Doğumu haziran temmuz ağustos 2008 olan anneler neredesiniz

Başlatan mavili, 24 Mart , 2008, 23:25:12

« önceki - sonraki »

encan

emosum

encan

aa ne guzel aynı zamanda ogrenıcez ortalama artık hem sana hem bana olucak dualarım

emosum

encan

hayırlısı sonrasında ogrenırız olurmu olur degılmı.

emosum

encan

emosum senı daha sonra bulurum burada umarım sımdılık hosca :hello:
kallll

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

ne güzel kızlar benim çalıştıgım müşterilerimin hastanelerinde dogum yapcaksınız çok iyi tanırım doktorlarını
HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

emosum

biz hep burdayız canım bizi bu sayfada bulabilirsin  :opucuk: hoscakal

emosum

tülincim benim hastanedeki dr mu tanıyosundur belki ozaman

oozge

Alıntı yapılan: emosum - 10 Temmuz , 2008, 09:15:44
Alıntı yapılan: semra - 10 Temmuz , 2008, 01:07:30
merhaba kizlar sayfaniz hayirli ugurlu olsun :flowers: :flowers: :flowers:

bu arada emosla dünüs olduk gelinimin sayfasini ziyaret edeyim dedim :D

HAYIRDIR NOLUYO BURDA HEEEEEEEEE

DEMEK DÜNÜŞ OLDUNUZ HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

PEKİİİİİİİİİİ GIDIYORUM ANNEMİN EVINE BENNNNNNNNN

teşekkürler canım hosgeldin   :flowers: :flowers: bekleriz herzaman dünüş  aman özge görmesin :k06:

mavili

merhabalar öncelikle sezeryan olacak annişlerin içini rahatlatayım

emoşum encancım kum torbası kalktı artık öyle bişey yok ameliyattan sonra artık kum torbası konulmuyor bu bir
ayrıca karın bölgesinde ameliyat dikişleri olacak ama size şunu da söyleyim normal dogumda da epizyo adı verilen kesi yapılıyor alt tarafa ve o kesi de dikiliyor karındaki dikişlermi daha iyi alt taraftaki dikişlermi bu iki
ayrıca alt tarafta dikiş olunca idrar yaparken yanma acı zorluk ve enfeksiyon oluyor bu üç

tabi herkeste birebir kesin oluyor diye bir kaide yok ama bazı sezeryanların normal dogumdan daha kolay geçtigi bir gerçek

benim annem en son kardeşimi sezeryan yaptı ve 2 normal dogum bir sezeryan geçirmiş biri olarak birdaha çocuk yapsaydım sezeryan olurdum diyor

ayrıca normal dogumda dogum sancılarını çekiyorsun spinal anestezi olsa bile son ana dek anestezi uygulanmıyor yani çekecegin sancıyı zaten çekiyorsun sezeryanda da ameliyat sonunda agrın oluyor

ayrıca normal dogum esnasında zorladıgın için çok ileriki yıllarda idrar tutamama idrar kaçırma şikayetlerin oluyor çünkü idrar torbası aşagı düşüyor ve bunun  için de operasyon geçirmen gerekiyor yani bir ameliyatda normal dogum yaptıgın için oluyorsun

ayrıca alt tarafata olan deformite yani şekil bozuklugundan ve genişlemeden hiç bahsetmeyecegim bu kadar yeter artık

dedigim gibi arkadaşlar normal dogumun birçok avantajı var tabi ama sezeryanın da

her normal dogumda yukarıda yazdıklarım kesin birebir olacak diye bişey yok olmayabilirde bu forumdada normal dogum yapmış bir çok kişi var ama onlardan duymadım bunun gibi şeyler ama çevremde oldukça sık duydugum konular bunlar

herşeyin hayırlısı tabi önemli olan bebişlerimiz yardımcı olmak istedim sezeryandan korkmayın

ben yokken bu arada sayfa bayagı ilerlemiş

oozge

mavışım wlla bnde sbh actgmda şaşırdım bayaaaaa baya ılerlemış hem sayfa:)

mavili

sorma ösgecim ya emoş kaynatmış biz yokken şimdide yok kesin yemek yiyordur :ehi:

oozge