birgül87

hurma hem hamilelikte bebek gelişimi için hem dogumdan sonra toparlanmak için ve bebege sut için mükemmel besinmiş uzmanlar açıklama yaptı eeeeeee
h.z Meryem'e de emredilmemişmiydi dogumdan sonra hurma ye diye  :opucuk:

Uploaded with ImageShack.us

мiŁenα.

evet hurmayı bende duymuştum :icon_thumright:

Evet herkesin bünye farklı.Ben sezeryanın doğum biçimi olduğunu hatırlatmak istedim.

sonuçta keyfi olana bende karşıyım ama mecburiyetten olduk kolay ve güzeldi..

yanis ezeryan olacak olanlarda üzülmesin :k06:

:love9: :love7: :love9:

Mine'l Aşk

Evet "hurma doğumu kolaylaştırıyormuş" diye bende duydum...Ben zaten çok severim hurmayı evde mutlaka bulunur gelir gider yerim bitene kadar...Hastene çantamın içinede koyacağım...Eğer hemen sütüm gelmezse bebeğimin damağına içinin şekerli tarafından süreceğim hemen mama yada şekerli su vermeyeceğim bir süre şekerini dengede tutmak için...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

zeynepp35

bende çok korkuyorum, Allah hepimize yardımcı olsun

sugarwoman

Bende oldukça kokrkuyorum.bünyemde çok hassas benim.pozisyon normal ama bakalım hayırlısı.

Balböceği

Ben en cok sezeryandan korkuyorum

Normal dogumdan degilde ne kadar zor olacaksa olacak elbet Rabbim kolay dogumlar nasip etsin  :amin:

damla1981

Sezeryana 9 gün kaldı ben artık heyecandan uyuyuyamıyorum. Gecenin  bir yarısı uyandım ve uyuyamıyorum. Epidural istemiyorum çünkü tüm aşamaları biliyorum bebeğimin sesini duyduğumda tüm karnımın açık olduğunu ve rahmimin açık olduğunu bilmek istemiyorum bu yüzden genel anestezi ile olacağım. uyuyacağım uyanacağım bebeğim yanımda olacak.
Doktor olduğum için defalarca doğuma girdim öğrenci iken, günde 130 doğum olan bir devlet hastanesine gitmiştik 5 doğum arka arkaya gördüm. Sancı odasına ilk girdiğimde şok olmuştum bir yatakta 3 kadın sancı çekiyordu. Hatta yaşı diğerlerine göre küçük olan bir kadın sancıdan yatış pozisyonuna bile dikkat etmiyordu. tüm sancı çekenler ona bakıyordu. Sonra bebek gelirken onu doğum masasına aldılar ıkın diye bagırıyorlardı o ıkınacağına bağırıyordu sonra personel karından manevra ile zorla basarak çıkardılar çocuğu kadına kalsa ölecekti çocuk . Hatta bi kadın bebek doğarken bacaklarını kapattı biz zorla ayırmaya çalışıyorduk herkez bağırıyordu kapatma bacaklarını çocuğunu öldüreceksin ama o bize direnmeye devam etti dört kişi zor bağladık tekrar bacaklarını doğum masasına.
Türkiyede tüm doğranlara epizyotomi yapıyorlar yani çocuk doğarken kesiyorlar ve kesme işlemi sırasında kadınların çığlığıkları hiç bir zaman kulağımdan çıkmaz herhalde.
Doğurmadan doğuma girmek daha zor. Ben özel Hastanede kesinlikle doğum yapmam devlet hastanesinde de doğumhanenin şartları böyle olduğu için Sezeryan istiyorum. Tabi benim kız erken davranmazsa. Ama tabi doğumdan korkmayanlar şartlar uygunsa normal doğum yapmalıdır

derbeder

Alıntı yapılan: damla1981 - 03 Ekim , 2010, 05:15:35

Sezeryana 9 gün kaldı ben artık heyecandan uyuyuyamıyorum. Gecenin  bir yarısı uyandım ve uyuyamıyorum. Epidural istemiyorum çünkü tüm aşamaları biliyorum bebeğimin sesini duyduğumda tüm karnımın açık olduğunu ve rahmimin açık olduğunu bilmek istemiyorum bu yüzden genel anestezi ile olacağım. uyuyacağım uyanacağım bebeğim yanımda olacak.
Doktor olduğum için defalarca doğuma girdim öğrenci iken, günde 130 doğum olan bir devlet hastanesine gitmiştik 5 doğum arka arkaya gördüm. Sancı odasına ilk girdiğimde şok olmuştum bir yatakta 3 kadın sancı çekiyordu. Hatta yaşı diğerlerine göre küçük olan bir kadın sancıdan yatış pozisyonuna bile dikkat etmiyordu. tüm sancı çekenler ona bakıyordu. Sonra bebek gelirken onu doğum masasına aldılar ıkın diye bagırıyorlardı o ıkınacağına bağırıyordu sonra personel karından manevra ile zorla basarak çıkardılar çocuğu kadına kalsa ölecekti çocuk . Hatta bi kadın bebek doğarken bacaklarını kapattı biz zorla ayırmaya çalışıyorduk herkez bağırıyordu kapatma bacaklarını çocuğunu öldüreceksin ama o bize direnmeye devam etti dört kişi zor bağladık tekrar bacaklarını doğum masasına.
Türkiyede tüm doğranlara epizyotomi yapıyorlar yani çocuk doğarken kesiyorlar ve kesme işlemi sırasında kadınların çığlığıkları hiç bir zaman kulağımdan çıkmaz herhalde.
Doğurmadan doğuma girmek daha zor. Ben özel Hastanede kesinlikle doğum yapmam devlet hastanesinde de doğumhanenin şartları böyle olduğu için Sezeryan istiyorum. Tabi benim kız erken davranmazsa. Ama tabi doğumdan korkmayanlar şartlar uygunsa normal doğum yapmalıdır

anlattiklarin cok kotu yaaa  :y25:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

damla1981 bir doktor olarak anlattiklarini kiniyorum yani sen kendi isteginle sezaryen oluyorsun ve bunu burdaki arkadaslra asilamayami calisiyorsun benmi yanlis anladim  :caca:
evet sartlar kotu olabilir ama her yer ayni degil yuzyillardir kadinlar bu sekilde bebeklerini dunyaya getiriyor tum doktorlar normal dogum onerirken senin milleti sezaryene tesvik etmen cok tuhaf  :-\

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

βαlκιz

damla neden anlatıyosun burda dogum yapmayı bekleyen arkadaslar var
sen ve bibaşkası kimse normal dogum yada sezeryan şöyle böyle diyip sıkmasın hamilelierin canını niye kimse onları düşünmüyo yaa
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Nevaa

Normal doğum en normal olanı bence. Tabi şartlar başka bir şey gerektirmiyorsa ;D ;D
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

pırıl

:y25: damla anlattıkların içimi ürpertti.ablam ve yengem ikiside devlet hastanesinde doğum yaptı ikiside normal doğum yaptı çokda memnunlar.yaşadığım şehir küçük biyer hastanedeki biçok insanda birbirini tanır.ama okadar kötü olsa söylerlerdi.he normal doğumun zor olduğunu herkes söylüyor.bende gebeyim nasip olursa normal doğum yapmak istiyorum.rabbim herkesin yardımcısı olsun.bir nefeste kurtarsın. :amin: